Şimdi Ara

Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency Türkiye’de! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
1
Favori
103.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: şekocan

sayın yusufnar
    motor ömrü kısa oluyor küçük motorlarla yüksek beygir ve tork yakalamak demek cılız sporcuların kullandığı dopinge benzer ve kısa zamanda kas yapalım derken kemik kırarlar dalak böbrek v.s bozulur aynı durum buradada geçerli. Yani 1999 cc 140 hp motorun ömrü 700 000 km oluyor.
    1599 cc 140 hp motorun ömrü 200 000 km durum bu.
    saygılar

bu her zaman geçerli olmayabilir. zira motor ömrünü belirleyen unsur onun malzemesidir. mercedes mühendisleri bunu göz önünde bulundururarak dizayn etmişlerdir.
  • Manual olanı alınmaz gerçekten de ama otomatik olanı da var.

quote:

Orjinalden alıntı: egunns

bu arabayı almayı düşünenler....yapmayın....mercedesi düz vitesle rüyamda görsem inanmazdım...yani yakışmamış...göz boyama
    gidin 10 bin km aynı paraya 2008 1.8k auto alın
    saygılar..
  • Şekocan başından beri bu mantıkla bakıyor. Dünyayı hiçe sayıyor, eğitimden disiplenden habersiz konuşup duruyor. Adamlar milyarlarca dolar harcayıp geliştirme yapıyor, test ediyor ve üretime sokuyor ama şekocan oturduğu yerden herşeyi biliyor. Hemen yapıştırdı motor ömrü etiketini. Daha motoru bile görmedi. Yok plastik kalitesi kötüymüş, yok motor ömrü 200.000 km miş.

Şimdi konu başka bir yere gidecek biliyorum ama bu tür eğitim sistemi bir tek biz türklerde vardır. Her kahve köşesinde birer Einstein vardır bizim memlekette. Ama maalesef sadece oturup laf söylerler.

quote:

Orjinalden alıntı: yusufnar

quote:

Orjinalden alıntı: şekocan

sayın yusufnar
    motor ömrü kısa oluyor küçük motorlarla yüksek beygir ve tork yakalamak demek cılız sporcuların kullandığı dopinge benzer ve kısa zamanda kas yapalım derken kemik kırarlar dalak böbrek v.s bozulur aynı durum buradada geçerli. Yani 1999 cc 140 hp motorun ömrü 700 000 km oluyor.
    1599 cc 140 hp motorun ömrü 200 000 km durum bu.
    saygılar

bu her zaman geçerli olmayabilir. zira motor ömrünü belirleyen unsur onun malzemesidir. mercedes mühendisleri bunu göz önünde bulundururarak dizayn etmişlerdir.

• Aslinda sira c180k ya gelmeden rezil onden cekisli A ve B serileri var, imaji dusuren araclar direk olarak bunlar...

Birde ulkemizdeki eli burnunda bogru acik maganda otomobili imajini silemediler mercedesinki bu imaj yuzunden bu markayi almayan ciddi bir kesim var diger premiumlara yonelen...
  • Buna katılıyorum, "Öküz arabası" imajı halen mevcut. Neyse ki güzel olan diğer otomobillerde de öküz bol, aynı imaj sorunu onlarda da var. Bunun altında yatan yine bizim kültürümüz. Magandası bol bir ülkeyiz. Eskiden müteahhit arabasıymış Mercedes, şimdi parası olan herkes her arabayı alıyor. Mercedes, uzun yıllardır ithal ediliyor, ama BMW ve AUDI çok eskilerde sürekli getirtilmemiş. Haliyle o yıllarda parası olan öküzlerimiz Mercedes alıyormuş. Şimdi Cadde fırlamaları BMW kullanıyor, mafya ise siyah Audi kullanıyor. Artık herhangi bir model için "efendi otomobili" diyemeyiz bence.

A ve B sınıflarının prestij düşürdüğüne katılmıyorum. Niye düşürsünler ki? Bence sınıflarına göre en iyiler, kaldı ki A ve B'nin direkt muadili yok BMW ve Audi'nin. A3 ve 1 serisi compact sınıftalar ama A ve B minivan sınıfındalar.

quote:

Orjinalden alıntı: 911GT3

Aslinda sira c180k ya gelmeden rezil onden cekisli A ve B serileri var, imaji dusuren araclar direk olarak bunlar...

