Şimdi Ara

Memurlara Al Satçılık Takibi Yapılmalıdır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkatimi çekiyor özellikle devlet memuru, öğretmen varsa al sat peşinde, hiç mi işiniz gücünüz yok ne ara çalışıyorsunuz, adamlar sahibinden de çalışıyor sanırsın.

Devletin buna el atması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 14 Haziran 2020; 14:14:41 >

• Bu ülkeye Hitler gibi bir devlet yöneticisi lazım.

Tecavüzcüsü, Gaspçısı, Teröristi, Üçkağıtçısı, Dolandırıcısı vs herkesi asacak abi. Asmadığım her adam için bana küfür edeceksiniz diyecek.
    Yabancı uyrukluları da Sınır dışı ettin mi tamamdır.

Ülkenin nüfusu zaten 82 milyonlardan şöyle bi 40-50 ye düşse Problem kalacağını zannetmiyorum.

Bakın yanlış şeyleri tartışıyorsunuz, yanlış şeylere isyan ediyorsunuz.
    1- arada 7 kat kur farkı var, ekonomik başarısızlık!
    2- 2 kat ta vergi var, ekonomik başarısızlık!
    10 birimlik araç, 140birim oluyor!
    130 birimin hesabını sormanız gerekiyor!
    Bunlara tepki göstermeniz gerekiyor.
    Devedeki tüye değil!
    galerici vergi veriyor mu? Benim bildiğim müteahhitlerden sonra en çok vergi kaçıran sahtekar ve yalancı meslek grubu galericiler (istisnalar var tabiki). Bütün arabaları 500-1000 lira karla satmış gösterip 100-150 lira vergi verir galericiler. Al satçılar onu da vermiyor o ayrı tabi. Normal vatandaştan yılda 1 araçtan sonraki her satışa 5000 lira vergi alınması gerektiğini ve galerilerden de beyanına göre değil, sattığı aracın kasko bedeline göre her satışta sabit bir vergi alınması gerektiğini düşünüyorum.
  • Sadece devlet memuru değil, herkese yapılmalı. Al sat yapan vergisini vermeli. Yok öyle beleş mama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkeye Hitler gibi bir devlet yöneticisi lazım.

Tecavüzcüsü, Gaspçısı, Teröristi, Üçkağıtçısı, Dolandırıcısı vs herkesi asacak abi. Asmadığım her adam için bana küfür edeceksiniz diyecek.
    Yabancı uyrukluları da Sınır dışı ettin mi tamamdır.

Ülkenin nüfusu zaten 82 milyonlardan şöyle bi 40-50 ye düşse Problem kalacağını zannetmiyorum.

• ticaret kanununda yada ceza kanununda bununla ilgili bir madde var mı? kanunla düzenlenmiş suç ve ceza olmadan ne hakla devlet buna el atacak? koymadığı yasağı .asıl denetleyecek? daha koyduğu yasakları denetleyemiyor.
  • Bu arkadaşların çoğu aldıkları araçları okul bahçesinde bekletiyor başına iş gelmesin diye

• Al sat yapan doktor gördüm alsat yapan avukat gördüm öğretmeni gene anlarım 3 ay tatilleri var boşdalar ..

Arkadaşın dediği gibi al sat yapan ticari olarak şirketini kurup vergisini verip yapmalı... Bunu biz değil bu sektörden ekmek yiyen galericiler şikayetçi olmalı ama çok ilginç umurlarında bile değil..

Galerici adam dükkan kirası ödüyor, stopaj ödüyor, vergilerini ödüyor, çalışanın maaşını sigortasını ödüyor o kadar gidip yeterlilik belgeleri alıyorlar.. Diğer tarafta adam evinde, kıraathane de oturup çayını çorbasını içip nargile sini içip okey piştisini oynayıp oturduğu yerden araba satıyor...

Ve galericiler hiç bu işden şikayetçi değil çok ilginç.. Benim galerim olsa şikayetçi olurdum.. O kadar vergi, kira, faturalar, çalışan maaşı sigortası nı vericem adam kahvede pişti onayıp hiç bir şey ödemeden benim yaptığım işi yapıp benden de fazls kazanacak....

