Şimdi Ara

Meizu 16X tanıtıldı: Snapdragon 710 işlemci, ekrana gömülü parmak izi okuyucu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Meizu genpa ile anlaşmamış yani bizi kandırıyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canyash kullanıcısına yanıt
    Genpa ile anlaşan Hepsiburada.

Hepsiburada da reseller. İthalatı kendi gerçekleştiriyor ya da başka bir firma ile getiriyor. Tam bilgim yok. Ama reseller konusunda eminim.

Burada da konusunu açmıştım:https://forum.donanimhaber.com/meizu-turkiye-diye-bir-sey-yok--134861416
  • Teşekkürler MEİZU ! :)

• batarla 4000mah olsaydi, yaw piyasada lenovo p1 pro ve p2 gibi yuksek bataryali yelefon yok

• Ekran kasa oranı 90.62 değil 83.71 düzeltmek gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatı uygun gelse alınırda

• meizu honor ikilisinin ucuzluğu varken..ki evet xiaomi bile çoşmuşken...bence başka markaya bakmak mantıksızlıktır bence!..honor 7x ve meizu 16x aklımdaki iki telefon lar şu an..

• Yalnız var ya. Ekranın oranı benim Galaxy S9 ile tıpatıp aynı görünüyor.

• muratai kullanıcısına yanıt
    Meizu 16 Çin mağaza satış fiyatı 400 dolar hocam?
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayında sallayıp durmayın milletin kafasını bulandırmayın. Hem Yalancı durumuna düşüyorsunuz, Hemde İftira attığınız için mesulsünüz.

Meizu Türkiye Ofisi olarak kendi başına var Türkiye de ise 2 adet finansmanı var. Büyük distrübütörü Genpa

Erdi beyin çektiği Meizu 16 videosu da Meizu Türkiye ofisi tarafından temin ediliyor. Diğer markaların çoğunda da olduğu gibi
    https://www.genpa.com.tr/haber-detay/1032

Daha önce firma Türkiye ye ilk girdiğinde Meizu nun kendi sitesinde Türkiye domaini de vardı ve Çin merkezden yürütülüyordu. Meizu yu aktif takip eden arkadaşlar biliyor. Meizu Merkezin kararıyla 10larca ülke de Resmi olarak bulunmasına rağmen az hit alan sayfaları kendi listesinden çıkardı ve yönetimi o ülkede ki ofislerine bıraktı. Şuan ise yalnızca en aktif 4 ülke ana sitede bulunuyor.
    https://teknoseyir.com/durum/801280 burada sağolsun ki Umut adlı arkadaşımız haber yapmış.

Eski domain meizu.com/tr idi

Yeni domain isehttps://www.meizuturkiye.org/

Hala da inanmıyorsanız. Meizu nun global e posta destek adresine sorabilirsiniz. Burada bilerek veya bilmeyerek hakim olmadığınız bir konu hakkında konuşmayın.

Düzenleme Kasım sonuna kadar da 16 gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 1 Ekim 2018; 18:53:24 >

• YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    Ben direkt olarak global e posta adresi ile haberleştim. Totomuzdan sallamıyoruz. Ayrıca uslubunuza dikkat edin. Ilgili konuda mailleri paste ettim. Inanmiyorsaniz header bilgileri ile size de mail atabilirim.

Türkiye de olsalardı şimdiye kadar bir çok cihazı getirirdi. Reseller hepsiburada servis desteği de genpa da. ( genpa tarafı confirm edilmiş değil tarafimca)

Meizu türkiye varsa nerede? Ben de org adresi alayım o zamanwww.hakimimeizutr.org

Oldu mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güncel yolladığınız epostalarınızı ss atın herkes görsün. Dediğim gibi firma kendisi böyle bir yola girdi. Haberi görmediniz sanırım.

bu arada ülkemizde sony yıllardır distrübütör olarak var ama her tanıttığı telefonu 3-6 ay sonra getiriyor buna ne diyeceksiniz? Bütçe denen bir kavram var.

Haha tamam merak etme atacağım.

Ama lütfen şu ortamda üsluba dikkat edelim.

