Şimdi Ara

Melih Gökçek Ankara'nın otoparklarını eşinin üzerine yapmış (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
18.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
255 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mansur yavaş önce, Mustafa Tuna'nın başlattığı Ankara ayaş yolu genişletme çalışmasının üzerine neden bir taş koymadığını anlatsın seçimden beri bekliyoruz kıpırdama bile yok aynı şekilde aynı yol üzerinde olan son yıllarda yağmur altında yollar üzerinde neden en ufak bir çalışma olmadığı bu sene de mi yolları sel götürsün, ha birde tam biletin neden 3.60 olduğu ek olarak bazı otopark ücretlerinin 1 liradan 10 liraya neden çıktığı belediyede çalışan işçilerin yerlerinin neden değiştirildiği diye böyle uzaaar gideeer bir sene dolmadı daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kabere K kullanıcısına yanıt
    Olur kardeşim, yolsuzlukları açıkladıktan sonra bakacak, ilettim kendisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

Aynen hakimler savcılar yıllardır boşuna okuyup çalışıp hakim savcı oluyorlar. Sen güvenmedin ya şimdi hepsi istifayı düşünüyor napıcaz diye
    Biraz daha bakış açının gelişmesi lazım. Böyle tartışamayız üzgünüm.

• Yv

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Koskoca hukuk sistemine güvenmiyorum demek ancak bir yobazın lafları olur kusura bakma

• PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    Sistemin açıkları kullanılıyorsa denilir.

• Açabilir misiniz merak ettim? Ben de hukuk öğrencisiyim saha yolumun başındayım bunları duymak isterim

• Bunlar devede kulak

Bu ülkede hukuk sistemine güvenemezsin. En yakın örneği, Balyoz Davası'ndaki Calibri yazı fontu. Minareyi çalan kılıfına uyduramadığı halde göz göre göre bu belgelerin kanıt sayılmasını başka nasıl açıklayabilirsin?
    Dünyanın en büyük GDO'lu tohum üreticisi firmalarından biri olan Monsanto'yu satın alan dünyanın en büyük kanser ilaçları üretisi Bayer'e güveniyor musun? Sonuçta orada çalışanlar da yıllarca okuyup farmakolog, genetik mühendisi, kimyager oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 3 Aralık 2019; 23:54:57 >
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımın nesi yanlış ya da yalan bu yazılanlar yokmuş gibi davranıyorsunuz, suya lağım karıştığını da kabul etmedi ama acillerde salgından yer bulamadık acil doktorları kendisi söyledi daha ekleyeyim mi 1 senesi dolmamış biri için yazması bile fazla geldi

• Ayaş Yolu kavşağı, Etimesgut Hava Hastanesi ve Etimesgut İstasyon Caddesi'nde kavşakların tamamlanması için 700 milyon TL kredi borçlanması yapılması teklifi Belediye Meclisi'nde Etimesgut MHP tayfası tarafından uygun bulunmadığı için destek verilmedi. AKP kanadı da 400 milyon TL kullanın deyince projelerin Nisan 2020 'ye kadar ertelendiğinden haberin yok sanırım. Ayrıca otoparkları belediye artırmadı. O fiyatı artan otoparklar da yine İ.Melih Gökçek zamanında peşkeş çekilen dernekler tarafından işletiliyor. Ezbere konuşmayın. Elinin altındaki internet sayesinde Google aracılığı ile bu sorularının cevaplarına 30 saniye içinde ulaşabilmen mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindokuzyüzon -- 4 Aralık 2019; 10:34:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bunlar şov amaçli haberler, ortada bir suc varsa savcılığa suç duyurusunda bulunursun. Mansur bey de ekrem bey de geldiginden beri ayni hareketleri yapıyor, bunlar siyasi şovdan öteye gecmiyor. Bundan birkac ay once de Mansur bey 1 trilyonluk ihaleyi 150milyara malettigini iddia etmisti ama ardini getiremedi. Suc duyurusunda bulunamadi. Nasil olsa halk ihale sureclerin bir halt anlamadigi icin yer gözuyle bakiyor, yine Ekrem beyin makam araci şovunda da bezer durum,şovu elinde patladı. Bir insanin vakif başkanı olmasi, o vakfin tum malvarligina , parasina sahip olmasi anlamina mi geliyor. Vakiflar hem idari hemde adli denetime tabidir. Ortada suc yok sadece siyasi şov var.
    istanbul'u bilmem. ankarada dönen dolapların iç yüzünü ortaya çıkarmak için vakıflar araştırılmalıdır. ancak gene yasadışı çok bir şey elde edilemez.

