Şimdi Ara

Meizu M3 Mini Ana Konu[GLOBAL ROM GELDİ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
6
Favori
11.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet resmi olarak yok ama s Portu var birde m3 için olan var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçeleştirdim. Global sürümü yükleyemedim. Özetle anlatacağım. Bu işten anlamıyorsanız hiç girmeyin derim.

Öncelikle sürümüm FlymeOS 5.1.4.2Y idi bunu
    FlymeOS 5.1.4.1Y'e düşürdüm. Link

Rootladıktan sonra
    Loc.rar Linkdosyasını indirip sd kart (harici kullandım dahili hafızaya atmadım. aksi durumda çalışır mı bilmmem)

ADB dosylarını C:\ADB klasörüne attım ve komut penceresini yönteici olarak açtım.

Sonra

adb shell
    su

komutlarını girdim.

Sonra sırayla pc den olmazsa siz telefondan yapın
    1) dd if=/sdcard/loc/logo.bin of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/logo bs=40960

2) dd if=/sdcard/loc/boot.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/boot bs=40960

3) dd if=/sdcard/loc/recovery.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/recovery bs=40960

4) mount -o remount,rw /custom
    **bu komut bende hata verdi ama yinede devam ettim.

5) rm -rf custom/3rd-party/*

6) dd if=/sdcard/loc/custom.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/custom bs=40960

7) dd if=/sdcard/loc/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system bs=40960

8) rm -r /sdcard/loc/*
    bu komutta hata verdi yine devam ettim.

adb reboot.

uzun basarak resetledim ve telefon menusünde Türkçe çıktı. Ama birçok şey hala çince Başarılar. belki gloabl sürümün img dosyası burdan atılabilir bu şekilde deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtcanbay -- 12 Ağustos 2016; 21:10:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mtcanbay

Türkçeleştirdim. Global sürümü yükleyemedim. Özetle anlatacağım. Bu işten anlamıyorsanız hiç girmeyin derim.

Öncelikle sürümüm FlymeOS 5.1.4.2Y idi bunu
    FlymeOS 5.1.4.1Y'e düşürdüm. Link

Rootladıktan sonra
    Loc.rar Linkdosyasını indirip sd kart (harici kullandım dahili hafızaya atmadım. aksi durumda çalışır mı bilmmem)

ADB dosylarını C:\ADB klasörüne attım ve komut penceresini yönteici olarak açtım.

Sonra

adb shell
    su

komutlarını girdim.

Sonra sırayla pc den olmazsa siz telefondan yapın
    1) dd if=/sdcard/loc/logo.bin of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/logo bs=40960

2) dd if=/sdcard/loc/boot.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/boot bs=40960

3) dd if=/sdcard/loc/recovery.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/recovery bs=40960

4) mount -o remount,rw /custom
    **bu komut bende hata verdi ama yinede devam ettim.

5) rm -rf custom/3rd-party/*

6) dd if=/sdcard/loc/custom.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/custom bs=40960

7) dd if=/sdcard/loc/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system bs=40960

8) rm -r /sdcard/loc/*
    bu komutta hata verdi yine devam ettim.

adb reboot.

uzun basarak resetledim ve telefon menusünde Türkçe çıktı. Ama birçok şey hala çince Başarılar. belki gloabl sürümün img dosyası burdan atılabilir bu şekilde deneyeceğim.

Teşekürler anlatım için şu global rom işini çözersek türkçesi ile felan uğraşmayız da bir beceremedik :(

• Selamlar,

Arkadaşlar birkaç sorunum var bu telefonla ilgili;

Bendeki telefonda about phone bölümüne girince :
    Model : M3S
    Android Version : 5.1
    Build Number : FlyMe 5.1.5.0A
    (32GB hafıza 3GB ram var cihazımda.)
    yazıyor. Bu başlığın ilk sayfasında bir arkadaşın ekran görüntüsünde Model : M3 olarak yazıyordu.

1) M3S, M3 mini yada M3S mini dediğiniz cihaz hepsi aynı cihaz dimi ?
    2) Benim asıl sorunum, google play'in yerine app store diye bir uygulamanın olması ve yine kaldıramadığım bazı programlardan çince bir takım bildirimler gelmesi. Bunlardan kurtulup google play i kullanabilecegim. yükleyebileceğim bir ROM var mı ve yükleme adımlarını nereden bulabilirim ? (ingilizce olsa da olur, tr eklentisi olmasa da olur)
    Birde bu ROM numarasının sonundaki A - I - G bunlar arasında direkt geçiş yapabilir miyim, bazı mesajlar var ama net bir şekilde anlayamadım konuyu.

Teşekkürler, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahozdemir81 -- 15 Ağustos 2016; 10:40:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahozdemir81

Selamlar,

Arkadaşlar birkaç sorunum var bu telefonla ilgili;

Bendeki telefonda about phone bölümüne girince :
    Model : M3S
    Android Version : 5.1
    Build Number : FlyMe 5.1.5.0A
    (32GB hafıza 3GB ram var cihazımda.)
    yazıyor. Bu başlığın ilk sayfasında bir arkadaşın ekran görüntüsünde Model : M3 olarak yazıyordu.

