Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.399
Cevap
82
Favori
566.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bdurmus

çok güzel ve mnatıklı şeyler yazıyorsunuz cidden tebrik etmek istiyorum

Estafurullah, dilimiz döndüğünce aklımız yettiğince yazıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Sayın Erciftci
    sizinle daha önce bazı konularda ters düşmüştük ama bakın dediğim oldu üzerinde uzlaşabileceğimiz bir konu bulduk ben Oğuzhan Bey e belki 1ay önce den söylemiştim 130-135bin TL arasında satarsınız diye ama bir takım arkadaşlar her ne kadar karşı çıksalarda olması gereken oldu. Başta Oğuzhan Bey olmak üzere herkese Hayırlı Olsun... bazılarına da kapak olsun

"Sayın" diye başladığınız mesajı, "kapak olsun" diyerek bitirmişsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 9 Mayıs 2014; 19:54:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci
    "Sayın" diye başladığınız mesajı, "kapak olsun" diyerek bitirmişsiniz

Bu yazilara cevap vermek icin ugrasmama sebebim iste bu :) , tartismak bile zevkli degil , sizinle tartismak ayri guzel , musterek noktada bulusmak ayri guzel ama bazilari iste zevk vermiyor bu kapak olsun lafi size degil hani biraz bana yazilmis gibi geldi ama kendisi tam bir exper oldugundan galeriye 130 a verildigini okuyamayacak kadar kördür .

Merak etmeyin bu forum kimin kime kapak yaptigini cok iyi biliyor . 85 binden A200 satildigini soylediler , 125 e veriyorlardi o CLA yi vs vs boşverin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 9 Mayıs 2014; 22:58:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fettah

Bu tartışma konusunu başından beri takip ediyorum ve kim haklı çıkıcak diye sabırsızlıkla bekliyordum ve benimde tahmin ettiğim gibi araç 130 civarı satılır fikri haklı çıktı , alanada satanada hayırlı olsun , <cla nın ölüsü cla dır yaaa

Bakin burada hakli cikmak yada haksiz cikmak durumu yok , galeriye 130 dan satilan bir arac soz konusu , alan sizce 125 e mi satacak araci , piyasa kosullari icerisinde 135-140 arasinda verecek .

Ben o araci 135-140 bandinda biniciye satarim diyordum . Onun altindaki degerlerde de alir bayiye veririm , cok ucuz araba isteyen gider bayinin 2. Elinden alir diyordum ki oyle de oldu . Cok bilmisler gider simdi galeriden alir yani oguz bey aracini bence 5000 tl ucuza verdi ederi maalesef bu değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 9 Mayıs 2014; 21:57:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sukru52

bu kapak olsun lafi size degil hani biraz bana yazilmis gibi geldi

yok size yazıldığının farkındayım da, aynı mesaj içinde bu kadar tezat iki ifade komik oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 9 Mayıs 2014; 22:39:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

bu kapak olsun lafi size degil hani biraz bana yazilmis gibi geldi

yok size yazıldığının farkındayım da, aynı mesaj içinde bu kadar tezat iki ifade komik oluyor

Ya bu tartisma suresince Sayin hitabini kullanan bu arkadas :

Sivri zeka , ac gozlu , enayi , bilgisiz diyecek kadar cüret göstermistir , simdi biz onunla yazisirken ne demistik :

Bu araci biniciye 135-140 arasinda satarim , bu fiyatin altinda mezarci zihniyite arac vermem bayinin 2. Elinde degerlendirir , takas indirimi ile aracimi %4-5 ekstra degerle satarim demistim . Oguz beyde 130 a galeriye satmis zaten . Sattigi fiyat alicisi galeri oldugundan normal , binici icinse azdir ki o araca 125 bin deger bicen profesyonel exper arkadasta vardi Sonucta hesap ortada .

Kisaca Sn ile baslayip kapak ile bitmesi size garip gelmesin , gayet normaldir

Edit : Sehven 115 yazilan rakam 125 yapilmistir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 9 Mayıs 2014; 22:54:30 >

• W176 , w117 ve w246 sahipleri okuyanlar , sag ve sol çamurluk içindeki plastik izalsyonlariniz kapi acilip kapandiginda ses yapiyorsa bir tips gelmis servislere. parcalar garanti kapsaminda degisiyor .

Ben pazartesiye randevu aldim , aracin şase nosuna göre işlem yapılıyor .

Kolay gelsin herkese .

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

İlk ilana çıktığınızda fiyat 145.000 TL'di, siz 130.000 TL'den satabildiniz aracınızı. İlk ilana çıktığınızdan 15.000 TL düşük fiyatına satabildiniz aracı, bu fiyat düşüşü de çok hızlı seyretti.

