Şimdi Ara

★★★Meizu Metal - Ana Konu - Kullanıcılar Kulübü★★★ (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
9
Favori
30.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende seviyordum ancak ciddi performans kaybına sebep oluyor. Sadece düğme fonksiyonlarının değil sanal klavyenin de performansını etkiliyordu. Bu özelliği kaldırınca telefon kendine geldi. Önceki sürümün güncelleme düzenine bakarak söylemiştim güncelleme beklediğimi. Eğer düzeni devam ettirirlerse her an gelebilir.
  • Siteler deki videoları telefonun kendi oynaticisindan izlerken 3 4 dk sonra alttaki sorunla duruyor , yeniden başlatarak yada kaldığım yerden devam ettirsemde. Durum aynı

Başka video player atayamiyorum
    ★★★Meizu Metal - Ana Konu - Kullanıcılar Kulübü★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 1 Nisan 2017; 0:19:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tachyon kullanıcısına yanıt
    Kaldırayim bi, sanal klavyeyi etkiliyor olabilir dediğiniz gibi çünkü yavaşlama var klavyede.

Bende sıkıntı yok kullanırken video oynatıcıyı

• Swiftkeyin acilmama sorununu yasayan var mi ?

Iki gundur acilmiyor kaldirip tekrar kurmam gerekiyor o sekilde de 5-6 saat dayanip eski haline geri donuyor.

Problemi nasil cozecegim hakkinda bi fikrim yok.

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Senin problemin çözümü başka bir klavye kullanmak. Programın son güncellemeleri sorun çıkarmış olabilir. Aşağıda adresini verdiğim yerden eski sürümlerden birini dene istersen. Ben son bir yıldır Google Gboard kullanıyorum. Gayet hızlı ve kullanışlı. Swiftkey'de var mı bilmiyorum ama geri tuşundan kaydırıp kelime silme ve boşluk tuşundan kaydırıp kelime düzenleme gibi hayatı kolaylaştıran özellikleri var. Swiftkey den de daha performanslı çalışıyor.

http://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=swiftkey

• tachyon kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim haklısın bi sürüm öncesine dönmek mantıklı gözüküyor.

Bende öncesinde Google keyboard kullanıyordum ama kelime tahmini konusunda sanırım beğenmeyip swiftkeye geçtim ve bayağı alıştım.

Bu arada o klavyede sola doğru çekerek kelime silme swiftkeyde de var.

• son günlerde ınstagram ve whatsapp ta kamera hatası veriyor nedense. 1 aydır whatsapp ta var. son bir haftadır instagramda hata veriyor.
  • kaga55 kullanıcısına yanıt
    Güvenlik uygulamasından permissions kısmından izin verdin mi?

• Greylights kullanıcısına yanıt
    güncellemeden sonra oldu bunlar. permissions kısmından izni kaldırınca sorun çözüldü...sağolasın
  • Son 20 gündür bu gün için güncelleme programı güncelleme uyarısı veriyordu sonunda gelmiş. Ancak 230 Mb'lık dosyayı sunucu sorunu nedeniyle henüz indirip kurma şansım olmadı. Güncelleme yapanlar ileri ki zamanlarda performans, pil ve yenilikler hakkında bilgi paylaşımı yaparsak iyi olur.
  • banada geldi hep hata verdi. meizu fan forumdan indirdim
    1.1 gb 6.1.0.0Y indirip kurdum .. pek ayrıntılı incelemedim ama gözle görünen bir değişiklik göremedim
  • kaga55 kullanıcısına yanıt
    Ben dün sonunda ota'dan indirdim. Genel olarak hızlanmış telefon. Ram tüketimi de azalmış. Hafızayı boşaltınca önceden 30 mb civarında serbest kalırken şimdi 50-60 mb civarında serbest kalıyor. Özellikle telefon uygulaması hafıza dolu olunca geç cevap veriyordu. Bunu çözmüşler. Bazı uygulamaların tepki süresi hızlanmış. Önceki sürümün hatalarını düzeltmişler. Pil performansını ise ancak uzun kullanımda anlayabiliriz.
  • Cihazı son güncellenmiş haliylede kullandım.Şarj sorunu,takılmalar vs stabil olmayan birçok şey var.Sürümü 5.1.11 'e düşürdüm.Cihaz bu versiyonda çok daha stabil.2 yıla yakındır Meizu modellerini kullanıyorum.Meizu'dan vazgeçemiyorum.Cihaza epey aşinayım diyelbilirim.Açıkcası son güncelleme ram canavarı diyebilirim.Sırf yeni telefon alsınlar diye ram yetersizliği oluşturuyorlar . Güncelleme amacının dışında kullanılıyor diyebiliriz. Bu arada ek bir bilgi Lenovo 'nun bir modelinin kılıfları meizu metal ile birebir.Sanırım K serisinden biriydi .Tam hatırlayamadım.

