Şimdi Ara

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
3
Favori
18.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kakà

İlk döneminde savaştığını kim söyledi ? Ben ilk döneminden indikten sonra demişim.

Senin keyfine göre mi kaynaklar doğru ya da yanlış oluyor ? Kaynaklar yandı ama %100 savaşmadı diyorsun , savaştı diyene kaynaklar yok oldu diyorsun , ne güzel işmiş .

Üslubun yerlerde , önce insanlarla nasıl konuşulacağını öğren

Az yazdığım belirli bir süre kılıç kullanmak zorunda kalmış .

Bilginiz yoksa yazmayın derseniz üyelerde size o şekilde cevap verir, size naçizane tavsiyem nasıl itibar görmek istiyorsanız o şekilde yazın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Am@deus A kullanıcısına yanıt
    Yazdığım gayet doğruydu hocam . Elimizin altında, internette kaynağıyla birlikte binlerce arşiv var . Buraya bilgi sahibi olmadan yazılan bir cümle bile insanların yanlış şeyler öğrenmesine yol açar .

Bu konular oldukça ciddi . Herhaldeli vs. cümleler kullanmak yerine ufak bir araştırma insanı doğruya götürebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 14 Şubat 2018; 0:44:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kakà

Yazdığım gayet doğruydu hocam . Elimizin altında, internette kaynağıyla birlikte binlerce arşiv var . Buraya bilgi sahibi olmadan yazılan bir cümle bile insanların yanlış şeyler öğrenmesine yol açar .

Bu konular oldukça ciddi . Herhaldeli vs. cümleler kullanmak yerine ufak bir araştırma insanı doğruya götürebilir

Bence değil ve eksik. nasıl olacak şimdi, Bahsettiğiniz bin arşivde tarihcilere göre farklılık gostermekte ama onların sen bilmiyorsun bilgi sahıbi ol dediklerini görmedim. İyi akşamlar.

• Am@deus A kullanıcısına yanıt
    Tarihçiler kendi kaynaklarını ortaya koyarak kitap yazar , karşıdaki insanlara bilgi verir. Herhalde vb. yapmamıştır , garip vs. cümleler kurmazlar. Belirsiz şeylere bu konu hakkında pek bilgi bulunmamaktadır derler .

Ben sadece ufak bir araştırmayla yukarıdaki bilgiye ulaştım . Kaynaklar arasında farklılık var derseniz farklı onu kabul ederim ama araştırmadan yapmamıştır herhalde denince farklı oluyor .

Eğer kılıçla savaşıyorsa tahttan indikten sonra şehzade döneminde olmalı yoksa senaryoda sıkıntı var.

İyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 14 Şubat 2018; 1:47:40 >
  • aslında mehmed çok daha değişik bir karakter, çok daha bilge biri.Mesela çok dindar olmadığı bilinir.Çok alim olduğu pek çok sanatla ile ilgilendiği ve sürekli başka diyarlardan kendi toprağına sanatçıları,alimleri çağırdığı sohbetler ettiği bilinir

ama tarihte tabi en büyük yaptığı iş istanbulu fethetmesi olduğu için onun bu diğer özellikleri hep geri planda kalmıştır.Umarım sadece istanbul fethine değil , asıl mehmed'in karakterine de bir ışık tutar dizi.

Sadece savaşcı kişiliğine odaklanıp onu gösteren bir yapım izleyeceksek, hiç daha derine inmeyecekse dizi, yine içi doldurma, sadece izleyiciyi gaza getirme amacı olan bir dizi olarak çıkar.
  • Dindar değilmiş yazmışlar te allahım hocası molla gürani la bu adamın .

Şöyle deseniz katılırım günümüzdeki yobazlar gibi değil hadi ona eyvallah derimde dindar değildi de nedir Celal Şengör gibi sallayıp tutmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Dindar değilmiş yazmışlar te allahım hocası molla gürani la bu adamın .

Şöyle deseniz katılırım günümüzdeki yobazlar gibi değil hadi ona eyvallah derimde dindar değildi de nedir Celal Şengör gibi sallayıp tutmayın

ortodoks ve protestanları yanına çekip hristiyanlar adına söz sahibi olan fatih, ermeni patrikhanesini kuran fatih, ispanya’daki yahudilere kucak açıp selanik’e gelmelerini sağlayan fatih

fatih'in asıl amacının her şeyden ziyade doğu ve batıyı ele geçirerek roma imparatoru olma hayalleri vardı mesela.Çağının çok çok ötesinde bir adamdı.

ben dinsizdi demiyorum sadece diğer padişahlar gibi değildi diyorum.Hocasının molla gürani olması ne alaka? Bütün padişahlar hocasının işlediği şeyler üzerine mi yetişiyor? Her şeyden önce insanın tanımına ters bir kere.

Ayrıca celal şengör savunucu falan değilim ama onun gibi birine sallayıp tutmayın diyecek birinin sözünü niye sallamak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 14 Şubat 2018; 16:35:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Dindar değilmiş yazmışlar te allahım hocası molla gürani la bu adamın .

ortodoks ve protestanları yanına çekip hristiyanlar adına söz sahibi olan fatih, ermeni patrikhanesini kuran fatih, ispanya’daki yahudilere kucak açıp selanik’e gelmelerini sağlayan fatih

fatih'in asıl amacının her şeyden ziyade doğu ve batıyı ele geçirerek roma imparatoru olma hayalleri vardı mesela.Çağının çok çok ötesinde bir adamdı.

ben dinsizdi demiyorum sadece diğer padişahlar gibi değildi diyorum.Hocasının molla gürani olması ne alaka? Bütün padişahlar hocasının işlediği şeyler üzerine mi yetişiyor? Her şeyden önce insanın tanımına ters bir kere.

