Şimdi Ara

Menzil Genişletici hakkında?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
6.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar,şimdi biz dükkanımızda bulunan interneti yaklaşık 200 mt ileride olan ve aradaki mesafede araba trafiği olan diğer dükkanımıza kablosuz olarak paylaştırmak istiyoruz.Çok araştırma yaptım ancak baya bi kafa karışıklığı oldu sonuç olarak aşağıda listelemiş olduğum ürünler arasında kaldım.hangisini almalıyım yada başka bir tavsiyeniz varmıdır? kullandığım modemde ttnetin en son verdiği tplink marka modem.

TP-LINK RE450 1750 Mbps Kablosuz AC Dual Band Gigabit Port Harici Antenli Menzil Genişletici
    http://www.hepsiburada.com/tp-link-re450-1750-mbps-kablosuz-ac-dual-band-gigabit-port-harici-antenli-menzil-genisletici-p-BD804519

Linksys RE6300-EU AC750 Boost Wifi Range Extender
    http://www.hepsiburada.com/linksys-re6300-eu-ac750-boost-wifi-range-extender-p-BD804743?magaza=Ucuzlukcu

Airties Air 4920 1600Mbps 802.11ac Gigabit Ethernet Menzil Genişletici
    http://www.hepsiburada.com/airties-air-4920-1600mbps-80211ac-gigabit-ethernet-menzil-genisletici-p-BD803491?magaza=RSA%20Teknoloji

TP-LINK CPE510 5GHz 300Mbps 802.11n/a, 13dBi Yüksek Kazanımlı, Dual Polarize, Pasif POE Destekli Dış Mekan CPE/Access Point
    http://www.hepsiburada.com/tp-link-cpe510-5ghz-300mbps-80211na-13dbi-yuksek-kazanimli-dual-polarize-pasif-poe-destekli-dis-mekan-cpeaccess-point-p-BD802221

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımcı olabilecek kimse varmı? Birde şöyle bi ürün var

Dark WRT3000CPE RangeMax Ultra 300Mbit 14dBi Yüksek Menzilli Dış Mekan Yönlendirici (Outdoor CPE)(DK-NT-WRT3000CPE)

http://www.hepsiburada.com/dark-wrt3000cpe-rangemax-ultra-300mbit-14dbi-yuksek-menzilli-dis-mekan-yonlendirici-outdoor-cpedk-nt-wrt3000cpe-p-HBV000003P1O1

• Menzil Genişletici hakkında?

Hocam sizide uğraştırıyorum yardımlarınız için teşekkğr ederim.şimdi resimde belirttiğim gibi işaretlediğim yere interneti ulaştırmak istiyorum.ve cihazı dükkanın içinde biyere yerleştiricem yani cama sabitlerim büyğk ihtimal.şimdi ben bu cihazı aldığımda alıcı olarakmı kullanmalıyım dağıtıcı olarakmı dağıtıcı olarak daha kolay gibi ama sağlıklı olurmu.son olarak bunlarda 5ghz yazıyor ve bazınyerlerde 5ghz in yaydığı wifi ağına bazı telefonlarla ve laptoplarla bağlanamayacağımı okumudum böyle bişey varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must@fa -- 14 Nisan 2017; 17:23:35 >

• Bu konuda yardımcı olabilecek başka kimse varmı?

• bende sizle aynı durumdayım iki ev arası bağlantı yapmak istiyorum ancak henüz kesin bir çözüm bulamadım. yardımcı olacak birileri çıkacaktır mutlaka
  • İsaretlidiginiz yer kaç metre

• quote:

Orijinalden alıntı: oyankaya

bende sizle aynı durumdayım iki ev arası bağlantı yapmak istiyorum ancak henüz kesin bir çözüm bulamadım. yardımcı olacak birileri çıkacaktır mutlaka

Sizin yapı ne durumda

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    benim yapı şöyle diyelim babamlarla aynı sokaktayız. onların evi sokağın karşısında yaklaşık 100 metre solumda. ben 3. kattayım onlar 1. katta. salon pencereleri birbirini rahat görüyor.
  • quote:

benim yapı şöyle diyelim babamlarla aynı sokaktayız. onların evi sokağın karşısında yaklaşık 100 metre solumda. ben 3. kattayım onlar 1. katta. salon pencereleri birbirini rahat görüyor.

