Şimdi Ara

Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency Türkiye’de! (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
1
Favori
103.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hafta sonu c180 blue efficiency 1.6'yı test etme imkanım oldu. Otomobil dolu olan versiyonu yani fascination donanımı idi. Panaromik tavan da donanımda mevcuttu. Öncelikle panaromik tavanın araca ayrı bir hava kattığını belirtmeliyim. Yalnız bence burda mercedes'in unuttuğu veya teknik nedenlerden dolayı yapamadığı; tavan içinde panaromik tavan örtüsünün arka ve ön yolcular için bağımsız çalışmaması. Yani ön ve arka örtü beraber açılıp kapanıyor. Nedenini sorduğumda; bunun sebebinin makara sisteminin büyüklüğünden dolayı olduğu ve bağımsız çalışan örtünün ancak mercedes s serisinde olduğunu öğrendim. S serilerinin de fiyatı malumunuz.

Evet, otomobilin içine gelirsek; orta konsol ve kapı içlerinde aluminyum kullanılmış. Bu sportifliği vurgulamak için yapılmış bir seçim gibi dursa da bir alt donanım seviyesi olan luxury'de ahşap görünümlü kaplama daha şık ve zarif görünüyor. Göstegeler spor otomobillerde olduğu gibi içe doğru ayrı ayrı yerleştirilmiş yuvalarda bulunuyor. Eskiden sadece amg paketinde bulunan bu göstergeler 2010 modelle beraber fascination paketinde standart olmuş. Göstergelerin yerleşimi ve içindeki ekran oldukça şık. Aydınlatmasında seçilen ışık da gözü almıyor. Konsolun üstünde düğmeye basılarak açılan ve radyo, vs. bilgilerini gösteren bir ekran daha var. O ekranın en büyük problemi içeri çok gömülü olması ve güneş ışığında biraz zor okunuyor olması. Onun dışında konsolda göze çarpan bir terslik yok. Düğmelerin yerleşimi ergonomik. Koltuklar komforlu ve iç mekan genişliği olarak 4 kişi oldukça rahat olarak seyahat edebiliyor. Özellikle arka diz mesafesi (ön koltuk en geriye çekilmemiş olduğunda) 190 cm. boyunda olan beni tatmin etti. Tavanında da yükseklik bakımından problem gözükmüyor Eğer 200 cm. boyunda iseniz problem olabilir tabii ki.

Performans olarak 5 ileri vitesli otomatik şanzımanı istenildiği takdirde manuel olarak kullanılabiliyor. Ben otomatik olarak kullandım. Vites geçişleri oldukça yumuşak ve hiç hissedilmiyor. Sport modunda şanzıman 5000 devir civarında vites değiştiriyor. Bu arada belirtmekte fayda görüyorum otomobil özellikel rölanti ve düşük hızlarda inanılmaz sessiz ve titreşimsiz. Mercedes mühendisleri bu konuda oldukça başarılı bir iş çıkarmış. Çok yüksek hızlara çıkmadığımdan yüksek hızlarda lastik gürültüsü var mı bilemeyeceğim ama 120 km/h hıza kadar sessiz bir otomobil. Süspansiyonlar yoldaki çukurları absorbe etmede çok başarılı. Zaten Mercedes otomobiillerin konforlu oluşunun en büyük 2 nedeni ses izolasyonu ve süspansiyonları.

1.6 motor bu kasa için yeterli gözüküyor (Tabii ki performans otomobili değil ama hızlanması şehir içi yollarda tatminkar seviyede). Yokuşlarda herhangi bir 'bayılma' problemi ile karşılaşmadım. Tabii ki 2000 motor kadar rahat tırmandığı söylenemez ama motorun kasayı taşıyamayacağı yönündeki iddiaları çürütmeye yetecek kadar performansı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Yakıt tüketimi olarak şeihr içinde (istanbul trafiği) 100 km.'de 10-11 litre civarında yakıyor.

