Şimdi Ara

MERCEDES A160 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
58.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Degerli gorusleriniz icin cok tesekkur ederim arkadaslar...Bu yorumlardan anladigim kadari ile bu araba bu bizim yollar dikkate alinirsa bize cok fazla...Ama ben taktim bir kere...Cok buyuk bir aksilik olmazsa A150 ya da A160L alacagim..Ancak Temmuz'a kadar vaktim var..Acelem yok yani anlayacaginiz..Gene farkli bir arac alirsam burda duyuracagim... :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mirgibi

Degerli gorusleriniz icin cok tesekkur ederim arkadaslar...Bu yorumlardan anladigim kadari ile bu araba bu bizim yollar dikkate alinirsa bize cok fazla...Ama ben taktim bir kere...Cok buyuk bir aksilik olmazsa A150 ya da A160L alacagim..Ancak Temmuz'a kadar vaktim var..Acelem yok yani anlayacaginiz..Gene farkli bir arac alirsam burda duyuracagim... :)

kardeş burda var A160L fiyat 27.500 son fiyat diyo lpg side var.

http://www.vwturk.com/vw/showthread.php?t=1367 yalnız üye olman lazım görebilmek için ve müşteri bilgisi yok ulaşmak için oraya mesaj atman lazım...
  • Mercedes'e yakıştıramadığım tek seridir A Serisi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pulstar

Mercedes'e yakıştıramadığım tek seridir A Serisi...

kaç kere bindin,ya da kaç tane a 160 sahibi tanıdığın oldu?
  • Selamlar. CD çalar hakkında bir soru sormuşsun. Bizim bagajda 5 li cd changer var sorunu bu şekilde çözdük.Araç Birollar otomotive ait bir araç .Ama eşim ile birlikte kullanıyoruz. Eğer servis ile ilgili bir sorun problemin olursawww.birollar.com.tr adresine başvurabilirsin. Tükiyede ki en iyi servis şu anda. 2. el A serileride düşebiliyor bazen.Fiyat konusunda merak ettiğin bir durum olursa bilgi alabilirim. Servis yedek parça gibi.
    quote:

Orjinalden alıntı: onur_er

quote:

Orjinalden alıntı: Pulstar

Mercedes'e yakıştıramadığım tek seridir A Serisi...

kaç kere bindin,ya da kaç tane a 160 sahibi tanıdığın oldu?
  • tamam kardeşim saolasın...
    güzel bir cd çalar taktırabilirsem iyi olur.
  • Orjinalden alıntı: esik1

Selamlar. CD çalar hakkında bir soru sormuşsun. Bizim bagajda 5 li cd changer var sorunu bu şekilde çözdük.Araç Birollar otomotive ait bir araç .Ama eşim ile birlikte kullanıyoruz. Eğer servis ile ilgili bir sorun problemin olursawww.birollar.com.tr adresine başvurabilirsin. Tükiyede ki en iyi servis şu anda. 2. el A serileride düşebiliyor bazen.Fiyat konusunda merak ettiğin bir durum olursa bilgi alabilirim. Servis yedek parça gibi.

kardeş bu bagaja cd çalar koyma işi nasıl olacak.normal bi cd çalar bu işi görebilir mi,nereye monte edecez?
  • Arkadaşlar, eşime 2006 model A150 aldım.
    48.000 YTl. Donanımlı bir Golf fiyatıydı.
    Tercihimi mercedesten yana kullandım.
    Daha önce SLK kullanmıştım ama evlenince sattım.
    A serisinden çok memnun. Tiptronik, herşeyi var,
    rahat ve en önemlisi araba dışarıdan küçük gözüküyor,
    sebebi de ön tekerleklerinin normalden daha önde olması.
    Bacak mesafesi hem önde hem arkada Golf'ten daha
    dar değil. Kesinlikle eminim çünkü test ettim.

A serisi alınabilecek ve birçok arabadan daha iyi bir araba.
  • Slm arkadaşlar foruma yeni girdim.
    Ben Mercedes A160 Elengance kullanıcısıyım.
    Mercedes A 150 (2006), Mercedes 160L (2003) kulandım.
    Şimdi bindiğim 1998 model elegance oldukça memnunum. Alacak arkadaşlarada kesinlikle tavsifye ediyorum 99-00-01 model fiyatları birçok arabaya göre daha hesaplı...
    birçok arkadaş yok mercedesin yüz karası, yok merdcedes olarak saymıyorum demiş a serisi için.

