Şimdi Ara

MEIZU M6 NOTE ANA KONU & KULLANICILARI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
24.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikler:
    Gövde: Metal gövde, kenarlar.
    Ağırlık: 173 gram
    Ekran: 1920x1080 IPS LCD (403ppi)
    Ekran-Gövde oranı: %71.96
    Çift SIM: 4G Bandları B=1/3/5/7/8/20/38/40 LTE CAT6 (300 mbps indirme, 60mbps yükleme)
    İşletim Sistemi: Flyme 6 (7 gelecek)
    Android Sürümü: 7.1.2
    CPU: Snapdragon 625
    GPU: Adreno 506
    RAM: 3/4GB (Türkiye'de satılanı 4GB)
    Hafıza Kartı Desteği: Var 256 GB'a kadar.
    Hafıza: 16/32/64 (Türkiye'de satılan 64GB)
    Arka Kamera: 12MP (f1.9) + 5MP f(2.0) 4K@30fps
    Ağır Çekim: Var, 120fps
    Ön Kamera: 16 MP, (f/2.0), 1080p
    Bluetooth: 4.2
    Batarya: 4000mAh, Hızlı şarj var (mCharge)
    SAR Değerleri;
    Baş = 1.24W/kg
    Gövde = 0.48W/kg

Update İşlemleri:

update.zip dosyasını ister telefondan, ister bilgisayardan indirip telefonunuza atın. update.zip dosyasını cihazın ana dizinine atın tıklayınca otomatik update işlemi başlayacak dikkat etmeniz gereken Kullanıcı Verileri Sil seçeneği olacak. eğer yedeğiniz varsa kullanıcı verilerini sil tıklayın. Eğer yedeğiniz yoksa kullanıcı verilerini sil seçeneğini kesinlikle tıklamayın.
    Cihazı Rootlu Hale getirmek, Root açma

Ayarlar > Güvenlik > Root izni , çıkan sayfada kabul ettiğinizde yapılacak işlemlerden sonra cihazınız Rootlu hale gelecektir.
    Cihaz 4.5G uyumlu değil mi?

Cihaz 4.5g uyumlu. Band 20 bulunmakta sorunsuz kullanılmaktadır.

AnTuTu sonucu:

FIYAT

Meizu, GENPA ortaklığı ile Türkiye'de "RESMI" olarak satışa başlamıştır. Cihazın 4/64 GB versiyonunun Türkiye fiyatı 1399₺'dir. Kampanyaya özel 100₺ ChipPara da kazanacaksınız. Link vermenin yasak olup olmadığını bilmiyorum o yüzden Hepsiburada linkini koymayacağım arayıp bulabilirsiniz.

Cihazı yeni sipariş ettim elime ulaştığında Bootloader kilidi açma, TWRP, ROM, brickten kurtarma gibi konuları ve cihazın ayrıntılı incelemesini burada bulabilirsiniz. İyi forumlar.
    https://meizu.com/tr/
    turkiye@meizu.com
    https://www.facebook.com/meizutrofficial/FLYME 7FLYME 7FLYME

İnceleme & Değerlendirme

+ Yönleri
    Telefonun tutuş hissiyatı çok güzel kılıfsız metal olduğu için ve kenarları 2.5D ekran olduğu için hissiyatı güzel

Kamera çok fazla kullanmam ama bence gayet yeterli bir kamerası var çok güzel çekiyor

Arayüz çok akıcı hiçbir kasma donma yaşamadım takılmıyor cihaz hiçbir şekilde

Türkiye'de satılan versiyonu 4/64, 3/32 modeli bile gayet yeterliyken 4/64 modeli çok çok daha iyidir.

- Yönleri
    Cihaz bana biraz ağır geldi belki metal olduğu içindir ama biraz ağır

Çok fazla multitasking yapınca kameranın yan tarafı azıcık ısınıyor sanırım işlemci var orada ama ısınma sorunu yok az ısınıyor kılıfla hissedilmiyor bile

Telefon birazcık Sony'lere benziyor köşeleri yuvarlatılmamış olduğu için üst ve alt çerçeveler biraz kalın gözüküyor gözünüze

En büyük eksi yönü titreşim hiç hissedilmiyor garip bir titreşimi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinylzobscura -- 18 Mayıs 2018; 22:55:52 >

• @
    vinylzobscura

Hayırlı olsun umarım Güzel bir rehber hazırlarsın. Çok merak ettiğim bir cihazdı. Biraz reklam gibi olmuş ancak meizu cihazlarından bihaberiz.