Genel olarak Mercedes C serisi ile bu segmentte BMW hükümdarlığına son verecek gibi gözüküyor. Gerçi Audi A4 de oldukça ciddi bir rakip (özellikle fiyat olarak hem Audi hem BMW daha uygun) ama bu sefer Mercedes gerçekten hem dışı hem içi hem de motoruyla güzel bir otomobil yaratmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Arkadaşlar ben mercedes c 180 k 1,6 lt hakkında kötüleme yapmıyorum.
    sizin aşırı mercedes tutkunuzdan dolayı mercedes yetkilileri standartları düşürüyor fiyatları yükseltiyor. neden anlamıyorsunuz?
    hepiniz interneti kullanmayı gayet iyi biliyorsunuz, internetten inceleyip almanyada bu tür kötülediğiniz audi a4 volvo v 70 opel insignia v.s markaların fiyatlarına bakmıyorsunuz? önyargılı davranmayınız ben inceliyorum.
    Almanyada bmw 3 serisi ,mercedes c 180 k , opel insignia ,audi a4 fiyatlarını inceledim donanımlarınıda baktım farkları gördüm, sizde görün şok olursunuz, örneğin mercedes c 180 k 1,6 lt almanyada fiyatı 31800 euro opel insignia 1,6 lt almanya satış fiyatı 32500 euro civarı. Türkiyede durum çok farklı mercedes 90000 tl opel insignia 60000 tl üstelik mercedes donanım olarak ve kullanım olarak çok vasat! (mercedes sadece Türkiyede isim yapmış) ama neden opel almanyada kullandığı donanımları türkiyede sergiliyor? mercedes tam tersi bunları pahalı opsiyon olarak türkiyeye sunuyor.
    bu tutumlarınız çok abartılı ancak mercedesi zengin ediyorsunuz eleştiri yapmıyor, yapana kızıyorsunuz ne kazanıyorsunuz? tüm bu yorumları mercedes yada oto satış acenteleri okuyor eleştiri yapın ve sizde kazanın.

Dostum kafan güzel heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Arkadaşlar ben mercedes c 180 k 1,6 lt hakkında kötüleme yapmıyorum.
    sizin aşırı mercedes tutkunuzdan dolayı mercedes yetkilileri standartları düşürüyor fiyatları yükseltiyor. neden anlamıyorsunuz?
    hepiniz interneti kullanmayı gayet iyi biliyorsunuz, internetten inceleyip almanyada bu tür kötülediğiniz audi a4 volvo v 70 opel insignia v.s markaların fiyatlarına bakmıyorsunuz? önyargılı davranmayınız ben inceliyorum.
    Almanyada bmw 3 serisi ,mercedes c 180 k , opel insignia ,audi a4 fiyatlarını inceledim donanımlarınıda baktım farkları gördüm, sizde görün şok olursunuz, örneğin mercedes c 180 k 1,6 lt almanyada fiyatı 31800 euro opel insignia 1,6 lt almanya satış fiyatı 32500 euro civarı. Türkiyede durum çok farklı mercedes 90000 tl opel insignia 60000 tl üstelik mercedes donanım olarak ve kullanım olarak çok vasat! (mercedes sadece Türkiyede isim yapmış) ama neden opel almanyada kullandığı donanımları türkiyede sergiliyor? mercedes tam tersi bunları pahalı opsiyon olarak türkiyeye sunuyor.
    bu tutumlarınız çok abartılı ancak mercedesi zengin ediyorsunuz eleştiri yapmıyor, yapana kızıyorsunuz ne kazanıyorsunuz? tüm bu yorumları mercedes yada oto satış acenteleri okuyor eleştiri yapın ve sizde kazanın.

Mercedes C 180 Kompessor BlueEfficiency
    http://www.bubirilan.com/direktilan.php?ilan_id=662

OPEL Insignia 1.6 T Cosmo Sedan
    http://www.bubirilan.com/direktilan.php?ilan_id=1401

• :)
  • [simage][/simage]http://arabalife.com/wp-content/resimler/Mercedes-C-180-K-553x220.jpg
    MERCEDES FİYATLARINI BURADA BULABİLİRSİNİZ Mercedes Fiyat Listesi
  •  Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency Türkiye’de!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 25 Nisan 2010; 18:45:18 >
  • Merhaba,

Konuya rastladım yeni konu açmak istemedim.

50-65 bin civari araç aramaktaydim,

Toyota Coralla
    Opel Asta
    Honca Civic

şuan düşündüğüm modellerdi,
    En çok istediği yeni Jetta 65-67 bin civari fiyatlarda buldum.

İlginç olan aklıma arkadaşım Mercedes C 180 i soktu baktım ilanlara 36.000 euro, 88 bin tl ye var , neden olmasin dedim, Üstünü kredi çeker mercedes sahibi olurum dedim.

6-7 litre dizel araç alabilirim
    10-12 litre yakan benzinli mercedes 2010-2011.. Bu kadar kararsiz kalmamiştim :(

Sonuçta mercedes kalitesi yeter dediler.

Vergisi düşükte, masrafları düşündürür beni?

Siz olsaydiniz nasıl bir araç seçerdiniz.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurucuteam

Merhaba,

Konuya rastladım yeni konu açmak istemedim.