Bakın şu an sıfır arabalardan örnek vereceğim
    hyundai gezt, honda jazz, toyata yaris, renault modus vs.... tamamen araçların tasarımı Mercedes a 160'tan alınmıştır. Yani sene 2004 - 2005 yıllarında çıkan bu arabalar ve inanan hepsini test ettim iğrençti kullanan arkadaşlamımda pek memnun değiller...

Dolayısıyla siddetle tavsiye ediyorum... Yok devrildi, yok şöyle oldu.
    Ve arkadaşlara sesleniyorum. Arabayı kullanmadan kulaktan dolma bilgilerle lütfen konuşmayın.
  • arkadaşım aramıza hoşgeldin..
    anlat kardeşim yaa.dediğin gibi kulaktan bilgilerle millette bir önyargı oluşmuş gidiyor.
    ben de a 160 kullanıcısıyım ve dediklerini aynen destekliyorum..
  • A160 kullanan arkadaşlar lütfen alınmayınız ama ben bu A serisinin Meredes tarafından neden üretildiğini ve neden tercih edildiğini anlayabilmiş değilim. Ben satılması için Merceds damgası dışında bir sebep göremiyorum. Golf gibi bir araç varken bu araç neden alınır onu da bilemiyorum. Örneğin bu aracın nesi Golf'den üstündür. Mercedes'in zihinlere kazıdığı imajdan sonra Mercedes damgasını da bu araca yakışıtıramıyorum. Kullandın mı da konuşuyorsun sorunuza da hemen cevap vereyim. Evet kullandım, hem de uzun uzun. Görüşlerim kişisel tecrübelerimin ürünüdür.
  • peki golfun artılarını sayabilir misiniz?ona göre cvp verelim.
  • En başta konfor ve yol tutuş.

quote:

Orjinalden alıntı: onur_er
    peki golfun artılarını sayabilir misiniz?ona göre cvp verelim.
  • konfor konusunda mercedesin ve a 160ın eline hiçbiri su dökemez.a 160taki hele 2002 sonrası modellerdeki inanılmaz iç hacim hangisinde var.öyle ki kimse öne geçmek istemiyo,arkada bacağını uzat yat.
    arkadaşımın da belirttiği gibi jazz yarıs falan dış tasarımında a 160ıörnek almışlardır.ben ve çevremdekiler hala hayranlık duyuyo bu dış tasarıma.
    ha eksileri de muhakkak olacaktır,nihayetinde insan yapımı,kusurdan hali değil.ama lütfen ölçülü yapalım eleştirileri..
    ama yol tutuş konusunda golf hakknda detaylı bir bilgiye sahip olmadığımdan karşılaştırma yapayacağım.
    yani koskoca mercedes 98ten şimdiye hala üretimine devam ediyorsa ve almanyada en çok satılan araçsa bir bildikleri var diye düşünmek lazım..
  • Arkadaşım amacım siz A kullanıcılarını incitmek değildi. Böyle oldu ise özür dilerim. Objektif görüşlerimi yazayım. Ben A serisini Jazz ile Yaris ile filan nasıl karşılaştırayım. Bu aracın sıfırı 31.000 Avro. Tabii ki yarı parasına olan araçlardan iyi olacak. Eğer bir aracın 1.5’i 31.000 Avro ise onu ederi 31.000 Avro olan diğer araçlarla kıyaslıyorum ki full bir 1.6 Golf bile bu kadar değil. A160’ın hem kısa versiyonunu (2001 model) hem de L versiyonunu (2003 model) kullandım. L versiyonunun arka koltuk diz mesafesi gerçekten geniş. E peki bagaj? Ya kapılar arası içinin eni? Ya koltuklarının genişliği? Bunlar konfora giriyorsa Golf A160’ın eline su döker. Hem de aradaki 10.000ytlnin üzerindeki fiyat farkına rağmen. Çünkü klasik Mercedes konforu bu araçta yok.
    Yol tutuşta da şunu yazayım. Golf IV ile A160’ı aynı yollarda defalarca kullandım. Arada çok fark var. Golf yüksek hızlarda yere daha iyi basıyor. A yüksek de oluşundan araç havalanıyor, güven vermiyor daha fazla gaza basmaya. Virajlarda yine Golf çok daha başarılı. A, tümseklerden, çukurlardan atlarken arka taraf yola tutunma zorluğu çekiyor. Ve son olarak size şunu yazayım. İstanbul’daki çok tanınmış bir Mercedes servisinin müdürü aramızdaki samimiyeti kullanarak bize şunu söyledi: A serisi ile uzun yola çıkmanızı tavsiye etmiyorum, çünkü güvenli bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 9 Ekim 2006; 1:19:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