Eveeeet güzel kardeşim hazırlığımı yaptım. Şimdi sana 1 ay olmuş bir maceramı burada ekran görüntüleri ile vereyim de bir daha insanlara LAF ÇAKARKEN nasıl üslub sahibi olacağını düşünmeni sağlayayım. Lütfen burada beni sıradan trol ergenlerden sanma. Umarım sakin bir kafa ile bana sinirlenmeden okursun... Mesajın sonunda da bir "kusura bakma" cümleni alırım. Lütfen

Bir süredir bu markayı gözüme kestirmiştim ama bir türlü yeni çıkan modellerini Türkiye pazarında getirmiyordu. Meizu'nun GSMArena veritabanındaki tüm cihazlarını;

https://www.gsmarena.com/meizu-phones-74.php

Adresinden görebilirsiniz. Bizdeki en güncel cihaz ise M6S neredeyse 10 ay öncesinin cihazı.

https://www.gsmarena.com/meizu_m6s-8998.php

Tabi ben bu markayı takip ederken 15'i gözüme kestirmiştim ama bir türlü ülkeye gelmedi. İthalatçılar bile yüzüne bakmadı. Aslında fena da değildi cihaz. 16th edition bundan 1.5 ay kadar önce tanıtılınca ve availability'si yine ülkede olmayınca tepem attı. Önüne gelen teknoloji sitesi tanıtıyordu, youtube da video'lar çekiliyordu ama bir türlü satışa çıkmıyordu.

2018'in Nisanında lanse edilen 15 bile Sony'den beter bir şekilde hala TR piyasasına girmedi.

Not: Burada başka sebepler olabilir. Belki ağırlıklı Xiaomi dominasyonu sebebiyle "Bekle gör" pozisyonuna geçmiş olabilir Meizu bilemiyorum.

Ağustos sonlarında "Bari official müşteri hizmetlerine yazayım, Meizu Türkiye felan var mı yok mu?" diye. Çünkü Hepsiburada Meizu TR garantili diye cihaz satıyordu halen de saatıyor;

https://www.hepsiburada.com/meizu/android-telefonlar-c-60005201

Meizu'nun global müşteri hizmetleri e-posta adresi mzcs@meizu.com

Kaynak diyenler:https://www.meizu.com/ adresine girip sayfanın en alt sağına bakabilirsiniz. Customer Support yazıyor orada.

Buyur hocam başladım ekran görüntülerine;

Önce temel bazı bilgiler göstereyim o adrese attığıma dair;

Meizu 16X tanıtıldı: Snapdragon 710 işlemci, ekrana gömülü parmak izi okuyucu

İLk mesajım aynen aşağıdaki gibi;

İngilizce bilmeyenler için:
    quote:

Merhaba, meizu resmi olarak Türkiye'de bulunuyor ama ne 15 ne de 16 ailesi satılmıyor. Bunun ile ilgili bir plan program var mıdır acaba?

Bir süre sonra gelen cevap:

Bana kısaca https://www.meizu.com/en/wheretobuy.html adresinden bulabilirsin. Denizaşırı ülkelere yayılıyoruz biraz sabır demiş emily arkadaşımız.

Bunun üzerine attığım mesaj;

Dediğim şu, baktım gönderdiğiniz adrese ama TR yok. Ama bazı online mağazalar, mesela HB sizin ürünlerinizi Meizu Tr garantili diye satıyor. aha bu da linki. ana distributor kimdir meizunun diye sordum.

Gelen cevap;

Özetle, hepsiburada official partner (bakın altını çiziyorum PARTNER) demiş. Ve alabilirsiniz demiş.

Devam edelim sorulara; cevap verdim:

Sorum basit, HB official distributor mü yoksa official reseller mı? Eğer cihazım bozulursa kim bakacak? dedim

Gelen cevap;

Hepsiburada official RESELLER (bakın yine altını çiziyorum, DISTRIBUTOR değil RESELLER)

Cihazla alakalı bir problem olduğundan bizimle bağlantıya geçin demekte.

Confirmation için son bir cevap yazdım;

Demek ki Meizu official olarak TR de değil. HB bir reseller, MeizuTR doğru değil. Ve ne zaman official olarak TR olacaklarını sordum?

Bu konuda bir bilgilerinin olmadığını official site'ı (meizu.com) adresini takip etmemi ve görüşlerimin ciddi şekilde değerlendirileceğini söyledi.

