Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
2.776
Cevap
45
Favori
81.480
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Meizu >> ★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★
Giriş
    1422 Mesaj

Yolda gelecekken bir arkadaşıyla karşılaşmış. Aksaray'a pavyona gitmişler. Hesabı ödeyemeyince rehin almışlar bulaşık yıkatıyorlarmış. O yüzden gelmemiş. :)

Sat mi5'i al bir meizu çok güzel çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 21 Temmuz 2016; 10:40:00 >
    |
    |
    CodeRed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    316 Mesaj

Hahaha birader ne yaptın sen yaa taa pavyondan girmişsin olaya

meizu ile maceram ekran kenarlıklarındaki 5mm kadar alanda direk dokunmalar iptal edilene kadardı, oyunlarda ve klavyede kenarlardaki tuşlara basamayınca farkedip teli direk elimden çıkarmıştım.
    |
    |
    ozankardes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bir modelde bu kronik hata mevcuttu ancak diğer hiç bir modelde böyle bir sorun kalmadı. ben de meizu tavsiye ederim kesinlikle.
    |
    |
    CodeRed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yahu bu ekran kasa oranı tıpkı lg firmasındaki gibi her yeni modelde geriye gidiyor Mx4 deki orana baaak birde mx6 ya Lg g2 ye baak birde lg g5 e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kntrli -- 21 Temmuz 2016; 20:43:16 >
    |
    |
    http://www.aliexpress.com/store/product/Meizu-MX5-Dual-Sim-4G-LTE-Mobile-Phone-MT6795-Helio-X10-Turbo-Octa-Core-2-2/113229_32384590690.html
    arkadaşlar ben burdan bu telefonu alsam telefon konusunda çok donanımlı olmayan biri olarak belirtilen şekilde imei vs halletsem kullanır mıyım rahatça? türkiyede yukarda bahsedilmiş sitelerden baktım 1400 tl gibi bi fiyatı var sanırım. burda 200 dolara satılıyor ve satıcı telefonu gümrükten geçirebileceğini iddaa ediyor ve türkiyeden bu konuda olumlu yorumlar dolu. ne dersiniz?

• Yüzbaşı
    346 Mesaj

Sıkıntı olmaz. Kargo çok yüksek.

|
    |
    omeraffa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

önerebileceğin satın alma şekli var mı tr olur yurtdışı olur
    |
    |
    serser12 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

olacağı söyleyim;. gümrüğe takılır geri giderse verdiğin kargo parasını geri alamazsınız. cihaz parasını aliexpres geri öder.

|
    |

Başka önerim yok hocam, gümrükte takılırsa kargo ücreti yüksek biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serser12 -- 22 Temmuz 2016; 15:41:53 >
    |
    |

|
    |
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: serser12

@rapidocorwo kardeş senide takdir ettim, sorunu çok iyi bulmuşsun. Lehim elle ve amatörce yapılmış heralde.http://forum.donanimhaber.com/m_118198589//tm.htm#118198615

Vallaha nasıl becerdiler o kısa devreyi hiç anlamadım. Normalde elle lehim yapılacak bir yer değil, çok küçük ve sınırlı bir alan. Krem lehim kullanmışlardır ve fırından geçirmişlerdir herhalde ama lehim fazla mı geldi artık ne oldu bilemiyorum.

Asıl mesele sorun olma ihtimali yüksek olan bir yeri nasıl kontrol etmediler, onu anlamak mümkün değil. Ne görsel ne de elektriksel testten geçirmemişler anlaşılan. Bu mikrofon problemiyle karşılaşan başka kullanıcılar da var, bir parti böyle kısa devreli piyasaya sürüldü sanırım.

Neyse mikrofonu hallettim de, bu kapanma olayı azıttı iyice, ona çare bulamıyorum.
    |
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj
    Rastgele kapanma problemim daha da sıklaşarak devam ediyor. Random resetlenme hali de başgöstermeye başladı. Arada uzun süre hiç açamadığım zamanlar da oluyor.

Böyle olunca telefonu bir öncekinden daha ileri derecede demonte ettim. Anakartın arka tarafında kamera yüzünde yeni bir sürprizle karşılaştım:

Telefonun hafıza modülüne (eMMC Nand) üstündeki koruyucusu parçalanarak müdahalede bulunulmuş!

.

İhtimaller:
    1) Telefon 16 GB'lıkmış. Daha yüksek fiyata satmak ya da talebi karşılamak amacıyla 32GB'a dönüştürmek için modül değiştirilmiş.
    2) Telefonda problem olduğu farkedilmiş, tamir etmek için hafıza modülüne müdahale edilmiş. Yenisiyle değiştirilmiş ya da lehimi tazelenmiş.

