Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (98. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.399
Cevap
82
Favori
566.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Genelde arabaya tek biniyorum,CLA arkası bayağı dar fakat önü çok iyi, bir de kıyaslamak için M paket ile karşılaştırmak lazımdı
    Elmayla elma karşılaşsın diye aşağıdaki gibi bir karşılaştırma çıkardım. Fanatiklik olmadan mantıklı yorumlar verirseniz sevinirm.
    Bu arada bir çok BMW aracım oldu hiç Mercedes'im olmadı :) Önden çekişli olunca Mercedes nasıl olur o da muamma tabi.
    CLA AMG daha sportif, coupe dizayn ve cam tavan ile

CLA 200 AMG ( 156hp / 250nm - 8,5sn , 6,9LT)
    Fabrika satış fiyatı 105.500 TL ( donanım olarak oldukça dolu)
    MM ekranı çok dandik duruyor :)
    önden çekiş :(

3.16i M PAKET ( 136hp / 220nm - 9,2sn , 7,5LT)
    Fabrika satış fiyatı 105.300 TL
    Donanım fakiri :(
    arkadan itiş

Aslında gönlümde full 3.20D yatıyor, fiyatı şuan 140,000
    yılsonu kampanyasında muhtemelen 125,000lere düşecektir.
    CLA almaya kalksan zaten en yakın o dönemlerde gelecek
    Yeni C ne zaman gelecek vsvs,CLA değilde C almak isterim ama benzer çizgileri taşıyacak mı acaba,muhtemlen daha uzun ve sportif bir C serisi yapacaklar, güncel kasayı da beğeniyorum, umarım ekran yerini değiştirmezler
    Anlayacağınız kafa bayağı karışık

• quote:

Orijinalden alıntı: cemaltky

quote:

Orijinalden alıntı: cemalbayrak

quote:

quote:

https://store.donanimhaber.com/19/ab/c7/19abc7581f5cfd4739990d2e1a07f49e.jpg

ben de bunu sipariş ettim bugün, eylül teslimat.

ilave olarak amg exclusive, hafıza paketi (sürücü- yolcu), distironic plus.
     MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi)

Hayırlı olsun hocam çok iyi bir seçim yapmışım siyaha bu jant yakışıyo hatta sahibinden de bir ilan var aynı böyle
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-karaoglu-auto-mercedes-cla-220-cdi-amg-harman-kardon-124121873/detay

Bu ilanı görmemiştim teşekkürler paylaşım için.

Sadece reklam fotoğrafları ve bir youtube videosu dışında siyah renk ve jant kombinasyonunu görmediğimden de nasıl olur diye düşünüyordum. Ama gerçekten de muhteşem olmuş.

Eşime teşekkürler, çok zevkliymiş,

Rica ederim hocam. Siyah jantın kendini daha da çok göstermesi için kaliper kapağı kullanılabilir kırmızı bence çok hoş oluyor. Beyaz aracımda ilk sipariş veriğimde bende bu jantı seçmiştim gece paketi ile ama sonradan beyazda hoş durmadığını görünce değiştirdim. Siyah ve dağ grisinde çok iyi duruyor.

Böyler birşey mi yani ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun hocam çok iyi bir seçim yapmışım siyaha bu jant yakışıyo hatta sahibinden de bir ilan var aynı böyle
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-karaoglu-auto-mercedes-cla-220-cdi-amg-harman-kardon-124121873/detay

Bu ilanı görmemiştim teşekkürler paylaşım için.

Sadece reklam fotoğrafları ve bir youtube videosu dışında siyah renk ve jant kombinasyonunu görmediğimden de nasıl olur diye düşünüyordum. Ama gerçekten de muhteşem olmuş.

Eşime teşekkürler, çok zevkliymiş,

Rica ederim hocam. Siyah jantın kendini daha da çok göstermesi için kaliper kapağı kullanılabilir kırmızı bence çok hoş oluyor. Beyaz aracımda ilk sipariş veriğimde bende bu jantı seçmiştim gece paketi ile ama sonradan beyazda hoş durmadığını görünce değiştirdim. Siyah ve dağ grisinde çok iyi duruyor.

Böyler birşey mi yani ?

Evet kesinlikle jant çevresindeki kırmızı şeriti saymıyorum tabi ki :) cla 45 amg de de bakabilirsiniz hocam ne kadar hoş durduğuna kırmızı kaliperin.

• Çok güzel öneri, tekrar teşekkürler.

