Şimdi Ara

Meganeden Egea'ya geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 model, 92 binde 1.5 dci Priviliege Megane'miz var. Hem model yükseltmek hem de yeni nesil donanımlara sahip olmak açısından üstüne biraz koyup Mirror 1.4 Egea alınır mı sizce? İkinci el düşünmüyoruz, bu yüzden Egea sanırım tek seçenek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gül gibi arabanı bırakıp , egeayı alman bence yanlış seçim olur.
    Egea dıştan c segmenti görünebilir ama kesinlikle b segmenti içi dar ve basık.
    Meganda böyle bir sorun yok.
    Dizelden vazgeçip , kronik sorunlu yağ yakan 1.4 alman çok vahim.

Donanım olayına gelince, bir kaç oyuncaklar gözüne hoş gelebilir ama dolu bir meganı, ful+++++ Egea ile degişmem.

1.3 dizeli kullandım eşekti, 1.4 dahada eşektir.

Herşey bütce meselesi, egeadan iyi bir araban olmasaydı belki alınabilir diyebilirdim. Artık başka secenek yok denilecek duruma geldik.

Aracından sıkılmış olabilirsin, inan egea daha sıkıcı. İlk zamanlar heycan yaratır 3 ay sonra sıkılırsın.

Hersey donanım degil, bende 2018 focus 1.6 benzinli trendx aracım var, kısaca boş bir araba.
    Yeni kasa trendx benim arabadan dahada boş görünüyor içi.
    Bana sundukları geniş içhacim, extra birkaç donanım.

Benim alacak bütcemde var, kıyasladıgımda keşke diyecek birsey yok.

C sınıfı Almadıgın sürece aracını kesinlikle satma. Degerli bir aracın var.
    Corollo tercih et. Adam akıllı hakkını veren araca sahip ol derim.
  • 1.4 yerine 1.6 dizel tercih ederseniz mantıksız diyemem.

İki motor tipini de kullandım.

• Megane tangur tungur egea daha bi tungur

• quote:

Orijinalden alıntı: blueways

1.4 yerine 1.6 dizel tercih ederseniz mantıksız diyemem.

İki motor tipini de kullandım.
    1.6 çok pahalı

• Benim kesin tavsiyem corolla otomatik, 162k fiyti ile fiyat performansta en iyisi.Gerci arac bulabilir misniniz orasindan cok emin degilim

• Dizel Megane'dan Benzinli Egea'ya geçmek üzebilir. Onun dışında güzel bir tercih olur.

• 2012 Megane eşşek olarak değerlendirir isek 2020 1,6 multijet2 ad blue 120bg urban plus yarış atıdır.
    Son dönemin makyajlı meganı olsa iş değişirdi.

• Motor dizel, paket dolu. 2012 de olsa megane daha iyi. Hele ki 1.4 benzinli atmosferik yanında motor daha daha iyi. Şahsen gereksiz macera olarak görürüm.

• Aracın değer kazanması ve model yenileme, kafanın rahat olması, 0 araca binmek, 5 yıl garanti olması gibi gibi artılar düşünülürse alınır hocam

• Egea daha iyi bence 1.6 olsa daha iyi olur

• Egea daha iyi bir araç, şuan kullanıyorum.
    Fakat 1.5 dci yi çok ararsınız. 1.3 mj2 olsa çok daha iyi olur.
  • Furkovic kullanıcısına yanıt
    Farka kesinlikle değer hocam.
  • Hayır.
  • Gül gibi arabanı bırakıp , egeayı alman bence yanlış seçim olur.

Donanım olayına gelince, bir kaç oyuncaklar gözüne hoş gelebilir ama dolu bir meganı, ful+++++ Egea ile degişmem.

Herşey bütce meselesi, egeadan iyi bir araban olmasaydı belki alınabilir diyebilirdim. Artık başka secenek yok denilecek duruma geldik.

Aracından sıkılmış olabilirsin, inan egea daha sıkıcı. İlk zamanlar heycan yaratır 3 ay sonra sıkılırsın.

Hersey donanım degil, bende 2018 focus 1.6 benzinli trendx aracım var, kısaca boş bir araba.

• Arada 8 model var. Bence alabiliyorsanız 15-20 binde ikinci el kovalayın. Sıfır araç alırken illaki bir zarar ediliyor. Sıfır kokusu üzerinde olan araçlar bulmak mümkün. Yok illa sıfır alacaksanız ben model yenileme isteğinizi makul buldum. Hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Seddul

Arada 8 model var. Bence alabiliyorsanız 15-20 binde ikinci el kovalayın. Sıfır araç alırken illaki bir zarar ediliyor. Sıfır kokusu üzerinde olan araçlar bulmak mümkün. Yok illa sıfır alacaksanız ben model yenileme isteğinizi makul buldum. Hayırlısı olsun
    2.elleri sıfırdan pahalı
  • Seddul kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç alırken zarar mı? ilk önce markalarım fiyat listelerine sonra sahibindene bakmanızı öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galiba aracınızın 2.el fiyatlarıyla sıfır Egea fiyatı yakın. Ben 8 yaşında 100bin km’de ki Megane yerine sıfır Egea tercih ederdim. Tabi önce 1.4 atmosferik motoru test edin performansı size uyarsa alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Gül gibi arabanı bırakıp , egeayı alman bence yanlış seçim olur.

Hocam kusura bakma ama resmen atıyorsunuz ya, yazmak zorunda kaldım.

1.3 multijetin neresi eşşek ya, ben bu arabayı her şartta zorladım tık demedi.

Sizin 2.0 dizel aracınız varsa bilemem tabi.

Bir de içi dar ve basık demişsiniz, siz bu araca bindiniz mi hiç merak ediyorum.
  • Furkovic kullanıcısına yanıt
    Çok gereksiz bir hareket olur. Megane 3 cefakar bir arabadır. Bakimini eksiksiz ve zamaninda yaparsaniz sizi üzmez ve piyasadaki cogu araca gore donanimi iyidir.

Araciniz 2012 clio falan olsaydi belki gecilirdi ama C segment bir araca geçmediğiniz sürece gereksiz olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.