Şimdi Ara

MEGANE II SEDAN FISMIŞ.... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
5.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu forumda bir sürü megane kullanıcısı var, hiçbirinin tıkırtı ve ses şikayeti yok. Megane'larda bu tür sorunlar olduğunu söyleyenler karıştırıyorlar sanırım. En çok tıkırtı şikayeti C-Max, Focus ve Corolla'da var. (Bu araçların forumdaki sayfalarına bakınız.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

bilmezkişi En çok satan arabalara laf atma, Git birazda neden bu arabalar bu kadar çok satıyorda bazı!.... arabalar az satıyor diye araştır. Ozaman cevabını kendin bulacaksın.

ucuz olunca satılıyor doğal olarak serviste bol
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocaadam

quote:

Orjinalden alıntı: bilmezkişi

Koçum sesin değil 240 km hızın ... kadranın fotoğrafını istiyorum ... Çünkü 240 yapıyorsa bendeki 1.8 t passatı satıp dizel megan alcam

ABİ AKŞAMA GÖNDERİYORUM.Bİ MEGANE BULAYIM PHOTOSHOPTA AYARLARIM SANA.

ooolum madem fotoşop yapcan gerek yok o zaman uğraşma ... tahmin edebiliyorum ne kadar iyi olcağını zaten anca fotoşopla olur ehüehehe
  • 98 MEGANE coupe var, ikinci araba olarak tutuyorum. tipini falan seviyorum, ilk sahibiyim, duygusal bir bağ da var arabaya karşı.

4 defa aks bilyası değişti, bir defa aks körüğünden yağ kaçırmış, el freni yayı değişti. bütün eksoz sistemi de değişti tabii.

sağ arka amörtisör kırıldı ve değişti araç 150,000 de trafiksiz alanda ve çok temiz kullanılıyor.

önden bir darbesi var, iki far, tampon değişti.

anlatmaya çalıştığım mekanik olarak fena bir araç değil, en azından parçasını bulmak kolay, ucuz.

fakaaaaaat,

bu megane tam bir elektronik faciası, bütün elektrik sistemi problemli. araba 100,000 den sonra resmen delirdi, neredeyse değiştirmediğim sensörü kalmadı.

elektronik arızaları da en fenası, tam bozulsa da yaptırsak diye dua ediyorum, devir saati bir sapıtıyor, servise gidiyorsun hiç birşey yok. yolda dönerken haydi bir daha. arada senden bir 100-150 uçuyor. ruh hastası eder adamı.

tekliyor, çalışmıyor vs vs.

benim allahtan ii bir ustam var o hallediyor çoğu şeyi, servisleri de tam adam çarpma yeri.

bir gün bu arabayı satarsam bir daha fransız arabalarının bayisinin önünden bile geçmeyeceğim.

bu arada bütün renoların koltukaları adidir, devamlı kırılır. tecrübeyle sabittir.
  • Birsürü şey okudum.İnanın bana çoğu birbirinizi karalamaktan başka birşey değil .E VET MEGANE 2LERDE PROBLEMLER ÇOK kİMSE BANA hikaye anlatmasın ön göğüs yani torpido sesleri ön takım direksiyon sesleri araç çıktı çıkalı var ve düzeltme adına hiçbirşey yok ya arkadaşlar bozuk yola giripte bu sesleri duymayan varmı aranızda ALLAH aşkına motorları sorunsuz tamam ama elektronik aksamı yaramaz siz hiç 15 günde bir bozulan bobin gçrdünüzmü? gidiyorsun servise yok o böyle yok bu garantiye girmez yok o normal çalışma sesi ya ses normal olurmu? hele birde km ve yaşı biraz ilerlesin ben ozaman görürüm sizi dersiniz akıl verenimiz vardı ama biz kıymet bilemedik
  • 2003 model ilk parti hatchbacklerden var bizde.. bozuk yollarda da tık yok

dediğiniz hiçbir şey yok..

bir kere renault servislerinin hiçbir kere o garantiye girmez ayağına yattığına şahit olmadım.

burada megane2 sahibi dolu insan var.. gelip anlatıyorlar zaten araçta sorun olmadını
  • Forumda gördüğüm en isabetli başlık. Sormana gerek yok arkadaşım gerçekten fıııssssssss... Bu kadar pahalı ama fiyatna göre bu kadar kalitesiz araba görmedim inan... 45 milyar ver, 100 HP 200 NM torkluk 8 subaplı (dikkat edin 8 subap) bir dizel al. olacak işmi bu? Peeehhhhh pardon FISSSSSSSSSSSSSSS...