1) M3S, M3 mini yada M3S mini dediğiniz cihaz hepsi aynı cihaz dimi ?
    2) Benim asıl sorunum, google play'in yerine app store diye bir uygulamanın olması ve yine kaldıramadığım bazı programlardan çince bir takım bildirimler gelmesi. Bunlardan kurtulup google play i kullanabilecegim. yükleyebileceğim bir ROM var mı ve yükleme adımlarını nereden bulabilirim ? (ingilizce olsa da olur, tr eklentisi olmasa da olur)
    Birde bu ROM numarasının sonundaki A - I - G bunlar arasında direkt geçiş yapabilir miyim, bazı mesajlar var ama net bir şekilde anlayamadım konuyu.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Siz meizu m3 mü aldınız s mi

• Belirli birşey almadım :) arkadaşım çinden getirdi ve dediğim gibi m3s yazıyor model olarak.
  • quote:

Belirli birşey almadım :) arkadaşım çinden getirdi ve dediğim gibi m3s yazıyor model olarak.

ya bari kasası metal miydi plastikmiydi onu diyin plastikse satıcı meizu m3s romu kurmuşur m3 e.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 15 Ağustos 2016; 14:30:10 >
  • Hımm, açıkçası kutusunda da m3s yazıyordu o yüzden m3s olduğunu düşünüyorum. M3s cihazı için sorularıma yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahozdemir81 -- 15 Ağustos 2016; 15:28:38 >
  • quote:

Hımm, açıkçası kutusunda da m3s yazıyordu o yüzden m3s olduğunu düşünüyorum. M3s cihazı için sorularıma yardımcı olabilir misiniz ?

hemen hemen aynılar tabi yardımcı olabilirim buyrun sorun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

Hımm, açıkçası kutusunda da m3s yazıyordu o yüzden m3s olduğunu düşünüyorum. M3s cihazı için sorularıma yardımcı olabilir misiniz ?

bu cihaza google play yükleyebileceğim ve bu çince uygulamaların içinde gelmediği bir rom yüklemek istiyorum :)
  • quote:

quote:

quote:

bu cihaza google play yükleyebileceğim ve bu çince uygulamaların içinde gelmediği bir rom yüklemek istiyorum :)

m3s e global rom yayınlanmış durumda onu kurarsanız cihaza düzgün türkçeniz olur googl uygulamaları sorunsuz çalışır ve içinde çine ait birşey bulunmaz.

• Nerede bu global rom ? İndirme linki ve nasıl yükleneceğini anlatan adımlar gerekli bana. (daha önce rom yüklemişliğim var ama her marka / modelde değişiyor malum)
    Bu başlık altında -daha çıkmadı- bir yükleyebilsek vb. ifadeler var hep, m3s diye ayrı bir başlık da yok hiçbir yerde :(
  • quote:

Nerede bu global rom ? İndirme linki ve nasıl yükleneceğini anlatan adımlar gerekli bana. (daha önce rom yüklemişliğim var ama her marka / modelde değişiyor malum)
    Bu başlık altında -daha çıkmadı- bir yükleyebilsek vb. ifadeler var hep, m3s diye ayrı bir başlık da yok hiçbir yerde :(

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=753249

Buyrun hocam burda kurulum var bu telefonlar ile ilgili en iyi kaynaklar şuan için rusça.

• quote:

quote:

Nerede bu global rom ? İndirme linki ve nasıl yükleneceğini anlatan adımlar gerekli bana. (daha önce rom yüklemişliğim var ama her marka / modelde değişiyor malum)

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=753249

Buyrun hocam burda kurulum var bu telefonlar ile ilgili en iyi kaynaklar şuan için rusça.

Tesekkurler, google ceviriyle biseyler yapariz artik.

• Arkadaşlar bende dün m3s aldım. Flyme üyeliğini bir türlü yapamadım. Telefona kod gelmesi gerekiyor ama gelmiyor. Bunun çözümünü bilen var mı? Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

Arkadaşlar bende dün m3s aldım. Flyme üyeliğini bir türlü yapamadım. Telefona kod gelmesi gerekiyor ama gelmiyor. Bunun çözümünü bilen var mı? Saygılarımla...

ekran çince olduğu için bir yerleri yanlış giriyorsunuz google translate ile yavaş yavaş sakin sakin yapın olur :)
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    hocam cihaz global rom yani full türkçe. şimdi kod geldi hallettim

• quote:

hocam cihaz global rom yani full türkçe. şimdi kod geldi hallettim

tamam hayırlı olsun güle güle kullanın. hayırlısı ile bizde m3 e kurmayı becerebilseydik şu global rom u
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. m3s in romu olmuyor mu sizinkini. özellikleri birebir aynı bildiğim kadarıyla

• quote:

teşekkürler hocam. m3s in romu olmuyor mu sizinkini. özellikleri birebir aynı bildiğim kadarıyla

oluyorda kurulumu ruslar çözmüş ruslarıda anlayabilen yok
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.