Şimdi Ara

Megaworks ve Gigaworks G 500 Bilgi ve paylaşım ortamı... sorular/sorunlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.007
Cevap
2
Favori
81.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukarıda bahsettiğim arkadaşım creative gigaworks g500 ü değil de megaworks thx550 yi almış. Bence iyide etmiş eğer ki creative in resmi sayfasında verdiği bilgiler doğruysa g500ün sinyal gürültü oranı 85db megaworks ün sinyal gürültü oranı 99db ise burada ses kalitesi mi yoksa ses gücü mü sorusuna bir cevap vermeliyiz öncelikle. Artık sizin için hangisi daha önemliyse ona karar verirsiniz Arkadaşım g500ü dinlemiş ve megaworks ile kıyasladığında ikisinin arasındaki ses kalitesi farkediliyormuş! Ama ben birşey diyemiyeceğim tabi bu konuda çünkü g500 ü dinlemedim ama megaworks ün ses kalitesine garanti verebilirim Hakikaten kaliteli ve temiz bir sesi var Arkadaşım a henüz gitmedim telefonla konuştum ama en kısa sürede gidip megaworks ünü dinliyeceğim Mega yı dinlemeyeli uzun zaman olmuştu

• arkadaşım seni yorduk. zahmet edip ilgilendin teşekkür ediyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: venom800

Yukarıda bahsettiğim arkadaşım creative gigaworks g500 ü değil de megaworks thx550 yi almış. Bence iyide etmiş eğer ki creative in resmi sayfasında verdiği bilgiler doğruysa g500ün sinyal gürültü oranı 85db megaworks ün sinyal gürültü oranı 99db ise burada ses kalitesi mi yoksa ses gücü mü sorusuna bir cevap vermeliyiz öncelikle. Artık sizin için hangisi daha önemliyse ona karar verirsiniz Arkadaşım g500ü dinlemiş ve megaworks ile kıyasladığında ikisinin arasındaki ses kalitesi farkediliyormuş! Ama ben birşey diyemiyeceğim tabi bu konuda çünkü g500 ü dinlemedim ama megaworks ün ses kalitesine garanti verebilirim Hakikaten kaliteli ve temiz bir sesi var Arkadaşım a henüz gitmedim telefonla konuştum ama en kısa sürede gidip megaworks ünü dinliyeceğim Mega yı dinlemeyeli uzun zaman olmuştu

ben burda başka bir soru sormak istiyorum.
    megaworks un 500 ytl civarında olduğu zamanlarda da durum böyleydi. yani alan ve ilgilenen çoktu.

neden philips'in iki dvd li 700 vat rms li ev sinema sistemleri ( sadece philips değil panasonic vb markalarda da böyle fiyata kombinasyonlar var) 500 ytl nin altında iken ( Gold Bilgisyayar Eylül kampanyası ) mega daha çok ilgi görüyor ses kalitesi daha iyi olduğu için mi

yani mega , giga 500 ve hatta logi z5500 ün ses kaliteleri philips, panasonic, samsun, sony ev sinema sistemleri ile karşılaştırıldığında nasıl

arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ortalığı bulandırma amacım asla yok ama hep merak etmişimdir bu durumu.
    Hatta müzik sistemi sinema sistemi almak için bana danışan arkadaşlara tavsiye ederken neden metroda yer alan philips htr 500 anfili hoparlör seti ni ki 705 vat ve 469 ytl ye seçmiyorum acaba onların sesi nasıl diye düşünüyorum.

katagoriler ayrı olabilir ama benim kullanımımda aynı durumdalar yani mega bilgisayara değilde dvd ye bağlı
    bu durum pek çok kişi için de geçerli

