Şimdi Ara

Meizu Bitmiş!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene itibarıyla meizu xiaomiye boyun eğmiştir.

1) meizu yazılım konusunda sınıfta kalmıştır.
    2) xiaominin cihazlarına karşılık verememiştir.
    3) pazarlama ve dağıtım ağı rezalet.
    4) çoğu cihazı kronik sprunlarla boğuşmaktadır.
    5) dandik mtk işlemcilerinde ısrar etmektedir. (dandik derken mtk dandik demiyorum, helia p10 gibi rezil ötesi işlemcilerden bahsediyorum)

özetle meizu bitmiştir. bunu bir m3 note kullanıcısı olarak söylüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Meizu malzeme kalitesi olarak xiaomi den iyi bunu farklı telefonlarda kullanarak gördüm,xiaomi kullanıcı yorumlarını okurum onlarada bakınca xiaomi de sürekli ya ekran ya hoparlör ya bilmem ne parçası bozulur ve 2 senesini kullanmadan biter.Meizu malzeme olarak daha kaliteli ama gel gelelim yazılım gerçekten sıkıntılı kronik sorunları bir türlü düzeltmiyorlar,kullanıcı şikayetlerini afedersiniz si...lemiyorlar.
    Cihazlara karşılık verememiştir derken isimleri bile neredeyse aynı cihazlar çıkarıyorlar ki çoğu özellikleri aynı.
    Pazarlama derken zaten ülkede satışı hepsiburada daki satıcı hariç yok.
    MTK işlemcilerini üreten mediatek firması meizunun büyük ortağı gidipte SD işlemci kullanmasını beklemek zaten saçmalık.
    Meizu bitmiştir dersek benim gözümde bitti M3 note deki 3G kopmaları yüzünden.
  • Meizu Pro 6S alınır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu başligi goren meizu az once fabrikalari kapattigini acikladi. Ne yaptin be reis daha M5 alicaktim

• xiaomi ile meizu'mu kıyaslanmış burada ben mi yanlış anladım
    hocam xiaomi nerede meizu'mu nerede.yani biraz araştır istersen.
    xiaomi'nin çeyreği bile degil o dediğin firma.

• Meizu malzeme kalitesi olarak xiaomi den iyi bunu farklı telefonlarda kullanarak gördüm,xiaomi kullanıcı yorumlarını okurum onlarada bakınca xiaomi de sürekli ya ekran ya hoparlör ya bilmem ne parçası bozulur ve 2 senesini kullanmadan biter.Meizu malzeme olarak daha kaliteli ama gel gelelim yazılım gerçekten sıkıntılı kronik sorunları bir türlü düzeltmiyorlar,kullanıcı şikayetlerini afedersiniz si...lemiyorlar.
    Cihazlara karşılık verememiştir derken isimleri bile neredeyse aynı cihazlar çıkarıyorlar ki çoğu özellikleri aynı.
    Pazarlama derken zaten ülkede satışı hepsiburada daki satıcı hariç yok.
    MTK işlemcilerini üreten mediatek firması meizunun büyük ortağı gidipte SD işlemci kullanmasını beklemek zaten saçmalık.
    Meizu bitmiştir dersek benim gözümde bitti M3 note deki 3G kopmaları yüzünden.
  • dys kullanıcısına yanıt
    mtk tümden dandik demedim. bu helio p10 denen rezil ötesi işlemciyi neredeyse son çıkan her telefonunda kullanmasından bahsettim. en azından x10 kullansana yahu. p10da 1ghzde çalışan 4 çekirdek var. inanılmaz kötü bir işlemci elimdeki m3 notedan biliyorm. ayrıca cihazda ram yönetimi sorun var. spotifyda müzik dinlerken kendi kendine duruyor şarkı çünkü arka planda sapotify kapatıyor bazen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogolag90

mtk tümden dandik demedim. bu helio p10 denen rezil ötesi işlemciyi neredeyse son çıkan her telefonunda kullanmasından bahsettim. en azından x10 kullansana yahu. p10da 1ghzde çalışan 4 çekirdek var. inanılmaz kötü bir işlemci elimdeki m3 notedan biliyorm. ayrıca cihazda ram yönetimi sorun var. spotifyda müzik dinlerken kendi kendine duruyor şarkı çünkü arka planda sapotify kapatıyor bazen.