50-65 bin civari araç aramaktaydim,

Toyota Coralla
    Opel Asta
    Honca Civic

şuan düşündüğüm modellerdi,
    En çok istediği yeni Jetta 65-67 bin civari fiyatlarda buldum.

İlginç olan aklıma arkadaşım Mercedes C 180 i soktu baktım ilanlara 36.000 euro, 88 bin tl ye var , neden olmasin dedim, Üstünü kredi çeker mercedes sahibi olurum dedim.

6-7 litre dizel araç alabilirim
    10-12 litre yakan benzinli mercedes 2010-2011.. Bu kadar kararsiz kalmamiştim :(

Sonuçta mercedes kalitesi yeter dediler.

Vergisi düşükte, masrafları düşündürür beni?

Siz olsaydiniz nasıl bir araç seçerdiniz.

Saygılar.

Ben de benzer durumdayım. yaklaşık 110.000 TL ye 2012 c180 1.6 Fascination modeli, diğer yandan 2012 yeni passat 1.6 TDİ comfortline ise 74000 TL. Biri dizel passat diğeri benzinli mercedes. N eyapsam karar veremedim. Yılda ortalalama 12.000 km yol yapıyorum.

• Şehir içi 2. aracınız varsa düşünmeden alın yada kısa mesafede verecegim benzine acımam diyorsanız. wurucuteam dizellerle mukayese ediyorsan sonra her benzinciye gidişinde çok üzülürsün. arif32 kullandıgın hondanın otomatik olduğunu varsayarak daha sessiz daha kaliteli daha güvenli ve stabil şekilde 2-3 lt fazla yakacagını düşünerek karar ver.Uzun yolda az yaktıgı dogrudur fakat bu araclara sahip olup 90-100 gidebilmeyi başarabilirseniz.
  • % 100 katılıyorum.1500 kg araç..Konfor ve güvenlik ön planda..Şehir içinde yakıt tabii ki olur.Tabii burada trafik hızıda önemli,11-12 lt yakarsın .Sıkıştırırsan 14 lt ye kadar da çıkarsın.Şehir dışında makul gidişle 8 lt olur.Ben biraz kastım,şehir dışında 6.7 lt gördüm.Belki daha da aşağısı vardır ama uğraşmak lazım..Aracı daha çok şehir içinde kullanıyorsanız onu dikkate alacaksınız.Ama her halükarda arabadan anlayan anlamayan herkes tarafından övgü dolu sözler duyacaksınız.Netice şu; dizellere yada LPGye göre yakıt yüksek premium benzinlilerle aynı seviyede.Ama araba da güzel..
  • arkadaşlar ben alalı üç gün oldu.

henüz 120 km de fakat araç yakıyor gerçekten 11-12 litreyi göze alın. hiç basmadan test ettim 11'in altına hiç inmedi ortalama...

7g tronic 1.8 istemiştim ama oda çok farklı değilmiş...

ama gerisi rüya gibi. birde tam kaput filmi, boyta koruma, iç koruma, motor koruma 2 nolu 5 cam filmi ve 3 cam artı aynalara su kaydırması çektirdim harika oldu. araba beyaz içi gri sanrufuda açınca cam filmini anlamak güçleşiyor.

biri passat demişti. passat higline dizel oto. 2 adet sıfır almıştık-parasının arabası değil.
    a6 mutronic dizel bindim sağlam araba ama a4 bence parasının arabası değil.Helede bu konfor için baya ödersiniz.
    ben çok araştırdım. bana prestij lazımdı ondan aldım. konfor lazım olanlarda kesinlike başka birşeye bakmasın....

İçinde o kadar iyisinizki e serisi veya farklı bir atmosferde gibisiniz.bmw 3 serisi falan hikaye, yenisi nasıl olur bilmem ama mevcutları kıyaslarsanız bmw standart bir araba gibi bu ise rüya...

çok km yapacaklar kesinlikle almasın yakıtı+pulu+bakımı yıllık 10000-20000 arası makul olur diye düşünüyorum.Ben ilk kez bir c serisine biniyorum aldırken çok heyecan yopktu ama araç beni gerçekten etkiledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yessalih

arkadaşlar ben alalı üç gün oldu.

henüz 120 km de fakat araç yakıyor gerçekten 11-12 litreyi göze alın. hiç basmadan test ettim 11'in altına hiç inmedi ortalama...