Evet sevgili @YediGuzelAdam gördüğün gibi benim bu konuda istihbari çalışmam böyle. Hem de kaynağından. Ne kadar doğrudur, ne derece fikirler değişmiştir bilemem. Ama meizu Turkiye diye bir yerin olmadığını Meizu'nun kendisi söylemekte. Hepsiburada ise bir RESELLER.

Reseller olduğu için de SERVİS hizmetini GENPA ile anlaşarak yapıyor sanırım. Ya da ithalatçısı GENPA, satıcısı HB.

https://www.meizu.com/en/service.html

adresindeki tüm servisler de GENPA servisleri. Adana, Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir şehirlerindeki GENPA servisleri bu cihaza teknik servis hizmeti veriyor. Belki vermiş olduğun haber doğru ve GENPA bu ürünleri ithal ediyor HB ile TR piyasasına satmakta.

Ancak meizu.com adresine baktığımızda wheretobuy kısmına, Türkiye yok. Kısaca muhatap HB daha doğrusu bence GENPA.

Bu arada GENPA'nın o haberine bakalım,

https://www.genpa.com.tr/haber-detay/1032

Kasım 2017 haberi.

Genpa'nın kendi sitesine bakalım; bakalım mı?

https://www.genpa.com.tr/telefonlar_1/cep-telefonu_27-6073

Aaaaa, meizu yok? Nereye gitmiş acaba?

Sadece kulaklık ve kılıf var.

Demek ki Hepsiburada daha yetkili. Üşenmedim. HB ile de twitter'dan bağlantıya geçtim.

Kısaca onlar da "Bi bakalım, departmana iletiyorum bıdı bıdı, vır vır" ettiler. Tık yok.

Vermiş olduğun domain'e baktım.

https://www.meizuturkiye.org/

Yaklaşık 4.5 ay önce açılmış;

Tamam bir şekil açılabilir. Sorun değil. Ama site çalışmıyor. Bir çok link dead (ölü). Üstüne hiç bir official site wordpress'de site açmaz. Muhtemelen gayri resmi bir girişim (MIUI TR gibi).

Her şey bi tarafa herhangi bir firma bile "Biz distributor oluyoruz" demedi, diyemiyor. Xiaomi konusunda Evofone "Ben distributorum" dedi o bile şamatanın kralını yarattı. Daha mi.com adresinde TURKEY yok. Demek ki EVOFONE hem ithalatçı hem reseller :D

Son olarak, hayatımda ilk defa bu forumda böyle bir post yazdım. Bir daha bana yazdırma lütfen böyle bir post. Yoruldum vallahi.

Üsluba dikkat edelim dediğim şey de

quote:

"Kusura bakmayında sallayıp durmayın milletin kafasını bulandırmayın. Hem Yalancı durumuna düşüyorsunuz, Hemde İftira attığınız için mesulsünüz."

quote:

Burada bilerek veya bilmeyerek hakim olmadığınız bir konu hakkında konuşmayın.

Allah allah. Sana nasıl konuşacağımı danışmak zorunda mıyım? Burası bir forum. İnsanlar fikirlerini özgürce yazarlar. Yanlış yazdıkları yerde efendi bir şekilde doğrusu yazılır. 23 senedir internet ortamlarındayım. Ben bunu başka platformlardan buraya gelene kadar bu şekilde öğrendim.

Burada bu şekilde laf sokacağınıza "nereden biliyorsunuz olmadığını? var mı kanıtınız?" deseydiniz ben size PM olarak bunlar yollardım zaten hocam. Ama ciddi anlamda bu şekilde ifade etmenizi size yakıştıramadım.

Teknoloji siteleri de bazen clickbait için olmadık şeyler söyleyebilir. Dikkatle izliyorum hem TR hem EN siteleri Meizu ile ilgili bizim ülkemizi ilgilendiren bir durum yok. Olsa zaten bangır bangır her yer inler. Zaten hemen tüm TR teknoloji sitesi bilimum ingilizce siteden haber araklamaktan başka fazla bir iş yapmıyor.

Sonuç olarak;

ÜZERİNE BASA BASA söylüyorum maillerden tarihi görebilirsiniz. 1 ay olmadı daha. Bu 1 aylık süreç içerisinde değişiklikler olduysa bilemiyorum.

