Şimdi Ara

Merakla beklenen yeni ÖTV düzenlemesi sızdırıldı mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
5.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu adamlara ekonomiden, nasil vergi toplanacagindan falan bahsetsek anlarlar mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sizin o çekirdek haklarınızı çok iyi biliyorum koçum. Benim ödediğim vergi ile bedava sağlık hakkı, benim ödediğim vergi ile bedava makarna kömür hakkı, otobüste kadına uçan tekme hakkı vs.
    Teşekkürler canım ben almayayım bu hakları bana yaramıyor. Sen istediğin partiye oy vermeye devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Ben sizin o çekirdek haklarınızı çok iyi biliyorum koçum. Benim ödediğim vergi ile bedava sağlık hakkı, benim ödediğim vergi ile bedava makarna kömür hakkı, otobüste kadına uçan tekme hakkı vs.
    Teşekkürler canım ben almayayım bu hakları bana yaramıyor. Sen istediğin partiye oy vermeye devam et.

Senin odedigin o vergilerle saglik hakkini tek biz mi kullaniyoruz ? Bu ne bicim cevap ya ? Simdi universitelerde basi aciklar iceri alinmasa bazi magazalara sol gorusluler kara listeye alinip alisveris yapilmasa ne olur ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Ben sizin o çekirdek haklarınızı çok iyi biliyorum koçum. Benim ödediğim vergi ile bedava sağlık hakkı, benim ödediğim vergi ile bedava makarna kömür hakkı, otobüste kadına uçan tekme hakkı vs.

Senin odedigin o vergilerle saglik hakkini tek biz mi kullaniyoruz ? Bu ne bicim cevap ya ? Simdi universitelerde basi aciklar iceri alinmasa bazi magazalara sol gorusluler kara listeye alinip alisveris yapilmasa ne olur ?

Zaten sol görüşlüler artık memurluğa bile alınmıyor. Sen gelip burada hak hukuktan bahsediyorsun hala.
    Geçti o devirler. İnsanlar kan kusuyor artık kan.

• Drak44 D kullanıcısına yanıt
    Yav he he, kan kusuyormus millet. Kac keredir sinavlara giriyorum kaybediyorum. Boyle belge olmadan kafadan konusmak guzel oluyor degil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tütbanlı bacımın üzerine işediler sıçtılar diye ağlayanlar(iftira olduğu mobeseden kanıtlandı), toplumun ortak kullandığı bir alanda kadının yüzüne uçan tekme atılınca gıklarını çıkarmadılar adan serbest bırakıldı. Bu ülkede adalet falan yok çekirdek haklar da çomarların hayal ettiği gerçek olmayan bir şey. Bana makarna, kömür dağıtılmıyor, oy vermem için para verilmiyor, bedavaya buzdolabı verilmiyor. SGK için her ay prim ödediğim sağlık hakkından elin suriyelisi bedavaya yararlandığı gibi yetmezmiş gibi, senede 170bin eşey bölünmeyle çoğalıyorlar.

Hükümetin doğru bir iş yaptığını senelerdir görmedim ama şu üstteki çekirdek haklardan yararlandığını iddaa eden çomar sürüsü sağ olsun senelerdir kan emmeye devam ediyorlar ama merak etmeyin bu devran çok sürmez üretmeyen ülke yok olur ama zamanı gelince pişman olmaya kapasiteniz bile olmadığından sadece sürüneceksiniz.

Bu sözümü de unutma zamanı gelince bi hırbo bana böyle demişti diye anarsın.

• Lazeran kullanıcısına yanıt
    O kadar haksizsinki soylediklerinde seninle tartismaya bile giremem. Bosuna zaman kaybi olur. Su cumlene bak

quote:

Hükümetin doğru bir iş yaptığını senelerdir görmedim

• Tasarı (1/779) bugün TBMM Genel Kurul gündeminde. Tasarı Bakanlar Kurulu'na ÖTV değişikliği ile ilgili yetki veriyor.

https://www.tbmm.gov.tr/gundem/gundem.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

Tasarı (1/779) bugün TBMM Genel Kurul gündeminde. Tasarı Bakanlar Kurulu'na ÖTV değişikliği ile ilgili yetki veriyor.