Bunu yedek parça olarak mı getirtmek gerekir, çünkü eklenemiyor böyle bir opsiyon?

• quote:

Orijinalden alıntı: LeMarin

Slm arkadaşlar foruma yeni katıldım ama bir süredir takipteydim,bende nisan ortası metallic mountain grey amg siparişi verdim ve heyecanla temmuzda aracımın gelmesini bekliyorum..Bu arada boş durmadım ve koluman Göztepe de gri cla amg test sürüşü yaptım.Aracın dışı için yoruma gerek yok bu aracı hiç duymamış görmemiş birini çok rahat 110bin tl deil 110bin euroya aldım die kandırabilirim.İçi içinse kalitesiz diyenleri anlamıyorum sürücü koltuğuna geçtiğiniz andan itibaren yüzünüzde bir tebessümle aracı kullanıyorsunuz emanet gibi durduğu söylenen ekran bile rahatsız etmiyor.Aracın üstünü açarak sürdüm ve süspansiyon sertliğinden korktugum için bütün engebelere tümsek ve çukurlara hızlanarak girdim kesinlikle rahatsız edici bir durum yok aracın ve tavanından ve kokpitinden plastik dandik olduğu söylenen hiçbir yerinden ses gelmiyor.Tek hayal kırıklığım kalkışta gazı hemen yememesi oldu ama sport modda kullanırken yüksek devirlerde köklediğinizde baya güzel fırlatıyor ve motorun hırıltılı sesi ufak çaplarda orgazmlar yaşatıyor.Bluetooth dan iphone playlistimi çaldım sürüş esnasında ve ses kaliteside gayet başarılıydı,sonuç olarak iyiki almışım dedim.Benim gibi mountain grey amg alan arklar için geçenlerde etilerde bir benzin istasyonunda yakaladığım 220d amg nin resmini paylaşıyorum millet gözünü ayıramıyordu...Bu arada BMW 2 serisinin kamuflajsız resimleri hakkındaki düşüncelerinizi merak ettim açıkçası ben çok beğendim fakat amg donanımında 150binleri bulacağını düşünüyorum

Samimi yorum ve fotografin icin tesekkurler... İcini kalitesiz bulanlarin yorumlarini samimi bulmuyorum, bir de mercedesin sahin i demisler gulmekten koptummm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

BMW forumunu yazdım buraya da yazayım

Genelde arabaya tek biniyorum,CLA arkası bayağı dar fakat önü çok iyi, bir de kıyaslamak için M paket ile karşılaştırmak lazımdı
    Elmayla elma karşılaşsın diye aşağıdaki gibi bir karşılaştırma çıkardım. Fanatiklik olmadan mantıklı yorumlar verirseniz sevinirm.
    Bu arada bir çok BMW aracım oldu hiç Mercedes'im olmadı :) Önden çekişli olunca Mercedes nasıl olur o da muamma tabi.

arkadan itiş

Yeni C ne zaman gelecek vsvs,CLA değilde C almak isterim ama benzer çizgileri taşıyacak mı acaba,muhtemlen daha uzun ve sportif bir C serisi yapacaklar, güncel kasayı da beğeniyorum, umarım ekran yerini değiştirmezler

Donanimlari esitleseydin 316i 125000 olacakti dostum... Mercedesin onden cekiside gayet iyi yol tutuyor ama sen bmw nin arkadan itisindeki heyecanli suruse alistiysan bu aractan haz almazsin... Ama o hazzi disardaki bakislardan fazlaca alirsin;) m paket koysan bile o hazzi ancak erkeklerin bazilarjnin bakislarindan alabilirsin;)) eger boyle bekliycek olursan yeni c serisi arkadan itis daha buyuk ve elektrik motor yardimiyla gelecek onu bekle derim...

• quote:

Çok güzel öneri, tekrar teşekkürler.

Bunu yedek parça olarak mı getirtmek gerekir, çünkü eklenemiyor böyle bir opsiyon?

İste boyle ;)

• quote:

Çok güzel öneri, tekrar teşekkürler.

