Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.399
Cevap
82
Favori
566.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peak

3.20. ED 170hp ve
    5.20i 170hp modellerinde
    kullanılan twinport motor,
    1 serisinde kullanılan motor imiş.
    ve prc motoru
    bmw müşteri temsilcisi demişti.

iyi yayınlar

5.20i'nin motoru aynı değil
    2000cc'nin küçültülmüş hali
    Blok olarak 2000cc blogu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

3.20. ED 170hp ve
    5.20i 170hp modellerinde
    kullanılan twinport motor,
    1 serisinde kullanılan motor imiş.
    ve prc motoru
    bmw müşteri temsilcisi demişti.

iyi yayınlar

5.20i'nin motoru aynı değil
    2000cc'nin küçültülmüş hali
    Blok olarak 2000cc blogu

Diyorsunuz VW'nin TSI motoru gibi,
    DOKME değil DOVME mi? :))

• Hayırlısıyla önümüzdeki hafta CLA200 AMG gece paketli arabama kavuşacağım,
    Allah herkese daha iyilerini kullanmak nasip etsin,

Arabanın kendisi yok ama resimleri göründüğü gibi,

iyi yayınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

CLA AMG 136 BİNİ GEÇMİŞ GERÇEKTEN KOMİK YAA BU ARAÇ İÇİ İLE KENDİNİ BATIRMIŞ Bİ ARAÇ OLMASINA RAĞMEN MERCEDES İNDİRİME GİTMEDİ HALA ZAM YAPIYOR BU NASIL MANTIK ÇÖZEMİİYORM EURO DÜŞÜYOR MERSO ZAM YAPIYOR O İÇ MEKANLA NASIL BU FİYATI İSTİYORLAR

Alma kardeşim alma o zaman. BMW 3.16 al yada git 2.el Avangarte C180 al.

105.000 TL'ye alınan CLA200 Urban+Luxury aracımın fiyatı şu an 135.000 TL. Aradaki zammın sebebi korkunç EURO kuru ve ÖTV zammı. Mercedes'in her otomobili aynı oranda zamlandı. İç mekanda öyle korkunç sorunlar yok. Ekrana lafı bende ediyorum ama Mercedes'in artık C serisinde dahi kullandığı ekran bu. Yapıcak birşey yok. "Deli gibi" CLA satıldı ve hâlâ bu fiyatlara rağmen talep var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mindolluin -- 6 Mayıs 2014; 19:40:32 >

• quote:

Hayırlısıyla önümüzdeki hafta CLA200 AMG gece paketli arabama kavuşacağım,
    Allah herkese daha iyilerini kullanmak nasip etsin,

Arabanın kendisi yok ama resimleri göründüğü gibi,

iyi yayınlar

Güle güle kullanın. Renk gerçekten güzelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim bu renge çok düşündüm, ve büyük konuştum:))) bundan önceki arabamın rengi siyah metalik idi çok çektim, yazın sıcakta kışın en ufak tozu bilen göstermesinden, diyordum bundan sonra ici dışı acik renk alicam diye, demekki büyü konuşmamak gerek, kismet bu renkmis, çok zor bir renk... Kazasız belasız nazarsiz. Kullanmak nasip etsin, ALLAH herkese daha iyisini versin...

• tamamda neden bu tepki koyunmuyuz bizi gütsünler sen ucuza aldın diye böyle düşünüyorsun kur arttıda bu kadarda etkilememeli bmw %13 e kadar yapıyo mercedes cla 2. yılına giriyo kampanya yapması gerekirken zam yyapıyo zaten bu fiyat politikasıyla almam mercedes ne gerek bmw daha iyi en azından aldıgıma deger bi performans alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

tamamda neden bu tepki koyunmuyuz bizi gütsünler sen ucuza aldın diye böyle düşünüyorsun kur arttıda bu kadarda etkilememeli bmw %13 e kadar yapıyo mercedes cla 2. yılına giriyo kampanya yapması gerekirken zam yyapıyo zaten bu fiyat politikasıyla almam mercedes ne gerek bmw daha iyi en azından aldıgıma deger bi performans alırım

