Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (273. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.399
Cevap
82
Favori
566.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pmstar

Aracımı 15 bin bakımına verdim.

Standart bakım haricinde

Fren diskleri
    Fren balataları

Değişti. Ön iki lastikte de balon var yanakta. Onları da değiştiricem yakında. Serivste tanesi 800 tl.

Servisten birkaç gün sonra fren nerdeyse tamamen kilitlendi ve sertleşti. Araçtan inmek zorunda kaldım çünkü inanılmaz bir duman içinde kaldı. Yangın tüpü elimde bekledim yanacak diye...
    Gerçekten çok fazla sıcaktı ve dediğim gibi baya tütüyordu.

Geçmiş olsun.

Birincisi; 15bin balatalar için çok erken değil mi ?
    İkincisi; diğer sorun ile ilgili ne yapıldı, açıklaması neymiş ?
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Aslında asbest kullanımının sonlanmasına müteaakip balata ömürleri ciddi azaldı , ancak 15 bin çok erken . Benim arac 26 binde balata uyarısı yaktı .

Bu arada bir önceki aracımda balatayı 120 binde değişmiştim . Manuel vites olması çok etkiliydi bunda . Yine de 15 bin çok ben 30 bin yaparım diye umuyorum bu yeniler ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pmstar

Aracımı 15 bin bakımına verdim.

Standart bakım haricinde

Fren diskleri
    Fren balataları

Değişti. Ön iki lastikte de balon var yanakta. Onları da değiştiricem yakında. Serivste tanesi 800 tl.

Servisten birkaç gün sonra fren nerdeyse tamamen kilitlendi ve sertleşti. Araçtan inmek zorunda kaldım çünkü inanılmaz bir duman içinde kaldı. Yangın tüpü elimde bekledim yanacak diye...
    Gerçekten çok fazla sıcaktı ve dediğim gibi baya tütüyordu.

Geçmiş olsun.. Calla dava açılsa açılır. Bence tutanak tutturun, o kadar oara verip aldığımız araçlarda serwisin üstünkörü iş yapması ve/veya firmaların mallarında özğr olması nedeniyle insanlar can gehlikesi yaşamamalı.

Yerinizde olsam serwiste tutanak tutarım. Eğer ki sorun serviste ise de o servisin burnundan getiririm tutanağı yeminli müsavirde cevirtip mercbenze yollayarak. Sorun zaten aracın kendinde ise sizden mercbenz yeterş kadsr ozur diler dıye dysunuyorum.... Can tehlikesinin yerşni tutmaz ama olsunn

• arkadaşlar

cla 180 dizel modeli alan varmı??

daha doğrusu geldimi tr'ye??

çok merak ediyorum performansını arabanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

arkadaşlar

geldi nisanda. ben yolda gördüm bi kaç kere.
  • bu öndeki ekranda usb üzerinden video klip oynatabiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeV16

quote:

arkadaşlar

geldiyse bostancıdaki mercedese gidip bakayım hsonu ben.
  • Sizde yaşamış sinizidir, Her yeni araç aldığımda, aldığım yer araba ile ilgili dikkat etmem uyarılarda bulunurlardi, 15 gün önce cla 200 amg aracımı teslim aldığımda,bu aracta özellik le 95 oktan benzin kullanma mi istedi, rica etmedi, tavsiye etmedi , bu tip benzin den başka alinmamasi gerektiğini söyledi, niye daha iyi ve performanslı olduğunu dusundugum 97 oktan değilde 95 oktan... Bu beni şaşırttı Bunu merak ettim... Sormayida akıl etmedim, 😃 o anda tek dusundugum yeni oyuncagima kavusmakti, size de böyle bir uyarı yapildi mi, ve sebebini bilen var midir.

İyi yayinlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peak -- 2 Haziran 2014; 0:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: peak

Sizde yaşamış sinizidir, Her yeni araç aldığımda, aldığım yer araba ile ilgili dikkat etmem uyarılarda bulunurlardi, 15 gün önce cla 200 amg aracımı teslim aldığımda,bu aracta özellik le 95 oktan benzin kullanma mi istedi, rica etmedi, tavsiye etmedi , bu tip benzin den başka alinmamasi gerektiğini söyledi, niye daha iyi ve performanslı olduğunu dusundugum 97 oktan değilde 95 oktan... Bu beni şaşırttı Bunu merak ettim... Sormayida akıl etmedim, 😃 o anda tek dusundugum yeni oyuncagima kavusmakti, size de böyle bir uyarı yapildi mi, ve sebebini bilen var midir.

İyi yayinlar

Benim bildiğim kadarıyla, akaryakıtçıların 97 oktanda koydukları katkılardan dolayı sıkıntı olabiliyor, firmalar bu yüzden uyarıyorlar.
    Bir diğer ihtimal de Türkiye'ye gelecek araçlara özel olarak 95 oktana göre ayar yapılmış olması olabilir.

Zamanında (2006-2007) arkadaşımın eski kasa 116i'de opet 98 oktan bayağı sıkıntı yaratmıştı, o zamanın parsıyla 3-4bin lira masraf yapmıştı.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar

bu arada pazar günü inceledim..
    vardı bostancıda galeride..

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar

bu arada pazar günü inceledim..
    vardı bostancıda galeride..

Ben Bursa'da görmüştüm zaten. Bursa'da varsa İstanbul'da haliyle vardır :)

• Şu an ki şirketimde çalışan muhasebeci eskiden bp'de çalışıyormuş ve söylediğine göre 97-98 oktan olarak gelen yakıtlara bir de ekstra katkı maddesi katılıyormuş.

Mercedes'in bu şekilde uyarmasının nedeni bu olabilir, katkı maddesinin nasıl etki edeceği bellide değil.
  • Dün akşam, yeni c180 beyaz gördüm, şunu soyliyeyim arkadan hiç beğenmedim, arka stop lambaları çok komik geldi bana, bunu görünce neden benim cla 200 ile 10000 tl fark olduğunu anladım, cla200 bence. c180 den daha güzel, umarım makyajlaninca cla200 un görüntüsünden taviz vermezler,

• merhaba presafe arızası ile boğuşanlar ana başlıkta konusunu açtım umarım birinin başına gelmeden mercedes gerekli müdahaleyi yapar.
  • Merhaba arabasına performans hava filtresi taktıran var mı aranızda varsa bilgi verebilirse çok iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be...

Yeni C Serisi gelince CLA'nın pabucu dama atılmış.
  • dweller kullanıcısına yanıt
    enteresan cla tutkunları forumu bırakmış bi indirim varmı peki fiyatlarda yeni c piyasayı salladı gibi bmw de %13 indirim var donanımlarda artacak gibi görünüyor yeni donanım paketleri gelmiş daha dolu araclar satmaya başlamışlar bu aydan sonra bakalım cla bu sekilde eski haliyle satılacak mı
  • mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    yazdıgım yorum 8 gündür cevap ile almadıgına göre artık cla bitmiştir mercedeste FARK EDERDE İNDİRİR BİRAZ FİYAT ARTIK
  • cla ve a konularına yazan yok artık.
  • Face de takılıyoruz daha iyi . Rahatsız edilmeden buyurum gelin .

• 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.