Ben 1. ihtimal üzerinde duruyorum, 16GBlık flash 32GB ile değiştirilmiş olabilir. Her halukarda kapanma/resetlenme'ye gidecek olan şu olumsuz sonuçlara yol açılmış olabilir:

1) Müdahale sonucu lehimleme sorunu oluştu. Modül BGA tip olduğundan iletim konnektörleri altta ve görülemiyor. Sağlıksız lehimleme yapıldı (soğuk lehim?) ve bu da zamanla telefon ısınıp sogudukça, hareket ettikçe temas problemlerini ortaya çıkarıyor.
    2) Yenilenen modül üzerindeki biçimlendirme, partition oluşturma işlemleri birebir aynı olmadığı için yazılımsal çakışmalar oluşuyor.
    3) Yenilenen modüller ucuza defolu (ya da 2. kalite) olarak temin edildi. HDDlerde Bad sector oluşması gibi bunlarda da kaydetme/okuma sorunları oluşuyor.

Kapanma/reset probleminin hafıza modülüyle hiçbir ilgisi olmayabilir de. Ama buraya müdahale edilmiş olması yeterince midemi bulandırdı. Bir sıcak hava tabancası temin edip modülü ısıtarak lehimleri kurcalamayı düşünüyorum. O da sonuç vermezse modül kaldırılıp yüzeyler temizlenerek tekrar lehimlenmesi gerekecek. Çok da küçük ya, bunun bacakları da inceciktir kesin.

Nasıl bir belaya bulaşmışım böyle, pes yani. Herifçioğlu da kapatmış galiba aliexpress dükkanını. Yine isim değiştirip gelir başka numaralarla. Vay emenike!

Benzer problem yaşayanların cihazları kaçlık acaba 16mı, 32GBmı , merak ettim şimdi.

• Yüzbaşı
    280 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

İnş çıkmaz. Telefon eline ulaşsın. Çin sürümüyle geliyor, onu global rom yapıcaksın. Güncelleme yapacaksın. Sonra bi flyme hesabı açıp ayarladan root ediceksin. Sonra playstore dan bi chamalephon indirip imei atarsın. Hayırlı olsun :)

hocam telefonun imeisinin değişmeden sim kartı takar isem telefonun kendi orjinal imei'sinin kapanması ile neticelenecek süreci başlatmış mı olurum?
    msi z170a gaming m3, i5 6600k 3.5, Asus directCU II 7870 2 GB, 8 GB DDR4(2400mhz), 120 GB SSD Kingstone 2 TB HDD Steam İd : ordic1 (CS:GO, AA:Proving Grounds, Dying Light, Dirt Rally) Origin İd : ordic_TR (Battlefield 4, 3) SATILIK : Note 4 (N910c)
  • Binbaşı
    1011 Mesaj

Evet aynen öyle yapmış olursun. Ama kendi imei numarasının kapanması sana ne kaybettir ? Bide öyle düşünmek lazım. Sonuçta imei bu kadar kolay değişirken orjinal imei numarasına neden ihtiyaç duyasın :) Ben 1. imei numarasını değiştirip simi 2. yuvaya taktım mesaj geldi kapanacak diye. Kapansın pekte önemli değil :)
    |
    |
    Ordic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Evet aynen öyle yapmış olursun. Ama kendi imei numarasının kapanması sana ne kaybettir ? Bide öyle düşünmek lazım. Sonuçta imei bu kadar kolay değişirken orjinal imei numarasına neden ihtiyaç duyasın :) Ben 1. imei numarasını değiştirip simi 2. yuvaya taktım mesaj geldi kapanacak diye. Kapansın pekte önemli değil :)

Telefon az once geldi. Son surum yuklu. Root secenegi mevcut. Flyme hesabi actim. Ancak root yetkisi istediginde flyme sifremi girdigimde 'sunucu hatasi' aliyorum.

msi z170a gaming m3, i5 6600k 3.5, Asus directCU II 7870 2 GB, 8 GB DDR4(2400mhz), 120 GB SSD Kingstone 2 TB HDD Steam İd : ordic1 (CS:GO, AA:Proving Grounds, Dying Light, Dirt Rally) Origin İd : ordic_TR (Battlefield 4, 3) SATILIK : Note 4 (N910c)
  • Yüzbaşı
    346 Mesaj
    |
    |

5.1.5.0 G sürümüne dönüp root yapabilirsin. Sonra chamelephon indirip imei değiştir.
    İstersen tekrar 5.1.6.0 G sürümüne yükselebilirsin. Yükseltme işlemini yaparken dosyaları koru de. Yada nasıldı hatırlamıyorum :) Ama silmeden yükseltki imei gitmesin.
    |
    |

Orijinalden alıntı: serser12

Çözüm:
    http://forum.flymeos.com/thread-5740-1-1.html

arkadaşım çok teşekkür ettim. Verdiğin linkteki MzAccount uygulamasını indirip kurduktan sonra 'sunucuya erişilemiyor' hatası ortadan kalktı. Chamelephon isimli uygulama ile de imei değişikliğini yapıp sim kartımı taktım ve telefonu kullanmaya başladım. Telefonun ilk izlenimi çok süper. İş yerindeki arkadaşlarımda beğendi hatta şimdiden müşteri çıktı :)
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
son dakika
Mobilya Takımları
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.