Şimdi Ara

Mercedes CLA 1,5lt Dizel Motor Satılmaya Başladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
6.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neo01470

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Hangi kriterde 121 bin liranın hakkını veriyor siz onu yazın, bi ona bakalım.

Neredeyse premium D Segmenti parasına C Segmenti araç satılıyor.Neredeyse demeyim 120 bin liraya binilebilecek donanımda 3.16i mevcut.

CLA'nın yol tutuşu mu daha iyi, performansı mı, kalitesi mi, konforu mu, iç hacmi mi?

Bu otomobil albenili bir tasarım dışında neye sahip de karşıt görüşte bulunan herkese karşı cephe aldırıyor?

Bu arabanın Almanya'da baz donanımı 31bineuro buna gore konuşalım bizdeki %45 ile beraber ki donanım olarak Türkiye'deki versiyonu Almanya'daki bosundan cok daha dolu fiyat uçuk degil Euro bu sviyedeyken.

Evet yol tutusu cok iyi kotu diyen bir kaynak bile gösteremezsin.
    Evet performansı cok cok iyi muadillerine gore hatta kendinden 14hp fazla olan 316i yi tokatliyor cla180 122hp lik olan versiyonu verilere açıp bakabilirsin.
    156hp lik bir yaklaşık 1.5 tonluk araç icin adamlar 230km son hız vadediyorlar cunku sürtünme katsayısı seri üretim araçlar arasındakiler arasında en iyisi.daha ne istersin ?

Az yakıyor sanzimani çift kavramalı ve cok başarılı .

Tasarımına gelirsek 100bin liralık araç gibi durmuyor çerçevesiz camlariyla coupe formuyla mükemmel tasarımiyla yeni bir segment oluşturdu mercedes o yuzden mi bmw audi tutuştular hemen rakip çıkarmak icin hazırlıklara koyuldular sence

Ic mekanına gelirsek tasarımını beğenmiyor olabilirsiniz ama internette gördüğünüz bir kac video ile kalitesiz damgasını yapistirqmazsiniz .cunku mercedes kalitesinde bir araç bu standartları o kalitesini beğenmeyen neyine gore beğenmiyor acaba.
    Konfora gelicek olursak konfor konusunda bir C yada 3 etmez ama onlar gibi degil farklı duran bir araç.
    Hacim demissin 3 le. C Dede hacme dair birsey yok zaten hacim isteyen adam gidipte CLA almaz,hacim istiyorsan cok ucuza baska araçlar da bulursun hacimle fiyat iliskisi kurmak cok dogru degil.

316i ye tokat atıyor demişsiniz ama 0-100 hızlanması 9.2 saniye ve ayriyetten 90kg daha ağır ! Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen.. Som hız konusunda merso daha iyi ama 210-230 çok farketmez..

Bu kadar uzun alıntı yapmak istemezdim ama veriler burda 14 hp güçsüz,sadece 30 kg hafif 90 felan degil,

Mercedes CLA 1,5lt Dizel Motor Satılmaya Başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Mercedes bayisine gitmek toplu taşımayla 4TL veya 1-2litre yakıt.

CLA'yı satın almak 121.000TL

1.6 multijet 35-40.000TL'lik Fiat Bravo'lara tokatlanmak, paha biçilemez.

Geriye kalan herşey için ÖTV

+1 bravo bunu tokat manyağı yapar.

Siz trafige milleti tokatlamaya cikiyorsunuz herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı hacimde teknolojileri bu seviyede olan firmaların bu güçleri elde etmeleri kendi tercihleri,
    isteseler bu yıl F1 de 1.6 cc motorlarda olacağı gibi 800hp de elde ederler. Amaç burda uzun ömür ve sorunsuzluk.

Mercedes ile BMW uzun ömür konusunda kıyaslanmaz. Henüz bunu gösterecek gerçek bir kanıta BMW yada Audi malesef ulaşamadı.
    Bu konuda en iyi kanıt bu güne değil geçmiştekilere bakarak anlayabilirsiniz. ''Zaman'' en doğru göstergedir. Ve hala yıldızı gösteriyor.
    Günümüzde 30-40 yaşında hala motoruna dokunulmamış Mercedes'ler görebilirsiniz ancak aynı model BMW ve Audiler uzun zamandır çöplüklerde..