HERKESE SAYGILAR

• Ne demek @jethoca kardeşim sorun değil Sorduğun sorunuyu kendi adıma cevaplıyayım.
    Bence philips, panasonic ve sony vs.. gibi markaların ev sinema sistemleri üst seviye multimadia sistemlerden iyi değil benim düşünceme göre Bir kere çoğunun sesini dinlemiş biriyim ve özellikle 1000watt rms diye tabir edilen panasonic de dahil olmak üzere hiçbirinin seni z-5500 kadar iyi değildi. Gigaworks veya megaworks ile ilgili net bir kıyaslama yapamıyorum çünkü bu sistemleri dinleyeli çok oldu ama z-5500 ü hergün dinlediğimden net bir kıyaslama yapabilirim. Hele hele sony nin ev sinema sistemleri beni tamamen hayal kırıklığına uğratıyor Müzik setinde harikalar yaratan sony neden son çıkan ev sinema sistemlerinde bu kadar kötü anlayamıyorum doğrusu. Philips deseniz sinyal gürültü oranı 65db in üstüne çıkmıyor. Aıwa nın da bir ev sinema sistemini dinlemiştim sony den ve philips ten iyiydi. Samsung un iyi sayılabilecek sistemleri var ama genelde üst model sistemleri olduğu için bu iyi modeller fiyatları pahalı. Sony deseniz o da öyle.. Örneğinhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17221&productid=evsonydavdz810#tablnk bu sistemi bir incelemenizi rica ediyorum yani orada yazan değerlerin haddinden fazla abartıldığını göreceksiniz arkadaşlar. 285watt rms gücndeki bir subwoofer 6.7kg olur mu ya Yani benim düşünceme göre üst seviye multimadia sistemler philips, panasonic, sony... gibi markaların çoğu modelinden iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom800 -- 19 Eylül 2006; 11:25:59 >

• bende kendi görüşümü söyliyeyim ev sinema sistemleri müzik dinlerken multimedya setler kadar iyi ses vermiyor bence.sanki sadece film için yapılmış gibiler(gerçi adı üstünde ev sinema sistemi ev müzik sistemi değil).

bu arada kampanya devam ediyo mu?bi an önce bitsin ya içim gidiyo valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsmach -- 19 Eylül 2006; 13:06:29 >
  • Arkadaşlar inşallah soruma kimse kızmamıştır.

Venom arkadaşım çok güzel açıklamışsın dediğin gibi ses netliği konusunda elektronik markalarının setleri ile multimedya setler arasında ayrışma başlıyor .

ben bir hi-fi özentisi içinde olan birisi olarak mega nın ses netliğine bayılıyorum.

bu durumda tekra ]KAMPANYA BİTMEDEN MEGAYA HÜCÜM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

herkese saygılar
  • Arkadaşlar kampanya hala devam ediyor Bahsettiğim arkadaşım da bu kampanyadan faydalanarak megaworks sahibi oldu Fiyat hakikaten çok iyi Yani ben bile acaba alsammı diye düşünmedim değil hani Ama yok ya midi sistem için para biriktiriyoruz şimdi çarçurun anlamı yok

• ya bende megaworks var... acaba 2. yi mi alsam ?? .. hiç gözüm doymuyo canım benim de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 19 Eylül 2006; 18:36:49 >
  • 2 tane megaworks sub'ını stereo çoklayıcı ile ses kartına bağlayın ve evi yıkın... ben denemiştim, ayaklarımın altı sallanıyodu resmen.. ama müstakil ev şart..
  • çok iyi fiyat çok iyi set.Ama içimde bir kuşku var. Neden bu kadar ucuzki şimdi bunlar?
  • setin kalitesini biliyorsanız alıp bakarsınız, eğer arızalıysa bir hafta-8gün içinde iade edip paranızı alırsınız. İlerde sorun çıkarsa garantiye verip tamir ettirir veya değiştirirsiniz, aynı arıza 2kez çıkarsa sıfır set alma hakkınız doğar. Haklarımızı biliyorsak endişe etmeye gerek yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

ya bende megaworks var... acaba 2. yi mi alsam ?? .. hiç gözüm doymuyo canım benim de

eveet bende 400 ytl biriktirdim acaba ne yapsam diye düşünüyordum
  • Meganın sesi artık az geliyorsa (bass sesi) ve sesi açtığında komşu derdin olmuyorsa, bass sesin 2 katına çıksın istiyorsan çak bir mega daha ama sadece sub'ı ikile. Uydulara hiç gerek kalmıyo..
    quote:

Orjinalden alıntı: tibi

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

ya bende megaworks var... acaba 2. yi mi alsam ?? .. hiç gözüm doymuyo canım benim de

eveet bende 400 ytl biriktirdim acaba ne yapsam diye düşünüyordum

• komşu derdim yok da komşunun benim gibi bir derdi var :) ben alıcam da artık yazlığa filan koyarım. okulum bitincede başlarım evde ses sistemi fantezilerime . bu arada 10-15 dk dır 10 uyduyu nereye koyucam diye düşünüyordum. şimdi dediğin aklıma yattı. sadece sub ı ikilersem sorun olmaz. ama aldıktan 2-3 gün sonra uydularıylada birleştirip buraya resim eklerim ya arşivlik olur valla
  • Arşivlik olacağı kesin ama kullanamayacaksın bence, çünkü ses anormal derecede fazla oluyor.. Sadece sub'ı koyunca yetiyor. Ayaklarımın altının sallandığını bile hatırlarım..
    quote:

komşu derdim yok da komşunun benim gibi bir derdi var :) ben alıcam da artık yazlığa filan koyarım. okulum bitincede başlarım evde ses sistemi fantezilerime . bu arada 10-15 dk dır 10 uyduyu nereye koyucam diye düşünüyordum. şimdi dediğin aklıma yattı. sadece sub ı ikilersem sorun olmaz. ama aldıktan 2-3 gün sonra uydularıylada birleştirip buraya resim eklerim ya arşivlik olur valla

