Şimdi Ara

Menisküs yırtığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar. Dün gece otelde trajikomik bir şekilde dizimi sakatladım . Bugün hastaneye gittiğim de doktor büyük ihtimalle menisküsü yırtmışsın ama MR çektirmeden kesin bir şey söyleyemem dedi. Tabi ki bu soruları ona da sordum ama ısrarla memlekete dönünce MR çektirmen lazım diye tekrarladı. Benim merak ettiğim bu ne derece ciddi bir sorun? Ameliyat şart mı? Dizim tekrar eskisi gibi olur mu? Yoksa kalıcı bir hasar oluşma ihtimali var mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __JokeR__ -- 21 Ağustos 2014; 17:22:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiziksel muayene + mr çektirip duruma bakmadan bir şey söylenemez.Dizinde büyük ihtimal kilitlenme var bu sebeple menisküs yırtığı denmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K U N -- 21 Ağustos 2014; 16:33:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K U N

Fiziksel muayene + mr çektirip duruma bakmadan bir şey söylenemez.Dizinde büyük ihtimal kilitlenme var bu sebeple menisküs yırtığı denmiş olabilir

Cevabın için teşekkür ederim. Kilitlenme mi oluyor bilmiyorum ama dizimin bir yerinde nasıl desem bir tür sertlik hissediyorum sanki orada dizin içinde bir şeyler sıkışmış gibi bilmem anlatabildim mi ne demek istediğimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: __JokeR__

quote:

Fiziksel muayene + mr çektirip duruma bakmadan bir şey söylenemez.Dizinde büyük ihtimal kilitlenme var bu sebeple menisküs yırtığı denmiş olabilir

Cevabın için teşekkür ederim. Kilitlenme mi oluyor bilmiyorum ama dizimin bir yerinde nasıl desem bir tür sertlik hissediyorum sanki orada dizin içinde bir şeyler sıkışmış gibi bilmem anlatabildim mi ne demek istediğimi.

Ağrılı da olsa yürüyebiliyorsun sanırım.Kitlenme durumu çok daha sancılı oluyor.Cerrahi gerekmez gibi duruyor ama aksattığınız her gün tedavi zorlaşır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: __JokeR__

quote:

Ağrılı da olsa yürüyebiliyorsun sanırım.Kitlenme durumu çok daha sancılı oluyor.Cerrahi gerekmez gibi duruyor ama aksattığınız her gün tedavi zorlaşır.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: K U N

quote:

Orijinalden alinti: __JokeR__

quote:

Orijinalden alinti: K U N

Fiziksel muayene + mr çektirip duruma bakmadan bir sey söylenemez.Dizinde büyük ihtimal kilitlenme var bu sebeple menisküs yirtigi denmis olabilir

Cevabin için tesekkür ederim. Kilitlenme mi oluyor bilmiyorum ama dizimin bir yerinde nasil desem bir tür sertlik hissediyorum sanki orada dizin içinde bir seyler sikismis gibi bilmem anlatabildim mi ne demek istedigimi.

Agrili da olsa yürüyebiliyorsun sanirim.Kitlenme durumu çok daha sancili oluyor.Cerrahi gerekmez gibi duruyor ama aksattiginiz her gün tedavi zorlasir.

?imdilik a?ry kesici , bir tane jel verdi. Dizlik de kullanyyorum. Bunlaryn az da olsa kesin tedaviye kadar faydasy olur diye umuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.