Bütçe nedir

• Hic bilmiyorum ki 300-500 verebilirim eğer verimli olacaksa

• quote:

Hic bilmiyorum ki 300-500 verebilirim eğer verimli olacaksa

iki senaryo olabilir
    modem cam kenarında ise
    https://www.wi.com.tr/mikrotik-rb/Mikrotik-SXT-Sextant-BuildIn-Anten/Mikrotik-RB-SXT-Lite-2
    bununla modeme client olarak bağlanıp arkasına basit bir router koyup eve dağıtmak
    modem cam kenarında değil ise
    https://www.wi.com.tr/mikrotik-rb/Mikrotik-SXT-Sextant-BuildIn-Anten/Mikrotik-RBSXTG-2HnD
    bu cihazı modemin olduğu yerde cam kenarına koyup yayın alacak cama doğru sabitlemek
    daha sora basit bir cihazla evde yayını tekrar etmek

• must@fa M kullanıcısına yanıt
    bunu alma. aldım pişman oldum. ancak tplinkte benzeri olanı alabilirsin. daha iyi olmalı. diğer prize takılan yada tek antenli yüm repeater ları pas geç. antenler birbirini görecek şekilde alacağın cihazlar işini görebilir. etraftaki sinyaller işi bozar ve hız çok değişken olur, deneyip test etmen lazım. iade edebileceğin yerden al diyeceğim ama dış mekan antenler direğe vs. takarken çizilebilir.

tplink cpe 210 510

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codred -- 23 Nisan 2017; 19:06:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    anladığım kadarıyla ilk senoryada anten interneti alacak eve kurulacak ikinci senoryada anten benim eve yani dağıtıcı eve kuruluacak. ilk senorya için alıcı eve ayrı bir modem şart sanırım ama ikinci senoryada doğrudan wifi ile bağlanmak mümkün olmaz mı? her iki durumdada bir modem olması daha mı verimli olur?
  • quote:

anladığım kadarıyla ilk senoryada anten interneti alacak eve kurulacak ikinci senoryada anten benim eve yani dağıtıcı eve kuruluacak. ilk senorya için alıcı eve ayrı bir modem şart sanırım ama ikinci senoryada doğrudan wifi ile bağlanmak mümkün olmaz mı? her iki durumdada bir modem olması daha mı verimli olur?

İkinci senaryo daha mantıklı

Çünkü birinci cihaz level 3

İkinci cihaz level4

Ayrica ikinci cihaz çıkış olarak daha güçlü

Ben routeri ev içinde ölü nokta kalmaması için tavsiye ettim

Yardimlariniz icin cok tesekkurler balkona kurmak mantikli gibi duruyor. Modem ile wireless baglanti mi sagliyor yoksa ethernet kablosu cekmek mi lazim? Eger wireless baglanti yeterliyse sadece guc kablosuyla rahat bir kurulum olur.

• quote:

Yardimlariniz icin cok tesekkurler balkona kurmak mantikli gibi duruyor. Modem ile wireless baglanti mi sagliyor yoksa ethernet kablosu cekmek mi lazim? Eger wireless baglanti yeterliyse sadece guc kablosuyla rahat bir kurulum olur.

ethernet kablosu çekeceksiniz
    çok mesafe yoksa ftp cat6 tavsiye ederim
    zaten cihaz poe destekli
    bu arada 60 derece sektör anten var cihazda
    Bende modem olarak asus n16 var su an ama onda poe destegi var mi bulamadim. Birde 60 derece antenden kasit cevirdigin yone 60 derece sinyal dagitiyor dimi normal antenlerden farki bu bir alana odaklama yapiyor digerleri etrafa rastgele sinyal gonderiyor. Bu antende o yuzden daha guclu oluyor anladigim kadariyla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.