Allah var, aracın dış tasarımını gerçekten beğeniyorum, eski boraları andırıyor (kabartma çamurluk vs) ama gerisi FISSSSSSSSSSSSSS harbiden... Megane'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 18 Temmuz 2006; 21:16:55 >
  • sen önce dandik 307 ne bak.. sonra megane a çamur at
  • Dostum ben senin aracının sorunsuz olduğuna seviniyorum Ama genel olarak çok miktarda sorun olduğuna yemin bile edbilirim .Tanıdığım bir çok kişi aracını değişti çoğuda ikinci el piyasası düşük olduğundan değişemiyor.Beş kuruş vermem o hurdaya.Problemleri nlatsam inanamazsın zaten sana pm atmaya karar verdim benden daha sağlıklı kimseden bilgi alamazsın, emin ol herşeyi iyi bilirim bu yürüyen hurda konusunda
  • Neyine çamur atayım? Renault önce 1.6 110 HP 240 NM bir diesel motor yapsın gelsin ondan sonra bakarız....
  • 1.6 ya ne gerek..

renault un 1.5 106hp 240nm si yeter
    quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Neyine çamur atayım? Renault önce 1.6 110 HP 240 NM bir diesel motor yapsın gelsin ondan sonra bakarız....
  • Allah Allah bizim megane ne kadar çürükmüş haberimiz yok zaten yolda giderken fısss diye güzel bir yol sesi geliyor bende bi sorun var zannetmiştim... demek meganeların ortak özelliğimiş

ya ne istiyonuz bu meganedan kimse sizin arabanızdan almıyo diye mi bu çekememezlik...

bazıları durmadan megane ile ilgili abuk subuk topicler açıyor... bu meganelar hepinizi tokatladı da bunu mu çekemiyorsunuz...

yoksa aldığınız arabaların hepsinden üstün özellikleri bulunan meganı kıskandığınızdan mı bu topicler açılıyo
  • quote:

Forumda gördüğüm en isabetli başlık. Sormana gerek yok arkadaşım gerçekten fıııssssssss... Bu kadar pahalı ama fiyatna göre bu kadar kalitesiz araba görmedim inan... 45 milyar ver, 100 HP 200 NM torkluk 8 subaplı (dikkat edin 8 subap) bir dizel al. olacak işmi bu? Peeehhhhh pardon FISSSSSSSSSSSSSSS...

Allah var, aracın dış tasarımını gerçekten beğeniyorum, eski boraları andırıyor (kabartma çamurluk vs) ama gerisi FISSSSSSSSSSSSSS harbiden... Megane'a

arkadaşım iyi kötü kullanıyoruz sürmeden bilmeden ne laf atıyorsun. sanane oto sanane.
  • Şu başlıga bak. Arabaya çamur atmak için neler yapıyorsunuz. Araç bayağı tutuldu, satıldı diye taşlıyorsunuz. Yok hb saglammış yok sedan çürükmüş. Ufak tefek sorunlar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Sonuçta megane hb olsun sedan olsun çok iyi bir araç. Lütfen gereksiz ve saçma tartışmalara girmeyelim.
  • megane fıs ise peugeotlar fıssss bile yapacak durumda değil.

peugeot sadece şekil satıyor gerisi yalan.başka bi numarası da yok
  • Tamam kardeşim fısss, almayın artık şu megane yi . Ortalık megane kaynıyor. Güzelim arabamızın herkesde olması biz kullanıcılarına bir ayrıcalık katmıyor ne yazıkki.

Ha, teknoloji, fiyat performans, servis, iç-dış görünüş, motor, genişlik, yükseklik, sağlamlık falan herşey süper de çok fazla olup herkes tarafından tercih edilmesi fazla hoş değil.
  • Bir motor tutkunu olarak,kalbim hiçbir motoru ayırt etmemelisin olm diyor.
    Mesela laguna turboyu merak etmeye başladım,eminimki oldukça kaliteli bir motora sahiptir...
    zaten beni motor ilgilendiriyor...
    isterse konsol rap yapsın banane

megane rs 2.0 16 valve 225 hp ,clio v6 kullanmak isterdim..ama marea turbomdan vazgeçmem
  • adamların işleri güçleri karalama yapmak
    koltukları adiymiş kılmışta yünmüşte bulafları çok duyduk
    bırakın bu karalama işlerini
  • 98 scenic arac kullanirken bir ara 99 veya 2000 megane sw ye bindim ve bunlarin ikisi de megane olamaz diye dusundum. Scenicin ici ne kadar kaliteli duruosa sw ninki o kadar kalitesiz duruyordu. YAni belki bu sw nin ucuza satilabilmesi yapilmis bir uretim politikasidir bilemem ama gozel gorulur bir fark kesinlikle vardi.
    Megane 2 ciktiginda hem sedani hem hb yi inceledim ve bu sekilde gozle gorulur bir fark yoktu. Soylendigi kadar buyuk farklar olabilecegini sanmiyorum artik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

quote:

Orjinalden alıntı: anshered..byhonda
    ama bu tartısmalar da renault daha ıyı motor uretıo dıyemessınız.. herkez hangi firmanın neyi iyi ürettiğini yıllardır biliyor .. biraz daha mantıklı konuşalım..

niye diyemiyoruzki.. öyle bir kural mı var.?

dizelde Renault un dCi teknolojisi önde işte

neye dayanarak diyorsun ? 2.0 175 beygır dızel cıkardı dıyemı dızel teknolojısı onde ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.