Piyasada farklı araçlar var, rekabet var, her markanın güzel modelleri var.
    Hangisi işinize geliyorsa onu alın
    İlla bir modeli beğeniyor ve pahalı diyorsanız da ikinci ele yöneleceksiniz o zaman.
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    BMW ıstanbul batısından 2014 yeni kasa 320i ED için dolu paketli hakiki deri koltuk ceviz kaplamalı 142000tl küsur fiyatla 520i boş kasa yakın/uzun zaman sonra makyaj/kasa değişim görecek arabayada 155000 küsur teklif verdi, ben 520i kasayı istedim 10000 tl indirim istedim olarak, yapmadi, niye yapmadı derseniz bence, pisikolojik fiyat politakisi yüzünden, bu tür markalar fiyatlarına prestij oranı yansitiyorlar, açıkça si, 520i 1600 motorlu bos bmwyi, 320iED 1600 twinpower motorlu dolu-dolu al benisi olan araca tercih ettim, istedim,
    Ama 10bin lira için vaz geçtim, herkese göre her arabanın bir ederi var, bana göre de buydu...

• quote:

BMW ıstanbul batısından 2014 yeni kasa 320i ED için dolu paketli hakiki deri koltuk ceviz kaplamalı 142000tl küsur fiyatla 520i boş kasa yakın/uzun zaman sonra makyaj/kasa değişim görecek arabayada 155000 küsur teklif verdi, ben 520i kasayı istedim 10000 tl indirim istedim olarak, yapmadi, niye yapmadı derseniz bence, pisikolojik fiyat politakisi yüzünden, bu tür markalar fiyatlarına prestij oranı yansitiyorlar, açıkça si, 520i 1600 motorlu bos bmwyi, 320iED 1600 twinpower motorlu dolu-dolu al benisi olan araca tercih ettim, istedim,
    Ama 10bin lira için vaz geçtim, herkese göre her arabanın bir ederi var, bana göre de buydu...

Burada önemli olan size göre ederi değil maalesef.
    Çoğu insan ne ödemeyi göze alıyorsa, arabanın ederi o oluyor arz-talep gereği.
    Herkes alacağı malı ucuza almak ister, ondan daha ucuza alan olmasın, en ucuz fiyattan kendi alsın ister.

Ben olsam gerçekten istediğim bir araba için o farkı gözden çıkarırdım, siz çıkarmamışsınız. Herkesin kendi tercihi.
    Aracınız hayırlı olsun.

Fiyatlarına tabii ki prestiji yansıtacaklar. Alanlar da bunun için alıyor zaten. En basiti önünüzdeki araba , kendi arabanızın markasına göre yol veriyor

Bir tane büyük kasa Mercedes kullanın, isterse 10 yaşında olsun, bakın araçlar nasıl kaçıyor önünüzden

• Temenni için teşekkürler,
    2013 itibarı ile enflasyon ve döviz artışa geçti, bunun yansıması herşeye olduğu gibi, otomobil piyasasını vurdu, vurmadı diyene 1,5 yıldır fiyatlari orantilamasini söylerim, 2 ay içersinde prestij marka distribütör bayilerin fiyat poltikalarina bakmak gerek, ben fiyat araştırması yapar ken, BMW mercedes vw audi ye gidip fiyat aldığımda , %8 - %10 arasında indirimli fiyatı teklife yansitiyorlardi, bunu yapmalarinin sebebi 2013 ten kalan araç lar ve dövizin artışını, sanki lutfediyorlarmis gibi sanki bana özel indirim yapar miş gibi, diyeceğim o ki, marka prestiji derken, aslında gerçekte hiç bir indirim yapmış olmuyorlar, 2013 girişli ve döviz artışının farkın sözde indirim mis gibi gosteriyorlar, kendileri lutfediyor lar ama, musteri isteyince yok biz prestij markayiz,
    Size bir örnek daha cadde üstü bağımsız oto galeriler, E-F segmentinde araçları, distribütör bayilerin fiyatlarina göre 3/2 oranla satıldığını gördüm... O yüzden tekrar ediyorum, her alıcının kendince belirlediği , biçtiği bir fiyat vardır,
    Şimdi haziran-eylül arası teslim araçlara ucuk fiyatlar verir ler, araliga doğruda sözde indirim diyerek yukarda bahsettiğim sebeplerden dolayı, fiyat verirler, ocaktan sonrada eğer kaldıysa 2014 modelleri aynı işlem olur, bu bir döngü...

