Şimdi Ara

MEGANE II MOTOR YAĞI ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bizde 2006 model 1.5 dci 80 beygir dizel Megane II sedan araç var. Yağ değişimi 10.000 kmde bir. Ancak yağ değişimine 3000-3500 km kala yağ seviyesini kontrol ettiğimizde yağda yarım veya 1 litre eksik çıkıyor. Ben eksik yağı Shell marka yağla tamamladım. Servis Renault Motrio yağ kullanıyor. Merak ettiğim şu :Eksik yağı başka bir marka yağla tamamlamak motora kalıcı zarar verir mi? Yağların markasını (Motrio-Shell) biliyorum, ama tam olarak çeşidini de bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t821926 -- 9 Kasım 2013; 20:56:56 >

• 2-3 litre eksik çıkıyor demişsiniz zaten 4 litre yağ alır toplamda.
    Sizin araba sağlam yağ yakıyor galiba bence sürekli kontrol edip tamamlayın
    Arabayı 2. El mı almıştınız kac km de ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet biraz fazla yazmışım. Yarım -1 litre desek daha doğru. Aracı 0 km aldık. Ve bugüne kadar bir kez bile yağ ikaz lambası yakmadı. Kontrol ettiğimizde eksildiğini fark ettik. Asıl merak ettiğim şey farklı markalar ile eksiği tamamlama olayı. Kmsi 66.000 orjinal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t821926 -- 9 Kasım 2013; 20:37:38 >
  • Yagsiz kalmasındansa farklı markalarla tamamlamak mantıklı ama daha 60 binde arabanız kısa zamanda servise gösterin derim belkide basit bir problemdir

• 60000 de yağ eksiltmez ayrıca servisin kullanığı orijinal yağ elf 5w40 evolution dır.motrio yağı koyma olayı sanayiye giden müşterileri çekmek amaçlı yapılmış bir işlem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t821926

Arkadaşlar, bizde 2006 model 1.5 dci 80 beygir dizel Megane II sedan araç var. Yağ değişimi 10.000 kmde bir. Ancak yağ değişimine 3000-3500 km kala yağ seviyesini kontrol ettiğimizde yağda yarım veya 1 litre eksik çıkıyor. Ben eksik yağı Shell marka yağla tamamladım. Servis Renault Motrio yağ kullanıyor. Merak ettiğim şu :Eksik yağı başka bir marka yağla tamamlamak motora kalıcı zarar verir mi? Yağların markasını (Motrio-Shell) biliyorum, ama tam olarak çeşidini de bilmiyorum.

Suze tavsiyem 5-40 elf yag koyun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.