Şimdi Ara

Mercedes Benz e renault motorunu kullanmak yakıştımı sizce? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
205
Cevap
2
Favori
6.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault nissan'ı satın almasaydı binerdiniz tek nokta enjeksiyonlu megane'a :)
  • 1-reno motoru kullanılan mercedes modelleri zaten ucuz modellerdir.
    2-a serisi cla serisi zaten markanın ''birazda halka ineyim'' dediği modeller
    3-zaten ucuz modelde motor dci olmuş hdi olmuş tdi olmuş ne farkeder?
    4-ayrıyeten 1,5 - 1,6 hacimlerde dci ve hdi başa güreşen en iyi motorlardır. aksini iddia eden sanırım olmaz.
    5-ayrıca reno ülkemizde ''tü kaka'' adamlar yıllarca formulayı domşne ettiler. schumacher efsanesini bile reno f1 takımına borçluyuz.
    6-marka konumlaması olarak reno tabiiki mercedes dengi değil ama mercedes en doğrusunu yaptı. hazır yapılmışı varken en ucuz segmenti için para ayırmak yerine kullandı renoyu bence 10 numara oldu.
    7-bu konular duygusallıktan uzak değerlendirilmelidir. rasyonel şeylerdir.
  • Dci iyi bir ünite olabilir ama imaj olarak kesinlikle yakışmadığını düşünüyorum.

Yabancı sitelerdeki yorumlarda Reno motorlu Mercedesler için Dacia'da da aynı motorun olduğunu söylüyorlar.Buradan anlayabiliyoruz.

Ama ekonomi açısından son derece mantıklı olduğu yadsınamaz. Kısıtlı bir pazar için kalkıp da Mercedes'in milyon dolarlar yatırıp küçük hacimli dizel üretmesini beklemek haksızlık olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen bir motor algini degistir.Hdi ile Dci en iyi dizel motorlardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThingBlue -- 8 Ocak 2014; 12:39:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercih olarak kesinlikle başarılı bir motor. Uzun ömürlü ve az yakar ama bahsedilen firma en tepede olan Mercedes olduğu için tepkiler geliyor doğal olarak ama şöyle bir durum varki bu araçlara binipte elbette ekonomik olmasını isteyen kişilerde mevcut.

Mesela CLA ya 1.5 DCI motor geliyor ve bence mükemmel bir olay. Mercedes kalitesi yanında + olarak düşük yakıt tüketimi kesinlikle tercih sebebi. İşin özü mantıklı bir hamle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 8 Ocak 2014; 12:43:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: üsttenegzantrik

kango citan la başlayıp bazı modellerde dci motorların kullanımına kadar giden durumlar hakkında neler düşünüyorsunuz?kralcılık yapmıyorum fakat mercedes gibi üst sınıf bir markaya pek olmadı gibi bu kararlar.zaten bir çok mercedes sever w123 kasa sonrası kalitenin düştüğü yönünde hemfikirken birde bunlar olunca marka kişiliği üzerine bilinçli olarak değişime gidiliyor sanırım...

ekonomik kaygılar eyvallah günümüzde küçük motorlar şart oldu fakat bunu kendisi yapabilecek birikimi olan bir marka.tamam hazır almak daha ucuz ama renaulttan alınması...yanlış anlaşılmasın markaya bir kastın küçümsemem yok fakat renault firması fransanın 2. sınıf bir otomobil firması...renault denince benim aklıma hararet ve 3 bijon dan başka birşey gelmiyor tamam geliştirmiş olabilirler kendilerini ama marka kimliği sınıfı denen birşey var.örneğin toyata honda vb. bunlarda bir firma fiat ve lada bunlarda firma hepsi kendi sınıfında iyi olabilir ama farklılar demek istediğim bu.

