Şimdi Ara

MERCEDES A SERİSİ SAHİBİ OLANLAR (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
33
Favori
120.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

87.000 e anlaştım, derin çizikten dolayı arka sağ kapının dış sacında değişim var

Sizce nasıl fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SacredDivinity -- 23 Mart 2016; 12:08:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansen

Önclşikle aracınızı iyi günlerde kullanın.
    -A Class biraz sert süspansiyonludur. Mercedes konforu istiyorsanız bir ara E Class dener misiniz :-)
    -Eco modda herşey eco, buna konfor da dahil. Örneğin fan hızı da kısıtlanmıştır, araç geç ısınır, soğur. Siz zaten fark etmişsiniz.
    -Tüketiminiz belki 1 lt daha düşer. Dediğiniz gibi kısa mesafe-şehir içi handikap.
    -NBT ni mercedes de muadili comand :-). Ekranın konumlandırılmasına ben de alışamadım.
    -Autoholdun elektronik el freniyle ilgisi yok. Bildiğim kadarı ile 20 yıldır mercedesde var.
    -Park sensörünün devamlı ötmesini istersniz servise söyleyin, ilk kademeden itibaren sesli uyaracak şeklide ayarlasın ama mercedes sensörleri bmw sensörlerinden hassastır, çok çabuk öter, hayatınız kabusa döner, uyarmadı demeyin.
    -Çarpişma ikazına alışırsınız, gerçekten işe yarar da gece araçla yol yaparsanız yorgunluk uyarısına zor alışırsınız. Gündüz mülayim olan sistem gece 2 saat molasız kullanınca canavara dönüşüyor.
    -Küçük bir uyarı, çarpişma uyarısının sensörü ön tamponda. Bilemiyorum, hanımefendi tampon tampona dokuarak park yapar mı ama öyle bir alışkanlığı varsa ön tampon bu işe uygun değil.

Yanitlar icin tesekkurler,
    - Mutlaka Mercedes'te de classlar arasinda konfor farki vardir, 5'de 3'e gore cok konforlu sonucta, marka genellemesine istinaden yazmistim onu :)
    - F30'un ecosu sakin kullanim ihtiyacini cok rahat karsiliyor, ona kiyasla A'nin gaz tepkileri ve vites degisim oranlari cok hantal kalmis, yazdigim gibi makyajda comfortin gelmesi bu sorunu ortadan kaldirmis oldu. 90hp yari otomatik 1.4 dizel kullanan esimden de geldi bu yorum oyle dusunun :)
    - Tuketimi cok dert etmiyoruz acikcasi,
    - Command kullanmadim hic fakat NBT'yle gelen ekstralari dikkate almamistim zaten, daha once standart ekranli f30 vardi, ona kiyasla da bazi ozellikleri zayif kalmisti. Belirtmeden gecmemeyim, test surusu yaptigimiz A makyajsizdi ve ona kiyasla cok ciddi gelisme var ekranda ve menulerde.
    - Oyleyse F30'da autoholdun olmamasi bmw'nun ayibi, dun esim de trafikte ne guzel biseymis bu diye kiskandirdi :)
    - Park sensoru icin adaptasyon surecini bekleyecegim bence alisir bu sekilde, on sensor surekli aktif oldugu icin dedigin gibi trafikte ciddi sikinti yaratabilir otmesi, surekli kapatip acmak gerekir F30'daki gibi.
    - Mola uyarisi pek cikmayacaktir esimde
    - Isteyerek yapmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 23 Mart 2016; 10:51:44 >

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Siz de gule gule kullanin,
    Bildigim kadariyla ledle sis farinin direk bir ilgisi yok, f30da ledli ama onda on sis var. Diger yandan halojenli veya xenonlu Alarda da sis yok diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun aracınız.
    Park sensörü dediğiniz gibi trafikte 1.5m mesafeden hızlı bir motor veya araç geçtiği anda çift kırmızı verip sesli sinyal veriyor.
    Birde Bluetooth'a bağlı bir telefondan hemen sonra başka bir telefon bağlamaya çalışınca problem oluyor ve takılıyor.
    Büyük ihtimalle bluetooth sorunu yazılımla çözülür ama park sensörü için servis ne diyecek meraktayım. Daha önce söylediğim gibi diğer mercedes araçlarımda bu sensör olayını hiç yaşamadım.
    Buarada 180d nin tüketimini merak eden arkadaşlar için belirteyim. İlk 1200Km shell kullandım genelde depoyu hep fulledim ve ayrı ayrı her depoda İstanbul şehir içi tafiğinde 6.4 - 6-2l arasında tüketim oldu. En son depoyu PO ile doldurdum. 400km yaptım ve tüketim şuanda 5.7l. Yakıt tüketiminin düşmesinde son zamanlarda havaların ısınmasının etkisi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koylav -- 23 Mart 2016; 22:59:17 >
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Sis farı sizin aldığınız opsiyonla ilgili.Sizin aracınızda hangi opsiyonlar var bilmiyorum ama en basit yolu gece bir duvara yaklaşıp ışıkları dener misiniz?
    Sonra sis farı düğmesine basın lütfen.
    C ve E serielrinde de sis farı yok, led farlar sis farı haline geliyor.

