Şimdi Ara

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★ (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.777
Cevap
39
Favori
87.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5.1.8.0A sürümünü indiren var mı? Ben indiriyorum şu an update kısmından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabah moonwalk keyfi

quote:

Orijinalden alıntı: mstdrms

quote:

Hocam buraya tıkla

Tıklayabileceğim bir yer yok?

resim yüklenmemiş hocam. Favorilerim kısmına gir orada kasa var

Hocam forumun acemisiyim... Bulamadım dediğin yeri.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam buraya tıkla

Tıklayabileceğim bir yer yok?

resim yüklenmemiş hocam. Favorilerim kısmına gir orada kasa var

Hocam forumun acemisiyim... Bulamadım dediğin yeri.

Hocam adımlar aşağıda
    Dosya yöneticisi»favoriler»kasa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bende bi 10 gün önce mx5 ikinci el aldım. Ali den jk satıcısından 16 gb lığını 2 ay önce sipariş verdim fakat gümrüğe takıldı. 15 dolar kargo parası da bize girdi. Neyse sağlık olsun dedik bu maceranın bedelinide ödemiş olduk. Bu sefer bende takıntı oldu bu makina içimde ukde kaldı bu sefer 32 gb versiyonunu 2 ay kullanmış birinden 800 liraya aldım. Hiçbir hasarı sıkıntısı yok. 5.1.6.0G versiyonu yüklü şu an. Cihazı çok kurcalamadım açıkçası ama gayet akıcı ve kullanışlı şimdilik. Acemi biri olarak Sizlere birkaç sorum olacak.
    1. Sizce bu fiyata mantıklı bir tercih mi yapmışmıyım?
    2. Bildirim ışığı soykasını napacaz her mesajda bildirimde yanıp duruyo. Buna bir çözüm varmı iptal ediliyor mu acaba.?
    3. Flyme kaydı ne işe yarıyor tam olarak ben kayıt yaptırmadım. Artısı eksisi nedir?
    4. Güncelle uygulamasına girdim birkaç gün önce bi güncelleme yaptı. Şuanda son sürüm yüklü diyor. 5.1.6.0G den daha güncel bir sürüm var mı. Galiba 6 marsmalow sürümüne yükselmeyecek bu kesin mi?

• serser12 S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kardeşim. 15 dolara falan da var da bu ucuz olunca terettüt etmiştim.
  • m_b_68 kullanıcısına yanıt
    bence fiyatı normal yurtdışında da o civarlarda 750 den başlıyor 900 e kadar var. Zaten sıkıntılı, gelmesi zor gelse bile ucuz olanlarda donanımsal hatalar çıkabiliyor. Bizim ülkemizle kıyaslarsak da Casper satıyorlar o fiyatlara. Bu telefonla kıyaslanamaz bile. Flyme hesabı bildiğim kadarıyla bir kere yapılıyor aldığınız kişiye sorsaydınız flyme hesabı açmış mı. Açtıysa kullanıcı adı ve şifresini isteyin. Flyme hesabı olmazsa root erişim izni alamazsınız. Güncellemeler ilerleyen zamanlarda çıkacak sanırım çünkü beta sürümleri yayınlandı. Flyme sitesinden takip edebilirsiniz. Çıktığında da Sürümü otomatik güncellemeyebilir. Sitesinden Manuel olarak indirip yüklersiniz. Aynı şekilde G sürümünü. yüklemek Çok kolay.
  • balistik81 kullanıcısına yanıt
    adamlar tokatcı çıkti,
    kimse ulaşamıyor
    geçmiş olsun
  • http://flymeos.com/firmware.html 5.1.8.0G sürümü gelmiş. Deneyelim bakalım :)

İndirme linkini görmek için giriş yapıp bide yorum yapmanız gerekiyor. Ne saçma iş. Koca meizu böyle işlerle uğraşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıvan Ç -- 12 Ağustos 2016; 12:06:47 >
  • İnceleme bekliyoruz 😀

• İnceleme, ekran görüntüleri ve Türkçe sürüm notları en kısa zamanda bu linkte olacak arkadaşlar takip edelim.

Edit: Ayrıca yazıda direkt indirme linkleri de mevcut. Giriş yapıp yorum yapmakla uğraşmak istemeyenler için.

http://www.siberyardim.com/2016/08/meizu-fylme-os-5.1.8.0-g-kararli-stabil-surum-yayinlandi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalnız_Akıncı -- 12 Ağustos 2016; 18:56:21 >
  • Ben yükledim, data temizlemeden. Tek olumsuz tarafı uygulama klasörleri ve sıralaması uçtu. Neyse ki daha önceden ekran görüntülerim vardı hepsini sırasına dizdim.

Opera Max isimli veri tasarrufu sağlayan bir uygulama gelmiş. Güvenlik>Veri>Veri Kaydedici altından görebilir ayarlarını yapabilirsiniz.

Whatsapp mesajı içinden gönderilen konuma tıklayınca browser açıyordu. Bir iyileşme olmamış maalesef harita uygulaması yerine browser açmaya devam ediyor.

Meizu hesabına login olma konusunda sıkıntı yok.

En azından şu konum ve YouTube videosu açma mevzusunu çözseler iyi olacaktı. 5.1.5'te çalışan özelliği bozdular resmen.

En azından bir sorun çıkmadığını telefonun mantar olmadığını yüklemek isteyenlerin yüklemesinde sorun olmadığını yazmak için yazdım aslında.

Herkese iyi akşamlar.