Birde ulkemizdeki eli burnunda bogru acik maganda otomobili imajini silemediler mercedesinki bu imaj yuzunden bu markayi almayan ciddi bir kesim var diger premiumlara yonelen...

• Turbo ve ilave performans artıran herşey motor ömrünü kısaltır burada yanlış olan kesinlikle birşey yok isterse platin kaplama motor ve her akasmı ısıya dayanıklı paslanmaz olsun hatta hatta orjinal olsun bu değişmez.

Ünal korkmaz beye hakaret etmedim ,argo kelimede kullanmadım ,avare argo değil sadece vasıfsız olduğunu belirttim. Eğer kırıcı olduysam özür dilerim.
    Abartıp işi küfüre bile getirmeyi düşünmüşler. Küfür etsede önemli değil ,kimseden emin olun şikayetçi olmam ve tüm bu bana olan eleştirilerden sonra insanlarımıza öküz diyorsunuz! hepimiz adem ve havva atamızdan geldiğimizi unutmayalım. Mercedes uğruna işi abartmayın sadece yorum yapın (arabalarla ilgili) kimseye ırkıyla ilgili yorum yapmayın beni ilgilendiren insanların birbirlerine olan hakkaniyettir. Benim abim makine mühendisi, dediğiniz tariflere uyuyor yani öküzmü oluyor. Çelişkili yorumlar yapmayalım, eminim kötü niyetimiz yok ama arkadaşlar biraz daha dikkat.
    Ünal arkadaşımızla ilgili telkinlerde bulunmuşsunuz cevapların çoğu mantıklı geldi, ben mantıklı cevap bekliyordum ve geldide, bir kaç arkadaş dışında, çok abartmışsınız ve konu atışmaya kadar gitmiş lütfen bu durumla ilgili kimse cevap yazmasın konu kapansın.
    Ünal beyin tüm mesajlarını detaylı olarak inceledim ve bu işden gerçekten anlıyor bilgilerine saygı duyuyorum art niyeti olmadığı kanaatine vardım. Gereğinden fazla işgal ettik boş yere ,sadece motor hakkında yorum bekliyorum saygılar.

• Thedino...auto opsiyonu yok...bildiğin 100 bin tl ye 1.6 düz vitess..195/60 16 yanak lastikler!!!.....hani c63 AMG ye özel düzvitesli ultra spor falan filan anlarım....1.6 düz mercedes...gülerim

bu arada c serisinin iç mekan kalitesizliğini de görmezlikten gelemezsiniz heralde...ha E class coupe diyin saygı duyarım
  • Sadece prime versiyon manuel luxury ve fasci. donanimlarinda otomatik vites standart.
  • internet sitesinde baya baktım..ve auto ya hiç rastlayamadım...luxuryde fasci de auto varsa o zaman laflarımın çoğunu geri çekerim
    ama çokda ucuz sayılmaz biraz daha beklenmeli
  • Bak bu sayfada otomatik vites olduğu yazıyor. Sadece en ucuz versiyon manual, diğer ikisi otomatik.
    http://www.mercedes-benz.com.tr/Internet/TR/Otomobiller/C_Class/Donanimlar/Standart_Donanim/

Bi dergide okudum, manuel vites geçişleri kemikliymiş. Zaten Mercedes otomatik şanzıman konusunda çok iyimiş. Gerçekten de Yeni C serisinin manuel vites seçeneği ilk defa bu 1.6 mtorla birlikte getirtildi. Daha önce gelmiyordu.

quote:

internet sitesinde baya baktım..ve auto ya hiç rastlayamadım...luxuryde fasci de auto varsa o zaman laflarımın çoğunu geri çekerim
    ama çokda ucuz sayılmaz biraz daha beklenmeli