İyi yayınlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peak -- 8 Mayıs 2014; 19:31:01 >

• quote:

Size bir örnek daha cadde üstü bağımsız oto galeriler, E-F segmentinde araçları, distribütör bayilerin fiyatlarina göre 3/2 oranla satıldığını gördüm...

Galerilerdeki düşük fiyatlı (yani distribütör aracına göre) araçların çoğu "ÖTV'si patlak" tabir edilen, vergi problemi çıkarabilme ihtimali olan araçlardır, bilginize. Eğer yetkili bayii çıkışlı yazmıyorsa ilanlarında, sıkıntılı olma ihtimali fazladır
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar çok vaktim yok ama bir açıklama yapacağım.

Araç 130.000 TL' ye satıldı.
    Acil ihtiyaçtan fiyat kırdım. Alan bir galeri, yani adam ölü fiyatına aldı.
    Üstüne kar koyup satacak. Piyasa değerinin ölüsünün 137-138 edeceğini söyledi.
    (Ayı aracı 135 den de alabileceğini söyledi ancak ben ilanı 130 yapmıştım o sıra)

Anıl hocam ve bir kaç kişinin milletinin malını ucuzlaştırma politikası boşa gitti.
    Zira Anıl hocam 135 üstü etmez demişti ölüsü piyasası 135 civarı. Zira araç sadece 7000 km de idi & ekstra donanımlı ve hala yeni kokusu vardı araç içinde.
    (Ben ucuza verdim o ayrı. Aynı araç bayram’dan önce temmuz başı gibi satılsa ölüsü 135 civarı ederdi. (Max değil ölüsü!!!)
    Ayrıca aracı gören ve 130.000 TL nün düşük olduğunu neden fiyatın bu kadar düşük olduğunu çok kişi sordu.
    Pazardan bu şekilde feedbackler aldım.

Bunun Dışında
    Hatta bir arkadaş 125 eder demiş falan demiş. Çok komik şeyler yazmış. Kaile bile alıp cewap wermedim.

Birisi de burayı sahibinden .com sanmış demiş. Ne alakası var? Burası forum değil mi, arabanın ne kadar edebileceğini sormak neresi yanlış zira burası tartışma platformu?
    Anlamadım doğrusu.

Şükrü bey ve Efe bey'e tekrar tşk ederim yapıcı yorumları için.
    Diğer arkadaşların yorumlarını gayri-samimi&ciddi buldum.

Ucuza Mercedes vermenin& zarar etmenin ( zorunluluktan) ne demek olduğunu ancak alın teri ile kazanılıp zarar edilirse anlar diğer arkadaşlar zira sallamak bedeva.
    Onun dışında hep farklı frekansta oluruz hep.

Saygılar…

• quote:

Orijinalden alıntı: O_OGUZ

........

Buradaki arkadaşların fikirlerini istediniz.
    Herkes aklı yettiğince, bildiğince, doğru ya da yanlış yazdı (ben de dahil).