Arkadaşım amacım siz A kullanıcılarını incitmek değildi. Böyle oldu ise özür dilerim. Objektif görüşlerimi yazayım. Ben A serisini Jazz ile Yaris ile filan nasıl karşılaştırayım. Bu aracın sıfırı 31.000 Avro. Tabii ki yarı parasına olan araçlardan iyi olacak. Eğer bir aracın 1.5�i 31.000 Avro ise onu ederi 31.000 Avro olan diğer araçlarla kıyaslıyorum ki full bir 1.6 Golf bile bu kadar değil. A160�ın hem kısa versiyonunu (2001 model) hem de L versiyonunu (2003 model) kullandım. L versiyonunun arka koltuk diz mesafesi gerçekten geniş. E peki bagaj? Ya kapılar arası içinin eni? Ya koltuklarının genişliği? Bunlar konfora giriyorsa Golf A160�ın eline su döker. Hem de aradaki 10.000ytlnin üzerindeki fiyat farkına rağmen. Çünkü klasik Mercedes konforu bu araçta yok.
    Yol tutuşta da şunu yazayım. Golf IV ile A160�ı aynı yollarda defalarca kullandım. Arada çok fark var. Golf yüksek hızlarda yere daha iyi basıyor. A yüksek de oluşundan araç havalanıyor, güven vermiyor daha fazla gaza basmaya. Virajlarda yine Golf çok daha başarılı. A, tümseklerden, çukurlardan atlarken arka taraf yola tutunma zorluğu çekiyor. Ve son olarak size şunu yazayım. İstanbul�daki çok tanınmış bir Mercedes servisinin müdürü aramızdaki samimiyeti kullanarak bize şunu söyledi: A serisi ile uzun yola çıkmanızı tavsiye etmiyorum, çünkü güvenli bulmuyorum.

estğ,fikir teatisi yapıyoruz zaten.ikimizin de birbirimizi kırma gibi bir niyetinin olmadığını biliyorum zaten.
    son cümlenize kadar size katılmak pek de uçuk olmazdı ama son cümleniz çok vurucu oldu.bahsettğiniz müdür bey kaç kere a serisiyle türkiye turuna çıkmış,öğrenebilirseniz iyi olur.biz bu yaz türkiye turnesi yaptık bu araçla.kah yalova-esenköyün yılankavi yolları,kah karadenizin inanılmaz virajlı yolları,kah doğunun çakıllı-çukullu yolları,kah güneyin sımsıcak asfaltları...maşallah diyeyim, bir zorlukla karşılaşmak şöyle dursun araba sürüşünü bile hissetmiyo insan...
    ama eksisini de söyleyim,altı çok alçak.ufak tümseklerde veya çukurlarda altını vurabiliyosun hemen.ama altta o nisbette sağlam muhafazalı yapılmış.defalarca sert vuruşlar yapmamıza rağmen çok şükür bir şey olmadı.
    fiyat olarak da sıfırı dediğiniz gibi uçuk olabilir ama 2.elleri golf kadar hatta jazz falan kadar.
    şahsi düşüncem;sıfır bir getz,jazz,yaris alacağıma 2.el bir a 160 alırım.ama zevkler ve renkler tartışılmaz.herkesin doğrusu kendine göredir...
  • merhaba,

98 model otomatik vitesli bir a160 almayı planlıyorum.
    önceki arabam 2000 model bir audi a3 tü.
    son kasa a150 yi de kiralamak suretiyle kulanma fırsatım oldu, gayet konforlu bir araçtı ancak burada sözkonusu ilk kasalar olduğu için ve de burada okuduğum yorumlar kafamda bir kaç soru işareti oluşturduğu için bazı sorularım var, cevaplayabilirseniz sevinirim:

1- yan rüzgarlardan ne ölçüde etkileniyor (örnek boğaz köprüsü, viyadükler, vs.)
    2- 130-140 km hızla giderken içeriye ne kadar yol sesi alıyor?
    3- aracın içinde kullanılan malzemenin, plastiğin kalitesi çok mu kötü?
    4- aracın içinden tıkırtılar, sesler geliyor mu hareket halinde çukurlara girildiğinde (plastik sürtme seslerini kastediyorum)
    5- 100.000 km bakımının çok pahalı olduğunu duydum doğru mu? neler değişiyor ne kadara?
    6- yedek parçalar ve bakımlar özel serviste yapıldığında örneğin vw grubu ile kıyaslarsak çok mu pahalı?

araç olarak alınabilir bir araç olduğunu düşünüyorum ama kullanma masrafları konusunda açıkçası biraz tedirginim. 2-3 sene kullanmak için 2.000 ytl bakım masrafı ödeyeceksem vazgeçeceğim.

cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • 2008 Haziran'dan bu yana 2001 model A160 Avantgarde kullanıyorum. Sorularınıza cevap vereyim:
    1) Yan rüzgarlardan çok fazla etkilendiğini söyleyemem. Köprüde, viyadükte pek hissetmedim. Dikkatimi çeken sadece yüksek hızda ve tonajda bir kamyon, otobüs vs. geçtiğinde hissediliyor olması.
    2) Bu konuda sıkıntı yok. Hava aşırı rüzgarlı ve hızınız da 140'ın üzerindeyse ön yan pencerelerden bir uğultu gelebiliyor ancak.
    3) Kesinlikle değil. Gayet kaliteli
    4) Ben böyle bir şeye şahit olmadım.
    5) 100.000 i görmedim henüz ancak aldığım kişiden öğrendiğim kadarıyla 80000 bakımı 400 YTL'ye malolmuş. Örneğin fren diskleri 60 YTL'ye değişmiş. Ben alırken Lambda sensörünü 120 YTL'ye değiştirttim.( Aldığımda 83000de idi, şu an 90000 kmde)Yedek parçası rivayet edildiği kadar pahalı değil ve bulunması da zor değil. Orjinal servisinde yaptırırsan bu maliyetler 3 katına kadar çıkabilir bu arada, onu hatırlatayım. Benim Altunizade'de bir servisim var, ona götürüyorum.
    6) VW ile kıyaslayamam ama yukarıda da söylediğim gibi Mercedes servislerinde bu işler pahalı. İstanbul'da yaşıyorsan Altunizade'deki servisi önerebilirim bu konuda güvenilir kişiler. Garantisi bitmiş bir arabayı kendi servisine götürmek pek akılcı gelmiyor bana. Tabii iyi ve güvenilir bir özel servisiniz yoksa o ayrı.
    Temiz kullanılmış bir araba ise ve çok da şanssız değilseniz çok büyük maliyetler çıkartağını sanmıyorum. Alırken bana da bir sürü göbekten sallayan oldu. Takla atıyormuş, çok benzin yakıyormuş vs. diye. Bunlar da doğru değil. Benzin için de fikir olsun diye bir kaç değer vereyim. Şehiriçi dur kalklı trafikte(Maslak-Kadıköy arası örneğin) 100 km'de 10 litre yakıyor. Bana daha az yakanı varsa söyleyin onu alalım. Şehiriçi normal trafikte 8 litre civarı yakıyor. Şehirlerarası yolda 90-100le giderseniz 6-7 litre, basıp 120 üstüne çıkarsanız yine 8-10 litrelere çıktığını söyleyebilirim. Bu söylediğim değerler yazın klimanýn açık olduğu durumlarda gözlemlediğim değerler. Kısacası benzin açısından ne çok tasarruflu ne de çok yakan bir araba. Güvenlik özellikleri, otomatik vites rahatlığını düşündüğünüzde bu yakıt performansı gayet kabul edilebilir.
    Niyetiniz varsa sadece arabayı kullananların yorumlarına kulak verin. Bir kısım sadece göbekten sallıyor ki söylediklerinin bir çoğu doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigmaguy79 -- 27 Ekim 2008; 17:39:23 >

• Hort..

Bizde de var bir adet a160..
  • acemi biri için otomatik a160 ı tavsiye edermisinşz 2000 model ?

şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.