Şimdi Ara

Meizu, yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Meizu, yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor

28 Şubat tarihinde Barselona’da düzenlenecek Mobil World Congress 2017’ye katılacak olan üreticiler arasında bulunan Meizu, etkinlikte yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor. Meizu’nun yeni hızlı şarj teknolojisinin adının ne olacağı bilinmiyor ancak bazı söylentilere göre Çinli üretici “mCharge 4.0” ile sahnede olacak.

Söylentiler, hızlı şarj teknolojisinin yalnızca adıyla da sınırlı kalmıyor. Resmi olmayan bilgilere göre mCharge 4.0 tamamen boş bir bataryayı sadece 45 dakika içerisinde doldurabilecek. 9V/4A şarj cihazı ile kullanılacak teknoloji, daha az voltaj (eski hızlı şarj teknolojisi 12V) ve daha fazla akımla şarj dolum hızını artırmayı, ısınmayı ise azaltmayı hedefliyor.

Faster Than Ever” sloganıyla tanıtılacak bu hızlı şarj teknolojisinin ne olduğunu birkaç gün içerisinde göreceğiz.

• Ne demek daha az voltaj? 9v az mı ? benim telefonum 5v 2A ile doluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Ne demek daha az voltaj? 9v az mı ? benim telefonum 5v 2A ile doluyor.

Benim telefon 12v 1.5A ile şarj oluyor. Mevcut hızlı şarj teknolojisine göre daha az voltajı var.
    Bence fazla akım daha çok ısınmasına yol açar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12V x 2A = 24W
    9V x 4A = 36W
    .
    ve daha az ısınma? Bilemediğimiz bir şeyler mi bulunmuş?

• Voltage switch işte hep bunlar.

• Meizu yaparsa tam yapar ))

Zamsung fani elma armut fanı varsa Meizu fani da olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

12V x 2A = 24W
    9V x 4A = 36W
    .

hayırdır da kardeşim koskoca firmanın bilemediğini sen mi bileceksin? birçok firma bu şekilde ısınmayı azaltıyor. Boşuna mı işlemcler 1.2v ile çalışıyor? İşin gücün anca yorum yapmak. Bi bak araştır önce
  • 9v/4a öylemi kablosu 4 amper taşıyacak kablo kalın olur işlevsel olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

quote:

12V x 2A = 24W
    9V x 4A = 36W
    .

hayırdır da kardeşim koskoca firmanın bilemediğini sen mi bileceksin? birçok firma bu şekilde ısınmayı azaltıyor. Boşuna mı işlemcler 1.2v ile çalışıyor? İşin gücün anca yorum yapmak. Bi bak araştır önce

Forumda hemen hemen her haberin altında olan en boş yorum şekli şu "hayırdır da kardeşim koskoca firmanın bilemediğini sen mi bileceksin?" Adam belki mühendis ve yorum yaptı bizde hep bir aşağılık kompleksi koskoca bilmem ne öyle yaptı, dedi vs sen mi bileceksin, amper yükseldikçe ısı artar bunun üzerine yorum yapmış yani hangi tarafı dokunuyor, ayrıca adı üstünde forumdayız yorum yapılacak yanlışsa ergence çıkışlar yapılarak değil doğruyu göstererek düzeltilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 24 Şubat 2017; 13:44:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

quote:

12V x 2A = 24W
    9V x 4A = 36W
    .

Forumda hemen hemen her haberin altında olan en boş yorum şekli şu "hayırdır da kardeşim koskoca firmanın bilemediğini sen mi bileceksin?" Adam belki mühendis ve yorum yaptı bizde hep bir aşağılık kompleksi koskoca bilmem ne öyle yaptı, dedi vs sen mi bileceksin, amper yükseldikçe ısı artar bunun üzerine yorum yapmış yani hangi tarafı dokunuyor, ayrıca adı üstünde forumdayız yorum yapılacak yanlışsa ergence çıkışlar yapılarak değil doğruyu göstererek düzeltilecek.

Batarya teknolojisi hepimizin bildiği gibi değişmedi. Evet yüksek amper ısınmayı arttırır fakat şunu unutmamak lazım bataryalar hücre hücredir. Yani illaki 4 amperi aynı cell'e vermeye kalkarsanız ısınmakla kalmaz patlatırsınız.

Tahminim çok basit içeriye giren akımı ısınmayı makul seviyede tutacak şekilde farklı hücrelere yayarak daha fazla gücü daha kısa sürede bataryaya yedirmek.

Özetle yapmak mümkündür arkadaşlar, birbirimizi de kırmaya gerek yok alt tarafı bi batarya :)

• " tamamen boş bir bataryayı sadece 45 dakika içerisinde doldurabilecek " derken bu batarya ne kadar büyük acaba ?
  • quote:

@Greylights
    Kısaca profiline baktım. Öğrenci yazmışsın, hevesini kırmayayım. Meizu konularında aktifsin, belki bu markadan bir şeylere sahipsin, belki ekmek yiyorsun. Hepsi tamam, ama muhatabını bir incele. Bak, altındaki yorumda @GreyParrot akıllı adam, "belki adam mühendis" demiş. Profilimde mesleğim 10 yıldan uzun süredir yazıyor, inşallah sen de biraz çalışıp benim okuduğum yerlere girip eğitim gördükten sonra benim sorduğum gibi sorabilecek bilgiye ve muhatap olurken saygıyı kaybetmeyecek kaliteye ulaşırsın bir gün. Polemik dolu kısa cümleler yerine doyurucu bilgi veren insanlara ciddi ihtiyacımız var, hem forumda, hem hayatta. Adamların neyi nasıl yaptığını sorgulamak bir saygısızlık veya kompleks değil, sorgulamadır, meraktır.

Canım kardeşim!

@valuable
    quote:

Batarya teknolojisi hepimizin bildiği gibi değişmedi. Evet yüksek amper ısınmayı arttırır fakat şunu unutmamak lazım bataryalar hücre hücredir. Yani illaki 4 amperi aynı cell'e vermeye kalkarsanız ısınmakla kalmaz patlatırsınız.

Tahminim çok basit içeriye giren akımı ısınmayı makul seviyede tutacak şekilde farklı hücrelere yayarak daha fazla gücü daha kısa sürede bataryaya yedirmek.

Mantık olarak doğru olsa ve tek tek hücreleri korumuş olsak da, toplamda aynı hacimde o miktarda enerjiyi tüketmek ve depolamak da ciddi güç demektir. İşte ben bunu nasıl aşacaklarını merak ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.