• ben görür görmez gittim megaworks aldım ama g500+x-fi kampanyasını fark etmemiştim fark etseydim belki ikilemde kalırdım yalnız oradaki satıcıyla muhabbet ederken bana meganın sesini daha çok beğendiğini söyledi (her gittiğimde başka b ses sitemi açılıp teşhir ediliyor orada...) yakınlarınızda varsa gidin dinleyin bence

Firmalar RMS değeri gerçekten çok düşük olduğundan satış taktiği olarak abartıyorlar... ama firmanın verdiği değerlere bakarak mega nın watt değeri daha yüksek diyebiliriz...

ses kartım bozulduğu için ses kartı arayışı içersindeyim o/b ta bile inanılmaz fark ettiriyor herkeze tavsiye ederim....

• Ben Affan ve wolverine nin görüşlerine çok güvenirim bu forumda

onlar kaliteli diyorsa bence de mega çok kalitelidir

birde ben çıkarım yorum ekleyeceğim.

2000 yılında arkadaşıma aldığım bir SONY MHC 33 set var aldığımız zamanlar dehşet vahşet kaliteli ses veren bir müzik seti ( mp3 çalmayan) seti aylarca ben kullandım evimde ( bunları sony midi leri sırrı topiğindede yazmıştım) şimdi arkadaş kıyasla şu senin VX 33 ile benim megayı diyorum o kesinlikle mega daha kaliteli ses çıkarıyor diyor( MP3'te ) birde sinema keyfi ayrı bir durum.

setin tek eksiği baslar biraz zayıf ( hafif) geliyor arkadaşlar 320 iyi fiyat almayan kalmasın diyebiliriz

birazda alanlarla burda paylaşım yapalım

herkese saygılar
  • arkadaşlar bende eski bir mega kullanıcısıyım ilk alanlardan biriyim şu anda 3günlük bir z-5500 var fakat bası sanki megadan sonra pek yeterli gelmedi bana 25cm olmasına ramen bence meganın down firing (basın aşağıya bakması) olayı süper bi düşünce cünkü ayaklarınızı titretiyor süper bir zevk o z-5500 de o olay yok malesef ( odada yer olsa ters çevirecem ama yer yok )
  • bende ikinci megaworks siparişimi verdim. allah sonumu hayır etsin
  • Helal, yakışır arkadaş sana.. Diğer uyduları hiç çıkarma paketinden, sadece sub'ı burn-in olayından sonra yavaş yavaş kökle, sonra bol bol beni hatırlarsın..
    not: şimdiden söyliyim, 2. sub'ı bağladığında bişey dikkatini çekecek, bakalım farkedebilecek misin?
    quote:

bende ikinci megaworks siparişimi verdim. allah sonumu hayır etsin

• Bass'ın down firing olması artık yeni setlere göre yani front firing diyelim artık, pek de bir artı özellik kazandırmıyor. Bence z5500 ayarlarını veya hoparlör-sub yerleşimini güzel yapamadınız. z5500ün sub sesinin megadan daha az gelmesi imkansız bir olay. Ben zamanında elimdeki 2 adet megaworks sub'ını birlikte bağlamıştım, en güçlüsü bu diyordum ama tek başına z5500 sub'ı aynı sesi ve hatta bazen daha fazlasını verdi diyebiliyorum. Bence herşeyi tekrar bir kontrol edin..
    quote:

Orjinalden alıntı: goldenflame

arkadaşlar bende eski bir mega kullanıcısıyım ilk alanlardan biriyim şu anda 3günlük bir z-5500 var fakat bası sanki megadan sonra pek yeterli gelmedi bana 25cm olmasına ramen bence meganın down firing (basın aşağıya bakması) olayı süper bi düşünce cünkü ayaklarınızı titretiyor süper bir zevk o z-5500 de o olay yok malesef ( odada yer olsa ters çevirecem ama yer yok )

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.