Şimdi Ara

Meral Akşener: Afrin Operasyonunda 'Kefenli Tosunlar' Başrolde Yer Almalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akşener sosyal medya hesabından güncel siyasi gelişmelere ve Afrin operasyonuna ilişkin bir dizi açıklama yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACB5B9068 -- 18 Ocak 2018; 23:36:11 >

• Meral başkan cesurca konuşmuş, milli insan nasıl olur görün. Tam kafamdaki cümleleri yazmış, buna ucuz siyaset diyorsanız, baştaki adamın siyaseti ne oluyor çok merak ettim, samimiyetsiz olmayın.

Yapılan operasyonların gümbür gümbür söylenmesi sadece oy toplama amacını ortaya koyar. Biz 74'te Ayşe Tatile çıksın dedik, hoyde kıbrıs'a çıkıyoruz demedik. 96'da Yunanistan'a operasyon düzenliyoruz demedik, o bayrak iner o asker gider dedik. Aynı politika devam etmeli.

V kendilerini milli mutabakat olarak adlandıran hükümet, sözlerinin arkasındaysa ülkedeki abd üslerini kapatıp, oralara girecek. Merak etmeyin, yapabilecekleri en fazla ambargodur onu da şuan Türkiye gibi ekonomik dengelerde ağırlığı olan bir ülkeye uygulamayazlar. Meral hanım ne diyor: Korkuyorsanız, sizi korkutuyorlarsa kim onlar söyleyin, biz gereğini yapalım, yanınızda duralım. Yeter ki şu siyonistler ülkemizden kirli ellerini çeksinler.
    İlk tweet'e bakar mısınız? Bu mu ülke yönetecek? Harekat öncesi psikolojik savaş denen bir savaş stratejisi vardır.Gerekirse megafonla vurulucağı belirtilir. Eğer düşman güçsüzse zaten birliklerini ordan çeker ve ülke; zayiatsız kayıpsız oraya yerleşir. Haaaa! Eğer karşı taraf güçlüyse ülke; zaten yıldırım harekatıyla bir gece ansızın tepesine biner

İlk tweet'e baktığım da şöyle diyor: Megafonla, davulla zurnayla harekat yapılmaz yani ansızın gir demek istiyor... sonraki tweet'inde girme ABD-RUSYA var diyor resmen dalga geçiyor sizinle siz de beğeniyorsunuz? Birincisi Rusya onay verdi harekata ikincisi ABD vermese de sıkıntı değil -ki o da kısmen verdi- terör yuvasını dagıtmak gerek
  • Ucuz siyaset.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan millet aşkıyla tutuşan bedelli tutkunları önden gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gariban çocuklarını ölüme gönderenler doğru söze ucuz siyaset der tabii.
    Her savaşın bedeli vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Ucuz siyaset.

kandırılan beyfendiler siyaset profesörü sana göre
  • forumu kullanıcısına yanıt
    Saksıya fesleğen gibi oturtmuş işte. Artık ucuz pahalı işinize geliyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthtsdmr -- 18 Ocak 2018; 23:58:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Gariban çocuklarını ölüme gönderenler doğru söze ucuz siyaset der tabii.
    Her savaşın bedeli vardır.

Neresi dogru soz?

Savas herkes icin en kotu secenek. Zaten bu yuzden bu saate kadar askeri operasyon yapilmiyor. Hatta halen Rusya ile muzakere yaparak is cozulmeye calisiliyor.

Ancak bir operasyon yapilacaksa egitilmis asker mi gondermek gerek, sokaktan toplanan gonulluleri mi?

Gonullu siviller gitsin demek siyasi basiretsizlik.

O gonulluler emin olun istendiginde gidecek kadar cesurdur.

Zaten bu is, korkaklarin yapacagi birsey degil.

Bence sizin kullandiginiz ifade de, duygu somurusu.

Sizce, gerekli olursa askerin Afrine sokulmasi dogru mu, degil mi?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 19 Ocak 2018; 0:6:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthtsdmr

Saksıya fesleğen gibi oturtmuş işte. Artık ucuz pahalı işinize geliyorsa.

Tabi canim. Anca senin gibilere oynar bu sozlerle.

• Doğru söylüyor. Adamların düşmanlarımıza yardımları İncirlik'ten gidiyor. Biz onu bile kapatamıyoruz. Operasyon yapacağız diyorsun, adamlara akşam geliyoruz hazırlanın demediğimiz kaldı. Dış politika berbat.
    Bana kimse birşey oynamıyor. Senin gibileri rahatsız ettiğine göre sözleri çok doğru.

• haklı olduğu bazı cümleleri var açıkçası bende boyle çok reklamsı şekilde gircez gircez nağralarını doğru bulmadım ha birde girmezsek imaj çizilcek artık yani...
  • fthtsdmr kullanıcısına yanıt
    Beni rahatsiz eden sozun iceriginin bos olmasi.

1-Davulla zurnayla demesi isi, liseli seviyesinde bildigini gosterir. Isi bildigi halde boyle diyorsa art niyetli demektir.