16, 16s ve 16X'in Türkiye'de satılmasını bekleyenlerden birisiyim ben. Umarım dediğiniz olur Kasım sonunda gelir. Bunu getirecek olan da eğer anlaşması bitmediyse GENPA bence.

Son olarak, HB'da olan Meizuların fiyatları da deli düşmüş. Benim aldığım bir bilgi de eldeki stokları eritmek için bunun yapıldığı. Genpa'nın bu işten tamamen çekildiği dedikodusu. Ama bunu confirme edecek bir bilgim şimdilik yok. Olursa paylaşırım hocam.

En son cümle; "Meizu TR diye bir şey yok"

Yarın olur mu?

İnşallah

Hocam dediğim hiçbir şeyi kaale almadan yazıyorsunuz.

1. si meizu.com/tr adresi vardı ve birçoğumuz siteye girdik sebebini size anlattım. Firma az tık alan tüm official ülkeleri geri çekti

https://web.archive.org/web/20171226220023/https://meizu.com/ buradan bakabilirsin. aralıktan marta kadar falan resmi sitede meizu.com/tr adresi gözüküyor.

meizuturkiye.org domainini ise biz aldırdık ancak site ile ilgilenilmiyor normalde FAN sitesi olacaktı.

2. si O gösterdiğiniz cihazlar çıkalı daha 20 gün oldu. M8c Android Go için üretilmiş bir telefon e3 ise çinden başka hiçbir yerde satışa sunulmadım. Firmanın şuan global roma sahip cihazları bunlar 16 da bile stabil global rom yok.http://www.flymeos.com/firmware.html?click= Listeye eklenecek cihazlar 16 ve 16x le çıkan modeller. Firmanın 15 i getirmeme sebebi fiyat pahalılığı ve o dönem kurun aşırı oynak olmasıydı nitekim arkasından mi8 tanıtıldı ve 15 türkiye de geleceği maliyetle satmazdı. İşler sizin sandığınız gibi yürümüyor.

3. sü firmayı 6-7 senedir takip ediyorum Eski Distüribütör olan digimarketi de biliyorum bakın reseller demiyorum. Meizu o dönem twitter dan Distrübütör olarak duyurmuştu.

4. Bu ürünlerin gelmesi belirli bir bütçeye dayanıyor ha deyince gelmiyor 16 lar geliyor ve Stabil global yazılımıyla geliyor Şuan kamerasının fligranında bile test sürümü yazıyor. Meizunun zaten global ile Çin Romu arasında 3 aylık bir fark var ve bunu sağır sultan bile biliyor.

5. Ayrıca Türkiye ye ilk cihazlar geldiğinde Türkçe dil hatalarla doluydu tüm uyarılara rağmen sizin yazdığınız biz sizin muhattabınızız diyen grup hiçbir destek sağlamadı. Türkiye Ofisi bunun için özel sunum yaptı çinde kendi elleriyle hataları düzeltip firmaya teslim ettiler.

6. GENPA da şuan stok olmaması elde ki tüm ürünler elden çıkarıldığı ve yeni parti mal beklendiği için hepsiburada destekçi distrübütör değil Hepsiburada GENPA dan ürün temin ediyor.

7. Benzer bir yazıyı bende mzcs ye yazdım bakalım bana ne cevap verecekler. Siz önce yukarıda anlattığım durumu anlayıp bunları yazsaydınız çok iyi olurdu çünkü aynı şeyi tekrarlatıyorsunuz. Dediğiniz şeylerde hiçbir şey kanıtlamıyor yalnızca KAFA bulandıracak kısım mzcs den gelen email onuda çözeriz

Kaale almamak nedir yahu? Üslup diyorum hala "kaale almamaktan" bahsediyorsunuz.

- Zamanında domain açılmış olabilir. Bir şey demiyorum. Ama şu anda öyle bir domain yok. Demek ki meizu TR'de yok. Resmi olarak bir oluşum var mı? Yok. Bunu benim atmış olduğum mail ekran görüntüleri kanıtlıyor zaten. Neyi anlamamakta ısrar ediyorsunuz? Ben de sizi anlamayabilir miyim?

