DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Meral Akşener'den flaş 'Selahattin Demirtaş' açıklaması
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
81
Cevap
1
Favori
3.298
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Meral Akşener'den flaş 'Selahattin Demirtaş' açıklaması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2118 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:15:10 Konu Sahibi
      DEMİRTAŞ KAMPANYALARINI EŞİT KOŞULLARDA YAPMALI'

Akşener, "Kürtler cumhurbaşkanlığı seçiminde bana ikinci turda oy vermez iddiası tamamen şehir efsanesi" derken, Kürt seçmenle yakın bir ilişki kurduğuna vurgu yaptı. Diyarbakır, Batman, Mardin, Muş gibi bütün Güneydoğu illerini gezdiğini anlatan Akşener, "Dışarıdan görülenle içeride olanlar çok farklı. Gittiğim hiçbir güneydoğu ilinde elim havada kalmadı" dedi. Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde olmasını nasıl karşıladığı sorulan Akşener, bu durumun Türkiye’de yaşanan hukuki karmaşanın ve çelişkinin bir sonucu olduğunu kaydetti. "Selahattin Bey bir sanık. Hüküm giymemiş bir sanık. Yüksek Seçim Kurulu’nun cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği, tutuklu yargılanan bir siyasetçi. Türkiye bunu nasıl izah edecek. Elbette ki cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş bir kişinin bizlerle eşit koşullarda kampanya yapmasını isterim. Yaşananlar, Türkiye açısından kabul etmediğimiz sorunlar" diyen Akşener, Türkiye’de etnik yapı farketmeksizin herkesin demokrasi istediğini, İyi Parti’nin de bu demokratik düzen için mücadele ettiğini dile getirdi.

Akşener, "Kürtçe eğitim" konusuna yaklaşımı sorulduğunda da "Anadil insanlar için çok önemli. Buna saygı duyulmalı. İnsanlar ana dilini öğrenmeli ama devletin aynı anda iki, üç dili olmasını doğru bulmuyorum" dedi. Akşener, Türkiye’de insanların birinci sınıf eğitim alacakları bir düzen kurulduğunda, insanların rahatça anadilini öğrenebileceğini ve buna kimsenin itiraz edemeyeceğini kaydetti. Akşener, HDP’nin baraj altı kalacağı konusunda kanaati de, bilgisi de olmadığını belirtirken, "HDP seçmeninin çok dikkatli oy kullanacağını düşünüyorum. HDP’nin de kendi seçmenini düşünerek bizim Saadet Partisi ve CHP ile kurduğumuz ittifakta yer almadığını düşünüyorum" diye konuştu.

http://www.mynet.com/haber/secim/meral-aksener-den-flas-selahattin-demirtas-aciklamasi-4122672-1https://www.evrensel.net/haber/352515/meral-aksenerden-selahattin-demirtas-tahliye-edilmeli-cagrisi
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Herkes yürür; cambaz ip üstünde yürür.
    • Yarbay
      3093 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:16:57
      Vah benim memleketim vah , vah benim terörle mücadelem vah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Kısa vadedeki hayallerimizi gerçekleştirdik. Uzun olanları biraz erteledik. Belki bir kez daha görev almak nasip olur."
    • Yüzbaşı
      275 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:17:55
      gene kimseye oy atmayacam anlaşılan. yada gidip geçersiz atarım.
      |
      |

please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
    • Yarbay
      3655 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:19:28
      Selahattin Demirtaş terörist mi? Akpliler cevap versin bişey deneyecem. Korkmayın acımayacak.

• Çavuş
      66 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      NeoyuzNesilliyiz

15 Mayıs 2018 16:20:43
      mesele demirtaş değil,

mesele bunun gibi teröristleri meclise sokturmasına iştirak edenlerde ve buna göz yumanlarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

--------------------------------------------------------------------
      Karşılıksız Sevdik...

Herkesin diLinde aşk var.Lâkin hiçbiri ben gibi yanmadıLar !
    • Yarbay
      4478 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:22:04
      Kürtçe dediğin dil farsça gibi bir dildir, çok istiyorlarsa gitsinler özel öğretmen tutsunlar.

Kürtçe öğrenilmesi ayrılacak bütçeyi fransızca, rusça, almanca, ispanyolca, japonca, italyanca ve çinceye ayırın.

Kürtçe öğrenmek bir insana ne katabilir?

Oy alıcam diye böyle hareketler yapuyorlar sonrada kazanamıyorlar.

Sloganlar Boştur
    • Yüzbaşı
      266 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:27:18
      Yazıyı okudum serbest bırakılsın falan dememiş. Demirtaş, içerdeyken nasıl Cumhurbaşkanı adayı olabiliyor önce onu söyleyin? Madem adam terörist niye böyle bir şeye izin veriliyor?

"En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır." Mustafa Kemal Atatürk

Steam
    • Çavuş
      84 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:29:46
      Kadın doğru demiş eğer selahattin demirtaş suçluysa hemen yargılanıp neden cezası verilmiyor? Suçsuzsa bu kişi neden hapiste aylardır yargılanmayı bekliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      249 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:33:01
      Akşener, "Kürtçe eğitim" konusuna yaklaşımı sorulduğunda da "Anadil insanlar için çok önemli. Buna saygı duyulmalı. İnsanlar ana dilini öğrenmeli ama devletin aynı anda iki, üç dili olmasını doğru bulmuyorum"

Oha duygulandım.... Helal olsun. Emperyalizme karşı ancak boyle birlikte durabiliriz. Tabii ki resmi dil olmayacak ama seçmeli eğitim, Kurtçeyi ders olarak okutan okullar olabilir. Pkk ancak boyle biter.