cihazı alırken bilmiyor muydun hocam işlemcisini? x25, Exynos kullanan işlemcilerinden alsaydın o zaman. spotify ın kapanmasının işlemci ile alakası olduğunu mu sanıyorsun gerçekten?

xiaomi ile kıyaslama yapamam, kullanmadım diğerini ama meizu yu 2004ten beri farklı ürünleri ile kullanıyorum. bir defa bozulan ürünü olmadı, malzeme kalitesi de hep muadillerine göre iyiydi.

meizu nun bitmediğine eminim 24 aralık ile belki atılım bile yapabilir

• Xioami ile meiuzuyu karşılaştırmak saçma olur.

• pyr@mid kullanıcısına yanıt
    malzemesine lafım yok gayet kaliteli. ama yazılım ,donanım uyumu yok. esasında en büyük sebep şu helio p10. 2 sene önceki m1 notetaki mt6752 bu işlemciyi rezil rüsva eder. m2 notetaki mt6753 bile bundan daha iyi. meizu nasıl yapar böyle bir hata anlamıyorum. note serisinde işlemci giderek zayıflamış tam tersi olmalıyken.

• 6752 li (ki bu işlemcinin üretimini kısa sürede durdurup 6753 e geçti ,oysa 800 mhz desteği de vardı 6752 nin,kesin bir sorun vardı ki üretimi durdurdu) jiayu s3 uzun süre kullandım P10 dan iyi diyemem,P10 enerji tasarrufu üzerine yapılmış bir ürün,x10-x25 bunlar pil canavarı (10 çekirdek elan hikaye zaten 4 çekirdekli GPU koyuyorlar) GSMarena dan battery life larına bak aynı pili kullanan xiaomi ve meizu marka X10-X20-P10 lu teller var %30 a yakın süre farkları var. Ram dolsa bile programın arkada çalışması gerek,güç yönetiminden arkaplanda çalışmasına izin verip deneme yap,yada arka planda çalışacak şekilde sonlanmaması için kilitle. İşlemci ile alakası yok bence yazılımsal bir sorun
  • selamlar,

Meizu ile xiaomi'yi doğrudan karşılaştırmak bence abes olur. Yakın zamanda redmi note 3'ümü sattım. Şu anda da Meizu M3S kullanıyorum. Xiaomi'yi samsung Meizu'yu da iphone'a benzetirim. Malzeme kalitesi, dizayn ve arayüz olarak Meizu çok çok önde, xiaomi ise bir dünya devi, evet donanım olarak çok iyi ama yazılım konusunda katılmıyorum. Şebeke problemi kullandığınız rom, hat ve lokasyonla çok ilgili. Telefonu telefon yapan işlemci, ram ve grafik değil sadece. Dizayn, kalite ve kullanım kolaylığı diye bakıyorsanız kesinlikle meizu 10 numaradır
  • Meizu yazılım berbat

• Xiaomi bir dev ve Çin'in Apple'ı.Yani Meizu ile nasıl karşılaştırdın onu anlamadım.Yazılım konusunda ise Xiaomi 3 senelik telefonlarına bile destek veriyor.Zaten miui kullanan biri başka android sürümü kullanamaz.

• Hemen hemen 2 yıla yakındır meizu m2 note kullanıyorum.bence yüzde yüz güzel mükemmel telefon yoktur her marka ve modelin artı eksileri vardır bilinçli kullanıcı tercih eder bilinçsiz kullanıcı markaya bakar içeriğe bakmaz..

Öncelikle meizu tiryakisi oldum ki bahsedilen hat kopması kameranın kötü olması telefonun hantal olmasına rağmen..hemen hemen aynı sorunlar üst modeli m3 note da da var..

Güzel yönleri bence çok yakışıklı telefon tipi güzel..flyme yazılımı çok güzel..kendinden root imkanı vermesi mükemmel..google in salak saçma bir sürü uygulamasının olmaması hatta market uygulaması bile tercihen yüklenmesi güzel..arayüzü akıllı topu kısayolları alışkanlık yaptı başka telefon sarmıyor artık..tabi bunlar hepsi yazılım..

