Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.657
Cevap
48
Favori
168.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    M6 note gelse almayı düşünebilirim, snapdragon 625 ve 4000mAh pil bitiremezsin bunun pilini kolay kolay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://meizu.com/tr/

Türkçe sayfası açılmış ama ürünlerde sadece Pro 7 m5 note ve m5s var..ilk etapta bunlar satılacak galiba..baktım hepsinin ortak özelliği band 20 olması..teknik özelliklerde band 20 var

• Selamlar uzun zamandır kulladığım telefonumu güncellemek istedim ve flymeos.com sitesinden en son güncellemeyi indirdim. Stok revery dan clear data seçerek yüklemeye çalıştım. Yükleme bittikten sonra telefon kapandı ve hiç açılmadı sarj'da görmüyor. Telefon hiç bir tepki vermiyor flashtool'da twrp rocery yüklemek istiyorum ama bilgisayarda usb tanıyor sonrasında kabloyu çıkartmış gibi ses verip hata veriyor. Bu telefonu kurtarmanın bir yolu var'mı? Telefon türkiye'den alınma garantisi bitmiş cihaz daha önce bootloader kildini açtım ve farklı romlar yükledim.
  • Arkadaşlar merhaba, 2 yıldır aranızdaydım artık ben de çıkıyorum Meizu ailesinden.
    Ekranım kırık, içindeki dosyaları almam lazım bunu nasıl yaparım? Bilgisayara bağlıyorum ancak görmüyor bilgisayar. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim, iyi forumlar.
  • zeg392 kullanıcısına yanıt
    en son farklı bir rom yüklüyken. flyme yüklediyseniz önceki romu yüklemeye çalışın bence
  • alperenugur kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler ama atladığınız bir şey var telefon hiç açılmıyor. Flashtool bile görmüyor.
  • Meizuda basıma gelmedi ama başka telefonlarda benzer durumlar yaşadım flastool ile 1.2 saniyeliğine bağlantıyı algılıyor gibi olurken sildigim romu tekrar yukleyebilmistim

• Telefonum hard brick oldu. Çözümü nedir?

Hocam çözemediyseniz fazla kurcalamayın benim telefonum oldu aynı şekilde bir yığın form gezdim çözümü spflashtool ile orjinal romu yüklemek ben size gerekli siteyi ve yöntemleri yazacağım ama şuan çalışıyorum şuan akşam kontrol edip siteleri gönderirim yaparsınız ancak ben çok kurcaladığım içinde olabilir serial ve imeiler gitmişti benim rom atınca hallettim hepsini sizikide gidebilir haberiniz olsun
  • serserim09 S kullanıcısına yanıt
    Halletim hocam gerekli dosyaları buldum düzeldi ilgin için teşekkürler. İki günümü aldı buldum ama telefon şuan tr dil ve imei yok ama hallolacak gibi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeg392 -- 26 Aralık 2017; 17:56:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeqaS xLR

Telefonum hard brick oldu. Çözümü nedir?

Benim sorunum gibi hiçmi açılmıyor dostum?
    Aynen hocam. Bootloader kilidi acıktı. Flyme 4 e dönmek için update indirdim. Kurdum sonra açılmadı. Açılmayı geçtim telefon ne şarjı görüyor ne USB bağlantısını. Hiçbirşey görmüyor. Aynı sizinki gibi

• MeqaS xLR kullanıcısına yanıt
    Dostum flashtoll kullanmayı bildiğini düşünerek link veriyorum. https://www.needrom.com/download/meizu-m2-note-for-sp-flash-tool-v5-1532-00/
    Eğer bilmiyorsan uygulamalı videoları mevcut. Verdiğim linkten dosyaları indirip klasörlere çıkart ve kurulumu yap telefon açılacak imei görmeyecek ve dili ingilizce olacak o kısımları malum yollardan halledebilirsin.
    Sağolasın hocam deneyeceğim

Edit : İndirip sp flash tool ile flashladım.Telefon düzeldi ve açıldı ama dili ingilizce Chine versiyonu.Imei tek görüyor.

Edit 2 : Flash tool dan twrp recovery flashlayın.Daha sonra flyme sitesinden meizu m2 note için flyme 6 indirin ve telefona atıp recovery'den önce wipe data/cache yaparak kurun.Telefon açıldığında ingilizce olacak ama dil ayarıncan türkçe yapabilirsiniz.Herhangi bir imei silinmesi bende olmadı.Siz de olursa da youtube de çok kolay imei atma videoları var bizim telefon için.Onların yardımıyla yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeqaS xLR -- 29 Aralık 2017; 2:7:31 >
  • Zato1 kullanıcısına yanıt
    Akilliphone sitesinden m2 note uyumlu pil aldım. Malum çinliler nazlanıyor pil göndermeye. Telefonun arka kapağını söküp eski pili biraz zorlansamda söktüm. Yeni pilin soketi Orjinali ile aynı uzunlukta değildi. Biraz da o zorladı takarken. İlk şarjı yaklaşık 5-6 saat yaptım. Şuan pil performansı gayet iyi. Bir ay sonunda ne olur bakalım...

• quote:

Sağolasın hocam deneyeceğim

Edit : İndirip sp flash tool ile flashladım.Telefon düzeldi ve açıldı ama dili ingilizce Chine versiyonu.Imei tek görüyor.

Edit 2 : Flash tool dan twrp recovery flashlayın.Daha sonra flyme sitesinden meizu m2 note için flyme 6 indirin ve telefona atıp recovery'den önce wipe data/cache yaparak kurun.Telefon açıldığında ingilizce olacak ama dil ayarıncan türkçe yapabilirsiniz.Herhangi bir imei silinmesi bende olmadı.Siz de olursa da youtube de çok kolay imei atma videoları var bizim telefon için.Onların yardımıyla yapabilirsiniz.

Aynen dediğim gibi dili ingilizce ve imei sorunu oluyor önemli olan telefonun açılması. Kendi sitesinden flyme 6 indirip denedim ama hep hata verdi yani bende olmadı. Şimdilik kullanıyorum yarı ingilizce türkçe :)

Yukledigimiz rom Çin versiyonu. Biz Avrupa versiyonu flyme kurmaya çalıştığımız için hata veriyor. Bootloader kilidi açıp sonra flyme 6 yükleyince sorun çözülüyor

• quote:

Yukledigimiz rom Çin versiyonu. Biz Avrupa versiyonu flyme kurmaya çalıştığımız için hata veriyor. Bootloader kilidi açıp sonra flyme 6 yükleyince sorun çözülüyor

Ben kurulumdan sonra bootloader açmadım demek ondan olabilir tekrar deneyim teşekkürler.

Not: Gene tuğlaya döndü telefon :D global rom benim cihazda yan etki yapıyor anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeg392 -- 2 Ocak 2018; 10:48:48 >
    Twrp de flyme 6 kurmadan önce Wipe cache / data,Dalvik cache islemlerini yaptınız değil mi?

• quote:

Twrp de flyme 6 kurmadan önce Wipe cache / data,Dalvik cache islemlerini yaptınız değil mi?

Yaptım hocam olmadı custom flyme 6 yükledim global bununla idare edecegim sağolasın.
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.