Şimdi Ara

Mercedes b150 otomatik vites d ve r sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi günler arkadaşlar. Babamın 2007 model otomatik vites mercedes b150 sini kullanıyorum 1 aydir. Bi sorundan dolayı araçtan soğuma aşamasına geldim sizden konunun ciddigili ile ilgili yardım istiyorum.
    Araç ilk çalıştırdığımda motor soğuk veya sıcak olsun fark etmeksizin d veya r ye attığım zaman arabada bi vurma oluyor sebebi nedir yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ItsTimeToChange -- 17 Mayıs 2017; 18:42:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yorumu olan yok mu

• Hocam sanzimanin ayaklarindan (ya da kulakcik deniyor tam bilmiyorum) biri kirilmis ya da asinmis olabilir.
    Bizim Grand Cherokee de ayni sorun vardir. D ye veya R ye alirken taak diye bir ses cikiyordu, bir seyin vurdugu hissediliyordu. Degistirince duzeldi.

Ama ustanin dinlemesi lazim kesin teshis koyabilmek icin. Isininca tamamen kayboluyorsa baska bir sorun da olabilir.
  • Hemican'ın yorumunda bahsettiği olay olabilir.

Bir diğer seçenek ise (başıma geldi), şanzıman yağından kaynaklı olabilir.

Bende, boştayken D'ye aldığımda bir vuruntu oluyordu fakat ses gelmiyordu. Bakımdayken şanzıman yağı değişti, sorun kalmamıştı.
  • Yorumlara göre çok ciddi birşey değil.En kısa sürede gerekeni yaptirayım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• R ye atınca benimkide vurma yapıyor hava soğuksa normal.. geçişlerde vuruntu yoksa sıkıntı yok.. aracı sürerken vuruntu varsa sıkıntı olur.. yağı değiştir diyecem oda riskli ve çetrefilli iş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.