Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.657
Cevap
48
Favori
168.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ryalp

arayuz cok iyi ve stabil guncelleme firma 2012 cihazina
    dahi lollipop verecek
    benim kullandigimin sar degeri iphonedan dusuk

Sar degeri iyi o halde . Amerika icin iphone mu avrupa icin mi bi de o var tabii :)

Meiuzuya suan sicagim epey bir. Arastiriyorum. 1100 e m4 aqua alasim yok asus a da endiselerim var. Yeni urunlere yonelmek istyorum pisman etmesin tbii .
    Lenovo k3 note ve m2 note kafa kafaya telefonlar gibi duruyor meiuzu mu dersiniz yine de fiyata mi bakarsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Worm Holes kullanıcısına yanıt
    ilk basta bende siparis gelenekadar acabami dedim cihazi inceleyince vaybe dedirtti malzeme ve gorunus gayet saydigin cihazlardan m4 aqua dun arkadasim aldi onada alma dedim nafile cihaz maket gibi malzeme kaliteli degil

• quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

ilk basta bende siparis gelenekadar acabami dedim cihazi inceleyince vaybe dedirtti malzeme ve gorunus gayet saydigin cihazlardan m4 aqua dun arkadasim aldi onada alma dedim nafile cihaz maket gibi malzeme kaliteli degil

Marka karsi endiselerimi minumum a indirgediniz tesekkur ederim.
    Ben piyasayi yine yakindan takip edeyim. %40 ihtimalle bu cihaza yonelecegim. Asus ve k3 i de yakindan inceleyip aklimda soru isareti kalmadan kararimi vereyim diyorum. Sizin ikinci def ayni markaya yonelebiliyor olmaniz benim icin guzel bir referans oldu :)

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
    rica ederim

• Meiuz M1 Note cihazı bu ay sonu gibi gelecek peki bu telefonu öneriyor musunuz ? Ne gibi sorunları varmış kullanan bir arkadaş bu cihazın olumlu ve olumsuz yönlerini yazabilir mi ?
  • Arkadaslar m1 ve m2 geldiklerinde hemen almayin bakin gm 4g guya android 6 ay test etmistine oldu dokumatik sikintili ahize sıkıntılı güncellemeyi google vercek dediler hala güncelleme yok telde uyanık kalma problemide var siz siz olun bekleyin görün sıkıntı yoksa alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lina52

Arkadaslar m1 ve m2 geldiklerinde hemen almayin bakin gm 4g guya android 6 ay test etmistine oldu dokumatik sikintili ahize sıkıntılı güncellemeyi google vercek dediler hala güncelleme yok telde uyanık kalma problemide var siz siz olun bekleyin görün sıkıntı yoksa alırsınız.

nexus cihazlarıda hep öyle sıkıntılıydı gm4g o yüzden akıl işi değil sorunsuz nexus yok piyasada, ama meizu güzel bir şekilde çözebiliyor sorunlarını sonradan. ama tabiki haklısınız yine de çıkar çıkmaz almamak lazım
  • eofdred E kullanıcısına yanıt
    m2 icin bu yanlis ilk partiyi alin sonra gelenlerde sorun cikiyor

• yaklaşık 1 ay oldu temmuz bitiyor telefon hala gelmedi :)
    digitalmarket in stoğunda şu an mx4 pro da bitmiş durumda sadece m1 note satıyorlar, artık şu telefonu getirseler, m1 note tan daha ucuza getirip aynı fiyata satıp daha çok kar edebilirler ben bu telefon 800tl vermeye dünden razıyım.
  • Yani varya insanlar hakkaten çıldırmış olmalı. Ve firmalarda bunun farkındalar. Zaten onlar delirtti bizleri.

Arkadaşlar hiç araştırdınızmı M1 ile M2 arasında ne fark var diye. Ben size söyleyeyim ''HİÇBİR'' fark yok. Ne bekliyorsunuz ne umut ediyorsunuz anlamıyorum.

Diğer yandan MediaTek firmasını da anlamak mümkün değil. MT6752 diye bir işlemci yapıyosun sonra MT6753 diye yapıyosun , eee arasında ne fark var , hiçbir fark yok hatta sonradan çıkardığı işlemcinin saat frekansı daha düşük yani daha yavaş bir işlemci, hatta antutu sonuçlarında bile daha düşük puan alıyor. Meizu da sonradan çıkardığı m2 modeline bu işlemciyi koyuyor , çünkü işlemci üreten firmalar ile birlikte hareket ediyorlar doğal olarak.

Yani beklemeye değecek hiçbir yenilik yok , alın kullanın gitsin.

Yada varsa açıklayacak bir arkadaş anlatsın ne farkları var , nasıl bir yenilik yada değişiklik var ? öğrenmiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: barocker

Yani varya insanlar hakkaten çıldırmış olmalı. Ve firmalarda bunun farkındalar. Zaten onlar delirtti bizleri.

Arkadaşlar hiç araştırdınızmı M1 ile M2 arasında ne fark var diye. Ben size söyleyeyim ''HİÇBİR'' fark yok. Ne bekliyorsunuz ne umut ediyorsunuz anlamıyorum.

