Şimdi Ara

MEİZU X8 ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
13
Favori
56.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frht5382

Whatsapp bildirim çubuğunda birkaç tane arka arkaya bildirim geldiğinde göremiyorsun,mesajı okundu olarak işaretleyemiyorsun bassan da olmuyor,batarya yüzdesini göremiyorum, reklam engellemek için kullandığım vpn uygulaması pil ayarlarından arka planda çalışmaya izin vermişte olsam kapanıyor,yalnızca son 12 saatin batarya kullanımını görebiliyorum,klavyede yazı yazarken bazen takılı kalıyor basmıyor harfler aklıma şuan bunlar geldi.En az bi bukadar da şuan gelmeyen vardır.
    En az bir bu kadar daha mı var iyimiş baya ne diyeyim, alana hayırlı olsun gözü arkada kalmaz, senin için sorunluysa artık ne diyeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

Parasına değer veren adam almadan önce herşeyini araştırır. Şayet ben araştırarak aldım, neyle karşılaşacağımı bilerek aldım. Sizler öyle yapmıyor sonra çamur atıyorsunuz :)
    Ben öyle çokta araştırmadım donanıma baktım fiyata baktım birkaç inceleme izledim aldım, daha ön ede meizu kullandığım için kalitesinden emindim

• Arkadaşlar cihazı Nova Launcher ile kullanan var mı? Bahsedilen sorunların çoğu yazılım/launcher kaynaklı gibi görünüyor, farklı launcher ile bunlar ortadan kalkıyor mu(resetleme ve klavyenin bazen basmaması durumu en çok zikredilenler)?
    Alternatif olarak GM9 Pro var, ikisi arasında bir tercih yapılacak, cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Arkadaşlar cihazı Nova Launcher ile kullanan var mı? Bahsedilen sorunların çoğu yazılım/launcher kaynaklı gibi görünüyor, farklı launcher ile bunlar ortadan kalkıyor mu(resetleme ve klavyenin bazen basmaması durumu en çok zikredilenler)?
    Alternatif olarak GM9 Pro var, ikisi arasında bir tercih yapılacak, cevap verirseniz sevinirim.
    Gm kamera olarak daha iyi yorumlarda ama marka kalitesine güvenmiyorum,diğet bir konuda tasarım x8 tasarım olarak çok daha güzel bana göre tabi işlemci farkıda var bariz

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Gm9 Pro Video çekiminde bariz iyi, eis çok iyi çalışıyor.
    Ama Fotoğrafta kesinlikle X8 iyi. Deneyimledim çünkü Hocam

Ayrıca Cihaz son 12 saatlik pil döngüsünü gösteriyor evet, ama Ampere diye bir uygulama ile son sarjdan sonraki birçok istatistiği görebilirsiniz.
    Şuana kadar Yüklediğim hiç bir uygulama da kapandı uyarısı vs.. almadım. Xiaomi cihazlarım ile çok karşılaşıyordum.
    Dediğim gibi genel manada stabil bir cihaz ( Benim ve bazı arkadaşların bahsettikleri sorunların haricinde)
    Bana göre en büyük sorun şarj olma süresi, Mi8se ve mi6 ile 50 dk'da yüzde 80 dolum yapıyordu bu 1.20 saati bulabiliyor.
    Onun haricinde bu fiyata çok iyi bir cihaz. Aynı fiyata bug'ı olmayan bir cihaz düşünseniz bu donanımda yok, yakını nedir mesela Mi8lite, Redmi Note7, Huawei p20 lite sanırım.
    Onlarında bir dünya sorunu var.
    Mi9se veya Mi9T alsammı diye düşünüyorum, sırf geniş açı kamera için . Sonra pok yeme otur diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Arkadaşlar cihazı Nova Launcher ile kullanan var mı? Bahsedilen sorunların çoğu yazılım/launcher kaynaklı gibi görünüyor, farklı launcher ile bunlar ortadan kalkıyor mu(resetleme ve klavyenin bazen basmaması durumu en çok zikredilenler)?
    Asıl merak ettiğim farklı launcher bu sorunları önlüyor mu?

