Şimdi Ara

Menderes - Özal - Erdoğan. Hepsi aynı kapı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski dönemleri bilmiyorum. Burada söylenenlere göre sıralayacağım.

Menderes ekonomiyi Amerikana bağımlı yaptı. Küçük yerleşim yerindeki insanı eğitimsiz bıraktı.

Özal ne olduğu belirsiz ırak mültecileri ile doldurdu ülkeyi. Hayali ekonomi kurdu. Pkkyı ortaya çıkardı.

Erdoğan ekonomiyi haksız yoksul vergilerine dayattı. Ordu yapısı,güvenini bozdu. Suriyeli ne olduğu belirsiz mülteciler ile doldurdu ülkeyi. Kendi milis örgütünü kurdu.

Son bir kişi daha bekliyorum. Tamamen Acımasız biri olacak. Büyük İsrail amacı için son noktayı koyacak. Bu sefer en az 2-3 milyon insanımızın kaybedileceğini düşünüyorum. Birbiri arasında. 2022 de 20 yıllık yönetimin acı sonuçlarını göreceğiz.
    Venezuela demek istedim ama onların başına bela bir İsraili yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 26 Haziran 2017; 17:16:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şimdi sözde altın yıllar.

halbuki sonun başlangıcı. sürekli pompa haberler.

son bir adam. x kişi sonrası.

king arthur: legend of the sword güzel filmmiş. beğendim.
  • Yok olmamış bu ulliminati, rotchsild falan yok...

• Büyük oyunu gördüğünü sanan ilkokul mezunu arkadaşlar sayesinde korkumuz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Haziran 2017; 18:11:21 >
  • Menderes ile Özal'dan haz etmiyorum fakat RTE hem islam için iyi bir örnek hemde 2002-2008 yılları arasında gelişmemizde önemli payı olan bir lider.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her 25 senede bir böyle adamlar getiriliyor erdoğandan sonra 25 yıl raatız

Her 50 senede bir dünya çapında devrim oluyor

68 kuşağının 50 ci yıl dönümünde dünyada büyük olaylar olabilir buda 2018 e tekavül eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Menderes ile Özal'dan haz etmiyorum fakat RTE hem islam için iyi bir örnek hemde 2002-2008 yılları arasında gelişmemizde önemli payı olan bir lider.

İslam için iyi örnek derken Halife mi oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: DrızztDoUrden

La gavurcuklar bunlar hikaye. Siz dini sevmediğiniz için bunlardan nefret ediyorsunuz. İrtica irtica diye bu memlekete musallat oldunuz.

Laik yobazlar.

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

İyi de troll kardeş 1947'de teklif edilen ve 1948'de alınmaya başlanan Marshall yardımlarını ve Truman Doktrini kapsamındaki hibe edilen silahları ne yapacağız? Ülkeyi ABD ye bağımlı hale getiren bu yardımları kabul edenleri ne yapacağız?

Bu yardımlarla amacı uçak üretmek olan fabrikaların tekstil makinaları fabrikasına dönüşmesini ne yapacağız?

1944'te Nuri Demirağ'ın kapatılan uçak fabrikasını, gök okulunu ve istimlak edilen arazisini ne yapacağız?

Al birini vur ötekine. İnönü almaya başladı ancak menderes suyunu çıkardı.

Marshall yardımları sadece bize mahsus değil. Birçok ülkeye verildi. Almanya dahil. Ancak menderes eğitimden askeriyeye bizi bağımlı hale getirdi.

Ve inönünün sırf siyasi çıkarları için Nuri beyin fabrikasını kapatması Türk havacılığı için faciadır. Ancak menderes zamanı kapatılan bir fabrika daha vardır. Kayseri uçak fabrikası. Dönemin şartlarına göre modern uçaklar üreten ve ihraç eden fabrika amerikadan alınan hurda uçaklara peşkeş çekilip kapatılmıştır.

Tüm tayyarelerimizin ve motörlerinin memleketimizde yapılması ve harp sanayimizin de bu esasa göre inkişaf ettirilmesi iktiza eder sözüne uymayıp kendi çıkarını düşünen liderlere lanet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-ko -- 29 Haziran 2017; 10:37:28 >

• İslama verdiği hizmetler. Cami , imam hatip gibi kurumların açılması.

• quote:

İslama verdiği hizmetler. Cami , imam hatip gibi kurumların açılması.

Ahhahahhaskndkdkdn doğru diyorsun. Eskiden mesela namaz kılmaya Maltepe den Tekirdağ'a giderdik alnmdldlmfmfmdö.

• Eğitimde "Fulbright Anlaşması".

• Kapitalizmin kapısını açan da

Devam ettirenler de

Toplumun ahlaksızlığının yolunu açmıştır.

Kendileri maalesef şahsi menfaatleri yolunda kendilerini "lale devri çocukları" görenler şahsi şeytani menfaatlerine yenik düşmüş ademlerdir.

Ahirette söyleyeceğim söz budur.

Sorumluları bellidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tipik Emperyalist Uşaklığı. daha fazlası değil.
  • Bırakın bunları ya. İnönü yardımı kabul etmese vay enayi bedava uçak vermişler para vermişler almamış diyecektiniz. Hayır sanki aman aman bi para verildi Türkiye'ye de...