• Binbaşı
      1202 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:34:55
      quote:

Orijinalden alıntı: ResenİcraEdenAvukat

Akşener, "Kürtçe eğitim" konusuna yaklaşımı sorulduğunda da "Anadil insanlar için çok önemli. Buna saygı duyulmalı. İnsanlar ana dilini öğrenmeli ama devletin aynı anda iki, üç dili olmasını doğru bulmuyorum"

Oha duygulandım.... Helal olsun. Emperyalizme karşı ancak boyle birlikte durabiliriz. Tabii ki resmi dil olmayacak ama seçmeli eğitim, Kurtçeyi ders olarak okutan okullar olabilir. Pkk ancak boyle biter.
      pkk bitirilmek isteniyorsa önce uyuşturucu ticareti bitirilmeli .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      249 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:37:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Nycha

pkk bitirilmek isteniyorsa önce uyuşturucu ticareti bitirilmeli .

Alıntıları Göster
      Yani o da yapilmasi gereken bir sey ama sana sayayım yöntemini.

1-) Yukarda bahsedilen tarz ozgurlukler(seçmeli dil eğitimi kurtce tabela vs)

2-)Kapitalizmin zehirli okunu dogunun bagrina saplamak

3-)Yurt icinde ve disinda terorle etkin silahli mucadele

4-)Propaganda

5-)İslami kullanmak

|
      |

• Teğmen
      197 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:37:46
      Demirtaş tutuklanıyorsa, Şivan Perverle el ele tutuşup megri megri diyen, dağdan inen teröristleri alkışlatan o dönemin hükümeti de tutuklanmalı
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      15 Mayıs 2018 16:53:33
      Genel olarak doğru konuşmuş, kürtler bu ülkenin vatandaşı olduğuna göre kendi ana dilleriyle eğitim almaları da sağlanmalı. Anadille eğitim alındı diye bir ülke bölünmez.
      |
      |

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:13:44
      Şu ülkede pkk'nın siyasi kanadıyla adam akıllı mesafe koyacak parti çıkmayacak herhalde.
      Oy kaygısına düşen şu pkk yancılarını yanaşıyor ben deliriyorum.

Basit görüşlü, koyun düşünceli insanlar yalnızca başarıya taparlar. **Dostoyevski
    • Yüzbaşı
      566 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:16:20
      Tam olarak demirtaş serbest bırakılsın dememiş ama tabanı çoğunlukla ülkücülerden oluşan bir partinin genel başkanının bu soruyu bir şekilde geçiştirmesi lazımdı. Parti tabanından bu açıklamaya tepki gelir

|
      |

• Binbaşı
      1068 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:17:21
      Atmaca havuz medyasından gerçekleri göremez olmuşsun.

Tarafsız medyayı takip et diyecem de Reis tarafsız medya bırakmadı ki.

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

Savaş tarihinde hiç bir vakit bu kadar çok kişi, bu kadar az kişiye, bu kadar şey borçIu oImamıştır. Winston Churchill
    • Çavuş
      85 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:31:56

Mecliste Bahçeli den başka Ne Mutlu Türk üm diyecek parti lideri yok. Durumun vehametini burdan anla
      |
      |
      Timsah-16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2118 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:33:12 Konu Sahibi

gözlerini kullan istersen
      T24 ve evrensel adreslerini koymuşum.
      İstediğin özel bir site varmı
      |
      |
      Red Wheelbarrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Herkes yürür; cambaz ip üstünde yürür.
    • Çavuş
      85 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:35:04
      Adam hapiste ama ne hikmetse benden fazla twit atıyor medyaya durmadan demeç veriyor. Bizim muhalefette tuzluk gibi bu adama koşuyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      491 Mesaj
      15 Mayıs 2018 17:35:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe Taraftarı

Bu konuyu açan varlık sen nasıl bir karaktersiz insansın haberin neresinde Demirtaş serbest bırakılmalı sözü geçiyor söyler misin?

Selahattin Bey bir sanık. Hüküm giymemiş bir sanık. Yüksek Seçim Kurulu’nun cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği, tutuklu yargılanan bir siyasetçi. Türkiye bunu nasıl izah edecek. Elbette ki cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş bir kişinin bizlerle eşit koşullarda kampanya yapmasını isterim. Yaşananlar, Türkiye açısından kabul etmediğimiz sorunlar

Bu sözlerin neresinde serbest bırakılmalı sözü geçiyor eşit koşullarda yarışmaktan söz ediyor kirli siyasetiniz yerin dibine bastın
      Yüksek Seçim Kurulu’nun cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği, tutuklu yargılanan bir siyasetçi. Türkiye bunu nasıl izah edecek. Elbette ki cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş bir kişinin bizlerle eşit koşullarda kampanya yapmasını isterim. Yaşananlar, Türkiye açısından kabul etmediğimiz sorunlar

Kendi sozleri üzerinden sana sorular

1- bizimle eşit koşullarda siyaset yapmasını isterim.. Ne demek ? Eşit şart olması için bırakılması lazım değil mi?

2- Türkiye acısından kabul etmediğimiz sorunlar .. yani demirtasin tutukluluğu bir sorun ve ben bunu kabul etmiyorum demek değil mi?

3- Yüksek Seçim Kurulu’nun cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği, tutuklu yargılanan bir siyasetçi. Türkiye bunu nasıl izah edecek..... ülkemin neyi izah etmesi gerekiyor? Kendisi daha izaha muhtaç olan bir olay olarak görüyorsa demekki durumu kabul etmiyor.

Sorular basit.

Sadece güneydoğudan oy alma çabaları. Çünkü hepsi iyi biliyor hdp oyları olmadan kazanmayı hayal bile edemezler

|
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.