Şimdi Ara

Memduh Bayraktaroğlu: Memur ve emekli çok mu masum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
4.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır YouTube üzerinden video yayınlayan Bayraktaroğlu, devletin gelişebilmesi için memurların sayısının azalması ve özel sektörün ilerlemesi gerektiğine dair video düzenlemiş. Her geçen gün artan memur sayısı yüzünden kamudaki yükün arttığından ve devletin daha da işleyemez bir duruma geldiğinden yana sitem etmiş.

• Bu konuda haklı çünkü vasıfsız çok memur fazlalılığı var ve bu fazlalık bir süre sonra devlet dairelerinde hakkıyla çalışan memurların üstüne yük binmesi etkisi yapıyor çünkü çalışmayan memurlar iş kaygısı yaşayan ve hakkıyla çalışan daha naif ruhlu memurlara sürekli iş paslayıp çalışmıyor.

Özel sektörde ise patronların kral olduğu bir gerçek ve her özel sektör çalışanın işi garantide değil dolayısyıla kamu dairelerindeki çalışanların şansı özel sektördekilere göre daha fazla ve bu durum bir süre sonra etkisizlik yaratıyor kamu dairelerindeki çalışmalara.Bunun düzenlenmesi şart çünkü devlet memurlarındada işini hakkıyla yapan insanlar var ve işini sallayanlarla hakkıyla yapanların elekten geçirilmesi ve devlet memurluğunun kriterlerinin yükseltilmesi gerek aksi takdirde devlet memurluğu konumu art niyetli kişilerce kullanılmaya devam edecekdir.

Her şeyden önce kamudaki alımı liyakata göre yapmaları lazım. Özellikle 15 Temmuz sonrası ne kadar boş beleş malum parti yakını varsa direkt kamuya alındı. KPSS'de derece yapıp giremeyen çok fazla insan var. Zaten bu kadar memura gerek de yok aslında. E-devlet çoğu memurdan daha verimli çalışan bir sistem.

Devlet de özel sektörü denetleyecek. İşveren kafasına göre adam çıkartamayacak. Denetim olacak.

• Türkiye memurlar ülkesidir. Bu tekere çomak sokani koltuğundan ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru ama
    Memura emekliye gelene kadar neler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 26 Eylül 2020; 14:2:7 >
  • Bu konuda haklı çünkü vasıfsız çok memur fazlalılığı var ve bu fazlalık bir süre sonra devlet dairelerinde hakkıyla çalışan memurların üstüne yük binmesi etkisi yapıyor çünkü çalışmayan memurlar iş kaygısı yaşayan ve hakkıyla çalışan daha naif ruhlu memurlara sürekli iş paslayıp çalışmıyor.

Özel sektörde ise patronların kral olduğu bir gerçek ve her özel sektör çalışanın işi garantide değil dolayısyıla kamu dairelerindeki çalışanların şansı özel sektördekilere göre daha fazla ve bu durum bir süre sonra etkisizlik yaratıyor kamu dairelerindeki çalışmalara.Bunun düzenlenmesi şart çünkü devlet memurlarındada işini hakkıyla yapan insanlar var ve işini sallayanlarla hakkıyla yapanların elekten geçirilmesi ve devlet memurluğunun kriterlerinin yükseltilmesi gerek aksi takdirde devlet memurluğu konumu art niyetli kişilerce kullanılmaya devam edecekdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Türkiye memurlar ülkesidir. Bu tekere çomak sokani koltuğundan ederler.

AKP'den sonra değişecek. Bilhassa 2002 sonrası alımı yapılan memurların yarısından fazlası ihraç edilecek. Çoğu yalandan torpille iş güç sahibi olan ve yatan insan grubu.

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Doğru ama
    Memura emekliye gelene kadar neler var.

Memurdan ve emekliden başlanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Bu konuda haklı çünkü vasıfsız çok memur fazlalılığı var ve bu fazlalık bir süre sonra devlet dairelerinde hakkıyla çalışan memurların üstüne yük binmesi etkisi yapıyor çünkü çalışmayan memurlar iş kaygısı yaşayan ve hakkıyla çalışan daha naif ruhlu memurlara sürekli iş paslayıp çalışmıyor.

Her şeyden önce kamudaki alımı liyakata göre yapmaları lazım. Özellikle 15 Temmuz sonrası ne kadar boş beleş malum parti yakını varsa direkt kamuya alındı. KPSS'de derece yapıp giremeyen çok fazla insan var. Zaten bu kadar memura gerek de yok aslında. E-devlet çoğu memurdan daha verimli çalışan bir sistem.

Devlet de özel sektörü denetleyecek. İşveren kafasına göre adam çıkartamayacak. Denetim olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

AKP'den sonra değişecek. Bilhassa 2002 sonrası alımı yapılan memurların yarısından fazlası ihraç edilecek. Çoğu yalandan torpille iş güç sahibi olan ve yatan insan grubu.