Diğer yandan MediaTek firmasını da anlamak mümkün değil. MT6752 diye bir işlemci yapıyosun sonra MT6753 diye yapıyosun , eee arasında ne fark var , hiçbir fark yok hatta sonradan çıkardığı işlemcinin saat frekansı daha düşük yani daha yavaş bir işlemci, hatta antutu sonuçlarında bile daha düşük puan alıyor. Meizu da sonradan çıkardığı m2 modeline bu işlemciyi koyuyor , çünkü işlemci üreten firmalar ile birlikte hareket ediyorlar doğal olarak.

Yada varsa açıklayacak bir arkadaş anlatsın ne farkları var , nasıl bir yenilik yada değişiklik var ? öğrenmiş oluruz.

birisi 16gb ve geri butonu olmadığı için neredeyse hiçbir launcher düzgün çalışmıyor
    diğeri 16gb ama 128gb sc kart takabiliyorsun (ben 64 takacağım) ve geri butonu var

yani aradaki fark birinin kullanılabilir alanı 12gb iken diğerinin 70gb hatta potansiyel olarak 130gb

yani ikisi arasında çok büyük fark var. 5.5" fhd igzo display telefon alacağım, ben o telefona istediğim gibi filmleri dizileri atamayacaksam al o telefonu çöpe at. ne yapayım 16gb artırılamayan hafızalı telefonu?

ha sırf iletişim kurmak için alanlar var onlar içinde pil ömrünün daha uzun olması m2 yi alma sebebi olur. ayrıca navigasyonun çok daha stabil olması. o geri tuşunun devamlı ekranda çıkması büyük sıkıntı m1 note için. m2 note ta home tuşu hem fiziksel hem dokunmatik, dokununca geri gidiyor basınca eve gidiyor.

sözün özü, ayrı dünyaların telefonları bunlar. kaldı ki satış fiyatı 40 dolar daha düşük. aynı ekran daha iyi pil ömrü ve daha güncel tasarıma rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Yani varya insanlar hakkaten çıldırmış olmalı. Ve firmalarda bunun farkındalar. Zaten onlar delirtti bizleri.

birisi 16gb ve geri butonu olmadığı için neredeyse hiçbir launcher düzgün çalışmıyor
    diğeri 16gb ama 128gb sc kart takabiliyorsun (ben 64 takacağım) ve geri butonu var

yani aradaki fark birinin kullanılabilir alanı 12gb iken diğerinin 70gb hatta potansiyel olarak 130gb

yani ikisi arasında çok büyük fark var. 5.5" fhd igzo display telefon alacağım, ben o telefona istediğim gibi filmleri dizileri atamayacaksam al o telefonu çöpe at. ne yapayım 16gb artırılamayan hafızalı telefonu?

ha sırf iletişim kurmak için alanlar var onlar içinde pil ömrünün daha uzun olması m2 yi alma sebebi olur. ayrıca navigasyonun çok daha stabil olması. o geri tuşunun devamlı ekranda çıkması büyük sıkıntı m1 note için. m2 note ta home tuşu hem fiziksel hem dokunmatik, dokununca geri gidiyor basınca eve gidiyor.

sözün özü, ayrı dünyaların telefonları bunlar. kaldı ki satış fiyatı 40 dolar daha düşük. aynı ekran daha iyi pil ömrü ve daha güncel tasarıma rağmen.

Hocam telefonda film izliyorsanız zaten size söyleyecek sözüm, anlatacak lafım yok bunu anladım. Doğrudur haklısınız kendi dünyanızda bişey demiyorum.

• Su arttirilamayan hafiza bencede olmamis ama m1 note otg destegi var sonucta al microusb bellek veya otg kablo istedigini izle geri tusuna yapicak bisi yok yazilimla duzeltilecek bisimi bilmiyorum ama duzeltilebilse super olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Su arttirilamayan hafiza bencede olmamis ama m1 note otg destegi var sonucta al microusb bellek veya otg kablo istedigini izle geri tusuna yapicak bisi yok yazilimla duzeltilecek bisimi bilmiyorum ama duzeltilebilse super olurdu

m1 note u m2 note a tercih etmek için sebep nedir bunu düşünün kendi kendinize
  • barocker kullanıcısına yanıt
    bir vlc playerin indirilme sayısına bakın birde dead trigger ın... çocuklar oyun oynamaktan birde whatsapp a girmekten başka bir şey yapmıyorlar telefonlarında şu sıralarda çok yazık oysa biraz kültürlenebilirlerdi.
  • quote:

bir vlc playerin indirilme sayısına bakın birde dead trigger ın... çocuklar oyun oynamaktan birde whatsapp a girmekten başka bir şey yapmıyorlar telefonlarında şu sıralarda çok yazık oysa biraz kültürlenebilirlerdi.

