Şimdi Ara

Meizu M6 Note ilk bakış: 1500TL altı sınıfta yarışıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

Donanımsal rakibi Mi A1 Redmi 5 Plus, kamerasının ise Mi5x/A1 ile alakası yok
    Ne farkı var da Redmi Note 4x yerine 5 Plus modelini yazdın? Yoksa M6 Note 18:9 ekranı varda biz mi göremiyoruz? Kamera olarakta rakiptir, git sitelerden foto/video karşılaştırmalarına bak. Ön kamera olarak M6 Note daha da iyidir, 5X/A1 tarzı kireç gibi çekmiyor ön kamerası.
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Ne fark varda Direk Mi A1 demek yerine Redmi Note4X Dedin? MİA1 in ön kamerasıda arka kamerasıda M6note un gerisinde videoları seyretmekle kalma 2 sinide kullanan veya bu cihazlara sahip olan arkadaşın varsa al eline bak 2 sinin kamerası arasında gözle görülür bariz fark var. Sanırım sen arkaya 2 tane kamera koyunca ikisi de Sd625 olunca aynı çekiyorlar sanıyorsun. M6note f/1.9 ve Sony sensör kullanıyor. Mi A1 f/2.2 açıklık ve Omnivision yani Sony sensöre göre kat kat düşük maliyetli ve kalitesiz bir sensör kullanıyor. Yazılım iyileştirmeleri ve cihazın başarısından bahsetmiyorum. Meizu m6note dan Xiaomi ye geçip pişman olan arkadaşım olduğu gibi Xiaomi den meizu ya geçip çok mutlu olan tanıdıklarım var. Aynı veya yakın fiyat aralığından bahsediyorum.

Cihazın 18:9 olması değil fiyat bandı önemli saydığım özellikler, redmi 5 plusta var mı yok. Senin tek öne sürebileceğin şey 18:9 ekran formatı hani çoğu medyayla uyumsuz olan ekranı genişletirken görüntüden kaybettiren format. Ayrıca MiA1 in paralel ithalatı uyduruktan garantisi ile 1400 tl 64gb, bu cihaz ise dolu dolu Distribütör ve Genpa ile 1299tl

Ha dersen ki 18:9 olsun m6s her incelemede herşeyiyle Redmi5+ a takla attırıyor. Bol bol video seyredebilirsin. Elime geçince bende kıyaslama videosu çekmek istiyorum.

Meizu mBack iyle bile ciddi kullanım farklılığı oluşturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne fark var gayet açık, benzer donanımlarda bir Note 4x çok daha ucuza satılırken diğer cihazların fiyatları gereksiz şişiriliyor, en çok şişirilen ise M6 Note. 5X/A1 yada 5 Plus ile direkt kıyas yapmama sebebi de belli, batarya ve ekran kasa oranı. Devam edecek olursak;

1) Meizu Xiaomi kadar tanınmıyor, sevilmiyor.
    2) Meizu yazılım ve güncelleme konusunda şaibeli.
    3) Meizu cihazları rakiplerine tercih ettirecek ne fiyat ne de ekstralar sunuyor, cazibeli değil.
    1.M6note, MiA1/Mi5X ten daha fazla ekran kasa oranı sunuyor.
    2. Aynı SoC u kullanıyorlar SD625
    3. Meizunun kamerası açık ara daha iyi kullanıcılar bunda hemfikir olduğu gibi diyafram açıklığı ve sony sensörle donanımsal ve maaliyet olarak farkını belli ediyor. 4lü led flaşı var.
    4. Meizu nun Pil Ömrü de Bataryası da bu cihazdan ciddi fark oluşturuyor. Herşeyiyle daha iyi
    5. Parmak izi ön tarafta
    6.Malzeme kalitesi çok daha üst sınıf Mi A1 e benzemez.
    7. Birçok cihazının ekranı Samsungtur. Samsung olmayan Ips leri ise xiaomi den daha canlı tonlar veriyor.
    8. MEİZU ÇİNDE Kemik bir kitleye sahip, DİĞER FİRMALAR PİYASADA YOKKEN APPLE IN BASKISINDAN DOLAYI TÜM FABRİKALARI KAPATILDI VE İFLAS EŞİĞİNE GELDİ TAM O SIRA XİAOMİ ÇIKTI VE XİAOMİNİN İLK TASARIMLARI CİDDİ ANLAMDA MEİZUYA BENZER ARAYÜZ SİSTEMİ DE ÖYLE

Firma 0 dan tekrar başlarken maliyet düşürmek için uzun süre mediatek ile devam etti. Şimdi snapdragon ve exynos var.

