Şimdi Ara

Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
17
Favori
45.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Meizu mx4ten beri (özellikle kamerası sebebi ile) Meizu telefonlara sempatim var. Fakat mx4ten bu yana Xiaomi Mi5s ile devam ettim. Şuan 16th almak istiyorum fakat en çok kafama takılan nokta bataryası. Ortalama kullanımda bir günü çıkartıyor mu? Güncelleme almaması sorun değil, servis problemi sorun değil (kaçak alacağım), bunlar dışında cihazın eksileri nelerdir? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günü rahat çıkarıyor. Bu günlerde evde olduğumdan dolayı daha az kullanıyorum normalde 6 saatlik ekran süresi var. Bu günlerde ise 2 günde bir şarj ediyorum yani 48 saatte yaklaşık 3 - 3.5 saat ekran süresi alıyorum.
  • Bu telefon Vakıfbank uygulamasını çalıştırıyormu deneyen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: zorro2006

Bu telefon Vakıfbank uygulamasını çalıştırıyormu deneyen varmı
    Bende meizu Mx6 var. Vakıfbank uygulaması çoğu zaman çalışıyor ama bazen gelen güncellemeden sonra hata verdiği oluyor, sonraki güncelleme geldikten sonra da tekrar çalışır oluyor. 16th'nin durumu hakkında bilgim yok ama size fikir vermesi için yazdım.

• Arkadaşlar merhaba, ben eski bir meizu kullanıcısıyım. Daha önce mx5 kullaniyordum, son 3 yıldır da mx6 kullanıyorum. Meizunun geçen zamana rağmen hızını kaybetmemesi, batarya sağlığının stabil kalması, flyme arayuzunun sadeliği, vs. çok sevdiğim özellikleri. Herkes guncelleme almamasindan şikayet etmiş ama meizu bir güncelleme ile mx6 da olmayan yüz tanıma özelliğini getirmiş bir markadir, bu yönüyle beni çok etkilemişti. Eksileri ise bildirimlerin geç gelmesi (bunun kısmen çözümü var), rehberinde arama yaparken türkçe karakterlerini tanımaması ve benim için en büyük sorun olan Twitter, eksisozluk gibi uygulamalarda verilen linkleri tıkladığımızda uygulama içindeki tarayıcı yerine flyme os tarayıcısı ile sayfanın açılması sorunu. Bir dönem whatsapptan gelen konum linkini tıkladığınızda Google maps uygulamasini açmak yerine yine flyme os tarayıcısı üzerinden google maps sayfasını açıyordu, bunu daha sonra çözdüler ama yukarıda yazdığım sorunlar çözülmedi. Telefonun varsayılan tarayıcısını degisseniz bile flyme os tarayıcısı bir şekilde karşınıza çıkıyor. Mesela Google chorome üzerinden arama yaptınız çıkan sonuclardan birisine tikladiginda yeni sekme açmak yerine flyme os tarayicisi üzerinden sayfayı açıyor. Bu sayfa YouTube sayfası ise YouTube uygulamasını otomatik başlatmak yerine yine flyme os tarayıcısı üzerinden açıyor. Aslında flyme os tarayıcısı fena değil ama bazen linke tıkladıktan sonra açılırken sayfanın yüklenmesi gereksiz yere uzun sürüyor. (Biraz dağınık anlattım ama konuyu bilenler neden bahsettigimi anlamıştır umarim)
    Şimdi soruma gelecek olursak. 16th de bu durumlar devam ediyor mu ? Mesela Twitter içerisinde paylaşılmış olan bir linke tikladiginizda istisnasız olarak Twitter'ın kendi tarayicisindanmi sayfa açılıyor yoksa flyme os tarayicisina mi yonlendiriyor. Tesekkurler

• Ordic O kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,varsayılan uygulama olarak seçmek çözüm olmadı ise nova launcher yükleyip varsayılan uygulama yapın,sonra launcher i açın,sonra ayarlardan tekrar varsayilani stock launcher yapın ve novaya geri dönün ,üstte varsayılan baslatici değil uyarısi veriyor,ona tıklayınca istediğiniz uygulamayı seçerek default yapabilirsiniz,ekledigim resimlerde opening link kısmına da girince mesela bir Twitter linkine tıklayınca Twitter uygulamasını acar veya YouTube linki ile uygulamasini
    Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu
    Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu

• pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Anlatmış olduğunuz yöntemi yaptım, ilk denemelerime göre sorun çözülmüş gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordic

Çok teşekkür ederim. Anlatmış olduğunuz yöntemi yaptım, ilk denemelerime göre sorun çözülmüş gibi görünüyor.
    Ne demek hocam sorunun çözülmesine sevindim

• Merhaba. watsaptan gelen videolar neden galeride görünmüyor. sadece videolar ve dosyalar uygulamasında görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terlemez31

Merhaba. watsaptan gelen videolar neden galeride görünmüyor. sadece videolar ve dosyalar uygulamasında görünüyor.
    Merhaba,whatsap içinde galeride göster diye bir ayar var, sohbet,medya görünürlüğü,onu deneyebilirsiniz

• m.ayan52 M kullanıcısına yanıt
    Geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatabilirsiniz.

• 8 GB ram 128 GB rom'lu modelinin siyah renklisinden bir adet internetten satın aldım. Bakalım ne zaman gelecek. Umarım pişman olmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordic

8 GB ram 128 GB rom'lu modelinin siyah renklisinden bir adet internetten satın aldım. Bakalım ne zaman gelecek. Umarım pişman olmam
    Nekadara aldınız hocam bende uzun süredir takipteyim fakat indirime girmiyor cihaz hiç

• 2 gün içinde elime geçti. Telefon çok güzel. Emsal fiyatlı telfonlarda olmayan bir sürü özellik var. Telefonun daha fazla indirime gireceğini zannetmiyorum dolar giderek artıyor. Ayrıca benim aldığım HB sitesinde stok tükendi.

• Cihaz yok artık, net te fiyat bilgisi bulunmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: zorro2006

Bu telefon Vakıfbank uygulamasını çalıştırıyormu deneyen varmı
    Benim meizu 16th de 7.3.0.0G sürümü yüklü ve Vakıfbank uygulaması çalışıyor.

• Çalıştırıyor

• Bu cihaz şuan alınabilir seviyede.Hele ki android 10 sözünün gelmesiyle epey kullanılır.Zaten ülkemizde 5G alt yapısı 2023de hazır olucak.O zamana kadar neler değişir kim bilir.Dimensty 1000 cihazlar piyasayı bitircek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.