Tamamda hocam ben film izlemeyin falan demedimki. film telefonda mı izlenir ? Dediğiniz film/sinema kültürü telefonda film izleyerek kazanılmıyor ne yazıkki ve çok film izlemekle de alakası yok. Göreceli bir durum tabiki ama esas önemli olan kaliteli filmleri kaliteli şekilde izlemek hatta mümkünse sinemada izlemek. Tabi herkesin maddi durumu yada zamanı olmayabilir sürekli sinemaya gitmeye ama telefonda film izleyecek kadarda öldürme yani filmi. Adamlar milyonlarca dolar harcayıp aylarca yıllarca uğraşıyorlar , tüm o oyunculuklar , tüm o görsel efektler , tüm o ses efektleri ve müzikler falan derken sen kalkmış telefonunda 5 inç ekranı gözüne sokmuş film izlemeye çalışıyorsun oldumu yani:D? Bumudur kültürlenmek dediğiniz şey? Artık her evde en küçük televizyon 70 ekran hatta 106 ekran Led TV almayanı dövecek hale getird bui teknoloji çılgınlığı. Bir zahmet filmin hakkını verecek bir sistemde izlemek daha iyi değilmi sizce. Ha nedir seyahatte yada bazı istisnai durumlarda telefondan film dizi falan izlenir hemde çok güzel izlenir. Ama süreklide olmazki yani.

saygılar..

• eofdred E kullanıcısına yanıt
    Islemci ve gpu nun daha iyi olmasi yeterli degilmi meizunun m1 note yaptigi hata kart slotu ve geri tusu koymama olsa gerek die dusunuyorum yoksa neden m2 daha ucuz bu avantajlari varken dezantaj daha fazla gibi mantiken hangi telefon serisinde 2. veya 3. seri ucuz oldugu gorulmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsinli61900 -- 27 Temmuz 2015; 22:47:38 >
  • Arkadaslar m2 notu çinden getirteceğimde. Sıkıntı olmaz değil mi? Türkçe dil uygun mu? Çünkü meizu çinden alınan telefonlarda rom damı tam bilemiyorum ama sıkıntı çıkarıyor diye okumuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Islemci ve gpu nun daha iyi olmasi yeterli degilmi meizunun m1 note yaptigi hata kart slotu ve geri tusu koymama olsa gerek die dusunuyorum yoksa neden m2 daha ucuz bu avantajlari varken dezantaj daha fazla gibi mantiken hangi telefon serisinde 2. veya 3. seri ucuz oldugu gorulmus

crysis mi çalıştıracaksınız m1 note ta?
    kaldı ki şu an m2 note lollipop kullanıyor ve daha "smooth" bir deneyim sunuyor. hepde güncellemeleri erken alacak dolayısı ile gerçek deneyimi aslında m2 note un daha hızlı ve kesintisiz olacak.
    iphone 1.3ghz çift çekirdek işlemci kullanıyor hala siz işlemci gücü arttıkça iyidir kafasını yaşıyorsunuz. eğer koduna bakarsanız m2 note daki işlemcinin daha yüksek modelli olduğunu daha iyi optimize olduğunu görürsünüz.
    m2 neden daha ucuz? daha pahalısı daha iyidir mantığı doğru olmadığı için daha ucuz. yoksa meizu niye bu telefona m1 note daki işlemciyi takıp satmaya devam etmedi sanki...

• quote:

quote:

Tamamda hocam ben film izlemeyin falan demedimki. film telefonda mı izlenir ? Dediğiniz film/sinema kültürü telefonda film izleyerek kazanılmıyor ne yazıkki ve çok film izlemekle de alakası yok. Göreceli bir durum tabiki ama esas önemli olan kaliteli filmleri kaliteli şekilde izlemek hatta mümkünse sinemada izlemek. Tabi herkesin maddi durumu yada zamanı olmayabilir sürekli sinemaya gitmeye ama telefonda film izleyecek kadarda öldürme yani filmi. Adamlar milyonlarca dolar harcayıp aylarca yıllarca uğraşıyorlar , tüm o oyunculuklar , tüm o görsel efektler , tüm o ses efektleri ve müzikler falan derken sen kalkmış telefonunda 5 inç ekranı gözüne sokmuş film izlemeye çalışıyorsun oldumu yani:D? Bumudur kültürlenmek dediğiniz şey? Artık her evde en küçük televizyon 70 ekran hatta 106 ekran Led TV almayanı dövecek hale getird bui teknoloji çılgınlığı. Bir zahmet filmin hakkını verecek bir sistemde izlemek daha iyi değilmi sizce. Ha nedir seyahatte yada bazı istisnai durumlarda telefondan film dizi falan izlenir hemde çok güzel izlenir. Ama süreklide olmazki yani.

saygılar..

emin ol şu anki telefonumun ekranı senin bilgisayarından veya televizyonundan daha iyi :)
    "daha büyük daha iyi" değil işte, 1080p demek 1080p demektir, ekranı büyütüp kendinden uzaklaştırabilirsin sonuç değişmeyecek, bunlardan en iyi renk üretimini hangi ekran yapıyorsa uzaklığını ona göre ayarla izle. şu an samsung un amoled panelli tv lerini saymazsak eğer, şu sharp igzo panel kadar kaliteli bir televizyon yok türkiyede. 10000 kayme tv ye verdiyseniz zaten m1 note m2 note diye tartışmayalım siz iphone 6 veya gs6 falan kullanıyorsunuzdur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.