Şimdi Ara

Memur Zamları % ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
14.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır benim incelediğim verilerde 2020 yılı Türkiye bütçe gelirleri 815.652.449.000 TL yazıyor da ondan dedim. :) İşiniz gücünüz yalan dolan.

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

İşi bırakırsak size bakacak doktor hemşire bulamazsınız hocam. İstesem 6 ay sonra Avrupaya göç edebilirim ama sırf ailemi ülkemi bırakıp gitmemek için emeğimizin çok altındaki maaşa tamah ediyoruz. Memur kategorisinde doktor hemşire asker polis mühendis ve mimarların da olduğunu unutmayın

Alıntıları Göster

Aile hekimliği ve sağlık ocakları dışında çalışan sağlıkçılar bu ülkenin göz bebeğidir ne şartlarda yoğun çalıştıklarını defalarca gördüm.

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam millet döviz tevdiat hesaplarını 250 milyar dolara çıkarmış devlet hala pandemi var deyip esnafa 1000 TL hibe verme her başvurana kredi verme derdinde devlet her aglayanı aç açık zannediyor kendisini ağa zannediyor ama asıl kendisi züğürt ağa olmuş haberi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: alvinoo

Sade memurlar değil 1.sırada emekliler var memurlarla YİD gibi projelerle yapılan hortumlamalar var. Asgari ücret yüksek olduğundan (ve vergiler nedeniyle) 10-15 milyon yoksul iş bulamıyor bunları da devlet bakmak zorunda kalıyor... Fakat 2-3 yerden maaş alan siyasetçiler diyorsun ya ( yurtdışı para transferleri, gemicikler vs) bunları aklayanda emekliler, memurlar ve yoksullar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt

Hocam doktorun yerini az maaşlı öğretmenle mi dolduraksınız yoksa kazakistandan, tacikistandan ya da suriyeden doktor getirererk mi dolduracaksınız? Hangi eğitimli insanları kastettiğinizi anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Köl Tigin

Hayır benim incelediğim verilerde 2020 yılı Türkiye bütçe gelirleri 815.652.449.000 TL yazıyor da ondan dedim. :) İşiniz gücünüz yalan dolan.

bütçe gelirini sadece ötv ve kdvden ibaret zannetmeniz bilgisizlik. 815 milyar tl içinde birçok vergi kalemi var ötv ve kdv bu gelirlerin kabaca yarısı yapıyor. ötv ve kdv gelirlerini toplarsanız yukarıda yazdığım rakam kadar çıkıyor ikisinide ayrı ayrı verdim daha önceki mesajlarda.
    bilgisizlik kabul edilebilir birşey öğrenirsiniz geçer. ama sizdeki sadece bilgisizlik değil. size güzelce kaç saattir açıklama yapmama rağmen hala ukalalık yapıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alex59 kullanıcısına yanıt
    İşçi her yıl 15 maaş alıyor yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Yarın hepsi twitterda isyanda hastaglar falan ooo 😂

Siz asgari ücretle mi çalışıyorsunuz?

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Yoo
  • quote:

Yoo

Memur maaşı bu kadar zorunuzs gidiyorsa bence o şekilde. Belki de işsizsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 3 Ocak 2021; 17:12:20 >
  • ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Yazık herkesi kendin gibi sanma 😂
  • Teşekkürler Hocam. valla üniversitede çalışıyorum, En son ağustosta ailemi görebildim öyle diyim size. Pandemi çok yordu. Bi de böyle kötü muameleler iyice yıpratıyor insanları

• radko kullanıcısına yanıt

Olması gereken fakirin daha fakir olmasıdır. Evelallah başaracağız bunu destekliyorum.

• quote:

Yazık herkesi kendin gibi sanma 😂

maaş bordonu koy. Görelim.

Edit: hahaha işine gelmedi dimi engelledin. Sana bi maaş yıllık bordrosu koyarım buraya oturur ağlarsın. Senin bu forumda hangi konularda takıldığını biliyorum. Burada gelip boş beleş konuşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 3 Ocak 2021; 17:20:50 >
  • Sizlerin akpden şikayetiniz yok , istediğiniz 2010 yılı akp,düşük ve bol dolar,düşük faiz ,üretmeden fabrikaları satarak vur patlasın ,çal oynasın bir yaşam....akp bunları yarın sağlasın yine arkasına ip gibi dizilirsiniz ama size kötü bir haberim var akp yarın gitsin yada kalsın,babacan hdp ortaklığı isterse yüzde 99 ile iktidara gelsin bir daha o 2010 lar gibi bir dönem önümüzdeki 350 yıl göremeyecesiniz,.(periyodik lale devri)akp 1000 yılda bir denk olacak şanslı döneme denk geldi..6 ayda bir passat değiştirme ,memurların hafta sonu 2 günlük finlandiya tatilleri,bozcaada 3 gün tatil için 6500 tl verme gibi atraksiyonlar bitti. Ne kadar çabuk kabullenirseniz o kadar iyi olur ruh sağliğınız için..

• Forum ağzına kadar memur düşmanı dolu, kadın dusmani dolu. Buraya artık yaş şartı getirilmeli. Memurluk versen havada kapacak adamlar sırf memur olamadığı için akşama kadar kıskançlığından burada düşmanlık yapıyor. Yaşlarının da 15 20 arası olduğuna eminim. Aynısı tüm gün kadınlara düşmanlık yapan asosyal tipler için de aynı. Bu kadar kadın neden öldürülüyor hangi erkek böyle bir şey yapar diye çok düşünmeyin Turkiyenin en büyük forumundaki mesajları okumanız yeter. Buradaki adam böyle şeyler yazabiliyorsa Anadolunun ücra köylerindeki adamlardan ne bekleyebilirsiniz ki.
    Zam hakkında bilgi vereyim ilk 6 ay 5.75 zam oldu ikinci altı ay yarın netleşir yüzde 6 lik fark oluştu yarın enflasyon aylik kaç çıkarsa yüzde altının üzerine eklenecek. Ama gelir vergisi dilimleri yüzde 9 arttığı için daha erken vergi dilimine girilecek. Özellikle benim gibi KİT kurumlarında çalışanlar için sıkıntı.

• memur zaten işçiye göre çok kazanıyor covid çıktı çıkalı sürekli yatıyorlar. 50-100tl arttılsa yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 3 Ocak 2021; 17:59:40 >
  • muradisdan kullanıcısına yanıt

Kardeşim, dansöz gibi oynayıp durma. Az önce bütçe açığının sebebi memurlardır diyordun, şimdi başka konuşuyorsun. Hani nerede? Açıkça görülüyor ki bütçenin tamamı memurlara falan gitmiyor. Böyle saçma sapan bir algı oluşturmaya çalışıyorsun.

• Arkadaşlar bırakın bu tipleri önününe bakın. kimsenin aldığı maaşı kimseyi bağlamaz. Memur çok alıyor diyen kendim neden az alıyorum diye düşünsün. Bana göre bende az alıyorum. Çalıştığım kurumda müdür, bölge müdürü, daire başkanı, genel müdür benden çok kazanıyor. Tabiki fazla alacak çalışıp didinmiş emek vermiş kafa patlatmış. Çalışıp keza herkes olabilir.

• Vergi kaçırmada arşa ulaşmış esnaf tayfasının da, devlete yük oluyorsunuz diye memur tayfasını eleştirmesi de ayrı bir komik.  

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.