• Ihaleci malum partinin al satçılara karşı yaptırım yapmasını beklemek

Cengiz Han'ın dirilip tekrar milleti kılıçtan geçirmesi daha olası

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Ihaleci malum partinin al satçılara karşı yaptırım yapmasını beklemek

Cengiz Han'ın dirilip tekrar milleti kılıçtan geçirmesi daha olası
    hitler varken neden cengiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

hitler varken neden cengiz

Alıntıları Göster
    Koronalı münafıkları kale surlarından içeri atmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Bu arkadaşların çoğu aldıkları araçları okul bahçesinde bekletiyor başına iş gelmesin diye
    Hı hı tabi tabi. Bir gün okul bahçesine arabanı koy da gör bak ne oluyor. Ya her tarafı çizik olur, ya da top çarpmasından kaportada küçük çaplı göçükler. Ezbere konuşuyorsunuz.

• Yoo ezbere konuşmuyorum benim gördüğüm öyle Mersin ve civarında.

• Rakip istemiyor gibi siten etmişsin :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Bu arkadaşların çoğu aldıkları araçları okul bahçesinde bekletiyor başına iş gelmesin diye
    yağmurdan kaçarken doluya yakalanıyorlar demek ki
    okul bahçesi araba için sokak kenarından daha güvensiz
  • Sabah 9 çay yudumlarken başlıyorlar sahibinden mesaisine. Bazı memurlar cidden hiç bir iş yapmıyor hatta kurumlarının var olması bile gereksiz. Bazı memurlar ise özellikle insanlarla yüz yüze olanlar inanılmaz fazla çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herseyi devletten bekleme.Tespit ettiklerini sikayet et.Ama dikkat et sadece duz memur ve ogretmeni yapmiyor daha nicesi yapiyor.Birine denk gelirsin dunyani sasirtir.

• Devlet memurlarının ticari getirisi sağlayan bir iş yapıyor olması kanunen yasak. Gördüğünüz zaman Cimer üzerinden şikayet dilekçesi gönderin. Zaten ayalı malum partinin torpilinden faydalanarak boş yere kaynak israfı yapan ayak takımı. Boşluktan bir de araba alım satım işine soyunmuşlar.
  • Devlet memurlarının gelir getirecek ek iş yapmaları kanunen yasaktır. Bu kişileri ihbar edebilirsiniz.

Bir yaptırım olmaz ama. Mesela öğretmenler özel ders aldı altında ek iş yapabiliyorlar ama Bakanlık bu duruma ses çıkarmıyor nedense.

Gözüne kestirdiği meslek gruplarının ise iflasını kesiyor mesela devletteki doktorlar artık muayenehane açamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 14 Haziran 2020; 17:33:38 >
  • Satın aldığı aracı 1 yıldan erken satanlara, sattığı bedel ile satın aldığı bedel arasındaki farkın vergisi ödettirilmeli.

Devlette çalışmanın verdiği rahatlıkla mesai saatleri içerisinde sürekli sahibindende araba bakıp sık sık al-sat yapanlara ek olarak bir de borsa oynayan kesim var devlette. Sıkıyorsa özel sektörde yapsınlar bunları da göreyim
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    galerici vergi veriyor mu? Benim bildiğim müteahhitlerden sonra en çok vergi kaçıran sahtekar ve yalancı meslek grubu galericiler (istisnalar var tabiki). Bütün arabaları 500-1000 lira karla satmış gösterip 100-150 lira vergi verir galericiler. Al satçılar onu da vermiyor o ayrı tabi. Normal vatandaştan yılda 1 araçtan sonraki her satışa 5000 lira vergi alınması gerektiğini ve galerilerden de beyanına göre değil, sattığı aracın kasko bedeline göre her satışta sabit bir vergi alınması gerektiğini düşünüyorum.

• Cimere yazsın herkes

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.