Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.398
Cevap
82
Favori
566.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Top gibi duruyor. A serisini hiç uzatmadan arkaya bagaj koymuşlar. Yusyuvarlak bi araba olmuş çıkmış. Gerçekten beğenmedim.
  • Arka farları acayip güzel. Kim oturmuş çizmişse harika çizmiş. AMG pakette güzel olmuş fakat sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum arabada inanılmaz bi orantısızlık var gibi. Ne bileyim arkası önü farklı duruyor sanki birbirine zorla bağlanmış gibi geldi bana.
  • Aracin boyutları ne ?

A serisi ile C serisi bir araç sanırım
  • Cok iyi tasarim ve ulkemiz icin beklenen yapi sedan c segmenti mercedes, ulasilabilir fiyatla gelirse cok satacagi kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Aracin boyutları ne ?

A serisi ile C serisi bir araç sanırım

"4630 mm uzunluğa, 2032 mm genişliğe ve 1438 mm yüksekliğe sahip olan CLA Serisi, C Serisinden toplamda 38mm daha uzun ancak, 2700mm ile C Serisi’nin 2761 mm olan dingil aralığından daha kısa bir değere sahip."
  • bu konuyu keşke görmeseydim, bu aracı biliyordum ama bu resimleri görünce.....
    bu almanlar adamı banka soygununa yöneltir.
  •  MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi)
     MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çok pahalı olur ama ya :(
  • arka stoplar hyundai genesis coupe dan çalıntı... bukadar olur yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 15 Ocak 2013; 4:41:52 >
  • 35-40 bin Euro civarından başlıcakmış.Mayısta geliyormuş.Küçük dizelere otomatik vites gelirse daha da çok satabilir.
    quote:

Orta sınıfın aklını çelecek

Mercedes 4 kapılı coupe formunda geliştirdiği yeni modeli CLA ile Türkiye’de satış rekoru kurmayı hedefliyor. CLA, mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacak.
    MERCEDES, Detroit’te fuar dışında tanıttığı C Serisi’nden küçük yeni sedan modeli CLA ile Türkiye gibi sedanların sevildiği ülkelerde büyük başarılara koşacağını resmen ilan etti. Coupe formlu önden çekişli yeni CLA nisan ayından itibaren pazara sunulacak ve yılda en az 2 bin adet satılacak. Mercedes 1.6 litrelik motorla donattığı C Serisi ile Türkiye’de pek çok otomobil severi cezp ederek yıllık 10 bin adetlik satış rakamlarına ulaştıktan sonra, önce yeni A Serisiyle gençleri, ardından da A Serisi platformu üzerine geliştirdiği yeni önden çekişli modeli CLA ile bugüne dek hiç Mercedes satın almayı düşünmeyenlerin aklını çelmeye hazırlanıyor.

HEDEF 20 BİN ADET

Markanın hedefi Türkiye’de düşük vergi dilimine giren modellere sahip A, C ve CLA Serisi ile birlikte bu yıl 17 bin, araç tedarik etmesi halinde ise 20 bin adede ulaşmak. Markanın İstanbul kökenli Başkanı Dieter Zetsche otomobil markası yönetenlerin iyi birer hayalperest olması gerektiğini ispat etti ve A serisi pazarı çıktığından beri ne kadar üretilirse o kadar satıyor.

YENİ REKORLAR GELECEK

Türkiye’de 2012 yılının son aylarında satışa sunulan A Serisi 800 adetin biraz üzerinde müşteri buldu. 12 bin 730 adetlik toplam Mercedes satışının 10 bin adete yakınını vergi avantajından ötürü C serisi oluşturdu. 2013 yılında A Serisinin en az 3 bin adet satılacağı hedefleniyor. Yeni CLA’nın da yılın 4 ayını kaçırmasına rağmen ilk yılında 2 bin adetlik hedefle gelmesi Mercedes’i Türkiye’de yeni rekorların beklemesini sağlıyor.

