Şimdi Ara

Megane VS Leon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bi yanda 1.3 Tce 140hp EDC icon 12.000 kmde megane bi yanda 1.5 150hp DSG ecoTsi 9.000 de xellence Leon var ikisi de 2020 model megane 435.000 TL Leon ise 450.000 TL ikisi de gri sizce hangisini almamız daha mantıklı aile aracı olarak kullanacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkayberk11 -- 20 Mart 2022; 23:29:1 >

• sedansa megane alınır aile kullanımına bagaj lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seat çok sert bir araç. yani spor araba diye süspansiyon sertleştirmek yetmiyor o şasiye o torsiyon çubuğuna sert süspansiyon da spor sürüş sağlamaz ve malum apaçi işi bir araba. Ben bu iki opsiyon arasından Megane tercih ederdim

• Mokali Amca kullanıcısına yanıt

açıkçası bu araca avrupa paketi astradan geçeceğim için yol tutuş ve yalıtım konusunda çekiniyorum çünkü astrada yalıtım ve yol tutuş gerçekten tatmin ediciydi onun dışında motor şanzıman yada diğer şeyler dışında yol tutuş ve yalıtım hakkında şüphelerim yok bide sonuçta leon bir alman motoru daha tatmin edici ama sanırım megane ı tercih edeceğim

• Fiyatlar çok uygun gibi geldi seati piyasasini çok bilemiyorum ama Megane bu fiyata nerde var

• mogunaydin M kullanıcısına yanıt

pardon 4 yerine 3 yazmışım ikisinede

• Aile için megane, eğlence için leon.

• megane 4 hb icon kullanıyorum, eski şirket aracım leon style plusdı. megane daha konforlu ve sürüş keyfi daha iyi

• megane.

• Leon kullanıyorum. TSİ motorun daha ekonomik olması, dsg nin Edc ye göre daha iyi çalışması benim için tercih sebebi olurdu. Megane iç konsol tasarımını pek sevmiyorum. İş arkadaşım 1.6 joy megane hb kullanıyor açıkçası leon bir tık önde ona göre.

• Aile aracı olacaksa Megane tercih edilir.

Şanzımanın her ikisi de çift kavrama. Akşam hangisi ile daha rahat uyurum dersen, yine Megane tercih edilir.

Ben olsam Astra'dan sonra, Focus'u da listeye dahil ederdim.

• Berkayberk11 B kullanıcısına yanıt

Bence Leon Alman motoru demek yanlış bir düşünce. TSI motorun vukuatları da malum. Bugün olan motor yarın bir sebepten ötürü olmayabilir. TSI'de örnekleri de az değil. Bu arada tabi ki Leon gibi alt seviye araçları geçelim asıl Alman Mercedes GLB'de bu Alman olmayan 1.3 motor kullanılıyor :)

Bu demek değil 1.5 TSI kötü motor. Belki de tüm TSI arasında olan en iyisidir

• ayrıca megane şanzıman olarak 7DCT300 kodlu ıslak tip çift kavrama ile geliyor. yoğun trafikteki çok fazla dur-kalk durumlarına daha dayanıklı ıslak kavrama şanzımanlar.

Leon tarafında dsg DQ200 kuru kavrama şanzıman mevcut ve aşırı trafikte ısınma nedeniyle ekranda arıza uyarısı verebiliyor bu şanzıman.

• 1.3 TCE manuelin, uzun yolda aynı hız ortalamasıyla muadil bir dizel araçla aynı yakıt yaktığını gördüm. Otomatiği de düzgün kullanılırsa az yakacaktır. Bu nedenle TSI motorla kıyasında ikisinin öne çıkan bariz farkları yok.

EDC, DSG'ye göre bir tık daha kararsız. Yeni nesillerinde bunu çözdüler mi emin değilim. DSG, bu konuda çok kararlı ve muntazam vites seçiyor.

Aile için bagaj her zaman bir yerde dert olur. Geniş bagaj tercih edin. Ha illa sportif gözüksün ama bagaj derdim olabilir diyorsan, üste port bagaj atar geçersin.

İki aracın da dolu paketlerini tercih ediyorsunuz zaten. Çok aşırı eksikliğini hissedebileceğiniz bir durum da yok.

• bende 1.0 leon ile 1.5 dci megane arasında kamış biri olarak sanırım tercihimi meganedan yana kullanacağım. hb olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.