3 yıl mercedes yedek parçalarını satan bir firmada staj yaptım bazen renault ağır ticarilerin parçalarınıda özelden satardık.motor - elektronik parçalarda bir yanda alman bosch bir yanda delphi firması.ürünlerin kutularına baktığınızda dahi kalite farkını anlamak mümkün.tamam dci ünitelerdede bazı bosch parçaları var fakat ağırlık delphi.şimdiyse alman devi araçlarının kalbine delphi nin parçalarıyla renault motoru koymak bilmiyorum...belki ben duygusal yaklaşıyorum fakat saçma geliyor yinede sizlerin düşünceleri nedir arkadaşlar ??

3 bijon? Hararet?

• bence mercedes doğru olanı yaptı
  • Kesinlikle yakıştı. Zaten Renault'nun dizel tecrübesi küçük hacimde Mercedes'ten daha iyi. C serisine de 1.6 dci bekliyorum
  • Soru: Mercedes ekonomik kaygılardan dolayı motor yapmayıp başka bir markanın motorunu aldı. Kullanıyor. Bu motor DCI. Peki DCI almayıp yerine hani dizel motoru almalıydı?
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    ford dizellerini daha güvenilir buluyorum ben.tabi kendisinin yapması taraftarıyım yinede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üsttenegzantrik -- 8 Ocak 2014; 16:29:19 >
  • A kasa bit kadar bir araba zaten. 100 beygir motor koyduktan sonra Reno olsa ne yazar Merco motoru olsa ne yazar?

• quote:

Orijinalden alıntı: üsttenegzantrik

ford dizellerini daha güvenilir buluyorum ben.tabi kendisinin yapması taraftarıyım yinede

Ford'un dizel motoru ile Peugeot ve citroen dizel motoru aynı imiş. Yani sonuçta atası fransız onun da DCI gibi. Ayrıca fordun dizelleri de yanılmıyorsam çok yakıyor. En azından DCI'den çok yaktığını biliyorum.
  • tamam ya

dci yi renault geliştirmedi renault kim dci kim gitsin kumda oynasın

renault dediğimiz firma kasetçalar motoru bile yapamaz
  • Porsche Ti Di Ay kullanıyorken Mercedes Renault'dan dCi motor almış çok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

reno dünyanın en iyi motor üreticilerinden biridir, mesela o senin fiat dediğin markanın dizeli dci nin yanından geçemez kalite olarak

hadi ya neden geçemezmiş fiat?
    Dizel motor dendiği zaman Deutz, Cat, Mercedes, Isuzu, Fiat gelir akıllara.
    DCI iyi hoş motor da kusura bakmasın binekte bir multijet asla olamayacak. Siz dünyayı fluence'in ya da megane'nın 1.5 dci'si kadar ufak görüyorsunuz.

Bak bak bak multijet olamayacakmış.
    Kullanmadık sanki.
    Renault'un dCi motoru, her zaman daha iyidir fiatın o çekmeyen 1.3 multijetlerinden.
  • 1.3 rakamını matematiksel olarak 1.5'e daha mı yakın görüyorsunuz, nasıl bir kafa bu? :) 1.6 multijet var ondan bahsetseniz mesela :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

A kasa bit kadar bir araba zaten. 100 beygir motor koyduktan sonra Reno olsa ne yazar Merco motoru olsa ne yazar?

Aracın 1400 kiloya yakın gibi bir ağırlığı var. Ortalama bir sedan araç ağırlığında
  • Mercedes alanların ne kadarı motora bakıyor?

• quote:

quote:

A kasa bit kadar bir araba zaten. 100 beygir motor koyduktan sonra Reno olsa ne yazar Merco motoru olsa ne yazar?

Aracın 1400 kiloya yakın gibi bir ağırlığı var. Ortalama bir sedan araç ağırlığında

Küçücük araba 1.400kg ise bu daha büyük bir ayıp. Nerede Mercedes mühendisliği?

• quote:

quote:

quote:

Küçücük araba 1.400kg ise bu daha büyük bir ayıp. Nerede Mercedes mühendisliği?

sen mercedes a serisini, ismi gibi a segmenti fln sanıyorsun galiba git bir incele
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.