Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Mercedes-Benz E180 ( W213 ) Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
75
Cevap
1
Favori
8.539
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Mercedes-Benz E180 ( W213 ) Yakıt Tüketimi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8225 Mesaj
    Aracın ağırlığı epey düşükmüş

2009 c180k Normal sunrooflu amg paketsiz 1500kg

Çok güzel araç ömürlük makina güle güle kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: vortex35

Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konu benim aklımdan çıkmış ve bu ihtimali değerlendirmeye alamadım malesef ve evet dediğiniz konuda doğruluk payı var. Fiyatlar konusunda ise %40 indirim koduyla c200d 318i vb. 256TL/Günlük E180 520i vb 315TL/Günlük ( Avis'in kış fiyatlandırmaları %40 indirimli şekilde söyledim. )

Alıntıları Göster
    Verdiğiniz bilgiler için ben teşekkür ederim.
    Ankaraya yolum düşdüğünde (bulunduğum şehirdeki bayide yeni kasa araç yok sanıyorum)bende yeni serisini bi deneyeyim.

Bu arada dediğim gibi iki serininde yeni kasasını kullanma şansım olmadı ancak ikisini de bir kaç kez inceledim. En azından kasa anlamında bende Mercedesle kıyaslayınca BMW nin eskinin üzerine çok bir şey koymadığını düşünüyorum. Halbuki Volvo ve Mercedes e segmentinde mükemmel araçlar ortaya koydular BMW bu anlamda e segmentinde benim beğeni ve zevklerime göre geriye düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 20 Kasım 2018; 15:18:40 >
    |
    |

Pm ile soru cevaplanmayacaktır.

• Yarbay
    3586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

9. dakikadan sonra izleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Evet izledim,

Karma tüketim 9.5 lt,

10 uncu dakikada soruyor, nasıl bir rakam ?

Katalog verilerine göre iyi bir rakam değil !!!

Yakın bir arkadaşımda 520 var, 12 lerin altına düşmüyor, 18leri gördüğü oluyor.

Evet doğru söylüyor, e180 ve 520 depoyu doldurun, hiç şehir dışına çıkmayın, sürekli şehir içi trafikte 10 lt nin altına imkansız. Bazıları çevre yoluna çıkıyor sabit 50-60 km hızda 20-30km mesafe gidiyor kendini şehir içi gittim zannediyor.

Sabah araca binin, 8-10 km yol yapın, bir iki defa yavaşlayın hızlanın 3-4 defa ışıklarda durun her seferinde bir iki dk bekleyin, son noktaya vardığınızda ortalama değere bakın.

Bir önceki kasa e180 ve 520i kiraladım test ettim, ikisinide aynı koşullarda aynı yollarda denedim, şehir içi ( benim bulunduğum şehirde ) 10-11 lt altına düşmüyor.

e180 ve 520 nin şehir içinde 7-8 lt yakması kandırmacadan başka bir şey değil.

bir önceki aracım w204 kasa c180 7 ileri vites, o bile şehir içinde 10lt nin altına inmiyordu.
    |
    |

• Binbaşı
    1005 Mesaj
    W212 E180 ile W213 E180 arasinda daglar kadar fark var.

W212 E180 de F10 520i den daha fazla yakiyordu mesela benim gozlemlerime gore.

W213 E180 de durum tam tersine donmus ben İzmir de ikamet ediyorum bu gozlerimi yazin 40 derece sicakta klima acik cevre yolunda 30-70 arasi karma hizlarla dur kalk trafikte aldim. Cok rahat 7.5-8.5 arasi degerler yakalanir. Ben kendim yakaliyorum bu degerleri ve cebimden cikanla ekranda yazaba bakarim siz isterseniz 15 yaktirin beni ilgilendirmiyor.

Sehir disinda ise 9. Vites tahminen tam hatirlamiyorum 1200 devir 120km sabit hizla 5.5-6.5 lari cok rahat gorebilirsiniz. Araci test edin ondan sonra fikriniz olusur. Eski kasalarla kiyaslayarak yorum atmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vortex35 -- 20 Kasım 2018; 17:32:39 >
    |
    |
    https://www.youtube.com/watch?v=u8sT-2Hj8PM&t=771s
    20 dk 40 sn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 28 Aralık 2018; 0:8:25 >
    |
    |

3 kişi, bagaj full.
    Otoban 132 km, şehirler arası 110 km, Şehir içi hız limitlerine uyularak. İstanbul-İzmir arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 28 Aralık 2018; 0:18:26 >
    quote:

Orijinalden alıntı: autograph

3 kişi, bagaj full.
    Otoban 132 km, şehirler arası 110 km, Şehir içi hız limitlerine uyularak. İstanbul-İzmir arası.
    fena rakam değil o cüsseyle..
    |
    |
    Belki işine yarayan olur,

W213 E180

Aralik, Ocak aylari istanbul,

2.000 km, 30 km ortalama hiz sakin kullanim, 9 LT tüketim

Ben memnunum tuketim değerinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Çocuk Adam

koca araba için bence çok başarılı değerler bunlar...
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: individual

Şu 9 vitesli E180’in 2000 devirdeki hızı nedir? ( son viteste )

9. Vites 2000 devirde 140 km/s yapiyor

E180, 520i hangisi daha fazla yakar?
    |
    |

E220d’nin de 173km/h :)

|
    |
    yankımido kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: individual

E220d’nin de 173km/h :)
    Benzinlinin 2bin devri ile dizelin 2 bin devri ayni degil ama neticede biri 1.6 lt digeri 2.0 olan motoru kiyaslamak manasiz.

Ulkemizdeki sacma ve somureye dayanan vergi yasalari olmasa 1.6lt benzinli yerine en azindan 2.0 litre e350 300hp alinabilirdi ya da daha ust versiyon benzinliler de olabilirdi, ama malum iste herkes hakettigi gibi yonetilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yankımido -- 22 Ocak 2019; 10:22:33 >
    |
    |
    Hayretlerle okudugum bir yazi. Buyrun 15 bin km G30 depo olcumu ortalamam. Az doldurdun, cok doldurdun farki uzun vadede olmaz biliyorsunuz. Fazla doldurursam bir onceki olcum yuksek cikarken bir sonraki depoda fazla gidecegim icin ortalama dusuk cikar.
    http://www.fuelly.com/car/bmw/520i/2017/carretera/721325

Eger link vermek yasaksa buraya yazayim. %32 sehirdisi %68 sehirici (Istanbul Acibadem'de yasiyorum, trafigini ve yokusunu bilen bilir).

Genel ortalama: 8.8
    Son depo: 11.5 (servisteydi arac, duragan halde calistirmislar uzun sure)
    En iyi: 6.7
    En kotu: 11.22 (ustteki sebepten dolayi en kotu tuketim olarak bunu veriyorum.)

16 yakmasi soyle oluyor:
    1. Rodajda ilk 3 hafta 13-16 arasi yakti.
    2. Gecen Fenerin maci vardi. Kadikoy-Acibadem (3.4km) 1 saatte geldim. Normalde spor amacli yurudugum mesafedir.
    Araci Ekim 2017'den bu yana kullaniyorum. 3-5 kiralik deneyimim degil.

Son olarak G30 yol bilgisayari tuketimi en az 1,5 litre fazla gosteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carretera -- 30 Ocak 2019; 11:25:22 >
    |
    |

• Yarbay
    3556 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

e180 elite ve edition-e paketleri arasında ne gibi farklar var ? iki model arasında ki fiyat farkı 20-30 bin tl
    Elite baz pakettir.

Premium veya Edition-E'lerde tam elektrikli koltuklar, koltuk hafıza, elektrikli arka perde, anahtarsız giriş çalıştırma, akıllı far (ILS) gibi donanım farkları var. Opsiyonlar bayağı karışık ve çeşitli ama temel farklar bunlar denilebilir.
    |
    |
    W212 makyajlı kasa İstanbul'da küsürlü 9-10 lt civarlarında depo ortalamalarım. Kışlıklara geçince 9'lu ortalamaları pek göremez oldum bu aralar, genelde 10.2 - 10.5 falan oluyor, ~25km/h ortalama hızlarda.

Geçen gün fulledim, ortalama hız 30 km/h, tüketim ortalaması 9.7 idi.

Arada uzun yol karışırsa, ya da şehiriçi akıcı trafiklere de denk gelinirse 9 küsürler, hatta 9'un biraz altında ortalamalar mümkün.

Uzunda standart otoban hızlarında 7.5-8 gibi yakıyor.

Sabit 90 en düşük 5.4 gördüm, Üsküdar-Halkalı arasında, gece yarısı bomboş yolda.

W213 yeni şanzımanıyla bunlardan daha düşük tüketimler görebilir, şehiriçi 7 litre çok aklıma yatmasa da 8'li tüketimlere şaşırmam.
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.