Şimdi Ara

Mekanik Klavyeler icin O Ring

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
11.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kullandigim mekanik klavyenin tuslarina o-ring eklemek istiyorum, fakat bu malzemeyi nereden bulabilecegimi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan biri beni yonlendirirse sevinirim.

Herkese iyi forumlar

• Oring'ler pahali, ve tedarigi zor diyenlere bir cozum onerisi buldum.

not: eger LED"liyse klayveniz, seffaf lastik boru kullanmanizi tavsiye ederim.
     Mekanik Klavyeler icin O Ring Mekanik Klavyeler icin O Ring

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5776C7B6 -- 24 Mayıs 2014; 17:40:23 >
  • bu ne işe yarar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eger kullandiginiz klavye bir mekanik klavye ise, bu islem sonucunda tuslara bastiginizda cikan ses daha sessiz olur.
  • Ben bu halkaların mekanik klavyelerin doğasına aykırı olduğunu düşünüyorum. Tuşların sesine bayılıyorum, ve oRings ler tuşların hissini azaltıyor. Ben tamamını çıkardım mesela.

• Her ne kadar mekanik klavyelerin cikardigi ses bizler, mekanik klavye kullanicilarinin hosuna gitse de, cevremizdekiler bazen bu sesten rahatsiz olabiliyor (ozellikle de klavyede hizli yaziyorsaniz). Bu yuzden mecburen ses azaltma yontemlerini arastirdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maeldor

Her ne kadar mekanik klavyelerin cikardigi ses bizler, mekanik klavye kullanicilarinin hosuna gitse de, cevremizdekiler bazen bu sesten rahatsiz olabiliyor (ozellikle de klavyede hizli yaziyorsaniz). Bu yuzden mecburen ses azaltma yontemlerini arastirdim :)

Oringleri çıkaran bir g710+ kullanıcısından isteyebilirsin. Geri takmayı düşünmeyenler vericektir diye düşünüyorum
  • Bende bisuru var oring. Almak isterseniz satabilirim.

• http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/keyboard-accessories/cherry-mx-rubber-o-ring-switch-dampeners-125pcs.html#ad-image-0

18 Dolar+Kargoda vardır onda. Aşırı pahalı. Yani benzer bir ürün trde satılıyorsa torbası 1 Tl etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

quote:

Her ne kadar mekanik klavyelerin cikardigi ses bizler, mekanik klavye kullanicilarinin hosuna gitse de, cevremizdekiler bazen bu sesten rahatsiz olabiliyor (ozellikle de klavyede hizli yaziyorsaniz). Bu yuzden mecburen ses azaltma yontemlerini arastirdim :)

Oringleri çıkaran bir g710+ kullanıcısından isteyebilirsin. Geri takmayı düşünmeyenler vericektir diye düşünüyorum

G710 larda standart olarak mı geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: IO

quote:

quote:

Evet hepsinin aldında var Skypedan rahatsız olanlar olmasa bende çıkarıcaktım hepsini ama şu anda bile sesi gidiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hepsinin aldında var Skypedan rahatsız olanlar olmasa bende çıkarıcaktım hepsini ama şu anda bile sesi gidiyor.

İnceleme konunuzu okudum bende amerikadan aldım indirime gitmişken 100$a, arkadaşım dönmeden klavye ile alakalı ilk açılışta nelerin test edilmesi gerekir spesifik sorunu olan bir kısım var mı acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnceleme konunuzu okudum bende amerikadan aldım indirime gitmişken 100$a, arkadaşım dönmeden klavye ile alakalı ilk açılışta nelerin test edilmesi gerekir spesifik sorunu olan bir kısım var mı acaba

Işıklara dikkat et onun haricinde öyle bir sorunu yok. İçeceklerle çok yaklaşma yanına ufak bir kaç kaza atlattım, klavyeyi koyduğum yer içeri girdiği için o konuda biraz daha rahatım.
  • Klavyemi (g710+) 1 hafta ringleri söküp kullandım. Bana tuşlar daha kalitesiz hissi verdiği ve farkedilir oranda yüksek ses yaptığı için geri taktım

• merhabalar sessiz mekanik bir klavye arıyorum bende, aklımda blackwidow vardı ama o kadar ses çıkartıyor ki, ve benimde içime pek sinmiyor oringler, önerebileceğiniz sessiz çalışan oyun için bir klavye var mıdır?
  • arkadaşlar alabileceğim uygun bir yer var mı yurtdışından siparişte 70-80 tl ye geliyor gereksiz pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

arkadaşlar alabileceğim uygun bir yer var mı yurtdışından siparişte 70-80 tl ye geliyor gereksiz pahalı

https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161117222916&SearchText=o+ring+keyboard

Bu linklerden birinden alabilirsin.Bana geldi,g710 blue switchde dahili olarak gelmediği için almıştım.Sesi bayağı azaltıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

Ben bu halkaların mekanik klavyelerin doğasına aykırı olduğunu düşünüyorum. Tuşların sesine bayılıyorum, ve oRings ler tuşların hissini azaltıyor. Ben tamamını çıkardım mesela.

o-ring'in amacı mekanik klavyeyi mekanik klavye yapan switch sesini azaltmak değil ki. gürültünün asıl sebebi, tuş basıldığında switch sesinden sonra gelen, switchin şaftının klavye tabanına çarpma sesi. bu lastik halkaların da amacı tam olarak bu. tuşun sadece switchi aktifleştirecek kadar aşağı inmesini sağlamak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.