Ayrıca celal şengör savunucu falan değilim ama onun gibi birine sallayıp tutmayın diyecek birinin sözünü niye sallamak lazım?

Çağın çok ötesinde bir adam zaten bütün padişahlar bir değil zaten herkesin kendisine göre kişili karakteri var ve ayrıca osmanlıda bir kaçtane dışında yobaz insan bulman çok zor Türkiye değil orası.

Ayrıca

Birincisi Celal Şengör bazı görüşlerine katılsam da Fatih hakkındaki yorumuna istinaden yazdım onu.

İkincisi Molla Gürani o dönemin yaşayan en büyük alim ve bilginlerindendir, fatihin hayatını okumadan yazıyorsanız bu yorumu eğer gülüyorum sadece.

Son olarak ortodoks patrikhanesini desteklemesi çok normal çünkü Şuan ki islamda olduğu gibi onlarıda mehzep olarak bölmek kadar kolay birşey yok buda fatihin zekası zaten Ayrıca bundan önce de bu iki dini gurup birbirlerini sevmezler ve haçlılar en büyük zararı islamdan çok ortodokslara vermiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaş olayına takılanlar belki gençlik yıllarını flashbackler ile başka bir oyuncu ile canlandıracak olabilir,bunlar ufak tefek detaylar bana göre.Yaş olayını 2-3 flashback ile çözebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertua35_35 -- 15 Şubat 2018; 18:50:51 >
  • Dizinin senaristi behzat ç senaristi ercan mehmet erdem. Behzat ç izleyenler ne kadar iyi bir senarist olduğunu bilir. Bir dizide en önemli şey bana göre senaryo ve oyunculuklar. Dizinin oyuncu kadrosu da iyi görünüyor. Kenan çetin tekindor ve gürkan uygun çok başarılı oyuncular. Teaser da güzel olmuş. Diğer diziler gibi 2.5 saat sürerse birkaç bölüm sonra sıkmaya başlar. Süresi uzun olmazsa güzel dizi olucağını düşünüyorum.

• Yusuffyus Y kullanıcısına yanıt
    artı hemde ilginç ve değişik bir konusu olan 46 yok olan'ın senaristi de bu kişi.46 yok olan fazla hitap etmiyordu türk halkına tutmadı malesef, ama bu dizide iyi bir kurgu kurulursa bu kadroyla uçar gider
  • Günü çarşamba olacak sanırım
  • İzledigim tek dizi abdulhamit o da 2:35 civarı sürüyor .3-4 günde bitirebiliyorum hatta son 2 bölümü izlemedim daha..umarım 1 saati geçmez bu dizi .o kadar daralıyor ki insan.

Kenan bi söyleşide uzun sürelerden şikayetçiydi umarım istedigi olur bizde rahat ederiz.

• furandor kullanıcısına yanıt
    Daha önce çekilip çöpe atılan bölüm 70 dakikaymış. Değişmediyse 70 dk olması lazım.

quote:

MUHTEŞEM’İN PLATOLARINA ‘MEHMED’ İÇİN 4.5 MİLYON TL

Tarih kitapları, İstanbul’un fethinin 6 Nisan 1453’te başlayıp, 29 Mayıs 1453’te bittiğini yazar...

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünü paylaştığı ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisi ise Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethinden daha uzun sürdü. Çünkü O3 Medya ve Kanal D yöneticileri, ilk bölüm için üç haftada çekilen 70 dakikalık bölümü izleyip,dizinin hayal ettikleri ‘Game Of Thrones’ ayarında bir iş olmadığını görünce, her şey sil baştan oldu. Yönetmen Altan Dönmez gitti, yerine Cevdet Mercan geldi. Kanal ve yapımcının kendisinden dünya standartlarında bir iş beklediği Mercan, yeni bir sanat ekibiyle işe başladı.

• furandor kullanıcısına yanıt
    2 buçuk saat dizi mi olur be yuh yani

Abd dizileri için en az 3 bölüme denk

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Hatta 1 yada 2 bölümü 2:58 ve 3:04 dü ..cok daralıyorum görünce .

• Son olarak ‘Evlat Kokusu’nda rol alan Sedef Avcı’yı da izleyeceğiz. Güzel oyuncu, Şehzade II. Beyazıt’ın annesi Gülbahar Sultan’a hayat vereceği diziye 2. bölümde girecek.

İlk mesajı güncelleseniz daha şık durmaz mı hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

2 buçuk saat dizi mi olur be yuh yani

Abd dizileri için en az 3 bölüme denk

O zamanı kusura bakmasınlar ben veremem, izleyene yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 19 Şubat 2018; 4:21:37 >
  • Ne zaman başlayacağı hala belli olmadı mı?
  • Dizinin setinde çalışan birisi twitter da ilk bölüm 130-140 dk olucak yazmış. Her bölüm böyle olursa seyretmem. En fazla 90 dk olmalı o bile fazla. Daha önce 70 dk olucak diye haberler vardı o yüzden seyretmeyi düşünüyodum ama süresi uzun olursa izlemem.

Şu an tek seyrettiğim dizi çukur dizinin son yarım saati hariç sıkılıyorum süreden dolayı boş boş sahneler var. Bir daha da 2-2.5 saat süren bir dizi izlemem.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.