7g tronic 1.8 istemiştim ama oda çok farklı değilmiş...

ama gerisi rüya gibi. birde tam kaput filmi, boyta koruma, iç koruma, motor koruma 2 nolu 5 cam filmi ve 3 cam artı aynalara su kaydırması çektirdim harika oldu. araba beyaz içi gri sanrufuda açınca cam filmini anlamak güçleşiyor.

biri passat demişti. passat higline dizel oto. 2 adet sıfır almıştık-parasının arabası değil.
    a6 mutronic dizel bindim sağlam araba ama a4 bence parasının arabası değil.Helede bu konfor için baya ödersiniz.
    ben çok araştırdım. bana prestij lazımdı ondan aldım. konfor lazım olanlarda kesinlike başka birşeye bakmasın....

İçinde o kadar iyisinizki e serisi veya farklı bir atmosferde gibisiniz.bmw 3 serisi falan hikaye, yenisi nasıl olur bilmem ama mevcutları kıyaslarsanız bmw standart bir araba gibi bu ise rüya...

çok km yapacaklar kesinlikle almasın yakıtı+pulu+bakımı yıllık 10000-20000 arası makul olur diye düşünüyorum.Ben ilk kez bir c serisine biniyorum aldırken çok heyecan yopktu ama araç beni gerçekten etkiledi.

daha dur hele hocam düşücek o yakıt..zamanla zamanla..

9-10litreye gerilicek şiçi zamanla basmazsanız daha da düşürebilirsiniz aslında bu biraz da sürücüye bağlı..

tabi belli sınırlara düşürebilirsiniz anca..

1.6atmosferik otm C sınıfı araçlardan farklı yakmıyor..aynı yakıyor

• hocam katılıyorum,

ilk 500 km 11.9 yaktı çok az gaza bastım tamamı boş çevre yolu sayılır.hatta bazen ışıklarda kontak kapattım.benzin aldığımda 812 gider yazıyordu.

şimdi bugun yokuş aşağı çok az gazla sıfırladım.7.2 başladı yaklaşık 3-4 km gazdan ayağımı çektim 6.7 ye kadar indi bundan sonra çevre yolu ve şehir içi 30 km kadar gittim ortalama 9 lt de şu an.

bulduğum gaz pedalına ayağınızın normal konumunun yarısı kadar geriye çekerek dokunursanız 10 lt altında kalmak mümkün gibi.

tam şehir içi ne olur bilemem ama tahminim 11-11,5 göze alınmalı.

unutmayacağımız şey ağır dizel jipler ve dizel a6 tarzı ağır arabalar 10lt mazot yakıyprlar ortalama. buda 370 TL yapar.bu araç max 500 TL yakar.fark 130 TL 10000 kmde 1300 TL yapar aradaki zaten vergi farkı:2129-768=1361 TL....bu rakam farkı şehir dışı olursa da değişmez.

neyse yazarım daha
  • Konuyu hortlatayım.

Şu aracı alcem. 107.000.-TL.

C180 1.6 AMG (Panoramik Sunroof)

Uzman arkadaşlara soruyorum. Ne dersiniz?
  • Ahan da bu da resim!!!

Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency Türkiye’de!
  • Cevapları çabuk alayım lütfen, çünkü kararımı bugün bildireceğim.
  • Fiyatı bu senenin en iyi fiyatlarından biri kaçırma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Cevapları çabuk alayım lütfen, çünkü kararımı bugün bildireceğim.

Fiyatta daha da indirim yapmaları konusunda ısrarcı olun

Eğer bu fiyattan ısrarla inmezlerse, inmediklerine pişman edin 3M'in 850TL+kdv değerindeki koruma paketini ve ilk bakımı hediye olarak isteyin

107 son fiyatları değil çünkü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar baslikta sordugum gibi. Hangisini tercih etmeliyum. Performans hiz motor gucu cok onemli degil benim icin. Dolu bir arac istiyorum. Bmw 1 serisinin 2012 modeli mercedes c180 den dolu midur?

yakıt durumları nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dag_em

Arkadaşlar;
    Bu aracın testini okudum ve alt devirlerde cansız yapıya sahip olan bir motoru olduğunu öğrendim. Performans görmek isteyen arabayı üst devirlerde sürmeli. Bunun sonucunda da yakıt tüketimi artacaktır ve kırolar kendilerini belli edip Mercedes'e LPG taktıracaklardır. Tabii ki Mercedes bu arabada da kalitesini ve tecrübesini göstermiş. Malzeme kalitesi ve işçilik tartışılmaz. Ama bu arabanın fiyatı gerçekten ulaşılabilir bir seviyede. Yaşasın MERCEDES!!!

görgüsüz efendilik bedava biraz efendi olmayı dene... senin ve senin gibiler yuzunden insanlar forumdan soguyor beee... bak senin gibi patavatsizlar yuzunden konuyu hortlattim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet0303531 -- 6 Temmuz 2016; 1:31:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.