Menderes - Özal - Erdoğan.  Hepsi aynı kapı.

• bu yüzden üçünede karşıyız
  • quote:

Menderes ile Özal'dan haz etmiyorum fakat RTE hem islam için iyi bir örnek hemde 2002-2008 yılları arasında gelişmemizde önemli payı olan bir lider.

2002-2008 yıllarında AKP ve Erdoğanın etkisi yoktur

IMF , Derviş ve A.Necdet Sezer dönemidir aslında 2002-2008 dönemi

Erdoğan dönemi 2011 sonrasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 28 Haziran 2017; 14:27:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trendium-moda

quote:

2002-2008 yıllarında AKP ve Erdoğanın etkisi yoktur

IMF , Derviş ve A.Necdet Sezer dönemidir aslında 2002-2008 dönemi

Erdoğan dönemi 2011 sonrasıdır

2002-2008 dönemi dünyada anormal para bolluğu olduğu aralıktır. o dönem eşeği bağlasan yönetirdi. 2013 sonrası EM'lere bu para akışı kesilmeye başladığı için TL de %100 deval olmuştur ve olacaktır. iki sene sonra 7 TL olduğunda bu üçkağıtçı yönetim iyice hırçınlaşacak.

• İnönü tuhaf adamdı.Fazla devletçi,Atatürk'ten bile daha otoriter takılmaya çalışan biriydi.Kendi çapında dengeleri gözetmeye çalışıyordu.İkinci Dünya Savaşına sokmayarak bunu başardı.

Savaş sonrası biraz acele etti açıkçası bu da Türkiye Cumhuriyetinin bütün dinamiğini değiştirdi.Stalin'in İstanbul'u,Kars'ı,Ardahan'ı istiyorum sözlerinden fazla çekinip Nato'ya yanlayayım dedi.

Evet belki Atatürk de olsa NATO'yu seçerdi,komunizmi seven biri değildi,liberal ekonomiyi daha çok seviyordu ancak Nato'nun bize dayattığı şartları asla kabul etmezdi.Milletler Cemiyeti'ne davetle gitmiş biri Nato'ya veya Ab'ye girecek olsak bile kendi şartlarımızı sonuna kadar dayatırdık,kul köle olmazdık veya ülkemizin en hassas uçlarına bile Batı 70 yılda sızamazdı.

Menderes'i güç sarhoşu yaptıran Celal Bayar derler.Ne kadar doğru bilmiyorum.Menderes'in çok hataları olmuş görüldüğü kadarıyla.Fazla popülistlik yapmış.Şunu da eklemek gerek tabi idamı kesinlikle doğru bulmuyorum ve Sovyetler'e yanlamaya çalıştı diye de darbe olduğu iddiasını kuvvetli buluyorum.

Özal,Kenan Evren ile birlikte Türkiye Cumhuriyetini teorik olarak bitirmiştir.1980'e kadar olan yapı ile 1980 sonrası süreç bambaşkadır.Bunun mimarları da Nato uşakları Kenan Evren ve onun siyasi arkadaşı Turgut Özal'dır.Kürt sorununu da başımıza o sarmıştır,başkanlık muhabbetini de ciddi ses olarak dillendirmiştir.Demokrasi uşağı falan değildir.Türki cumhuriyetlerle arayı düzeltiyordu modern Turancılık kuracaktı Türkiye bu TÜrki cumhuriyetlerde lider olacaktı zehirlediler iddiası da komik geliyor.Ülkenin ismini Anadolu CUmhuriyeti yapalım diyen Azerbeycan'ı Şii diye desteklemeyen adamın Türki Cumhuriyetler diye bir derdinin olduğunu sanmıyorum.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ve siyasi ekibinin 2013 Aralık'ına kadar özellikle yaptığı Amerikancılığın haddi hesabı yok ve Özal ve Menderesi topla çarp üssünü al yine az kalırdı.Nasıl ki Türkiye Cumhuriyetini teorik olarak Kenan Evren-Özal bitirdiysse bunlar da hukuken bitirmiştir.Zaten anayasa da kaç kere referandumla değişti bu süreçte.2008-2013 arası yapılan davaların,yanlışların Türkiye Cumhuriyetini direk yok etmeye yönelik hamleler olduğu o kadar bariz ki.Atatürk'ü seven,saygı duyan,milli bilinci olan,ulusalcı,ABD'ye mesafeli askerleri,bürokratları temizlemenin bedelini 2013-2017 arasında çekiyoruz.Bu askerleri tasfiye edip yerine Fetöcüleri ve vasıfsızları koydukları için 15 Temmuz darbe teşebbüsü oldu.Son iki genelkurmay başkanımız Necdet Özel ve Hulusi Akar olacağına Işık Koşaner(Görevini tamamlasaydı) ve sonrasında Bekir Kalyoncu olsaydı darbenin d'si falan olmazdı.Sadece bunlar da değil tabi özelleştirmeler,vergiler,adaletsizlik,yolsuzluklar ve daha nicesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elder Wand -- 28 Haziran 2017; 16:21:5 >

• Pkkyı Turgut Özal mı çıkardı ahahha PKKnın sebepleri 2. Mahmuta kadar dayanmaktadır..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.