Aldığın yerin yedek parça bölümüyle görüşmelisin hocam. Ayrıca ben amg yazısını sordum 170 lira dedi bugün ancak satış temsilcinizle görüşün dedi medulla'nın dediği gibi ikili ilişkiye bağlı hediye olarak da yapılabiliyormuş:)
  • Bu konuyu daha öncede konuşmuştuk bu yüzden yazıyı fazla uzatmıyorum (detaylara girmiyorum) araç malezya değil Macaristan üretimidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

BMW forumunu yazdım buraya da yazayım

arkadan itiş

BMW full 3.20d yi o fiyata(125.000tl) almanız neredeyse imkansız. hele ki yıl sonunu beklerseniz işiniz daha da zora girecek çünkü haberler de izlediyseniz otomobiller için yeni zamlar gündem de bu zamlar yıl sonuna kadar gelecek (tahminimce) işte bu yüzden elinizi çabuk tutmalısınız ister 3.16 m paket alın ister CLA her iki araçda memnun edecektir sizi bence yapmanız gereken elinizi çabuk tutmak. millet 105 e CLA alırken siz neden aynı araca 110-115 veresiniz ki... bu söylediklerim diğer arkadaşlar için de geçerli.

• Sadece amg paket opsiyonsuz araç için ne kadar süre veriyorlar tahmini olarak 4-5 ayı bulur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Sadece amg paket opsiyonsuz araç için ne kadar süre veriyorlar tahmini olarak 4-5 ayı bulur mu ?

Suan 4-5 aya arac yok...

• arkadaşlar bende bugün detaylı bir şekilde bu aracı inceledim ama inanılmaz derecede kararsızlığa sevk etti beni yani içi çok konforsuz geldi. kokpite oturunca sanki önününüzde duvar var gibi hissediyorsunuz. zaten o kelebek navigasyon ekranı söylemiyorum bile rezalet.kapı kolu çok saçma yerde açmaya çalışırken insanın bileği yamuluyor.arka kısım çok dar.araba dışardan sanki küçük gibi duruyor ki c serisinden bile uzun olmasına rağmen yani bir sürü olumsuz yorum yapabilirim bu araçla ilgili ama

diğer taraftan özellikle amg paket güzel bir renk seçimiyle gayet sportif bir araç haline getirilebilir.malzeme kalitesi gayet iyi,yıldızın verdiği hava var.fiyat çok makul olmasada makul böyle olumlu yanlarıda var yani çok ortada bir araba ama kesinlikle kağıt üstündeki kadar afet,cazip,kaçırılmayacak bir araç değil... c serisi bundan çok daha üstün rakip olamaz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

arkadaşlar bende bugün detaylı bir şekilde bu aracı inceledim ama inanılmaz derecede kararsızlığa sevk etti beni yani içi çok konforsuz geldi. kokpite oturunca sanki önününüzde duvar var gibi hissediyorsunuz. zaten o kelebek navigasyon ekranı söylemiyorum bile rezalet.kapı kolu çok saçma yerde açmaya çalışırken insanın bileği yamuluyor.arka kısım çok dar.araba dışardan sanki küçük gibi duruyor ki c serisinden bile uzun olmasına rağmen yani bir sürü olumsuz yorum yapabilirim bu araçla ilgili ama

diğer taraftan özellikle amg paket güzel bir renk seçimiyle gayet sportif bir araç haline getirilebilir.malzeme kalitesi gayet iyi,yıldızın verdiği hava var.fiyat çok makul olmasada makul böyle olumlu yanlarıda var yani çok ortada bir araba ama kesinlikle kağıt üstündeki kadar afet,cazip,kaçırılmayacak bir araç değil... c serisi bundan çok daha üstün rakip olamaz bence

1 sene bekle elektrik motor destegi olan c serisi al madem dostum;) herkesin zevki farkli tabi... Coupe aractan daha genis bi mekan beklemek garip olur... En ferahida vw cc olur o da hic bi yere sigmaz :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: iverson85

quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Bu sabah aracı test etme imkanı buldum. CLA200 Urban paket.

Tarz olarak resimlerden gerçekten de daha albenisi olan bir araç bunu kabul etmem gerekli, insanı cezbeden bir tasarım söz konusu... Aracın gidişi ve çift kavramalı şanzımanı başarılı, tepkileri DSG şanzımana çok yakın. Çıtasız camlar çok güzel duruyor. Yakıt ekonomisi önden çekişli ve ECO modu olmasından dolayı şehiriçi 6.5-7 civarlarında... Genel anlamıyla ön yargılarım bir nebze azaldı.

Fakaaaaaattt gelelim eksi yönlerine...