Yani olay 14hp olayı değil aslında, biraz daha geniş bakmak lazım. Marka fanatiğiyseniz zaten bu yazdıklarımı dikkate almazsınız.
    Bunları ancak belirli yıllardan sonra oluşan ''tecrübelerle'' daha net görebilirsiniz. Yani sonuç olarak karşısındaki ne olursa olsun kendini
    dünyaya kanıtlamış Mercedes ve 14hp için kendine laf söyletmez emin olabilirsiniz. Mutlaka bir bildikleri vardır bunların..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 7 Ocak 2014; 1:20:19 >

• CLA nin neresini begeniyorsunuz anlamiyorum. Tamam zevkler ve renkler tartisilmaz ama çok çirkin araba be. Bir de istedikleri paralara bak. Fiyat/performans desen 0. Koca bir para israfi bence CLA.

• quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Tam engelli indirimi ile alınacak araç olmuş bence

Çok yaşa emi

Sağol kardeşim sende
  • Benim ulkemin halkina bu fiyatlar layik hatta keske 150 bin olsaydi

• Su aracin fiyatini falan atesli atesli savunan arkadaslar Mercedes'te mi calisiyor cidden merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok yanlis bir tercih saka gibi bir motor.hemde cla gibi bir arabaya. A serisine koyulsa cok mantikli diyebilirdim ki var.ama cla tamamen bir fiyasko.hele hele bu motora bu fiyatlar kufur gibi amg paket 142binden basliyo bu araba 1.5dizel araba sakami yapiyo bu mb anlamak cok guc .araba iyi hos ama bu motor bu arabaya komik. Ekonomiden bahsetmesin kimse amg paketli arabaya binip ekonomiden bahsedemezsin ekonomiden bahsedersen coupe araba alip 140 bin vermessin.

• MB tr liste fiyatlarında otamatik 120 bin civarıyken arkadaşın koyduğu listede manueller 80 binlerde..

Hangisi doğru ortada bi yanlışlık olması lazım 1.5 dizel araca 120 bin istiyorlarsa yazık..85-90 ederi olur ancak..
  • 1 CLA 3 duster etmez
  • hilali ahmer bedavaya dağıtmış gibi ortalıkta sık sık rastlayacağız galiba.

edt:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MesutO -- 7 Ocak 2014; 4:48:47 >
  • Herkes pahalı olması konusunda hemfikir,ancak türkiyede arsa ve inşaatta işini uyduran yattığı yerden büyük paralar kaldırıyor.100 daire çıkacak yere adamını bulup 500 daire sokuşturmuş 1 inin parasını cla ya vermiş çok değil.sen ben kalabalıkta trafikte debelen dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Guzel ulkemin vergi sistemi Mercedes'i bile dize getirdi.

mercedesi dize getirdi ama bir hondayı getiremedi. Hemde ülkemizde fabrikası olduğu halde,
    1.6 dizel otomatik civic yok. Hatta 1.6 dizel sedan civic yok...

Üstün Japon mühendisliği motoru kaputa sığdıramamış.
  • Bence Mercedes ucuz araba satmak istemiyor, CLA da onlar için fantezi bi çalışmaydı, yaptılar ama çok satmasını istediklerini sanmıyorum....mercedesin binek arabaları C-E-S tir (ve bunların coupe-cabrioları)...
    CLA daha pahalı C yi satmak için faydalı olabilir tabi:)....
    1.5 dci motora 7g şanzımanı adapte etmişler uyumu iyidir umarım...
    bende bu kadar para verilen bi arabanın bi doblodan, yüklü bi ford transitten daha yavaş kalmasının saçma olduğunu düşünmekteyim, yanlış anlaşılmasın hız delisi değilimi, yada her ışıkta tam gaz kalkmıyorum, 13 yıldır tek hız cezası yedim oda 85 km!....ama şimdi düşünün bi kere duble yoldasınız sol şerittesiniz sağda kamyonlar falan var, ışıkta kalktınız gidiyonuz arkanızdan bi doblo/transit sizi selektör manyağı yapıyor, hatta bi kmayonun arkasına gçip yol vermek zorunda kalıyonuz, yada adam size artistik olsun diye dobloyla-transitle makas çekiyor.....bence bu kabul edilemez.....ben o kadar para vereceksem ortalamanın üzerinde gitmeli araba, ha ben 110-120 kadar hızlanır sağa geçerim ondan sonra üsterse TIR sollasın problem deyil....