Buradaki yorumlar olmasa siz aracınıza 135.000- 140.000 TL gibi rakamları istemeye devam edip boşu boşuna zaman kaybedecektiniz.

Bu aracın 135.000 TL'den satılması çok yavaş olur, bunu galerici aldıysa işi bilmeyen bir adam, zarar eder, binici aldıysa normal fiyat.

Biz o zamanda yazdık, 130.000 TL fiyatın makul olduğunu, fiyat kırmamanız gerektiğini. hatta 2.000-3.000 TL pazarlık payı koysaydınız keşke diye.

Size özelden uzunca mesaj yazdım, tenezzül edip bir dönüş bile yapmadınız, katılırsınız, katılmazsınız, o ayrı konu, ancak nezaketen dönüş yapılır, biz böyle gördük.

Şükrü52 gibi hoşunuza giden şeyleri yazanlara teşekkür edip, hoşunuza gitmeyen şeyleri yazanları samimiyetsiz buluyorsunuz,

Kusura bakmayın ama sizi gayet samimiyetsiz gördüm, herkes size süper, mükemmel demek zorunda değil, hatayı da gösterecek.

Belki de buradaki yorumlar olmasa siz aracınıza 135.000- 140.000 TL gibi rakamları istemeye devam edip boşu boşuna zaman kaybedecektiniz, araç hala satılmamış olacaktınız

Siz aracı bugünkü şartlar altında olabilecek EN İYİ FİYATLARDAN BİRİNE ZARAR ETMEDEN SATTINIZ, ARACI ALDIĞINIZ FİYAT ÜZERİNDEN SATTINIZ,

Hayırlı olsun.

Eğer burada sorulan soruya cevap verilmesi bekleniliyorsa öncelikle herkesin görüşüne saygı duyulması gerekir. Hal böyle olunca forumda yazışmaya hiç gerek yok. Beğendiğiniz yorumları yapan arkadaşlar ile özel mesaj yolu ile yazışabilirsiniz.
    geng'e katılmakla birlikte yazısını Alıntı yaparak hafızalara yer etmesini ümit ediyorum.

Ne güzel ki bayi istenilen rakamdan 1TL dahi indirim ve pazarlık yapmadan satın almış. Hoş, şahsi görüşüm bu satış bana hiç de inandırıcı gelmedi..
    Eğer belirtilen rakama satıldıysa, satan arkadaş üzülmesin güzel rakama satış gerçekleşmiş.

Ayrıca bahsi geçen galericiye şu aracın da linkini gönderir misiniz satın alsın.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ozel-siparis-full-kazasiz-mengerler-163276532/detay

İyi Günler dilerim..

• Bu araçlar biraz kredi kokuyor, sanki krediyle al, biraz kullan, sonrada peşin sat der gibi... Kredi saadet zinciri...

• bende geçen hafta kaporamı verdim.cla 200 jüpiter kırmızısı,urban+luxury+kırmızı emniyet kemeri; jantları da 18 i, çıkarıp 17 inç yaptırdım daha konforlu olsun diye.ağustos sonu yada eylül başı aracım nasipse gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronin67777

bende geçen hafta kaporamı verdim.cla 200 jüpiter kırmızısı,urban+luxury+kırmızı emniyet kemeri; jantları da 18 i, çıkarıp 17 inç yaptırdım daha konforlu olsun diye.ağustos sonu yada eylül başı aracım nasipse gelecek.

Hayırlsı olsun, allah iyi günlerde kazasız belasız, kullanmak nasip etsin,
    benimkisi 18" şimdilik konfor konusunda bir problem görmedim,
    bugün 2. günü, araba dehşet bişi, kullandıkça mercedes'in ne olduğunu yaşıyorum...
    arabada yok yok, AMG+Gece paketi,
  • Bu kızgın arkadaşla Bağdat caddesi Mercedes'te karşılaştık. 370 bin TL fiyatı var.

Dikkatimi çeken, 11 bin küsür TL'lik Amg performans koltukları varken, Amg exclusive paket yok. Bir de Audio 20 var. İnsan bi Comand bekliyo haliyle.

• quote:

quote:

Bu tartışma konusunu başından beri takip ediyorum ve kim haklı çıkıcak diye sabırsızlıkla bekliyordum ve benimde tahmin ettiğim gibi araç 130 civarı satılır fikri haklı çıktı , alanada satanada hayırlı olsun , <cla nın ölüsü cla dır yaaa

Bakin burada hakli cikmak yada haksiz cikmak durumu yok , galeriye 130 dan satilan bir arac soz konusu , alan sizce 125 e mi satacak araci , piyasa kosullari icerisinde 135-140 arasinda verecek .

