Şimdi Ara

Memur Zamları % ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
14.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %3+3 olarak anlaşıldı ancak enflasyondan dolayı biraz daha yüksek olacaktır.
    Beklentisi olan varsa ; Asgari ücret oranında zam olması devlet bu denli borçluyken imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alvinoo

Memur zammi asgari ucretlilere yapilan oranda yapilmali. Zaten memur parayi harcar esnaf vs piyasa kalkinir. Memuru asgari ucretlilere esitlersen her asgari ucretli gibi onlarda kemer sıkmaktan alışveriş yapamaz piyasa daralır esnaflar bidaha batar.

Bütçe açık veriyor 2-3 yıldır bu nedenle durmadan yeni vergiler geliyor . Emekliye memura daha fazla zam daha yüksek vergilerin gelmesi demek benzinin 12 lira olması elektriğin kw'ı 1 lira olması demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Köl Tigin

Bu mesaj silindi.

en basiti mazot aldığımda litrede 4 lira veriyorum elektriğin yarısını veriyorum bütün tüketim ürünlerinde ötv-kdv var... Sizin gibi boş beleş memurlar insanları memur

düşmanı da yapıyor. İşiniz gücünüz internette propaganda yapmak . 4milyon memuruz denir ama internetin yarısı memurdur çünkü iş yok çalışma yok bütün zaman internette propagandayla geçiyor

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt

Mamaları kesildi..

kesilecek de.

• alex59 kullanıcısına yanıt
    Yahu 40-45 yaşında emekli olan insanlar 20-25 yıl çalışıp 35-40 yıl emekli maaşı alıyor. Bu sizin aklınıza nasıl yatıyor? Çalıştığından daha fazla süre boyunca hiç bir değer üretmeden her ay maaş alıyorlar. Bu emekliler şu anda üniversiteden henüz mezun olmamış gençlerin bile sırtında yük olacak. Özellikle de orta kesim daha da zorlanacak. Her şeyi geçtim de gelip hala şu konuyu savunuyorsunuz, gerçekten ilginç...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvinoo -- 23 Mayıs 2021; 0:49:59 >
  • Memurun alım gücü korunmalı, asgari ücretlinin alım gücü düşürülmeli.

• quote:

Vallahi sizin gibi zavallılara diyecek tek kelimem yok. Devletin topladığı vergilerin tamamı memurlara gidiyormuş gibi algı yaratmaya çalışıyorsunuz. Kimin paralı askerlerisiniz söyleyin bana. Hükumetin bütün ülkeyi asgari ücrete çalıştırma gibi bir politikası var belli ki. Siz de bu yolda uğraşan paralı askerlersiniz, bu çok bariz.

Memurlar azalınca ÖTV kalkacakmış da, KDV azalacakmış da. Bu kadar da bilgisiz, ekonomiden bihaber olunmaz arkadaş ya...

ben kimsenin paralı askeri falan değilim bir grup insan çalışanların sırtından geçiniyor ortada ciddi bir adaletsizlik var zaten vergilerin yüksek olduğu ülkede dahada artmaması için gerekli olanı söyledim.
    ekonomi konusunda bilgi sahibi olmayan sizsiniz. cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe başkanlığının açıkladığı verilerle konuşuyorum.
    elinizde veri yok bilgi yok konuşuyorsunuz. kaynak:https://www.sbb.gov.tr/
    ilk okul öğrencisine anlatır gibi anlatıyorum. açıklanan verilerle memurların sadece maaş gideri 333,9 milyar tl. sebep oldukları ek giderler 78.1 milyar tl.
    kdv geliri 215,9 milyar tl. ötv geliri 175,2 milyar tl. sadece ötv ve kdvden 391.1 milyar tl para toplanmış. memurların toplam gideri kdv ve ötv gelirlerini aşıyor bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bu mesaj silindi.

İşi bırakırsak size bakacak doktor hemşire bulamazsınız hocam. İstesem 6 ay sonra Avrupaya göç edebilirim ama sırf ailemi ülkemi bırakıp gitmemek için emeğimizin çok altındaki maaşa tamah ediyoruz. Memur kategorisinde doktor hemşire asker polis mühendis ve mimarların da olduğunu unutmayın

• [quote]

ekonomi konusunda bilgi sahibi olmayan sizsiniz. cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe başkanlığının açıkladığı verilerle konuşuyorum.

elinizde veri yok bilgi yok konuşuyorsunuz. kaynak:https://www.sbb.gov.tr/

ilk okul öğrencisine anlatır gibi anlatıyorum. açıklanan verilerle memurların sadece maaş gideri 333,9 milyar tl. sebep oldukları ek giderler 78.1 milyar tl.

kdv geliri 215,9 milyar tl. ötv geliri 175,2 milyar tl. sadece ötv ve kdvden 391.1 milyar tl para toplanmış. memurların toplam gideri kdv ve ötv gelirlerini aşıyor bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > [/quote]

Keşke o sitede YİDler falan da yazsa.

• nty35 kullanıcısına yanıt
    Dışarda yerinize sizden daha az maaşla bile çalışacak milyonlarca eğitimli insan dolu hatta sizden daha eğitimli bile,maalesef bulunmaz hint kumaşı gibi görmeyin kendinizi.
  • Şu vergi veriyorum diyenler şurada koysun resmi evrakta görelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Dışarda yerinize sizden daha az maaşla bile çalışacak milyonlarca eğitimli insan dolu hatta sizden daha eğitimli bile,maalesef bulunmaz hint kumaşı gibi görmeyin kendinizi.

Madem daha eğitimli insan var buyursun memur olsun kimseyi tutan yok.

• Allah allah kimin işi gücü propaganda yapmak acaba, bir tekrar düşün istersen.

• Yarın 10'da görüşürüz.
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    Yarın hepsi twitterda isyanda hastaglar falan ooo 😂
  • muradisdan kullanıcısına yanıt

Yani diyorsun ki Türkiye'nin 2020 geliri yalnızca 400 milyar tl civarı mı? Güldürme beni.

• quote:

Yani diyorsun ki Türkiye'nin 2020 geliri yalnızca 400 milyar tl civarı mı? Güldürme beni.

link attım incelememişsiniz bile. sadece ötv ve kdv geliri bukadar. ben memurlar olmasa ötv ve kdvye ihtiyaç kalmıyor dedim kompe bütün vergiler kalkacak demedim. gelir vergisi, kurumlar vergisi, gümrük vergisi, veraset vergisi v.b çeşidini saymadığım birçok vergi kalemi var. bunların kalkabilmesi için daha köklü reformlar lazım. mesela gelişmiş ülkelerdeki gibi emeklilik sistemi özelleştirilmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.