Hiçbirisinin yazdığına göre de ikinci el piyasası şekillenmiyor haliyle.
    Birkaç kişinin düşük fiyat söylemiş olması da yüksek söylemiş olması da sizin aracınızı satacağınız fiyatı değiştirmez.
    Alıcılar ne kadar verirse, siz de ancak o fiyata satabilirsiniz.

Ki eleştirdiğiniz Aniil'ın dediği fiyattan bile ucuza gitmiş, dolayısıyla ona kızmanın hiçbir anlamı yok.

Son yazdığınız alın teri konusuna girmiyorum, kimsenin nasıl para kazandığı hakkında yorum yazmak kimsenin haddine değil.
    Sıfır araç alıp 1 sene içinde satılırsa çoğu zaman zarar edileceğini herkes bilir, ki TL olarak zarar da etmediniz.

Hayırlı olsun satışınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 9 Mayıs 2014; 13:25:28 >

• quote:

Acil ihtiyaçtan fiyat kırdım. Alan bir galeri, yani adam ölü fiyatına aldı.
    Üstüne kar koyup satacak. Piyasa değerinin ölüsünün 137-138 edeceğini söyledi.
    (Ayı aracı 135 den de alabileceğini söyledi ancak ben ilanı 130 yapmıştım o sıra)

Anıl hocam ve bir kaç kişinin milletinin malını ucuzlaştırma politikası boşa gitti.
    Zira Anıl hocam 135 üstü etmez demişti ölüsü piyasası 135 civarı. Zira araç sadece 7000 km de idi & ekstra donanımlı ve hala yeni kokusu vardı araç içinde.
    (Ben ucuza verdim o ayrı. Aynı araç bayram’dan önce temmuz başı gibi satılsa ölüsü 135 civarı ederdi. (Max değil ölüsü!!!)
    Ayrıca aracı gören ve 130.000 TL nün düşük olduğunu neden fiyatın bu kadar düşük olduğunu çok kişi sordu.
    Pazardan bu şekilde feedbackler aldım.

Bunun Dışında
    Hatta bir arkadaş 125 eder demiş falan demiş. Çok komik şeyler yazmış. Kaile bile alıp cewap wermedim.

Birisi de burayı sahibinden .com sanmış demiş. Ne alakası var? Burası forum değil mi, arabanın ne kadar edebileceğini sormak neresi yanlış zira burası tartışma platformu?
    Anlamadım doğrusu.

Şükrü bey ve Efe bey'e tekrar tşk ederim yapıcı yorumları için.
    Diğer arkadaşların yorumlarını gayri-samimi&ciddi buldum.

Ucuza Mercedes vermenin& zarar etmenin ( zorunluluktan) ne demek olduğunu ancak alın teri ile kazanılıp zarar edilirse anlar diğer arkadaşlar zira sallamak bedeva.
    Onun dışında hep farklı frekansta oluruz hep.

Saygılar…

Oguz bey hayirlisi olsun . Gule gule harcayin .

Benim dedigim gibi olmus , ucuza araba almak isteyene arac yok , gittiniz galeriye verdiniz buradan ahkam kesenler gitsin simdi 135 ustu rakama galeriden alsinlar

Gun geldiginde sanirim ayni akibeti paylasacagiz

Grsrz

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

........

Buradaki arkadaşların fikirlerini istediniz.
    Herkes aklı yettiğince, bildiğince, doğru ya da yanlış yazdı (ben de dahil).

Hiçbirisinin yazdığına göre de ikinci el piyasası şekillenmiyor haliyle.
    Birkaç kişinin düşük fiyat söylemiş olması da yüksek söylemiş olması da sizin aracınızı satacağınız fiyatı değiştirmez.
    Alıcılar ne kadar verirse, siz de ancak o fiyata satabilirsiniz.

Ki eleştirdiğiniz Aniil'ın dediği fiyattan bile ucuza gitmiş, dolayısıyla ona kızmanın hiçbir anlamı yok.