Bir yanda operasyon icin asker yigip, operasyonu dillendirmekteki amac, savasa gerek kalmadan diplomatik yontemle sirunu cozmeye calismak. Ses de geldi. Olmazsa operasyon yapilir.
    Ayni zamanda, oradaki abd ve rus elemanlarinin tahliyesi icin boyle uyari yapiliyor.
    Abd, korfez savasini 1 sene onceden soylemey basladi.

Bunu bilmemesi garip.

2- Hukumet askeri operasyona merakli degil. Hem asker kaybi ihtimali hem ekonomik maliyet hukumetin elini zorlastirir.

Ama askeri secenek disinda bir secenek kalmazsa, egitimli askerler yerine gobekli sivilleri mi gonderecek? Ak kefenli tosunlar soylemi tamamen gerceklikten uzak, sosyal medyada coluk cocuktan begeni almaya donuk soz olarak kalir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 19 Ocak 2018; 0:38:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

haklı olduğu bazı cümleleri var açıkçası bende boyle çok reklamsı şekilde gircez gircez nağralarını doğru bulmadım ha birde girmezsek imaj çizilcek artık yani...

Yanlis dusunuyorsunuz.

Ustteki arkadasa da yazdim.

Bir yanda operasyon icin asker yigip, operasyonu dillendirmekteki amac, savasa gerek kalmadan diplomatik yontemle sirunu cozmeye calismak. Ses de geldi. Olmazsa operasyon yapilir.

Ayni zamanda, oradaki abd ve rus elemanlarinin tahliyesi icin boyle uyari yapiliyor.

Abd, korfez savasini 1 sene onceden soylemeye basladi.

• Meral başkan cesurca konuşmuş, milli insan nasıl olur görün. Tam kafamdaki cümleleri yazmış, buna ucuz siyaset diyorsanız, baştaki adamın siyaseti ne oluyor çok merak ettim, samimiyetsiz olmayın.

Yapılan operasyonların gümbür gümbür söylenmesi sadece oy toplama amacını ortaya koyar. Biz 74'te Ayşe Tatile çıksın dedik, hoyde kıbrıs'a çıkıyoruz demedik. 96'da Yunanistan'a operasyon düzenliyoruz demedik, o bayrak iner o asker gider dedik. Aynı politika devam etmeli.

V kendilerini milli mutabakat olarak adlandıran hükümet, sözlerinin arkasındaysa ülkedeki abd üslerini kapatıp, oralara girecek. Merak etmeyin, yapabilecekleri en fazla ambargodur onu da şuan Türkiye gibi ekonomik dengelerde ağırlığı olan bir ülkeye uygulamayazlar. Meral hanım ne diyor: Korkuyorsanız, sizi korkutuyorlarsa kim onlar söyleyin, biz gereğini yapalım, yanınızda duralım. Yeter ki şu siyonistler ülkemizden kirli ellerini çeksinler.

ben sana yazmadım genel konuya yazdım zaten herkes farklı düşünebilir no problem
  • quote:

Ucuz siyaset.

Muhalefetin yaptığı neyi beğeniyorsun merak ettim.

Hani diyorsunuz ya, muhalefet her şeyi eleştiriyor hiç bir şeyi beğenmiyor diye, sizde muhalefetin söylediklerinin hiçbirisini beğenmiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

Ucuz siyaset.

Hani diyorsunuz ya, muhalefet her şeyi eleştiriyor hiç bir şeyi beğenmiyor diye, sizde muhalefetin söylediklerinin hiçbirisini beğenmiyorsunuz.

1-Deas tehdidi ortadan kalktigina gore multecilerin gonderilmesini istemeleri

2-Dis politikada ne yapmamiz gerektigine dair aciklamalari

3- Devlet kurumlarindaki yanlis isleyisleri farkettiklerinde dile getirmeleri

4- Bazi elestirileriyle hukumetin kendini chek etmesini saglamalari

5-Muhalefetin var olmasini

vs.

Begenmedigim yonleri ise,

1-"bu kadar olumsuz sart" varken, sorunlar yzerine adam gibi calisip, halki ikna etmek yerine, sadece bel alti vuruslarla oy almaya calismalari,

2-Duzgun bir aday cikarmayip, ayni kisilerle devam ederek, siyasette alternatifsizlik olusturmalari.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

Ucuz siyaset.

1-Deas tehdidi ortadan kalktigina gore multecilerin gonderilmesini istemeleri

2-Dis politikada ne yapmamiz gerektigine dair aciklamalari

3- Devlet kurumlarindaki yanlis isleyisleri farkettiklerinde dile getirmeleri

4- Bazi elestirileriyle hukumetin kendini chek etmesini saglamalari

5-Muhalefetin var olmasini

vs.

Begenmedigim yonleri ise,

1-"bu kadar olumsuz sart" varken, sorunlar yzerine adam gibi calisip, halki ikna etmek yerine, sadece bel alti vuruslarla oy almaya calismalari,

2-Duzgun bir aday cikarmayip, ayni kisilerle devam ederek, siyasette alternatifsizlik olusturmalari.

Dış politika ve Afrin. Hatta Suriye politikasının hepsi zaten muhalefet tarafından eleştiriliyor.

Afrin hakkında Akşener söylediklerine ucuz siyaset demek ve beğenmek nasıl oluyor

altına imzamı atarım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.