-Aracın plastik kalitesi çok kötü, 600km deki bir araçtan gacır gucur plastik sesi geliyor ki 30-40bin kmlerde düşünmek bile istemem.
    -Önden çekişli olması aracın bütün eğlencesini bitirmiş, genel olarak yol tutuş iyi ancak limit kullanımlarda kafadan kayabiliyor, bu da direksiyonuna güvenen acemi Schumacher'ler için kaza sebebi sayılabilir.
    -Rüzgar ve yol sesi C'ye göre çok fazla buda uzun yollarda yorucu bir yolculuk yaşatabilir. Passat CC'de üst sınıf olmasına rağmen benzer bir otomobil ancak onda bile bu kadar yol ve rüzgar sesi yok.
    -1.82 boyum var, aracın şoför koltuğunu kendi kullanımımda ayarladığımda arka diz mesafesi C'ye göre oldukça iyi olmasına rağmen arka tarafın eğimi yüzünden uzun boylular boynu bükük yolculuk yapmak zorunda kalabilir. Geniş oturan şoförler için 1.60m üstü boya sahip kişilere arka pek uygun değil, ama C'de de aynı durum söz konusu o yüzden çok takılmadım bu konuya.
    -Koltuklar standart AMG geliyor, isteğe bağlı olarak konfor koltuk fiyat farkı olmadan eklenebiliyor. AMG koltuk uzun yolculuk yapan benim gibi geniş şoförlere ızdırap olur uyarmadan geçemiyorum.
    -Tempomat kolu 2012 tüm araçlarda aşağı alınmış durumda, bu da eski Mercedes kullanıcıları için hız sabitleme yerine sinyal koluna basmak gibi bir yanlış harekete yönlendiriyor.

Dışarıdan biri olarak yada başka marka hayranı olarak değil yıllardan beri çeşitli Mercedes araçları kullandığım için elimden geldiği kadar objektif olmaya çalışıyorum.

CLA bana göre ilk kez Mercedes alacak üniversiteli gençlere ve bayanlara hitap edecek bir otomobil. İmkanım olursa eşime düşünebilirim.

Özellikle araç kasa değiştirecek diye yeni kasa takıntısı olmayanlara benim şahsi önerim Xenon+panoramik tavan+park sensörlü Urban paket 105.000TL lik araç yerine biraz daha zorlayıp Fascination pakete ilave Selection Plus paket Comand DVD Navigasyon+keyless+şerit takip+koltuk ısıtmalı bir C serisi daha keyifli olacaktır.

Tabi zevk renk meselesi son karar alıcıların :)

Bu arada araç Almanya değil Malezya üretimi bunuda bilmenizde fayda var...

En son cümlenizde almanya değil Malezya üretimi mi dediniz? şaşırdımm , üzüldüm . . .

Malezya değil Macaristan üretimi, yazarken kafa dalgındı heralde Malezya yazmışım yanlışlıkla...

• quote:

quote:

Bu ilandaki aracın rengi nedir peki?

Cosmos mu night mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: medulla24

quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Sadece amg paket opsiyonsuz araç için ne kadar süre veriyorlar tahmini olarak 4-5 ayı bulur mu ?

Suan 4-5 aya arac yok...

Acelemiz yok mazdayi satarsak eğer almayı düşünüyoruz bakalım

• arkadaşlar kaporamı verdim ama arac aralık teslim ,sadece offff diyorum nasıl bu kadar beklicez yaaaaaa ,teslim alan arkadaslar arada bir tur versin yaw
  • Arkadaslar bugun bayideki a lari ve cla yi tekrar inceledim cla da ve bikac a da sag on yolcu onundeki goguste airbag izine rastladim cidden hos bir goruntu degil ama yine 2 tane a sersinde boyle bir iz yoktu... Bayideki tum a lar almanya yapimiydi yani bu olayin almanya veya macaristan uretimi olmasiyla kesinlikle ilgisi yok tamamen fabrikadaki yapim asamasiyla ilgili sans eseri bir olay.... Bu arada benim arabada gumruge gelmis....
    Not: uretimin tamamlanmasi 9 mayis, fiktif 18 mayis yani arac uretimi tamamlandiktan 9 gun icinde macaristandaki fabrikadan turkiyedeki gumruge geliyor....

Gumruk islemleri uzun surmezse mayis ayinda binme ihtimalimiz var ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: fettah53

arkadaşlar kaporamı verdim ama arac aralık teslim ,sadece offff diyorum nasıl bu kadar beklicez yaaaaaa ,teslim alan arkadaslar arada bir tur versin yaw

Dostum ben 1 aydir bekliyorum nasil sabirsizim bilemessin:))) sen 6 ay bekliyceksin allah kolaylik versin...
    Benden sana tavsiye aracina exclusive ile hafiza paket koydur.... Detaylarini bilmiyorsan seve seve anlatirim

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.