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Sis farı sizin aldığınız opsiyonla ilgili.Sizin aracınızda hangi opsiyonlar var bilmiyorum ama en basit yolu gece bir duvara yaklaşıp ışıkları dener misiniz?

Kullanim klavuzunda bununla ilgili bir bilgi gormemistim, aracta kontrol edip forumu da aydinlatirim firsat buldugumda, tesekkurler. Arac makyajli Urban + Led + sunroof.

• orhansen O kullanıcısına yanıt
    Kontrol ettim, bizim aracta arka sis butonunun on farlara herhangi bir etkisi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende ILS paket var ve araç ayarlıyor kendisi

• quote:

Akıllı ışık ile oluyor çok doğru

• Merhabalar,
    Bugün aracımın lastiğine fabrika çıkışında balans kurşunu takıldığını fark ettim.
    Sıfır araçta kaç grama kadar ağırlık normaldir. Fazla olması ileride problem çıkartır mı?
  • Arkadaşlar lastik basıncım ne olmalı?

Yanlış hatırlamıyorsam 225/40/18

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Demek ki sizin aracınızda ILS yok. opsiyondur ve keyifli bir opsiyondur ama yapacak bir şey maalesef yok. Ekletmek çok pahalıya çıkar.
  • koylav kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkış lastiklerin hepsinde balans kurşunu var, hem sanırım sizin gördüğünüz dışta olabilir ve\veya jant içinde yapıştırma. Gram olarak bilmiyorum ama hiç sorun değil. Zaten olmak zorunda, lastik ve jant simetrik olsa bile süpap tek yerde. Aksine fabrikada yapılanı tercih ederim, balans yapan makinaların kalibrasyonu yapılmıştır ve kontrol ediliyordur, takılan ağırlıklar daha hassastır. Sokaktaki lastikçinin bu iş biraz insafına kalmış durumda.
  • Beyler lastikleri değiştirmek istiyorum, f/p açısından ne tavsiye edersiniz

225/40/18

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar slm,yeni A200 ile araniza katilmis bulunmaktayim,bu ortadaki ekran yerine servistr orjinal taktirabilcegimiz bi alternatif var mi?varsa fiyati hakkinds bilgi verirsiniz sevinirim

• Ötv zammı ikinci elini nasıl etkiler bu aracın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: secilburgaz

Ötv zammı ikinci elini nasıl etkiler bu aracın?

Fiyatlar bir kaç bin kadar arttı. Fakat gördüğüm kadarıyla satabilen yok malum siteden takip listesine eklemiştim A180 bakıyordum.
  • herkese merhaba..bugün itibari ile 2015 model audi a3 1.6 tdi sportback ambition aracımı satıp A180 CDİ AMG (DAĞ GRİSİ) sipariş verdim.aracı 10 gün içinde teslim edecekler. araç 2016 model.. ben ÖTV indirimli (engelli indirimli) aldım.. 1 sene 20.000 km a3 deneyimimden sonra a180 nasıl olacak çok merak ediyorum. inşallah pişman olmam. çünkü bu araca ötv indiriminden dolayı 5 sene binmek zorundayım..sizlerin yorumlarını da çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: traty

herkese merhaba..bugün itibari ile 2015 model audi a3 1.6 tdi sportback ambition aracımı satıp A180 CDİ AMG (DAĞ GRİSİ) sipariş verdim.aracı 10 gün içinde teslim edecekler. araç 2016 model.. ben ÖTV indirimli (engelli indirimli) aldım.. 1 sene 20.000 km a3 deneyimimden sonra a180 nasıl olacak çok merak ediyorum. inşallah pişman olmam. çünkü bu araca ötv indiriminden dolayı 5 sene binmek zorundayım..sizlerin yorumlarını da çok merak ediyorum.

Merhaba, a3ü satmanizdaki sebep neydi? Audi de olmayıp mercedes ten beklediğiniz ne vardı? İki araç arasında kalan biri olarak merak ettim.
  • merhaba bi arkadaşımızda Mercedes A180 CDI Blueefficiency AMG , cam tavan 2013 model 101bin de fakat araç düz vites ? araç var kırmızı renkte full ve değişen boya yok , benim niyetimde kısa vadeli alıp alıp satmak üstünde binerken araca 86 bin diyor 78-80 bin düşüncem var ekmek yermiyim yardımcı olursanız sevinirim ?
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.