Kötü yönleri kamera hat kopması ama online oyun oynarken kendini belli ediyor bu da 800 bandı mı 1800 bandı mı ne onu desteklemiyor olmasıymış donanım olarak varmış yazılımla açılması lazımmış forumda yazıyor..flyme 4 hantaldı flyme 5 göstermelik verdiler ağzımıza bal çaldılar çünkü 430 gündür flyme 6 üzerinde çalışıyoruz dediler.flyme 6 beta bile kullananlar güzel diyor..ve kaç yıllık telefonlara bile güncelleme veriyor belki de Android 7 üzerine flyme 6 verecek..

Xiaomi her zaman dikkatimi çekmiştir bir arkadaşa aldık az çok kullandım o da güzel uzun süre kullanıp bakmak lazım..

Meizu üst modelleri güzeldir u10 ve 20 tip olarak mükemmel.işlemci olarak mtk kullanmasa veya performans veren modellerini kullansa ve kamera olayını çözse çok güzel olur..meizu mtk ile kanki onu anlarım da samsung ile de göbek bağı var kamera samsung ve çok kötü ya da kötü mallarını meizuya veriyor.en son model üst versiyon telefonunda samsung işlemci kullanıyor o nasıl olur bilmiyorum ama samsung note 7 den elinde kalan işlemciler sanki..

Genel olarak herşeye rağmen meizu fanı oldum meizu güzeldir güzel..

• MTK işlemcili telefonları Xiaomi ye rakip olamıyor. Exynos işlemcili telefonları çok pahalı kalıyor. Son zamanlarda ülkemizde de Xiaomi nin popülerliği artarken Meizu'da düşüş var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

MTK işlemcili telefonları Xiaomi ye rakip olamıyor. Exynos işlemcili telefonları çok pahalı kalıyor. Son zamanlarda ülkemizde de Xiaomi nin popülerliği artarken Meizu'da düşüş var.

son 1 yilda meizu politikasini tamamen degistirmis vaziyette. bir suru birbirinin aynisi cihazi makyajlayip piyasaya surduler. helio p10 denen islemcili meizu modelleriyle tanisanlar meizunun bol kasilmali, yavas performanssiz bir marka oldugunu dusunduler. diger taraftan xiaomiye bakiyoruz meizudaki note serisinin rakibi seride yani redmi note serilerinde hio x20 gibi snapdragon 650 gibi islemciler kullaniyor ve ayni fiyata satiyor. bildiginiz gibi note serisinin son modelinde helio p10 denen rezalet islemci var.

iki markanin kiyaslamasini ayni fiyat segmentinde yapmak gerekirse soyle bir referans denklemle isi aciklayabiliriz:

ayni fiyat segmentinde rakip urunler icin:

x: xiaomi;

m: meizu;

ekran: 2x=3m;

performans: x=2m;

tasarim, malzeme kalitesi ve dayaniklilik: 3x=2m;

yazilim: x=2m;

pil: 3x=2m;

toplam paket: 2x=3m;

sonuc: ayni segmentteki muadil urunlerde x: xiaomi tercih edilir.

• böyle abidik gubidik markalardan ne bekliyorsunuz
  • Meizu Pro 6 kullanıyorum.

Gayet memnunum.

Bizi üç beş tuşa hapseden telefonlar dan kurtaran bir tek tuş özelliği var.

Kullanış yönünden harika.

• kartaltib K kullanıcısına yanıt
    Meizu Pro 6 şu an Android 6 dimi flyme sürümü kaç acaba..kamera batarya filan performans nasıl..meizunun en düşük bataryali telefonu sanırım ve hafıza kartı almaması çok kötü..

• canyash kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sürekli oyun müzik ve uygulamalar arası geçiş yaptığım için bataryası tatmin etmiyor. Ama normal kullanım için iyi.

Zaten şarj otuz dakika da yüzde altmış doluyor :)

Ben işçilik kullanış malzeme kalitesi nin verdiği hisle konuşuyorum.

Gayet stabil hızlı sağlam bir telefon öneririm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.