• hm anladım...avantgardsız sunroof suz xenonsuz da c nası olurki...fasci olmalı gibi...hadi diğerlerini geçtimde sunroof olmalı yahuu c de...ama 10 bin den fazla fark....neyse bekleyelim belki euro düşer
  • bu arada galerilerde 49ooo euro ya (pazarlık hariç) 2008 model sıfır km c200 AMG ler var 185 bg....yani daha bi mercedes!
    mercedes alanda zaten 1000 tl fazla mtv ödeme lüxü olsun bizahmet
  • Galerilerdekiler gray market denilen, düşük fatura karşılığı getirtilen Mercedes'lerden. Onlar Mercedes A.Ş tarafından ithal edilmiyor, ne idüğü belirsiz firmalar tarafından getirtiliyor. Garanti sorunu yok, dünya çapında olduğu için garantileri var ama güvenmediğiniz bilmediğiniz şirketlerden asla almayın. Hatta bu kirzde bildiğinizden de almayın, kimin ne yapacağı belli olmaz. Ben bir kaç arkadaşımı tanıyorum otomobillerine el konuldu. Çok bilinen F&B Otomotiv vardı, Sabancı soyadlı biriydi sahibi, ortaköy'de idi. Cem yılmaz'a Aston Martin'i satan firmaydı ve arabasına da el konuldu. Google'dan arama yapın göreceksiniz. Aman dikkat...

Bu arada, 185bg çok keyif veriyor, 156 nasıldır denemedim hiç. 170bg'lik dizel denedim, çok hoşuma gitmedi. Hem yeterince güçlü gelmedi hem de gürültülü buldum. Aslında güç farkını hissedemiyor olmam lazım, hatta dizelin torku daha yüksek. Ama sanırım ben titreşimsiz güçten keyif alıyorum. Otomobil dediğin dokunduğunda gitmeli ama inim inim inlememeli.
    Benzinli alacaksan Mercedes, dizel alacaksan BMW.

quote:

bu arada galerilerde 49ooo euro ya (pazarlık hariç) 2008 model sıfır km c200 AMG ler var 185 bg....yani daha bi mercedes!
    mercedes alanda zaten 1000 tl fazla mtv ödeme lüxü olsun bizahmet

• tabiki gray olayının çok iyi araştırılması lazım...piyasadaki çoğu mercedes bmw audi jiperin graydan alındığından adım gibi eminim..bu işi güzel yapanlarda var..tabiki aralarında her sektördeki gibi yamuk firmalarda vardır...adam gibi araştırırım giderim 185 bg liği alırım...niye mercedes türke yüzde30 kazandırıyimki
  • Bu arada o %30'luk fark Mercedes Türk'e değil, devletin %60 katma değer vergisine gidiyor. Gray marketçiler, giriş fiyatını çok düşürerek az KDv ödüyor. Sana verdikleri fatura da çok düşük görünüyor.
    Adam gibi araştırma şansın yok, fiyatı düşük olan otomobillerin hepsi bu şekilde.

quote:

tabiki gray olayının çok iyi araştırılması lazım...piyasadaki çoğu mercedes bmw audi jiperin graydan alındığından adım gibi eminim..bu işi güzel yapanlarda var..tabiki aralarında her sektördeki gibi yamuk firmalarda vardır...adam gibi araştırırım giderim 185 bg liği alırım...niye mercedes türke yüzde30 kazandırıyimki
  • şirket sahibi değilsem napiyim düşük yada yüksek faturayı..ben etrafımdaki insanların kullandıkları araçlara dayanarak yorumladım..neyse konu saptı konu 1600cc
  • Ben zaten hep onu söylerim. Şirket sahibi değilsen (ve parayı alnının teriyle kazanıyorsan, hani mafya falan değilsen :)) ) pahalı otomobillere bu kadar para verilmemeli.

Şahsen şirketim olmasaydı alacağım araç Mazda RX-8 olurdu, 1300cc, 231 BG ve fiyat 69.500TL ....!

quote:

şirket sahibi değilsem napiyim düşük yada yüksek faturayı..ben etrafımdaki insanların kullandıkları araçlara dayanarak yorumladım..neyse konu saptı konu 1600cc
  • mercedesin her modeli güzel
  • ötv de % 37 den % 18,5 e inecekmiş; 1.6 araçlar için kısa bir süre. O zaman bu araçın fiyatı daha da uygun hale gelir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.