Şimdi Ara

Memlekette her şey çok Eyi Almanya bizi kıskanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Memleketimi gerçekten özleyeceğim. İşim gereği bazı sertifikalarımı aldım ve yurtdışına gitmeye doğru hazırlanıyorum. Bu forum ahalisini gerçekten çok sevdim yıllarca burda zaman geçirdim. Gidersem kargo ve ürün konusunda sizler için de elimden geleni yapacağım elimden geldiği kadar.

Memlekette her şey çok Eyi Almanya bizi kıskanıyor

• 0,80 euro ya arpa suyu içip, 9,45 euro'ya 1 kilo et yiyeceğim, siz burda bir ekran kartına 3 ay çalışırken ben en kötü ihtimal ile 1400 euro kazanarak sadece 15 günde bir gtx 1080 alarak oyunun dibine vuracağım. Belki arada 64 mbit Upload bağlantısı ile yayınlar da yaparım. Belki 400 euro'suna da bir ev tutarım. ne kaldı. Yine bana öyle böyle 400 euro falan kalır. kariyer işimi bulursam bir kaç bin euro alırım sanırım. Ama yinede sizi içimburuk kıskanmaya devam edeceğim resmen sürüne gidiyorum.
  • Sıradaki boş konu gelsin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Almanya'ya gidip bizi mi kıskanacaksın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grik3 G kullanıcısına yanıt
    Konuşmalarım dolu dolu değil kısmen haklı olabilirsin fakat resimdeki gerçekleri istediğin kadar inkar et Ancak dünya üstünde bir yalanı yaşayarak ömrünü tüketirsin ha bildiğin sıradan bir şey ise evet boş bir konu.
  • 0,80 euro ya arpa suyu içip, 9,45 euro'ya 1 kilo et yiyeceğim, siz burda bir ekran kartına 3 ay çalışırken ben en kötü ihtimal ile 1400 euro kazanarak sadece 15 günde bir gtx 1080 alarak oyunun dibine vuracağım. Belki arada 64 mbit Upload bağlantısı ile yayınlar da yaparım. Belki 400 euro'suna da bir ev tutarım. ne kaldı. Yine bana öyle böyle 400 euro falan kalır. kariyer işimi bulursam bir kaç bin euro alırım sanırım. Ama yinede sizi içimburuk kıskanmaya devam edeceğim resmen sürüne gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulina

0,80 euro ya arpa suyu içip, 9,45 euro'ya 1 kilo et yiyeceğim, siz burda bir ekran kartına 3 ay çalışırken ben en kötü ihtimal ile 1400 euro kazanarak sadece 15 günde bir gtx 1080 alarak oyunun dibine vuracağım. Belki arada 64 mbit Upload bağlantısı ile yayınlar da yaparım. Belki 400 euro'suna da bir ev tutarım. ne kaldı. Yine bana öyle böyle 400 euro falan kalır. kariyer işimi bulursam bir kaç bin euro alırım sanırım. Ama yinede sizi içimburuk kıskanmaya devam edeceğim resmen sürüne gidiyorum.

Şaka yapıyorum hocam imkanın varsa git tabiki. Gidince burayı da unutma. Daha önce gidenler gibi de olma. Orada kendini geliştir, ufkunu genişlet.

• Adamlar da 1700-1800 para birimi alıyorlar biz de neredeyse aynı.

Ama elin almanı 600 para birimine bu ekran kartını alırken maaşının 3'de 1'ine.

Elin türkü bunu anca 4500 para birimine alabiliyor, yani 3 ay yemeden içmeden çalışıcak ki ekran kartı alıcak.

@grik3 : konu boş değil, sen boşsun. Boş yapma.
  • oha 1200 tl fiyat farkı. almanyada daha ucuz yerler de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulina

0,80 euro ya arpa suyu içip, 9,45 euro'ya 1 kilo et yiyeceğim, siz burda bir ekran kartına 3 ay çalışırken ben en kötü ihtimal ile 1400 euro kazanarak sadece 15 günde bir gtx 1080 alarak oyunun dibine vuracağım. Belki arada 64 mbit Upload bağlantısı ile yayınlar da yaparım. Belki 400 euro'suna da bir ev tutarım. ne kaldı. Yine bana öyle böyle 400 euro falan kalır. kariyer işimi bulursam bir kaç bin euro alırım sanırım. Ama yinede sizi içimburuk kıskanmaya devam edeceğim resmen sürüne gidiyorum.

almanya'da ekran kartı için daha az çalışırsın ama burada internet çok hızlı değil. fiyatı daha ucuz ama hızlı değil ne yazık ki.

• 8 bin Euro ya BMW X5 keyfi yasayacak adam 12-15 bin euro ya X6 var.

Hadi iyi eglenceler

• Rakanoth kullanıcısına yanıt
    Burdaki internetten iyidir sana düzgün lokasyon denk gelmemiş sanırım. Benim internet 35 mbit ile 16 mbit arasında sürekli dalgalanıyor.
  • mulina kullanıcısına yanıt
    aynen. bulundugum yerde hız en fazla 20mbit. lokasyon kötü. ama gene de türkiyeden daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakanoth -- 20 Ocak 2018; 9:45:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizi Almanya refahına ulaştıracak bir parti gelsin oyum ona

• Rakanoth kullanıcısına yanıt
    İnan ki 20 mbit dalgasız temiz hattın benim 35 mbit lik dalgalı gürültülü hattımdan daha kısa sürede indirir ve webleri daha erken açar. ÇOk daha az hata yaşarsın. bence senin ki benden iyi.
  • Nasıl gidiyorsun? Yada Ne ile gidiyorsun?
  • cgrcykr C kullanıcısına yanıt
    Elimdeki bilgilerle sana yardımcı olmaya çalışayım. Şöyle ki, Önce dil çok önemli GOETHE-INSTITUT İSTANBUL dil denkliği için ordan eğitim almanı tavsiye ederim, 3 seviye almanca falan 2100 TL ye falan denk geliyor. Dil denkliği bir bu kurumdan kabul ediyor diye biliyorum. Sonra benim Dünya çapında denkliği olan Microsoft MCP - MCSE gibi sertfikalara sahibim. İkinci yöntem ise türkiyede bir alman vatandaşı hatun ayarlar elini kolunu sallaya sallaya evlenerek gidersin. Ama dil olmadan oraya uyum sağlamadan yükselmen zor. Zira 1400 Euro maaş alan birisi bile burdan daha iyi geçinebiliyor orda. Alım gücü Türkiyeden çok yüksek. İnsan gibi yaşamak istiyorum diyorsan bu zamanda bu yönetim var iken çıkıp gideceksin buralardan önceki cümlelerimde dediğim gibi bazı şeyleri öğrenmen lazım.
  • O değilde böyle bir günde chp başkanı kemal niye almanyada?

• Dostum kutuplaşmanın yada bir kesimi bir kesime empoze etmenin manası yok. Kim sana CHP den bahsetti şimdi banane ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulina -- 17 Haziran 2018; 0:43:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.