Meizu yüksek fiyat bandından tanıtıp düşük fiyattan satarken, Xiaomi düşük fiyattab tanıtıp yüksek fiyattan satıyor ürünler karaborsa, ilk çıkarken sansasyon ve gündem oluşturamıyor reklam yeteneği yok.

Güncelleme konusu şaibeli değil firma flyme 4 lü cihazlara bile flyme 7 verdi Android 5 cihazına Android 7 verdi MEDİATEK kaynak kodları açmadığı için firma sıkıntı çekiyordu. Desteğini ürününe sonuna kadar veren bir firma

Meizunun seveni çok ve cihazlarının kalitesi belli

Xiaomi Mi6 ile Pro7 Plus çin fiyatı birbirine çok yakın 2 cihaz Ekran gövde oranı pro7 plusın daha iyi pro 7 x30 ise çok daha ucuz(Alttaki kıyasıya Pro7 X30 olarak düşünebilirsin)

Mi6 daki gibi ekran yanması sararması ghost screen titreme vs yok. Lg jdi sharp derdi yok
    Mi6 daki gibi kasa soyulması derdi yok.
    Mi6 da Ips Panel Fhd var. Pro 7de Önde Super Amoled Ekran 2k arkada da Amoled ekran var biri 30-40 dolar diğeri 120-150dolar
    PRO7 de özelleştirilmiş Dac chip amp akıllı opa var ve çok yüksek ses çıkışı veriyor kulaklık üzerinden hoparlörüne ise övgüker düzülmüş birçok otor yabancı site tarafından
    Kamerası açık ara daha iyi
    Ses harika
    MBack kullanmak mükemmel bir his ve cihazın içerisinde bir sürü özelleştirme var.
    Öndeki 16mp kamerası üst sınıf amiral gemilerinin kameraları kadar iyi birçoğundan iyi
    Malzeme açık ara iyi

Stabil yazılımlar kıyaslandığında Flyme MIUI dan daha başarılı,

Ve bu 2 cihaz aynı fiyatlara satılıyor. Meizu reklam yapmayı bilmiyor. Ekranından sesine kamerasına aynı fiyat aralığındaki birçok cihazı birçok xiaomi den iyi tüm Çinli markaları kullanıp meizu diyince gözleri parlayan insanlar var. Markanın son dönemdeki tek performans dışı lüks ürünü Pro7 P25 dir. Pro 7 X30, Plus, M6note m6s E3 ve 15 serisinin hepsi dolu dolu cihazlar ben kağıt üzerinden konuşmuyorum. Xiaomi nin tabletinden telefonuna birçok cihazını deneyimleme fırsatım oldu. Ve tabletleri en berbat ürünleriydi kaç ay dayanabildim bilmiyorum 290dolara almıştım. O paraya en son tercih edilecek tabletti telefonlarında işlemciden başka birşey yok.

Ve siz bu cihaz üstte saydığınız cihazlardan üst olmasına rağmen, diğerlerinin yurtdışı satış fiyatı daha düşük olmasına rağmen, Distribütör ve genpa garantili olmasına rağmen 150-200tl fazla fiyata satılan çöplerle m6note u kıyaslıyorsunuz. ALIN KULLANIN HOCAM ALIN KULLANIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 29 Mayıs 2018; 21:23:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Uzun uzun yazan arkadaş son kullanıcıdan ziyade belli ki genpa hayranı ya da destekçisi ayrıca çokta abartmış biz gerçekleri yazalım öyleyse...

Meizu evet iyi bir marka lakin flyme tarafında işler eskisi gibi değil, çok ağır çalışıyor yazılım departmanı..android telefonlarda en önemli şey donanımın yanında stabil yazılımlardır..