• fatalfatality kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sorunlar sizin cihaza özel sorunlar olabilir. Çünkü forumda rahatsızlık verecek derecede şikayetçi olan kimse yoktu yeni sürümden. En son gelen 6.1 sürümü de özellikle bazı uygulamaların geç açılması ve ram tüketimi konusunda gelişme kaydetmiş.

Ben 6.0 sürümünü ilk yüklediğimde güncelleme alması gerektiğini tam anlamıyla kararlı olmadığını yazmıştım ancak genel kullanım açısından sıkıntısı olmayan bir sürümdü. 6.1 sürümde pil tüketimi için arka plan uygulamalarının önceki sürüme göre ciddi azaldığını görebilirsiniz.

Bu telefonun bence en büyük kusuru ram'inin 2 gb olması. Özellikle instagram gibi ağır ram gerektiren uygulamaların uzun kullanımında performans problemleri ortaya çıkıyor. Ram kullanımı dillere destan olduğu söylenen ve sınırlı multitasking yeteneğine rağmen iphonelar da bile düşük ram ciddi manada problem çıkarıyor.

• Tamda bahsettiğim yazılım sorunu (6.0 ve üzeri için söylüyorum) rami yetersiz hissettirmesi.

5.1.9 , 5.1.10 , 5.1.11 sürümlerinde 2gb mevcuttaki ram fazlasıyla yetiyor.6.0 ve üzeri sürümlerde eklentiler gelmiş.Tabiki bu çok güzel.Fakat işletim sisteminin calışmasına etki edip cihazı stabillikten çıkardıktan sonra tercih sebebim olmuyor.Şunuda eklemek isterim.Meizunun stabil olmayan hali bile piyasadaki birçok telefondan daha elle tutulur iş görüyor. Teşekkür ederim ilginize.

• Arkadaşlar, Aliexpress dışında biyerden kılıf alamıyoruz, orası tamamiyle uğraş, sıkıntı, ordan alma şansım yok o yüzden. Telefonun kamera flaş kısımlarını kapatıp plastidip ile boyayabilir miyim?

Herhangi bir ısınma sıkıntısı falan çıkarır mı?

Bunu daha önce yapan olduğunu hiç sanmıyorum ama fikir ve görüşleriniz için soruyorum.

Teşekkürler şimdiden

• Karaber kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel olur, zamanında başka telefonları karbon folyo ile kaplamistim ve çok soran olmuştu yenimi bu telefon diye

Ama birinci derece önemli olan el becerisi, maskelemeyi çok iyi yapman gerekli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperenugur kullanıcısına yanıt
    valla yapabilirsem çok istiyorum, tek korkum telefona zarar vermek, ne arka kapak çıkıyor, nede kasa bulma şansım var :D . Hiç vernik zımpara ile uğraştırmıyor yanlış bilmiyorsam. Kameranın, flaş kısmının boyutunda karton keserim, o karton boyutunda poşetler kesip üzerlerine çift taraflı bant ile yapıştırmayı düşünüyorum. Aklıma başka gelmeyen bişey var mı diye düşünüyorumda, yok gibi.
    Kaplamayı bende düşündüm çokca ama vazgeçmiştim, neden bilmiyorum
  • Eğer silikon kılıf düşünüyorsanız mx5 ile birebir uyuyorlar. Bulması kolay. Fakat sert kılıflarda tam olmayabiliyor.

• Greylights kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler, direk bakmaya başlayacağım ☺

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.