• valuable kullanıcısına yanıt
    Daha önce yoktu sanırım, kamera uygulamasında deklanşörü basılı tutunca seri çekim yapıyor. 30 taneye kadar çekiyor.
    Forumda şarj olursa ısınma problemi çözüldü yazıyordu.Henüz denemedim. Onun dışında bugün telefonu komple resetledim tüm uygulamaları yeniden kurdum kurcaladım, batarya ömrü birazdaha iyi gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: valuable

Ben yükledim, data temizlemeden. Tek olumsuz tarafı uygulama klasörleri ve sıralaması uçtu. Neyse ki daha önceden ekran görüntülerim vardı hepsini sırasına dizdim.

Opera Max isimli veri tasarrufu sağlayan bir uygulama gelmiş. Güvenlik>Veri>Veri Kaydedici altından görebilir ayarlarını yapabilirsiniz.

Whatsapp mesajı içinden gönderilen konuma tıklayınca browser açıyordu. Bir iyileşme olmamış maalesef harita uygulaması yerine browser açmaya devam ediyor.

Meizu hesabına login olma konusunda sıkıntı yok.

En azından şu konum ve YouTube videosu açma mevzusunu çözseler iyi olacaktı. 5.1.5'te çalışan özelliği bozdular resmen.

En azından bir sorun çıkmadığını telefonun mantar olmadığını yüklemek isteyenlerin yüklemesinde sorun olmadığını yazmak için yazdım aslında.

Herkese iyi akşamlar.

Bu sorun düzelmemiş mi hala yaw

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 5.1.8.0G'ye geçiş sonrası daha önce yetki vererek, beyaz listeye eklemek ve ek olarak birkaç ayar yaparak düzelttiğimiz whatsapp bildirimleri bende yükleme sonrası bozuldu. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükledikten sonra o sıkıntıyı aştım.

Fakat şu an aynı sıkıntıyı Gmail uygulaması için yaşıyorum. Uygulamanın beyaz listeye eklenmesi, Google Hizmetleri Çerçevesi ve Google Hesap Yöneticisi alt uygulamalarının da beyaz listeye eklenmesi işlemini yaptım. Bildirim ayarları tamamen açık. Yani daha önce whatsapp'ı bu şekilde yaparak düzelttiğimiz tüm ayarlar yapılmış durumda. Zaten Gmail uygulamasının sorunu bildirim göstermeme değil, push olarak maili teslim alamama sorunu yaşadığını düşünüyorum.

Son umut olarak uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim fakat çaresini bulamadım. Uygulama, Google server'ından maili çekemiyor mail uygulamaya gelmediği için bildirim gelmiyor. Bu konuyu çözmek için herhangi bir öneriniz olur mu? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: valuable

5.1.8.0G'ye geçiş sonrası daha önce yetki vererek, beyaz listeye eklemek ve ek olarak birkaç ayar yaparak düzelttiğimiz whatsapp bildirimleri bende yükleme sonrası bozuldu. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükledikten sonra o sıkıntıyı aştım.

Fakat şu an aynı sıkıntıyı Gmail uygulaması için yaşıyorum. Uygulamanın beyaz listeye eklenmesi, Google Hizmetleri Çerçevesi ve Google Hesap Yöneticisi alt uygulamalarının da beyaz listeye eklenmesi işlemini yaptım. Bildirim ayarları tamamen açık. Yani daha önce whatsapp'ı bu şekilde yaparak düzelttiğimiz tüm ayarlar yapılmış durumda. Zaten Gmail uygulamasının sorunu bildirim göstermeme değil, push olarak maili teslim alamama sorunu yaşadığını düşünüyorum.

Son umut olarak uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim fakat çaresini bulamadım. Uygulama, Google server'ından maili çekemiyor mail uygulamaya gelmediği için bildirim gelmiyor. Bu konuyu çözmek için herhangi bir öneriniz olur mu? Teşekkürler.

Arkadaşlar en sonunda sync yaptirabildim. Bu güncelleme ile Google servislerini kaldırmış olmalarının ceremesi aslında bunlar.

Eğer siz de Gmail sync ve bildirim sorunu yaşarsanız:
    1. Ayarlar>Uygulamalar>Gmail>Verileri Temizle (Uygulama Ayarlarınızı Kaybedeceksiniz)
    2. Resimde görünen 4 uygulamayı Güvenlik uygulaması altından beyazlisteye, bekleme yönetimi ve otomatik başlatılan uygulamalara eklendiğinde emin olun. (Whatsapp bildirimi almak için daha önce yaptığımız işlemlerin aynısını resimde belirtilen 4 uygulama için yapıyoruz.)
    Bu mesaja eklenen görseller:

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★

• şu güncellemeyi başka bir yere upload edecek bir hayır sever varmı verilen linkteki orjinal sitesinden 9 kb saniyeyi geçmiyor hız :/
  • Malesef konuma tıklayınca browser açıldı. Ben de browser i kaldırdım belki haritaları sorar diye. Ama nafile. Bu sefer de sohbetler
    ekranına atıyor

Düzenleme : 5 e geri döndüm 5 gibisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balistik81 -- 13 Ağustos 2016; 16:28:24 >
  • Arkadaşlar, benim telde 5.1.5.0g yüklü gelmesine rağmen 5.1.6.0g yüklemek istediğimde firmware corrupt hatası aldım.
    Sebebi ve çözümü nedir??

Not: Telefonum rootlu değil.

• Takvimdeki gün isimleri yine tam Türkçe değil.

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.