Ancak bu ürünle gelen, flyme 6 rom sorunludur, evet genpa cihazlarda gelen fixlenmiş farklı bir rom vardır ancak bu romunda setupu ortada yoktur hala ilginç bir şekilde...

Flyme 7 ise aylardır gelecek zaten, 4pda da bile bıktı millet artık, uğraşmıyor...

Avrupaya da çok cihaz sattı girin bakın globale ne vermiş, flyme7 gelecekmiş...6 yı bir düzelt ver herkese de 7 sonrada olur..

Gelelim m-backe..eski modellerden beri, en çabuk bozulan tuştur meizu da..herkes bilir bunu..bana göre de, ya sanal tuş ya da mback kullanın dayatması hoş değildir, çünkü ikisi bir arada kullanılamıyor, ayrıca sanal tuşlar açıkken klavye ekranında gizlenmemesi de ayrı bir saçmalıktır ya neyse..sonuçta mbacki de herkes aynı mantıkta kullanmak zorunda değildir..

Ayrıca sürekli çocuk gibi xiaomiyle karşılaştırma yapılmasını da anlamış değilim sadece burda değil her yerde aynı durum..arkadaş ikisi de iyi markalar sonuçta ha xiaomi yazılım tarafında bir tık daha iyidir, ama sanki kendi firmanız gibi fanboyluğun bu lüzumunu anlamış değilim..

Fiyata gelirsek, ülke de ucuz olan ne kaldı ki artık telefon ucuz olsun..o yüzden o konuyu tartışmanın anlamı yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer mesele burada sorunları ortaya dökmekse en az bir sayfa meizu sorunu yazarım o yüzden lütfen şu anlamsız fanboyluğu bırakın

• YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    Ben yorumu yaptığım gün o attığın linkte telefon 1499TL olarak gözüküyordu. Keşke ekran görüntüsü de koysaydım. Fiyatını düşürmüşler, bilemem.
    Ayrıca doğru fiyatlandırma yapmak da isterim yazdığınıza;
    Xiaomi A1 64gb KVK garantili;https://www.yukko.com/xiaomi-mi-a1-kvk-garantili-64-gb-v-50103900?pid=10111859&gclid=Cj0KCQjwl7nYBRCwARIsAL7O7dGw8WUSBvv_E8qGglpxi0YgITsw1kb6LJabxxhLO7cV0IZIeuwPZAcaAo5MEALw_wcB
    Redmi note 5 Pro 64gb ;https://www.migroselektronik.com/kweb/prcview/78989243-62404-xiaomi-mi-redmi-5-plus-64gb-syh-4gb-ram-elec

Demem o ki o günün fiyatlandırması farklıydı. Şuan 1299'a inmiş yani rakipleriyle yarışabilecek düzeye.
    Son olarak bu karşılaştırmaya da bakmanızı öneririmhttps://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/89006-107035/meizu-m6-note_xiaomi-redmi-5-plus-64gb/
    Umarım bir daha bir ürünün fanlığını yaparken daha objektif olursunuz.
    Ülkemizde de yakın zamanda bu tartıştığımız 'dandik' telefonları hak ettiği gibi düşük fiyattan insanlarımız satın alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terliktengiiriyorum -- 30 Mayıs 2018; 14:27:44 >

• terliktengiiriyorum T kullanıcısına yanıt
    Ürün uzuuuunnnnca bir süredir 1299 a satılıyor.

Hepsiburada da üzerinden satışı değilde bulduğunuz dip fiyatlı bir siteden koyduğunuz linki paylaşmışsınız.

Ve her türlü paralel ithalat ve paralel ithalatla bulabildiğiniz fiyat bu olduğu gibi Mi A1 çok gerisinde bu cihazın

Ayrıca epey.com gibi yerel sitelerdense kimovil gsmarena phonearena vb tercih ederim. CİHAZLARIN özelliklerini de gayet iyi biliyorum.

