Şimdi Ara

Mercedes C180'e Yeni 1.6 Motor !

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
130
Cevap
3
Favori
36.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Markalar ve Modelleri >> Mercedes C180'e Yeni 1.6 Motor !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1312 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kalecik karası

Başlığı okuyunca çok güldüm çok. Adamlar 100 Bin TL'den başlayıp 400 Bin TL'ye uzanan fiyat skalası olan bir aracı tartışıyorlar hem de bu kadar para verdikten sonra LPG takılabilir mi acaba diye soruyorlar! Komediden başka birşey değil. O kadar para verdikten sonra hala LPG filan diye sayıklıyorsan Mercedes kelimesini lugatından çıkar bari, Tata, Dacia filan çok daha ekonomik oluyor LPG ile onlara bak.

Üzüm suyunu fazla kaçırdın galiba dostum. Biraz önce hollanda hükümeti bisikletlerin yaz kış kullanılması için yolları alttan ısıtmayı denediklerini ve bunu yapacaklarını söylediler hedeflerinin daha çok bisiklet ile ulaşım olduğunu belirttiler o zaman onlara da pis fakirler mi diyeceksin???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

Başlığı okuyunca çok güldüm çok. Adamlar 100 Bin TL'den başlayıp 400 Bin TL'ye uzanan fiyat skalası olan bir aracı tartışıyorlar hem de bu kadar para verdikten sonra LPG takılabilir mi acaba diye soruyorlar! Komediden başka birşey değil. O kadar para verdikten sonra hala LPG filan diye sayıklıyorsan Mercedes kelimesini lugatından çıkar bari, Tata, Dacia filan çok daha ekonomik oluyor LPG ile onlara bak.

Üzüm suyunu fazla kaçırdın galiba dostum. Biraz önce hollanda hükümeti bisikletlerin yaz kış kullanılması için yolları alttan ısıtmayı denediklerini ve bunu yapacaklarını söylediler hedeflerinin daha çok bisiklet ile ulaşım olduğunu belirttiler o zaman onlara da pis fakirler mi diyeceksin???

Haklısın dostum bahsettiğin uygulama şu anda İsveç'te mevcut. Yollar İsveç gibi yılın 8 ayı karlı bir ülkede hiç kapanmıyor alttan ısıtıldığı için. Ama burada farklı birşey olsa gerek değil mi? Mesela insanları spora teşvik etmek, emisyonları azaltıp çevreye daha duyarlı olmak, doğayı korumak gibi. Ben 300 Bin liralık bir Mercedes alıyorsam ve LPG taktırıp Mercedes'e Mercedes gibi binemiyorsam burada bir terslik var demektir. Neden mi? Birincisi bu ısıtmalı yollar ve bisiklet hareketiyle alakasız bir mantık güttüğümüz için. Bizde LPG kullanmanın sebebi hiçbir zaman çevrecilik olmadı bu belli birşey. Ama Holllandalılar ya da İsveçliler bu mantıkla bakıyorlar olaya. İkincisi de dediğim gibi 300 Bin liralık araba alabiliyorsun ama ince hesaplarla km başına 2 kuruş kazancım olacak diye kendini kasıyorsun Mercedes kullanma zevkini bir kenara bırakarak. Ayrıca o güzelim motora da günah be kardeşim LPG taktırmak. Bu benim fikrim tabii, 300 bin liralık araba alabilen adam 2 kuruş için zevkini törpülememeli ya da bizlerin yaptığı gibi ayağının altında yumurta varmış gibi davranmamalı o güzelim araca. Bu mantığın LPG'li Tata veya Dacia kullanmaktan hiçbir farkı yok ben bunu anlatmaya çalışıyorum.
    |
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

Orijinalden alıntı: Cityalırdımşenerabi

Merso BMW AUDİ bunlara 1.6 halkın kullandığı motor yakışmıyor arkadaşlar, isterse 300bg olsun, o teknoloji olunca yine 2000cc daha fazla beygir üretcektir

alman işçisi biniyor bunlara sanki s serisine koydular 1.6motoru . c segmenti araç altı üstü.

D sınıfı yanlışınız var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1651 Mesaj
    yav bu konu neden düzenli olarak 1-2 haftada bir uplanıyor
    Ya şimdi c serisinin 1.6dizel seçeneği var mı??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu 1.6 156 beygirlik motor peugeot nun thp motoru mu acaba?

Orijinalden alıntı: 5454kopgit5454

yav bu konu neden düzenli olarak 1-2 haftada bir uplanıyor

|
    |

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Bu 1.6 156 beygirlik motor peugeot nun thp motoru mu acaba?

Değil alakası yok .
    CGI motor ''CGI motorlar Kompressor teknolojisinden farklı olarak Turboşarjlı olan motorlardır. Yakıt ekonomisi ve performansı daha iyi bir motordur.''
    tamamen Mercedes Benz teknolojisidir
    |
    |
  • Yarbay
    8050 Mesaj
    Kullanmaktayim. Canavar gibi motor. Acayip keyif veriyor. 7g tronic ile cok daha keyifli olmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

bu ülkede ferrariye lpg takıldı hocam. Herkesin kendi fantesisi buna kimsenin karışma hakkı yok sen rahat ol gülücüklerinide mümkünse vosvosun dsg konularında at
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.