Şimdi Ara

Meme Kanseri Sonrası Meme Onarımı Ameliyatı Yaptırmanın Kanser Tedavisine Etkisi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
1
Cevap
0
Favori
11
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Site Tanıtımları >> Meme Kanseri Sonrası Meme Onarımı Ameliyatı Yaptırmanın Kanser Tedavisine Etkisi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Er
  0 Mesaj
  Meme kanseri kadınlarda görülen olan kanser türleri arasında ilk sırada yer alır. Hem kadınlar arasında yaygın olması hem de kadın bedeninde meydana getirebileceği değişimler nedeniyle çok korkulan bu kanser türü aslında erken tanı konduğunda yüksek tedavi edilme oranı olduğundan aslında en az korkulması gereken kanser türlerinden biri.

  Düzenli kontroller ile meme kanserinin erken teşhis edilmesi mümkün ve erken teşhis ile de başarılı tedaviler mümkün. Dahası tedavi sürecinde olası bir mastektomi yani meme alınması işlemi sonrasında kişinin fiziksel yapısına uygun yeni bir meme yapılması da mümkün.

  Meme Kanseri ve Meme Onarımı (Rekonstrüksiyonu)

  Meme kanseri teşhisi konulan bir kadının eğer memesinin tamamının alınması gerekiyorsa kadının fiziksel ve ruhsal olarak kayıp yaşaması ve kendini eksik hissetmesinin önüne geçmek için meme onarımı (rekonstrüksiyonu) yapılabilir.

  Farklı teknikler ile yapılan bu işlem sonunda kadın fiziksel olarak memesi alınmadan önceki görünümüne kavuşurken ruhsal olarak da kendini çok daha güçlü hisseder.

  Bu operasyonun kanseri tetiklemesi, silikon protezlerin zehirleme ya da kansere neden olması gibi durumlar söz konusu değildir. Ancak tedavi süreci onkoloji doktoru ile birlikte planlanmalıdır.

  Kemoterapi İçin Engel Değil

  Meme rekonstrüksiyonu sonrasında sadece kemoterapi alacak hastalar için herhangi bir sorun bulunmaz. Uygulamada kullanılan protezler kemoterapi uygulaması için herhangi bir engel oluşturmaz.

  Radyoterapi Alacak Hastalar Beklemeli

  Meme rekonstrüksiyonu sonrasında radyoterapi alma ihtimali olan hastaların bu operasyon için beklemesi tavsiye edilir. Meme rekonstrüksiyonu kanser tedavisi ve radyoterapi için bir engel oluşturmasa da radyoterapinin oluşturabileceği olumsuz etkiler sebebiyle yapılan uygulamanın estetik sonuçları açısından başarı oranı azalabilir.

  Bu nedenle onkoloji doktoru tarafından radyoterapi alma ihtimali ön görülen kişilerin meme onarımı ameliyatı için tüm tedavilerinin bitmesini beklemesi doğru bir karar olacaktır.

  Acele Uygulamaya Gerek Yok

  Mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu için acele edilmesine hiç gerek yok. Yaşanan kayıp kadının panik duygusuna ve moral bozukluğuna kapılmasına neden olabilse de sakin kalmak ve tedavi ekibiyle birlikte yapılacak planlamalar doğrultusunda en doğru zamanlamaya karar verilmesi önemli.

  Hastanın kendini hazır hissetmesi, fiziksel ve ruhsal olarak operasyonu kaldırabilecek durumda olması ve en önemlisi de kanser tedavisine göre yapılacak planlama sonucunda meme onarımından oldukça başarılı sonuçlar almak her zaman mümkün.

  Prof. Dr. Şükrü Yazar
  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
  www.drsukruyazar.com
  Instagram: @drsukruyazar
  Facebook: @drsukruyazar
  YouTube - Prof. Dr. Şükrü Yazar  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
emek server
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,180
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.