bence ÖTV-motor hacmi-euro kuru filan hikaye, mercedes bu arabayı hiç bi şekilde 100 binlerin altında satmayacaktı (yada ör: pasat 1.6 dizel highline dsg nin altında,volvo s801.6 powershift altına gibi...)
    ötv euro falan deyince iyice uçurmuşlar....bu fiyatlara bakınmca şu anda en mantıklısı mercedes e180 görünüyor....

diğer bi detayda forumda bu konuya yazanlardan ciddi alıcı olanların oranı 10% un altındadır sanıyorum, (bende 90% ın içindeyim tabiiiki:)....

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Evet maalesef. Urban donanımı yerine S60 D2 Advance PS çok daha mantıklı bir tercih bence fiyat farkı sadece 1500 lira. Ama yine de çok talep olacaktır düşüncesindeyim.

1.500 değil.16.000TL fark var. (121.000 vs 105.000)

S60 D2 Advance Powershift 105.570 TL olarak gözüküyor bu linkte; http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Pages/volvofiyatlistesi.aspx
    A Serisi ise 104.200. Ama Volvo'nun sitesindeki rakamlar 2013 modeller olabilir sizin dediğiniz 2014 fiyatı ise doğrudur.

Volvo fiyatı doğru, CLA 121'den başlıyor… O seviyede bir donanım için de 143 falan ödemek gerekiyor...

• bizim insanımız hiç sanmıyorum yol tutuş, iç hacim, motor gücü, tork vs gibi değişkenlere dikkat ederek araç alsın. mercedes bayisine girdi mi cla nın dizaynı iyi, ortalama tüketim 3,9 hele de otomatik dizelse tadından yenmez diyecek. umrunda mı reno motoruydu, 1.5 di, 109 beygirdi. maalesef bunlar insanların tüketim alışkanlıklarını belirlemiyor. şu dönemde bunları belirleyen faktörler: dizel-otomatik, yakıt tüketimi, şekil-marka. bunu kabul edelim yada etmeyelim ama gerçek bu.
  • Çok güzel araba.Fakat bu fiyat gerçekten sinir bozucu.Bu araç herkesin dediği gibi gösteriş aracı.Yani yanlış anlaşılmasın.Tasarım olarak çok iyi fakat diğer yönlerden çoğu markalardan çok bir üstünlüğü yok.Bu araç bana göre Amg ile kendini gösteriyor diğer donanımlar göze hoş gelmiyor özellikle en boş olanı.Amg'li fiyatıda 143.000 lira.Çok değil 2010 yılında bu fiyata yeni kasa sıfır Bmw 520d alınabiliyordu.İşte ülkemizin ve fiyatların geldiği son nokta bu.Birde bu fiyatı gördükten sonra 2014 model C180 dizel otomatik fiyatı birde amg olursa sanırım 160-170'den kapı açıcaklar.
  • millet golfe 80 bin veriyor mercedese 120 bin vermiş çok mu? hem mercedes, hem konforlu,hem de yakıtı ekonomik der alır. sıra bile olur bence, siz de elinizi çabuk tutun derim.
  • Dizel Volvo s80 (e segmenti) parasına reno motorlu cla (c segmenti) o da güzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Mercedes bayisine gitmek toplu taşımayla 4TL veya 1-2litre yakıt.

CLA'yı satın almak 121.000TL

1.6 multijet 35-40.000TL'lik Fiat Bravo'lara tokatlanmak, paha biçilemez.

Geriye kalan herşey için ÖTV

herşey 0-100 değil son hızda bravo 10 km/s yavaş kalıyor
    zaten performansa fazla önem veren daha güçlü motor seçeneklerini seçer
    olaya fiyat açısından bakarsan 35-40000 tl'lik bravo'yu da 8-10 bin tl'lik bir çok araç tokatlar
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.