Şimdi Ara

★★★Meizu Metal - Ana Konu - Kullanıcılar Kulübü★★★ (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
9
Favori
30.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende vodafone var sadece yer altı veya çukur gibi olan yerlerde çok az çekiyor onun dışında maşallah çok iyi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeizuMetall M kullanıcısına yanıt
    Bende avea'yim fakat sorunum yok memnunum, çok garip geldi bana yaşadığınız olay.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeizuMetall

avea hattiyla sadece internet hizinda problem yasayan varmi.telefon full cekiyor. 3g de H+ yaziyor ama net cok yavas. problemin sebebini bilen varmi?

Bendede aynı sıkıntı var. Ama bulunduğum bölgede sıkıntı yaşıyorum. H+ gelip gidiyor+. İmei atılmadan önce daha kötüydü internet. İmei atılınca internet hızlandı. Şu an fazla bir sıkıntı kalmadı. Anlamadığım nokta imei atılmadan önce başka semtlerde gayet hızlıy dı internet... Diğer operatörleri denemedim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea çekim ve hız konusunda kararsız maalesef.

• Ben turkcell kullanıyorum bi sıkıntım olmadı. Hatta bazen 2g ye alıyorum. Bu telefonda iki simde 3g de kalabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 12 Şubat 2016; 8:56:58 >
  • sorunun tam olarak avea dan kaynaklandigini dusunmuyorum. Cunku ayni noktada baska bir cihaz ile avea hattindan internete cok rahat girebiliyorum.ayrica o cihazdan internet paylasimi ile bende cok rahat internete girebiliyorum ama kendi hatttimla bir turlu giremedim. Aveayi da aradim herhangi bir problem olmadigini belirttiler.

• Turkcell hat.bina içindeyim. Arkadaşımın gm 4g si var ve 1 dişçekiyo r. Metal 4 diş çekiyor. Yani çekim kalitesi iyi. her operatör farklı bantlar kullanır. Galiba aveanın kullandığı bantlarla ilgili telefon sıkıntı yaşıyor. Zaten bu telefon diğer x10 işlemcili telefonlara göre daha az frekans bandı destekliyor. Sorun bundan kaynaklı gibi.
    ★★★Meizu Metal - Ana Konu - Kullanıcılar Kulübü★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 12 Şubat 2016; 13:51:28 >

• MeizuMetall M kullanıcısına yanıt
    m2note konusundada tartışıldı benzer şeyler

telefondada hata olma ihtimali var ama avea sinyal kalitesi gerçekten diğerlerine göre çok düşük ( benim telefonda 8,16 asu arası sürekli dalgalanıyor ve verici değiştiriyor grafik eğrim çok değişken) tabi mekanda önemli, hizmet kalitesinde son sırada avea

vadafone ve özellikle türkcell daha kaliteli ve yüksek sinyal veriyor ( bi forumdaş sürekli 20 asu sinyal aldığını gösteren ekranını paylaşmıştı )

telefonun band desteğine gelince sadece 4g frekanslarında eksiği var diye biliyorum, oda şu anda zaten hizmet yok

telefon yazılımını bilgisayardan sıfırlamak faydalı olabilir, orjinal imei numarası ile denenebilir 60 gün süresi var nede olsa
  • M2 note konusunuda tartışmayı başlatanlardan biride bendim

Görünen o ki mtk ile en kötü performansı vodafone sonra avea veriyor

Turkcell den şimdiye kadar şikayet duymadım

Arka arkaya yaptığım testlerde önce 1,36 sona 4 sonra 5 hız çıktı yani değişken vodafone da
  • Avea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 12 Şubat 2016; 17:19:27 >
  • Telefonun batarya performansından iyice huylanmaya başladım. Sabah 7 de açıp tüm gün arada internet, kulaklıkla yerel müzik dinledim. Şuan saat 5.30 ve şarj %30. Bu benim canımı sıkıyor. Sonuçta 3000 mah pil var cihazda. Çok yiyor.

• Greylights kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle benim de aklım başka tellere kayıyor

• greylights in mesajı böyle gözüküyor onizlemede redmi 3 mu alsak napsak demişsin benim de aklım ona kayıyor aslında ama. 5.5 inciten sonra küçük gelicek. Redmi note 3 pil testleri nasıl birde Pro nasıl pil olarak iyi gidiyormu

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Doğru o mesajı yazdım ama yanlış anlaşılmamak için sildim. Aynen öyle çok övüyorlar o telefonu ama 5" ve 720p ekrana bundan sonra geçmem note 3 batarya olarak 1000 mah fazla ama gerçek kullanımda bu telden pek farkı yokmuş. Galiba helio x10 çok yiyor başka açıklaması yok.

Kesinlikle aynı fikirdeyim helio x10 yediği zaten ısınmasindan belli bazen özellikle de oyun oynarken fırın gibi oluyor. Meizu m2 note u bugün belli bir süre kullandım batarya aynı fakat pil olarak baya fark var baya iyi ama tel bundan sonra kullanılacak gibi değil her yeriyle sırıtıyor.

Tel rootlana bilse işlemci grafik hızı ayarlanırdı. Ben eski telefonumda yapıyordum çok da iyi gidiyordu. Bundaki powersave modu bile bence fazla performanslı oyunlarda bile takılmıyor bu modda. biraz daha düşürmeleri lazım. Normalde bu işlemcide bulunan A53 çekirdekleri 1.3 yada 1.5 ghz de çalışması gereken çekirdekler. Bu sayede A53 ler yapısı gereği az yer. Ama 2 ghz de telefon oc li gibi hem çok ısınıyor hem de sömürüyor.

• http://www.needrom.com/download/meizu-blue-charm-metal/ Arkadaşlar burdaki romlar nedir? universal rom diyor denemedim deneyen varmı acaba
  • özkanturan_34 Ö kullanıcısına yanıt
    Daha önce meizu tarafından yayımlanmış beta versiyonlar, bir de 5.1.2.0y stabil rom paylaşılmış o kadar.

Kesinlikle, zaten power save modlari şöyleymiş gsm arena'nın incelemesini okudum save modunda 4 çekirdek kapatılır balance modda 2 çekirdek kapalı durur performance modundada da tüm çekirdekler açılır yazıyordu zaten çok çekirdek kullanımı her zaman mümkün olmadığı için 4 çekirdek açık olduğundada pek fark olmuyor frekans kısıtlaması yok eğer m2 note daki 6753 gibi kendini yavaşlatsa sıkıntı olmayacak bakalım root açılacakmı gerçi imei değiştirmeyi bile kapadılar ama sizde mesaj geldimi ben değiştirmiştim daha sonra formatlayinca silindi değiştirilemeyen sürümdeyim arkadaşımin m2 note a ilk günden 120 gün içinde kayıt ettirin mesajı geldi(en son 60 değilmiydi

120 ye çıktı o olay..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.