Alıntıları Göster

Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun Akp den önce girenlerin hemen hemen hepsi 5- 10 sene sonra emekli olacak zaten.

Memuriyet partiye bakmaz özelliği budur.

• Şu konuda bana sallayan memurlara gel de anlat bu durumu

https://forum.donanimhaber.com/turk-lirasi-dunyanin-en-fakir-ulkelerinde-bile-resmen-eridi-ssli--145597131

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Alıntıları Göster

devlet işlerinde dijital sisteme geçiş gerçekten çok önemli ,böylece prosedür işlerini halletmek için kamu dairelerine gidip vakit kaybetmek gerekmeyecek ancak burda bir kuşak jenerasyonu problemimiz var,yaşı 50 nin üstünde olanlar e-devlet gibi dijital platformaları kullanamıyor dolayısıyla o geçiş sıkıntılı ancak gelecek 10 yıl içinde e-devlet mekanizması üstünden her vatandaşın kamu dairelerine gitmeden işlerini halletmesinin kolaylaştırılacağını,böylece ilgili birimlerdeki devlet memurlarının azalacağını düşünüyorum zira şuan 20 yaşında olan bir birey 10 yıl sonra şuanki teknolojiye hakim olacağından bu sıkıntılar yaşanmaz.Zaten pandemi sürecinden kaynaklı mesela adli davalar uzaktan bağlantılarla geçekleştirilmeye başlandı,yani gelecekde her davaya binlerce kişi akın etmeyecek,özellikle cezaevinde olanlar cezaevinde özel hazırlanmış adli odadan online bağlantı kurularak davaya iştirak edilecek böylece adliyerlerdeki karmaşaların önüne geçilebilceği gibi tutuklu hükümlülerin geliş-gidiş ve güvenlik harcamalarınında önüne geçilecek.Bu ve benzeri çözümler ile birlikte devlet memurluklarının kontenjanları daha aşşağı çekilebilir,bu ciddi bir kaynağında kasada tutulmasını sağlar.

• 657 Ekonominin en büyük sorunarlından enflasyon ve cari açığın büyük ölçüde kaynağıdır.

İş maaş garantisi olmayan asgari ücretlinin sırtından bu yükü almak şart. En azından iş garantisi ortadan kalkarsa daha verimli olmak adına salla başını al maaşı geleneği biter daha nitelikli kadrolar kamuda başarıyıda arttırır.

• Enflasyon patladıkça göreceğim ben o memurları, enflasyon düşük gösterildikçe maaşları her geçen gün eriyor. Maaşları ancak kiralarına yetince çok eğlenecekler  

• Şu an kamudan istifa edip özele geçen kaç kişi tanıyorsunuz? Özel kamu dengesi olmazsa zaten memur-emekli maaşını ödeyecek vergi geliri getiren güçlü bir özel sektör de olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bu konuda katılmoyorum Memduh beye kendisini takip ederim severimde ama Kamu kaldırılmamalı.Herşeyi özel sektöre burakamassın.Özel sektör şahısa ait kar amacı güden bir oluşumdur.Kar elde etmek için hertürlü işi yapar.Fakat şu konuda katılıyorum Kamunun çalışma sistemi baştan aşağı düzenlenmeli bu artık Cunartesi Pazar tatil sabah 8 akşam 5 mesai olayı kaldırılmalı.Devlet hastaneleri 7/24 çalışıp hizmet vermeli oradaki personeller adil bir şekilde vardiyalı sistem yapılmalı.Özel sektörde kamuda adil haklara sahip olmalı.Ben devlete kapak attım artık rahatım olayı komple sonlandırılmalı buna katılıyorum kamu ve özel ayrı olmalo ama eşit ve adil olmalı.Gereksiz personeller azaltılıp daha seffaf ve yônetiebilir olmalıdır.Hiç çıkıpta bu devirde ben gece çalışamam demesin arkadaş bu Dümyada her sektör gecede gündüzde çalışmalı artık hem verimlilik artar hemde issizlik azalır.Bu devletin sabah 8 akşam 5 olayına ben şahsen sinir oluyorum benim işim var gücüm var gecede gidip işimi halledebilmeliyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Bu konuda haklı çünkü vasıfsız çok memur fazlalılığı var ve bu fazlalık bir süre sonra devlet dairelerinde hakkıyla çalışan memurların üstüne yük binmesi etkisi yapıyor çünkü çalışmayan memurlar iş kaygısı yaşayan ve hakkıyla çalışan daha naif ruhlu memurlara sürekli iş paslayıp çalışmıyor.

657 nin 4b memuruyum.

Gelecek ay bu söylediklerini 4 yıldır yaşadığım için istifa edeceğimin dilekçesini verdim salı günü.