GM9 Pro'ya gelince
    Video kaydı
    Pil kapasitesi
    Artırılabilir hafıza
    Yerli Üretim
    Amoled ve Gorilla Glass 5 Ekran
    USB 3 bağlantı
    Gibi özellikleriyle öne çıkıyor;

fakat
    daha eski tasarım(daha büyük boyut),
    performans,
    ahize problemi,
    daha yüksek baş sar değeri
    100TL fark
    gibi eksileri de var X8'e göre doğrusu bir tercih yapamadım ikisi arasında.

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Nova Premium ile kullandım.
    Bildirim İkonu yok, Daha fazla pil sarfiyatı Premium olmasına rağmen, Microsoft Launcherdan daha az memnun kaldım ki Novayı en az 3,4 senedir kullanıyordum diğer cihazlarımda.
    Ayrıca bende animasyon hızı 0, klavye Gboard ve klavyede basma sorunu yaşamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Nova Premium ile kullandım.
    Bildirim İkonu yok, Daha fazla pil sarfiyatı Premium olmasına rağmen, Microsoft Launcherdan daha az memnun kaldım ki Novayı en az 3,4 senedir kullanıyordum diğer cihazlarımda.
    Ayrıca bende animasyon hızı 0, klavye Gboard ve klavyede basma sorunu yaşamıyorum.
    Teşekkür ederim, ben de uzunca bir süredir Nova kullanıyorum, onun için bu durumu merak ettim. Farklı launcher kullanmanıza rağmen yaşadığınız bir sorun var mı şarj süresi dışında? Bir de üst çubukta gösterilmeyen önemli ikonlar gösteriliyor mu launcher ile?

Bu arada sizi eski konulardan hatırlıyor gibiyim daha önce P1 veya Moto G kullanıcısı mıydınız?

Telefonda ilk aradığım stabillik ve telefon özelliklerinin(ahize,mikrofon, hoparlör, şebeke) sorunsuz olması, daha sonra da kibar (küçük) ve sağlam (dayanıklı) olması, bu bağlamda siz olsanız ne tercih ederdiniz?

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    daha önce P1 kullanmadım ama MotoG4 kullanmışım belki ordan hatırlıyor olabilirsiniz. Sık telefon değiştiririm belki de farklı konudan

Öncelikle Fiyatını göz önüne aldığımızda bazı ufak tefek kusurların haricinde muadillerine nazaran iyi özellikleri var.
    Mesela Görüşme kalitesi, Çekim gücü, zil sesleri, dikkat edilmeyecek kadar ısınma ( Belki de yok elimin sıcaklığı)
    Ayrıca İnsanların, ben bunu almazsam( 1499 TL'ye) Bu işlemci,bu kamera, kasa kalitesi olarak ne alabilir demesi lazım.
    710 işlemci gerçekten tasarruflu ve performanslı. 600 serilerine nazaran ben çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    Cihazın 4G'de desteklediği band sayısı oldukça fazla ve olmadık yerlerdeki çekim gücü beni şaşırtıyor.
    Mi8se ve Mi6'da yaşadığım görüşme kesilmesi ve İnternet kopması bu cihazda hiç başıma gelmedi.
    Daha önceki cihazım Amoled ekran olmasına rağmen bunda ki ekran kalitesinden de şikayetim yok.
    Mutlaka belirtilen eksiklikler can sıkabilir ama üstteki satırlardaki sorunlar daha büyük donanımsal sorunlardı.
    Bunda küfür edeceğim bir donanımsal sorun gözlemlemedim ( Şarj olma süresi harici)
    Bu cihaz bende 1 veya 2 ay daha kalır sonra satarım, yazdıklarımın da arkasındayım. Marka fanatikliğim yoktur.
    Olsa zaten Xiaomi fanatiği olurdum ( 7 farklı amiral gemisi ve sandalını kullandım geçmişte )
    İstediğim Cihaz Meizu 16 idi ama kalmayınca bunu aldım. Çıkarsa onu alabilirim .
    Kameranın da ne kadar iyi olduğunu geçmiş mesajlarımdaki örneklerden görebilirsiniz.
    Launcher konusuna gelirsek. Memnun olduğum Launcher'ı yazdım.
    Özellikle denediklerim Kendi Launcher,Nova Premium, Poco Launcher. En iyisi MS Launcher şuan bana göre....