şöyle ki, yüksek emsal için vakfa 200.000tl ateşlediniz. bu durumda siz 200.000'i hayır için ateşlediniz. makbuzlu falan. her sey resmi, legal. belediye de hiçbir çıkarları olmadan, halkın konut ihtiyacını karşılamak için emsalleri arttırdı... birşey kanıtlayamazsınız...

devamı da şöyle gelir: vakıf danışman çalıştırır. yeğen danışmanlık ücreti olarak aylık 35.000tl alır. vakıf müdürü hatuna makam arabası olarak Q7 alır vakıf. ne? yasak mı? zimmete geçirmedi ki? Q7 vakıfın... müdüre tahsisli makam arabası? vakıf 2 milyona iş yeri alır. iyi niyetli girişimciye 2000tl'ye kiralar falan... sonuçta herşey gözünüzün önündedir. ama kılıfına uydurulmuş mu? uydurulmuş.

Veya şirket ile anlaştınız, arsadan pay karşılığı imar çalışması yaptı. şirket de belediyenin görevlendirdiği şirket. durum %100 legal. bu durumda sirkete gelen para ne oluyor bakıyorsunuz... yegen müdür, altinda chayenne, kayinco mudur yarsimcisi, altinda a6... sirketin makam araçları... bu sefer gayrimenkul yatirimini sirket yapar, üç kurusa bakanın hayırlı evladına kiraya verir...

ozetle gene, hersey legal mi? legal. mahkeme ne yapsın? savci da kariyerine mi susadı ayrıca? bu arada hakim savci mulakatlarinda geçer akçenin "referans" olduğu hepimizin malumu... Neden bütün hukuk mezunu arkadaşlarım avukat, biri bile hakim savcı değil?

1) çapları bundan daha geniş olduğu için.
    2) yabancı dilinden bilgiye, uzmanliktan liyakata çoğu hakimi ve savcıyı cebinden cikaracak donanima sahip oldukları halde mulakatta elenecekleri için.

hoş, sonu ne oluyor? hakim savcı kalitesi düşüyor. doğru avukatı bulursan avukat hakimi, savcıyı parmağında oynatıyor. bana yarar da, garibana yaramaz be...

------

bir oglen sana cukurambar'da yemek ısmarlayayım. otur, etrafına bak. ben gorduklerimi anlatayim. gireni çıkanı inceleyelim. masalari azar azar dinleyelim. dünyan şaşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 4 Aralık 2019; 0:30:43 >
  • Güvenmiyorum tabiki de. İnsanları belirli düzeyde ilaç içmeye zorluyorlar. Biri özel biri kamu yararı?

Bu kadar basit mi yani sence? Kağıt üzerinde kamu yararına olması her zaman kamuya fayda sağlayacağı anlamına mı geliyor?

• Evet bu kadar basit özelde cebini düşünen adam, kamuda maaşı yatıyor dosyaya ayar mı çekecek cebi için?

Yani işverenin parti devleti haline gelmiş olduğu devlet için mi söylüyorsun bunları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 4 Aralık 2019; 10:0:31 >
  • Ben yapılan hukuk işini diyorum. Atamalar torpiller illa ki her yerde olduğu gibi hukukta da vardır onu savunmuyorum.

Sadece atama torpil aşamasında değil sonrasında da işverenin olan parti devletinin hoşuna giden kararları almak durumundasin. Ayrıca torpille alınan kişiden hukuka uygun iş yapılması da istenmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.