4 senedir ekipte emeğimizi sömüren torpilli var. Biz iş yapıyoruz, şube müdürü ve daire vaşkanı bize azar çekiyor bize iş veriyor devamlı. Diğer torpilliye dokunan yok, iş yaptırabilen yok. Açok açık uyardık emeğimizi yiyorsun yapma dedik ama ben anlamam bu işten deyip çekiliyor. Bende başka yeri kazandım gidecem inşaAllah. İnşaAllah orada aynı şeyleri yaşamam. Son 3 aydır çalışmıyorum zaten bu torpillilere inat. Yemişim işini. Ama vicdanım rahat değildi 3 aydır.

İşin garip tarafı 657 olmazsa da ayrı bir dert. İşini layıkiyle yapan adamlar bu sefer kadrolaşmadan dolayı atılacaklar. 2 ucu boklu deynek anlayacağınız.

• Turkiyede ureten adam yok. Memur dedigin kisiler katmadeger uretmiyor. İmamlar, ogretmenler, unilerdeki asalaklar, bekciler hepsi ozel sektorde calisan insanin sirtindan geciniyor.

Soayal yardim adi altinda bedava dagitilan serveti, wermayei devlet yozsuzlugunu, kamunun kayirdigi ozel sektoru.

Bu ulke bu yuzden gelismiyor. Hickimse memurlarin ( milletvekili ve cumhurbaskani da memurdur) yolsuzlugunu yatmasini kaldirmak istemiyor. İzelde insanlar surunurken devletde yatan bombos kimselerin aldigi yukaek maaslar devleti geri goturuyor.

Devlet sektorunde verilenler yuzunden milyonlarca genc issiz, o hicbir halta yaramayan uniler yuzunden milyonlar is hayatina atilamiyor, rektorler jarilarini, kardeslerini doldurup devletin ve bizim paralarimuzi yiyorlar. Bekciler ne halt yedigi belli olmayan 5 bin lira alan ilkokl mezunlari, imamlar onca parayi cemaatten alsinlar halkin sirtina kambur olacaklarina.

Uretmiyorsan, katmadeger saglamiyorsan halka asakak gibi yapismayacaksin !

Okudugum unide yillarca dandik bir para yatirma bankamatiginin orada duran 8 tane memurun yatmasini izleyerek omru gecmis bir insanim. Bizim insanimiz asalak malesef. Halk asalak olunca yonetiminde farkli olmasi beklenemez. Hicbir memur ozelde calisan birinden fazla maas almamali cunku memurlarin parasini ozel sektor oduyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 26 Eylül 2020; 16:23:59 >

• Japonya, Guney Kore ve Tayvan gibi ulkeleri yukseltenler memurlar degildi. Ozel sektorde ureten insanlardi bunu unutmayin.

• Çok doğru, rekabet yok zaten her ay maaş yatıyor ooh yatış. 10 efor harcayan da 1 efor harcayan da aynı parayı alıyor, niye uğraşayım ki diye düşünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

657 nin 4b memuruyum.

Gelecek ay bu söylediklerini 4 yıldır yaşadığım için istifa edeceğimin dilekçesini verdim salı günü.

4 senedir ekipte emeğimizi sömüren torpilli var. Biz iş yapıyoruz, şube müdürü ve daire vaşkanı bize azar çekiyor bize iş veriyor devamlı. Diğer torpilliye dokunan yok, iş yaptırabilen yok. Açok açık uyardık emeğimizi yiyorsun yapma dedik ama ben anlamam bu işten deyip çekiliyor. Bende başka yeri kazandım gidecem inşaAllah. İnşaAllah orada aynı şeyleri yaşamam. Son 3 aydır çalışmıyorum zaten bu torpillilere inat. Yemişim işini. Ama vicdanım rahat değildi 3 aydır.

İşin garip tarafı 657 olmazsa da ayrı bir dert. İşini layıkiyle yapan adamlar bu sefer kadrolaşmadan dolayı atılacaklar. 2 ucu boklu deynek anlayacağınız.

Alıntıları Göster

sizinle aynı dertten muzdarip arkadaşlarım olduğu için paylaştım bende yazıdığım örneği.

memuriyetlik sisteminin değişmesi şart,ya dijitalleşme sürecinde bu kadrolaşmada kısıtlamalar yapılmalı veya hak eden yönetici ve kadrolar harici elekten geçirilip sağlam bir yoldan gidilmeli aksi takdirde bu işin sonu alnımaz bana görede.

• Özel sektör için gelişim, üretim, sağlam bir devlet, sağlam bir sistem şart bizde onların hiçbiri yok.. İlk önce ülkeyi üretken bir konuma sokun daha sonra bu memur olaylarını konuşuruz.

Bizde sadece kendi halkını vergi ile sömüren yobaz bir sistem uygulanmakta neredeyse aldığımız nefes dahi vergiye tabi olacak...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.