• Arkadaşlar son sürüm yüklü. Bir türlü düzeltecek yeri bulamadım. Telefon gece moduna geçsin mi diye soru geldi bende tamam dedim. Gayet güzel menü arayüz vs. ama bildirim çubuğunun fonu siyah oldu, kısık parlaklıkta hiç bir şey göremiyorum. Bildirim ekranında yazıların okunabilirliği gitti. Bu modu nasıl kapatabilirim. Teşekkürler şimdiden

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Günlük kullanıma çok fazla etki etmeyen şeyler aslında sadece klavye arada sövdürüyor insana.Flyme 8 ile düzelir mi göreceğiz yoksa rom çıkmasını bekliyorum.

• furi kullanıcısına yanıt
    Hocam global sürümde gece modunu hiç görmedim ben varsa da bilmiyorum.Çin sürümü fln kullanıyor olabilir misiniz?Ayarlarfa gece diye arattığımda da hiçbirşey çıkmıyor.Ekran ayarlarında göze dost modu var yalnızca

• frht5382 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam global sürüm tr dilde kullanıyorum cihazı. Bizzat kendim güncelledim. Temayı etkileyebilecek herhangi bir ek program yüklemesi yapmadım. Gelen bildirimde x-x saatleri arasında gece modu aktfileştirilsin mi? diyordu. Bende kabul ettim. Sabahında tekrar soruldu tekrar kabul ettim. Şimdi ise kapatmanın yolunu bulamadım bir türlü. Dediğiniz ayarlar bende de aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: furi

Yok hocam global sürüm tr dilde kullanıyorum cihazı. Bizzat kendim güncelledim. Temayı etkileyebilecek herhangi bir ek program yüklemesi yapmadım. Gelen bildirimde x-x saatleri arasında gece modu aktfileştirilsin mi? diyordu. Bende kabul ettim. Sabahında tekrar soruldu tekrar kabul ettim. Şimdi ise kapatmanın yolunu bulamadım bir türlü. Dediğiniz ayarlar bende de aynı.
    Sizin için video hazırlıyorum bekleyin.
    https://www.youtube.com/watch?v=maswMdu188Q

Kullandığım uygulamanın ismi QuickShortcutmaker.

Bu arada yönetici olduğunuzu gördüm şaşırtıcı :)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcat67 -- 17 Eylül 2019; 21:8:26 >

• Sipariş verildi arkadaşlar, telefon gelir gelmez yapılacaklar listesi(yükseltmeyi düşünmüyorum, ciddi bir değişiklik yoksa) varsa alabilirim. İnşallah sorunsuz bir deneyim olur.

• furi kullanıcısına yanıt
    Bu global sürümdeki bi bug. Sabahta büyük ihtimal gece modundan çıkılsın mı diye sorar yada üstteki arkadaşın dediği şekilde yapabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar x8 in malzeme kalitesi nasıl. Çabuk deformasyon oluyor mu. Redmi note 7 daha mı mantıklı olur.?

• zifiri34 kullanıcısına yanıt
    Ahize sesi nasıl. Gorusme yaparken net ve güçlü mü?

• yksln kullanıcısına yanıt
    Ahize sesinin çok güclü olmasından rahatsız olmuş :)

• talatcaner kullanıcısına yanıt
    Bu güzel haber 👍

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.