https://www.tbmm.gov.tr/gundem/gundem.htm

nezamandan itibaren gecerli olcakmış.
  • Halen genel kuruldan geçmedi. Birkaç gün içinde genel kuruldan geçer. Muhtemelen önümüzdeki hafta Resmi Gazete'de yayımlanır. Bundan sonra "top" Bakanlar Kurulunda. Hazırlıkları tamamdır zaten. Hemen çıkarabilirler. Ama son günlerde Bakan Ağbal'ın bu konu ile ilgili sektör temsilcileri ile görüşeceğiz biçiminde bir açıklaması var. Bu açıklamaya rağmen onlarla görüşmeden değişiklik yapmaları pek mümkün gözükmüyor. Dolayısıyla ötv değişikliği bakanın sektör temsilcileri ile görüşmelerine kaldı. Onu gözlemek lazım.
    http://www.milliyet.com.tr/maliye-bakani-agbal-dan-otv-ile-ekonomi-2342692/

Bana göre fazla uzatmazlar. Ama yine de belli olmaz bu işler...

• GAYRI kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.bakalım ne olcak öncekiler gibi ocak 1 de mi olcak yoksa başka tarih mi.
  • 1 ocak olacaktir.1 haftaya kadar yasalasmasi olasi
  • quote:

Maaşımın yarısını alsalar yine bu hükümete oy veririm. Niye mi ? Çünkü çekirdek haklar ekonomiden önce gelir. Bu halk bunun için oy veriyor. Siz zannediyorsunuz bilmiyorlar mı bunları ? Bir tek siz mi akıllısınız ? Yine aklınca hakaret etmeye aşağılamaya çalışmış. İstediğiniz kadar yapın. İşte millet sizin gibiler için bu hükümetten vazgeçmiyor.

Çekirdek haklardan kastınız temel hak ve hürriyetler galiba? Türkiye'de şu an bunlar açıkça ihlal ediliyor. Ahaber'den başka yerleri de takip edin arada.
  • hadi üyeler kaynaksız konu açıyor da nasıl oluyorda forum haberlerine uyduma bir mail ile haber konusu açılıyor?
    ne oldu bu 14 kasım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Vergi alıyorsun, araba hediye ediyorlar.

• Bir hafta önce büyük bir oto firmasından bana da mail geldi. ÖTV artmadan aracınızı alın diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

quote:

Maaşımın yarısını alsalar yine bu hükümete oy veririm. Niye mi ? Çünkü çekirdek haklar ekonomiden önce gelir. Bu halk bunun için oy veriyor. Siz zannediyorsunuz bilmiyorlar mı bunları ? Bir tek siz mi akıllısınız ? Yine aklınca hakaret etmeye aşağılamaya çalışmış. İstediğiniz kadar yapın. İşte millet sizin gibiler için bu hükümetten vazgeçmiyor.

Çekirdek haklardan kastınız temel hak ve hürriyetler galiba? Türkiye'de şu an bunlar açıkça ihlal ediliyor. Ahaber'den başka yerleri de takip edin arada.

2002 oncesi universiteye giriste basi kapalilarin ne cektigi, musluman esnaflara ne yapildigini, hicbir sey yok iken refah partisini kapatmalarini ne cabuk unuttunuz ?

Simdi basi aciklarin universiteye alinmadigini dusun ne olur memlekette ? Ben bunu anlatmaya calisiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C302EA147 -- 16 Kasım 2016; 20:26:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

quote:

2002 oncesi universiteye giriste basi kapalilarin ne cektigi, musluman esnaflara ne yapildigini, hicbir sey yok iken refah partisini kapatmalarini ne cabuk unuttunuz ?

Simdi basi aciklarin universiteye alinmadigini dusun ne olur memlekette ? Ben bunu anlatmaya calisiyorum.

Temel hak ve hurriyetler ihlal ediliyor diyorum, basortusuyle bir yere girmekten bahsediyorsunuz. Peki hocam basortusuyle kurumlara girildigine gore ulke gulluk gulistanlik.

• Temel hak ve hurriyetlerin ihlal edildigine dair bir ornek verir misin ?

• Tasarı mecliste kabul edildi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.