Şimdi Ara

MEGANE(XENON )FARIMDA SORUN VAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim arabamda sol xenonda aynı sorun var. Xenon ampüllerinde sorun yokmuş benimkinde. Sigorta panelindeki yerin erime yaptığı ve sigorta panelinin, panele giden kablonun, farın arka kısmındaki fincan gibi olan parçannın değişmesi gerektiği söylendi. Toplam Maliyet: 1500 TL........
  • megane için çok yerde aradım çözümü ama en net şeklini herkese yardımcı olması için söyleyeyim
    ilk önce far göz kırpması gibi bir durum yapıyorsa ampul kesiktir beyin arızası, kablo çıkması gibi bir durum yoktur

ilk önce sağ ve sol çamurluk için de birer vida var onu sökeceksiniz
    kaputun açınca ön panjur üzerinde 5-6 tane vida var onu da sökeceksiniz
    sonra tamponu gerdirerek vida yerlerinden çıkaracaksınız
    aşağı doğru çekip tamponu aşağı esneteceksiniz
    artık farlar ortada farın altında 2 üstünde de bir vida var çıkaracaksınız
    tek çare bu sonra ampulu değişin tamamdır.
    far kesik kesik çalışıyorsa ampul arızalı oluyor ve ampul yanmış oluyor ampulun dibinde metal bir parmak uzunluğunda bir şey var onda da arıza olmuyor sadece ampulu değişin
    hayırlı uğurlu olsun
    d2s ampul kullanılıyor bu arada
  • mmustafa53 M kullanıcısına yanıt
    Araştırma yapıyordum bu konu hakkında başka bir sebebi olamazmış gibi yazmışsınız Ampulle ne alakası var göz kırpmasının..Sizin gibi söyleyen bir usta yüzünden 2 ampul alıp değiştirttim ampullerim yeni Değişti göz kıırpması düzelmediği gibi arttı daha da..Eee düzelmedi usta dedim o zaman far beyni demişti yapma yaaa deyip dükkanından yüzüne gerekli cevabı verircesine bakış atıp ayrıldım Yeterli Bilgi olmadan böyle iddialı cevap vermemek lazım Kimsenin arabası deneme tahtası değil😉😉😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.