A Serisi’nden türedi önden çekişli oldu

MERCEDES yılın ilk çeyreğinde satışa sunacağı yeni CLA ile oldukça kafa karıştıracak. Bu coupe formlu dört kapılı otomobil A serisi ile aynı platformu paylaştığı için, önden çekişli olacak. CLA’da asıl dikkat çeken yenilik ise sürtünme katsayısının 0.23 Cw’ye kadar çekilmiş olması. Yeni CLA her ne kadar BMW 1 Serisi ya da Audi A3 rakip olan A Serisi’nin platformu üzerine yapılmışsa da, boyutlarıyla aslında büyük ağabeyi C Serisi’nin rakibi olan BMW 3 Serisi’ni tehdit eder hale gelmiş. 4.63 metre uzunluğundaki CLA, bu haliyle 4.62 metrelik yeni BMW 3 Serisi’nden daha uzun.

Fiyatı 35 bin Euro’yu geçer

YENİ CLA 180’in Almanya’daki başlangıç fiyatı 28 bin 977 Euro olarak açıklandı. Otomobilin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Ancak Türkiye’deki fiyatının yaklaşık 35 bin ile 40 bin Euro seviyesine geleceğini tahmin etmek mümkün. Mercedes’in Türkiye gibi bir pazarda etkili olmak ve diğer marka müşterilerinin aklını çelmek için özel bir fiyatla girebileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Kaynak:Hürriyet

• tasarim o kadar guzel olmus ki ozellikle arka kisim baktikca daha cok bakasim geliyor,
    A serisi fiyatindan ciksin var ya yikarlar Bayileri yikarlar degil yikarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

arka stoplar hyundai genesis coupe dan çalıntı... bukadar olur yani

genesis kimden çaldı sence. bundan önce CLS var

• mercedes yine yakmış ortalığı...

ben çok beğendim...
  • Otomobilde bir bütünlük yok arkası emanet yandan ve arkadan fotoğrafıyla 206 sedan evrimi geçirmiş bir otomobil gibi. Fiyat olarakta hiçbir avantajı olmayacak amg paket a200 ün 86 bin olduğunu düşünürsek buna sedan ve sportcoupe farkı ekleneceği için 95 - 100 bin civarı olacağını tahmin ediyorum. Zaten 110 bin amg paket c180 120 bine amg paket c180 coupe alınabiliyor en azından d segmenti ve bir ağırlığı var. Bugün HABERTÜRK gazetesinde okudum Mercedes özellikle Türkiye pazarında bu modelin çok satacağını ve yıllık c serisi satışlarını geçeceğini tahmin ediyormuş. Maliyet olarak c serisinden çok daha ucuz fiyat olarak yakın süslü bir sedan. Evet her taraf yine mercedes dolacak yeni bir amg paket beyaz renk geyiği oluşacak ama marka imajı konusunda ciddi sıkıntılar yaşanacak.

Mercedes A serisi temelli toplam 5 otomobil yapacakmış. Sanırım seneye CLA coupe'de yolda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

arka stoplar hyundai genesis coupe dan çalıntı... bukadar olur yani

genesis kimden çaldı sence. bundan önce CLS var

hangisinde benzerlik daha fazla peki ? genesis ile cla arasındamı yoksa genesis ile cls arasındamı ?

• araç çok çok iyi... Yeni BMW 4 SERİSİ mi bunun emsali olur peki arkadaşlar ? yoksa hangi serisine denk gelecek bilgisi olan cevap verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NZM_TURKEİ -- 15 Ocak 2013; 13:56:55 >
  • quote:

hangisinde benzerlik daha fazla peki ? genesis ile cla arasındamı yoksa genesis ile cls arasındamı ?

konumuz benzerlik değil. bu tarz tasarımı ilk kim kullanmış CLS. bu tip kim tasarım kimde vardı mercedes. CLA da CLS in küçük türevi olduğuna göre? CLS bu tasarımı genesisten önce kullandığına göre. genesis mercedesten ilham almış oluyor bu durumda. ayrıca mercedes tasarımda örnek alan değil, örnek alınan firma olmuştur ve halen öyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 15 Ocak 2013; 15:27:26 >
  • Mercedes forever

Not: Fiyatı açıklanınca, kesin "bu parayı haketmez" yorumları gelir
  • Biraz tombik olmuş.
  • Fiyatı 60000€ altında olmayacağından eminim.
    Model güzel fakat arka stopları fazla aşırıya kaçmış.
    Ayrıca çok tutulucağından eminim. Fena tutulur bu araba.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.