Ben Fan değilim. Sony de öneririm Samsung ta Xiaomi de Meizu da apple da şuan hali hazırda

Xiaomi Mi Ultrabook Pro 15.6
    Xiaomi Amazfit Pace
    Mİ BAND 1s
    Mi Desk Lamp
    Mijia CXB61QM Power strip
    Mi Leravan Tens cihazı 2 adet
    Mi 16000mAh Powerbank 2 adet
    Mi Akıllı Termos
    Mi Type C Gürültü Engelleyici kulaklık sahibiyim

Daha öncede çok xiaomi ürünüm oldu hatta inanmazsanız çekip ss de atarım yeter ki mantıklı konuşun yakında da mi traş makinem gelecek Allah nasip ederse, ürün alırken eksisiyle artısıyla söylerim hiç bir zaman çekinmem. Facebook ta da bu böyle girip incelemelerime bakarsanız veya yorumlarıma pro7 p25 i gömüp yerden yere vurmuşumdur.

Üstte birçok sebepten m6note un mi a1 den başarılı olduğunu açıkladım. Redmi5plus ın ekran formatı ve çözünürlüğü harici elle tutulur bir artısı olmadığı gibi kamera vb yönlerden çok zayıf kalıyor. Keza pil ömrüde ekran boyutu ppi ve çözünürlük sebebiyle az olacak.

Benim yukarıda yazdıklarımdan yanlış olan bir özellik var mı gösterebileceğiniz? AYRICA birçok ürünü ben veya arkadaşlarım kullanmış oluyor. Abimde telefoncu olduğu için eve giden gelen telefonun haddi hesabı yok.

Ses ürünü olarak birçok ürün kullanıyorum farklı markalar deniyorum.
    Sayısız telefon görüyorum.
    Şuan mesela tablet olarak GalaxyBook kullanıyorum. Açıkcası 2K çözünürlük aşağısı ve ppi ı yüksek yoğunluksuz ekranlarda düşük geliyor. MİPAD 2 İNCELEMEMDE DE CİHAZIN Birçok yönünden bahsederken ekranını çok başarılı bulduğumu anlattığım gibi amazfit incelememde ise ekranının ne kadar rezalet olduğundan bahsetmek zorundayım. Ben youtube daki millete bu ürün süper süper deyip kazık atıp günaha girmek istemiyorum. Kad isimli youtuber ı takip ediyorsanız amazfit pace ve 2 incelemelerinde benim yazımı görürsünüz. Onların tek derdi affiliate veya pro ortaklığını devam ettirip youtube dan hit yapıp çift taraflı gelir sağlamak kullanıcı umurlarında değil. Burada fanlık yapan sizsiniz üstteki özellik kıyaslarken diyafram aralığına kullanılan kamera sensörüne kadar değinmiş ve bilgi vermişim sizse epey.com gibi bir siteyi bana yolluyorsunuz. Dünde bir arkadaş yolladı. P20 Pro satın aldığını iddia edip mi6 nın daha iyi olduğunu savunan birisi :) Sizde sanırım o arkadaş gibi ya paralı çalışan ya da ağır fansınız ben size ilmi yönüyle nicel verilere dayanarak açıklamış bulunuyorum sizse iki yazıp çiziyorsunuz. Ayrıca nicelik önde olduğu gibi nitelikte meizu da önde tek diyeceğim alıp kullanmanız. İnanmazsanız teker teker Xiaomi ürünlerimi atabilirim. Mi6 alıp Note8le kıyaslayanlar Iphone8 le kıyaslayanlar komik oluyor. Cihazın kronik birçok sorununu saydım ve bunun yanında aynı fiyatlı bir pro7 x30 dan alacağınız hazda daha iyi olacağı gibi hiçbir sorunu da bulunmuyor hayırlk günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 30 Mayıs 2018; 19:6:11 >