@fx57

Erdi abi meizu dan hiç haber yok mu? 15 i twitterda paylaşmıştın. M6 note, m6s, E3 gibi cihazların incelemesi olacak mı? yakın dönemde inceleme videonu görme şansımız olacak mı herhangi bir meizu cihaz da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 13 Mayıs 2018; 20:2:43 >
  • Flyme 7 Günlük (Daily)
    Flyme 7.8.5.10

Flyme 7 Beta:
    Flyme 7.8.5.8 BETA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinylzobscura -- 14 Mayıs 2018; 16:19:43 >
  • arkadaşlar bu telefonun kulaklık çıkış kalitesi nasıldır ?
  • Kargoda şuanda bugün yarın gelir deneyince söylerim. Ama Meizu'nun genel olarak ses kalitesi iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MEIZU M6 NOTE ANA KONU & KULLANICILARI KULÜBÜ

Ekran süresi
  • But telefonun ekran süresi çok iyi şarjı çok iyi gidiyor..siz genpadan mı aldınız şarj girişi tr uyumlu mu acaba.bir de türkiyede satılan modelde band 20 var mı acaba..bir telefonda hangi bandlar mevcut herhangi bir program ile öğrenmemiz mümkün mü acaba..

• Merhaba konu çok yeni galiba canlandıralım biraz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • canyash kullanıcısına yanıt
    Telefonda radyo yok band 20 var diye biliyorum. Genpa garantili, global rom Türkiye için uyarlanmış. NFC ve kızılötesi yok. Flayme 6 var üzerinde haziranda 7 çıkacak diyorlar.

• Flyme rom Türkçe'ye uyarlanmış derken nasıl yani..mesela kendi klavyesinde türkçe dil desteği var mı,kendi tarayıcısı haberler kısmı Türkçe mi,menüde veya herhangi bir yerde ingilizce bir yere denk geldin mi,kişilerde isim ararken türkçe harf tanımıyordu mesela ömer yazsan çıkmıyor Omer denen lazım bu hata gitmiş mi

Türkiye için hatalar giderilmiş demek istedim. Ama dediğiniz gibi Türkçe karakter desteği yok. Menü ve ayarlarda yabancı kelime görmedim ihtiyacım olan herşeyi yapıyorum. Kendi tarayıcısı ise berbat. Firefox focus kullanıyorum.

• stradivarius kullanıcısına yanıt
    Kendi tarayıcısı çok güzeldi ya içine ettiler..ben ona alıştım başka tarayıcı kullanıyorum ama çok saçma oldu çok ağır..bende u10 var iyice kasıyor tarayıcı

• Gereksiz bir fiyatı yok mu bunun ya? Olması gereken 1200 civarıydı bence.

Redmi5+ vs M6Note desem sizce hangisi arkadaşlar?

Abi u10 kullanıyorsun tarayıcı yavaşladı diyorsun. Senin cihazın çıkış tarihli diğer makinelere bak bakalım durum neymiş :) Tarayıcı hala çok güzel ve kullanışlı

• miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt
    Ürün 64gb fiyatı gayet normal, Büyük ekran ve 18:9 tasarım derseniz redmi5+, Kamera Pil ömrü ve kalite sağlamlık dayanıklılık derseniz m6note

Paralel ithalat 64gb redmi5+ ve mia1 uyduruktan garantili fiyatına bakarsanız bu cihaz Distribütör ve Genpa garanti ile beleş gibi geliyor insana. Normalde cihazda kamera menüsünden galeriye ulaşma sorunu vardı. Türkiye ye özel fixlenmiş olarak geliyor. Firma tarafından Türkiye ye baya ilgililer

• Fiyat performans ürünü alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 7 Haziran 2018; 10:33:57 >
  • Kamera konusunda baya iyiymiş M6. İnceleme videolarına baktım hatta redmi5+ vs M6Note diye arattım Meizu daha ağır basıyor.
    Geçen seneye kadar M2 Note kullanıcısyım zaten. Arayüzüne falan yabancı değilim. Sanırım Meizu tarafını seçeceğim yine.

Ayrıca mavi rengine bayıldım ama 4/64 lük modelinde mavi yok değil mi? Sadece 3/32 de var baktığım kadarıyla
  • YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt

Güzel kardeşim biliyorsun kısmetse 15 plus bekliyoruz.ne yapalım elimizde u10 var onu kullanıyoruz..m6 note 1299 tl hepsiburada fiyat çok güzel ama 15 serisi dur diyor..satamadık da u10 u elimizde kaldı

Gerçi HTC Desire eye var kenarda duruyor ama ben meizu kullanıyorum..

Desire eye+u10+casper i5 Laptop=15 plus etmez mi sence

15 plus çıkana kadar hepsini satmalıyım.

• AshtonKutcher kullanıcısına yanıt
    Birincisi 1500 tl değil 1299 tl hepsiburada fiyatı bir de kart puanı veriyor..ikincisi kamera nasıl kötü oluyor kullandın mı neye göre kuru sıkı atıyorsun anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canyash -- 30 Mayıs 2018; 1:22:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Birincisi 1500 tl değil 1299 tl hepsiburada fiyatı bir de kart puanı veriyor..ikincisi kamera nasıl kötü oluyor kullandın mı neye göre kuru sıkı atıyorsun anlamadım
    Fiyat, performans bakımından alınabilecek bir telefon mu tabi ki evet.64 gb,sd işlemcisi var,sorunsuz bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 7 Haziran 2018; 10:38:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.