Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MemTest ve Super Pi Farki

3
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Giriş
    532 Mesaj
    Selamlar

Amd 3000+ A64 S754@2400 Mhz
    Epox 8KDA3J
    2x512 MB DDR400 Twinmos (1A4T) 200 Mhz, 2-2-2-5, 1T, 2,8 Volt

Yukardaki degerler ile Super Pi 32 MB testinden gecen ramler ayni degerlerde Ne yazik ki MemTest86 V3.2 ile bircok hata vermekte. Timingleri etiket uzerinde yazan 2,5 3 3 8 degerlerine cektigimde yine ayni sekilde MemTest hata vermeye devam ediyor.

Simdiye kadar oyunlarda ve diger uygulamalarda herhangi bir sorun ile karsilasmadim. Ama Super Pi den gecen ramler neden MemTest ile cakilir anlam veremedim. Acaba bu durumda ramlere arizali gozuyle mi bakmaliyim yoksa dert etmem gereken birsey yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuvvet_Mira -- 15 Mayıs 2005, 22:15:30 >

|
    |
  • Yarbay
    2028 Mesaj
    2-2-2-5 timingleri ile kullandgın ıcın hata verir memtest ilerde windowsta resetler yasayabılırsın.
    |
    |
    Ramleri 200 mhz de 2 2 2 5 ve 1T olarak rahatlikla kullaniyorum. Oyunlarda ve diger uygulamalarda herhangi bir sorun yok, reset falan yasamadim.

Zaten bu ramler tek olarak calistiklarinda FSB ile senkron olarak 240 mhz de 3,2 V ile 2,5 3 3 8 ve 1T olarak da calisiyor ve Super Pi de 32 M testini geciyor.

Benim anlamadigim Memtest nasil olduda bu kadar hata buldu. 6. testin sonunda 238 tane hava verdi.

Eger fotograf makinesi bulup resim cekebilirsem buraya goruntuyu yarin koyabilirim.
    |
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    hocam sen ramleri 2.6 ile boğmuşsun. Default kullanımda biel en az 2.7 hatta 2.8 olması lazım.
    |
    |

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
son dakika
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.