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Eğer mesele sorun yazmaksa sizin yazdığınızdan daha fazla sorun bende yazarım. Sanırım MIUI9.5 da sürekli uygulama çöken çıldırma seviyesine gelen arkadaşlardan haberiniz yok. Miui artıları olduğu gibi eksileride çok 9.5 le gelen özelliklerin tamamı Flyme 4 te mevcuttu. Ben burada Meizu algısını kırmaya çalışıyorum doğrudur ancak kesinlikle fan değilim. M6T diye cihaz çıkarıp m3note da kullanılan işlemciyi kullanmasını da yererim. Uzun süre mediatek ortaklığını da yererim. Ancak meizu xiaomi ye göre materyal malzeme ve iç donanım olarak çok daha üstün, Xiaomi reklamını yaptığı yerleri saymazsak nerede en çürüğü var onu kullanıyor. Maliyet boşuna düşmüyor. Flyme 6 da 7 de gayet stabil ve hızlı aynı fiyatta ki cihazı kullanırsanız bunu anlarsınız. Çin ve globale yazılım aynı hızla gelmiyor doğru. Benim hatırladığım kadarıyla Xiaomide de aynı sürüm yazılım aynı hızla gelmiyor yanlış mıyım? Firma eskiden aylık güncelleme veriyordu şuan 40gün 3 ay arası değişiyor. Bundan önceki kullandığım yazılım sorunsuzdu. Miui da neredeyse 1 senedir şikayet edilip düzeltilmeyen hatalar var WhatsApp bildirim çekmecesi gibi ve birçok arkadaştan 6 aydır stabil bir rom kullanmadıklarını sıkça duydum. Yazılım denilince akla Google Pixel ve Sony den başkası Android cephesinde bu işi çeviremedi. Ben 2 sini de gönül rahatlığıyla kıyaslarım hocam.

• Ziyaaaaa. M6 Note uzuuuuuuunnnnnnnnca bir süredir 1299 TL'den satılıyor öyle mi? Ürünü beğenip artı/eksi konularını ortaya koyan gerçek bir kullanıcı sanılacaktın az daha, neyse ki şu yorumunla birilerinin çıkarı için uğraştığını ortaya çıkarttın.

Meizu M6 Note ilk bakış: 1500TL altı sınıfta yarışıyor
  • Yorumu yeni okuyordum ben de bunu atacaktım... Çünkü 1499'a satıldığına eminim gözlerimle gördüm. Zaten 1299 TL olsaydı Erdi bey başlığa 1500 TL altı sınıf demezdi 1300 TL altı sınıf derdi. Yine söylerim 1499 TL bu eski tasarım telefona hayatta vermem. 1299 da verilir mi tartışılır sonuçta bu fiyat aralığında ZTE Nubia Z17 mini var. Kamera performans tasarım ne derseniz deyin Z17mini her türlü M6note den daha iyi bir cihaz.
    terliktengiiriyorum T kullanıcısına yanıt
    FACEBOOK umu dondurmuştum sizin yüzünüzden açtım. 10 Mayıs tarihi ürünün Türkiye de satışa Hb üzerinden çıktığı tarih veya 1-2 gün öncesidir. Yani başlangıç zamanından itibaren 1299tl

Buyrun 10 Mayısta 1299Tl ye bu ürünü alabiliyorduk ve bu inceleme videosu öncesi yine 1299 a alabiliyorduk.

Altta yorumuma bakarsanız biraz yüksek fiyat verilerek mi note 3 alabilirsiniz demiştim ki mi note 3 1750-1800 seviyelerinde yine aynı mesajta pro7 p25 e gerekeni söylemişim bu durumda iftiracı siz oluyorsunuz. Fan olmadığım belli Ayrıca ürünün fiyatı da belli

Cihaz Hb de 1399 100tl chip para ile 1299tl ye çıktı daha sonra direk 1299 a düştü chip parasız şekilde ben ne zaman baksam 1299tl idi. Ziyalandınız malesef

@terliktengiiriyorum sizde bakabilirsiniz hocam

Önüme ilk ne geldiyse bir parçasını aldım kamuflajlı aygıtlar mi leravan Tens cihazları geri kalanını biliyorsunuzdur zaten ZİYALANDINIZ

İsterseniz Daha önceki mipad2 hakkında yazımı ve satın aldığıma dair banggood daki ss i ve şuan da elimde bulunan samsung galaxy book, meizu flow, meizu ep52, diğer xiaomi ürünlerini vs de ss atabilirim. Ararsanız xiaomi Notebook incelememi de görürsünüz. Nasıl memnun kaldığımı da herhalde Facebook taki yorumlardan 1299tl ye alabildiğimizi ve nasıl eleştirdiğimi de anlamışsınızdır sanıyorum kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 30 Mayıs 2018; 19:10:41 >

• Meizu da ki tek tuş olayı o kadar rahatki her telefonda olsa keşke.

• YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    hahahah birisi de benim gibi aliexpress satış fiyatını atmış
    Bak üstteki arkadaş da satış grafiğini atmış. Ben bu telefonu gördüğüm anda 1499TL'idi. Ben eleştirimi 1499TL üzerinden yaptım.
    1299 olarak görseydim eğer yorum yapmazdım alan alır der geçerdim.
    Kimse sana demiyor senin Xiaomi ürünün yok sen sadece benim gözümle gördüğüm ve doğru olan fiyat için hayır o fiyattan satılmadı diyorsun.
    Umarım memnunsundur aldığın elektronik ürünlerden, her zaman da memnun kalırsın. İyi akşamlar diliyorum.
  • terliktengiiriyorum T kullanıcısına yanıt
    Attığı linkte o fiyata yoktu hocam tıklayınca 189 dolar çıkıyordu Meizu Türkiye grubuna bakabilirsiniz. Benim hitabım size değildi zaten Ziya deyip iftira atan arkadaşaydı. Açıkcası en memnun olduğum cihazlar Xiaominin Ultrabook u ve Mi Desk Lamp(Çalışma düzenine müthiş katkısı var) Meizu Pro7 Plus Meizu nun ses cihazlarıydı. Diğer yandan çoğu cihazda hayal kırıklığı uğradım. En Büyük hayal kırıklığım MiPad2 midir Amazfit Pace midir bilemiyorum. MiPad4 e 9.7 inchlik 2K ekranlı Qualcomm işlemcili bir cihaz çıkarsa tadından yenmez diyebilirim. Bir daha uzun bir süre Amazfit serisi cihaz almam pace 2 2s çok berbat ekranlara sahipler(pil diyecekler için Samsung gear s3 gerçeğini unutmasın 2-2s fiyatına rahatça bulursunuz)

• İçinde bulunduğumuz günlerde artık her harcamayı uzun vadeli olacak şekilde fiyat/performans kriterine göre değerlendirmek durumundayız.
    Bu fiyat/performans değerlendirmesinde de kullanım süresine birebir etki edecek satış sonrası servis konusu çok önemli. Bu ürünü hepsiburada.com dan aldım ve son derece memnunum.
    4000mAh batarya, sekiz çekirdek işlemci ve 4GB ram. Kamera kalitesi de son derece iyi. Özellikle kapalı mekanlarda çok iyi sonuç veriyor.
    Ayrıca paralel ithalat olmadığı için 2 sene rahatlıkla istediğim Genpa servisinden hizmet alabiliyorum.
    Metal ve çok sağlam aynı zamanda şık görünen kasa da büyük artı.
    Eksi olarak değerlendirilebilecek tek özelliği ekran kasa oranı. İncelemede de söylendiği gibi üst ve alt kısımda bir parmak kalınlığında çerçeve var ve bu kısım daha şık olabilirdi.
    Ancak 1299TL seviyesinde bu kadar özellik rekiplerine göre oldukça tatmin edici.

• Keremgil046 K kullanıcısına yanıt
    ne yapsanız boş..

• meizu m6 aldım. 2 gün önce. gerekli yüklemeleri yaptım. sorun internetim olduğu halde : ağ sorunu. erişim sorunu yaşıyorum. tekrar açıp kapatırsam düzeliyo. ne yapmam lazım arkadaşlar. format atsam düzelirmi . teşekkürler.

• Meizu m6 note vs zenfone 3

• 3 GB RAM SD 625 32 GB VE 1500 TL öyle mi? Resmen düzecek adam arıyorlar. Görecem bakalım bu satıcıları ,ellerinde patlayınca bu çin meşeli cihazları.
    kalsın ağa, birde kepçeyle mi aldınız ulan bu 625'i. Bitiremediler bir türlü. sağım solum önüm arkam 625.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 23 Haziran 2018; 23:27:51 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.