Son yazdığınız alın teri konusuna girmiyorum, kimsenin nasıl para kazandığı hakkında yorum yazmak kimsenin haddine değil.
    Sıfır araç alıp 1 sene içinde satılırsa çoğu zaman zarar edileceğini herkes bilir, ki TL olarak zarar da etmediniz.

Hayırlı olsun satışınız

çok güzel ve mnatıklı şeyler yazıyorsunuz cidden tebrik etmek istiyorum

bu arada gözden kaçan bişey var, acil para ihtiyacı halinde bişey satılıyorsa o şey normalden ucuza satılmalıdırki bi an önce paraya dönüşebilsin. bu satışta da bu olmuş ki normal. eğer paraya ihtiyaç olmasa tok satıcı rolü oynanıp istenen fiyat satılana kadar araç elde tutulabilirdi.

hayırlısı olsun @O_OGUZ

• İlk ilana çıktığınızda fiyat 145.000 TL'di, siz 130.000 TL'den satabildiniz aracınızı. İlk ilana çıktığınızdan 15.000 TL düşük fiyatına satabildiniz aracı, bu fiyat düşüşü de çok hızlı seyretti.

Buradaki yorumlar olmasa siz aracınıza 135.000- 140.000 TL gibi rakamları istemeye devam edip boşu boşuna zaman kaybedecektiniz.

Bu aracın 135.000 TL'den satılması çok yavaş olur, bunu galerici aldıysa işi bilmeyen bir adam, zarar eder, binici aldıysa normal fiyat.

Biz o zamanda yazdık, 130.000 TL fiyatın makul olduğunu, fiyat kırmamanız gerektiğini. hatta 2.000-3.000 TL pazarlık payı koysaydınız keşke diye.

Size özelden uzunca mesaj yazdım, tenezzül edip bir dönüş bile yapmadınız, katılırsınız, katılmazsınız, o ayrı konu, ancak nezaketen dönüş yapılır, biz böyle gördük.

Şükrü52 gibi hoşunuza giden şeyleri yazanlara teşekkür edip, hoşunuza gitmeyen şeyleri yazanları samimiyetsiz buluyorsunuz,

Kusura bakmayın ama sizi gayet samimiyetsiz gördüm, herkes size süper, mükemmel demek zorunda değil, hatayı da gösterecek.

Belki de buradaki yorumlar olmasa siz aracınıza 135.000- 140.000 TL gibi rakamları istemeye devam edip boşu boşuna zaman kaybedecektiniz, araç hala satılmamış olacaktınız

Siz aracı bugünkü şartlar altında olabilecek EN İYİ FİYATLARDAN BİRİNE ZARAR ETMEDEN SATTINIZ, ARACI ALDIĞINIZ FİYAT ÜZERİNDEN SATTINIZ,

Hayırlı olsun.

• "Şükrü52 gibi hoşunuza giden şeyleri yazanlara teşekkür edip, hoşunuza gitmeyen şeyleri yazanları samimiyetsiz buluyorsunuz,

Kusura bakmayın ama sizi gayet samimiyetsiz gördüm, herkes size süper, mükemmel demek zorunda değil, hatayı da gösterecek."

aynen katılıyorum
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Sayın Erciftci
    sizinle daha önce bazı konularda ters düşmüştük ama bakın dediğim oldu üzerinde uzlaşabileceğimiz bir konu bulduk ben Oğuzhan Bey e belki 1ay önce den söylemiştim 130-135bin TL arasında satarsınız diye ama bir takım arkadaşlar her ne kadar karşı çıksalarda olması gereken oldu. Başta Oğuzhan Bey olmak üzere herkese Hayırlı Olsun... bazılarına da kapak olsun
  • Bu tartışma konusunu başından beri takip ediyorum ve kim haklı çıkıcak diye sabırsızlıkla bekliyordum ve benimde tahmin ettiğim gibi araç 130 civarı satılır fikri haklı çıktı , alanada satanada hayırlı olsun , <cla nın ölüsü cla dır yaaa
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.