Ben o araci 135-140 bandinda biniciye satarim diyordum . Onun altindaki degerlerde de alir bayiye veririm , cok ucuz araba isteyen gider bayinin 2. Elinden alir diyordum ki oyle de oldu . Cok bilmisler gider simdi galeriden alir yani oguz bey aracini bence 5000 tl ucuza verdi ederi maalesef bu değil .

Bu araca cash 130 sayip alan galerici kimdir? Söylerseniz bende benim aracı okutayım.

Cash sayılan 130'un en basit yatırımcıya maliyeti yaklaşın 1,5 bin TL aysa. Bu adam esnaf bide. Bu şekilde alım satım yapıyorsa yarın elinden o cla'yı deil 125 muhtemelen muammel bedelin %70 ine alırlar.... Yazık olur.

Cok samimiyim soyleyin bu atacı alan galerşciyi. Çok ama çok merak ettimm....

• quote:

Orijinalden alıntı: simsar4

quote:

quote:

Bu araca cash 130 sayip alan galerici kimdir? Söylerseniz bende benim aracı okutayım.

Cash sayılan 130'un en basit yatırımcıya maliyeti yaklaşın 1,5 bin TL aysa. Bu adam esnaf bide. Bu şekilde alım satım yapıyorsa yarın elinden o cla'yı deil 125 muhtemelen muammel bedelin %70 ine alırlar.... Yazık olur.

Yanlış kişiye sordun dostum , konuyu baştan oku arabayı alanda satanda ben değilim ne yazik ki CLA aracim bile yok olmazda zaten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simsar4

quote:

quote:

Yanlış kişiye sordun dostum , konuyu baştan oku arabayı alanda satanda ben değilim ne yazik ki CLA aracim bile yok olmazda zaten

Yok konuya sizin kadar olmasa da vakıfım:) malum bir zamanlar almaya yeltendiğim araçtı o nedenle baktığım takip ettiğim forumlatdan biri

Ama haklısınız soru doprudan size değildi. İlgili kişi biliyor kendini ama cewap verir mi bikemem:))

• Sahibinden'de, 2013 model, 5000km, 2.el, cla200 AMG donanım, 125000TL
    bilgilerinize...:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peak -- 23 Mayıs 2014; 1:49:20 >
  • zaten normaldede arabayı calıştırdığın anda 2 elde yuzde 10 değer kaybeder.bazı arkadaşlar bunun tersini iddia ediyorlardı gercek olan budur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 23 Mayıs 2014; 9:28:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

zaten normaldede arabayı calıştırdığın anda 2 elde yuzde 10 değer kaybeder.bazı arkadaşlar bunun tersini iddia ediyorlardı gercek olan budur zaten.

keza, sahibinden.com'da, bahsi geçen CLA'ların daha satıldıgınıda görmedim, ilanlar duruyor, duruyor sadece, iş fiyat etiketiyle bitmiyor, birde bunun alıcı tarafı var.
    CLA nın şansızlığı yeni C nin altında klaması, aracının 2. elde pirim yapmasını isteyen yeni C ye yönelecektir, sorunu burda çıkarıyor, CLA prim yapacak bir araç değil, bu aracı alan E250 coupe yi kullanıcılar gibi düşünün,
    BMW bunu önce 1 serisi çıkararak denedi, istenen tutmadı,
    şimdi 3.20i ED ve 520i ED ye 1600 motor yükleyerek yapıyor,
    mersedesin bmw den farkı,
    mersedes bu segmentlere yeni kasa yeni modelle piyasaya sunuyur,
    bmw aynı kasa üstüne iki değişik motoru uyguluyor, 1600 ve 2000 motor aynı segmette.
    bakalım kiminki tutacak...
    bence şu anda C180 tutmuş gibi görünüyor.

• peak kullanıcısına yanıt
    Bencede şuanda c180 piyasayı sallar gibi duruyor ama bakıcaz zaman cevap vericek bu soruya .
  • Aracımı 15 bin bakımına verdim.

Standart bakım haricinde

Fren diskleri
    Fren balataları

Değişti. Ön iki lastikte de balon var yanakta. Onları da değiştiricem yakında. Serivste tanesi 800 tl.

Servisten birkaç gün sonra fren nerdeyse tamamen kilitlendi ve sertleşti. Araçtan inmek zorunda kaldım çünkü inanılmaz bir duman içinde kaldı. Yangın tüpü elimde bekledim yanacak diye...
    Gerçekten çok fazla sıcaktı ve dediğim gibi baya tütüyordu.
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.