- Eğer digimarket (ilk defa duydum bu firmayı) distribütör olarak lanse edildiyse ne oldu da vazgeçti? Kurun oynak olması mı sadece sebep. O zaman xiaomi de kalkışmazdı bu işe.

- Ben ticareti, hele ki uluslararası ticareti çok iyi bilen birisiyim. Elbette bu işler kolay değil. Hatta şu dönemde daha da büyük riskler içermekte. Ben olsam ben de gelmem TR piyasasına.

- Üzerindeki FlymeOS'un hatalarını bilemem çünkü böyle bir cihazım hiç olmadı. Sizin, anlattığınız kadarıyla, cihaz temini ve/veya teknik desteği ya da yerelleştirme ile ilgili bir oluşumun içerisindesiniz. Buna da saygı duyuyorum (bak ben size saygı duyarken sizin laflarınız çok kırıcı ne yalan söyleyeyim)

- Türkiye ofisi nerede şimdi? Merak içerisindeyim. Kapandı mı? Yoksa FAN'lar olarak mı devam edecek MIUI gibi.

- Hepsiburada RESELLER diye altını çizdim. Maillerde de var. RESELLER kelimesini bilmiyorum demeyin bana. Aynı şeyi söylüyoruz.

- GENPA ithalatçısı ve teknik desteğini sunuyor. Bu konuda hemfikiriz. Ama bazı şeyler bence ters gitti ve uzun zamandır ürün çekmiyorlar. Bu konuda da hemfikiriz. Hatta eldeki stokları uygun fiyata satmaya çalışıyorlar. Benim duyumum GENPA'nın meizu işinden hiç memnun olmadığı (saydığınız sebepler de dahilinde) diğer ürünlere (markalara) ağırlık verdiği.

- MZCS'den gelen mailleri burada paylaşırsanız sevinirim. Neticede benim de ilgi ile takip ettiğim bir marka. Ekran görüntüsüne gerek yok.

Son olarak, 7. maddedeki üslubunuzu size yakıştırmamakta direnmekteyim.

Lütfen ama lütfen efendi gibi şurada bilgi paylaşımı yapalım. Benim kimseye üstünlük taslama veya "hayır ben haklıyım" deme gibi bir hedefim yok. Elimdeki bilgileri burada paylaştım. Siz aksini iddia ettiniz. Ben de aha kanıtı dedim. Siz bunu da kabul etmiyorsunuz.

Bu arada "dediğim şeyler" nasıl hiç bir şey kanıtlamıyor? ne yapmamı bekliyorsunuz? meizu'nun sahibini canlı yayına mı çıkarayım ne yapayım?

Kafa felan da bulandırmıyorum. Ben MeizuTR yok diyorum. Siz "Kafa bulandırma, yalan söyleme" diyorsunuz. E al sana kanıt diyorum hala "Bana ne, yanlış bu" diyorsunuz. Ne diyeyim ben size şimdi?

EKLEME: .org olan site Meizu tarafından mı talep edildi? Edilmemiş ki FAN sitesi diyorsunuz siz de. Tamam, benim hiç bir şekilde "Aaaa olmaz" deme lüksüm yok. Hatta çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 2 Ekim 2018; 16:7:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KKullanıcı Adı

300 dolara poco f1 var :)
    Donanıma laf yok ama poco f1'in malzeme kalitesi bana dandik geldi.
    Hocam mesajınız için teşekkürler mümkünse bu emailleri sizin yazını firmanın cevabı ve mzcs adresi tam görünür şekilde yollayabilir misiniz? Firmanın Türkiye Ofisi yakında bir farklılığa gidecek ne olduğunu şuanda açıklayamam birkaç gün önce bu konuyu ilgili birim yöneticisine iletmiş ve mesajların bayilikler tarafından cevaplandığını söylemiş bende mesaj attım normalde 24 saat içinde dönen firma kaç gün oldu dönmedi Bu mesajları atabilirseniz sorunu halletmemiz daha rahat olur çok teşekkür ederim şimdiden. Google Drive paylaşımı yapabilirseniz tam boyut indireyim. Diğer türlü nasıl paylaşırsanız. mesajlar bölük şekilde gelmesin diye böyle rica ediyorum.
    Hocam mailinizi bana pm atin size forward edeyim mailleri

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.